NGT
[Odzież] Skarpety - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Skarpety (/thread-331.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


RE:[Odzież] Skarpety - nowy - 13-11-2009

SASQ - JESTEŚ WIELKI! JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI!
Takie wkładki to już łatwiej będzie mi kupić:)
-------------------------------------------
mari




RE:[Odzież] Skarpety - m&m - 15-11-2009

Ja tam spokojnie moge polecić icebreaker w jednych chodziłem osobiście osiem dni klasa - bez prania hehe




RE:[Odzież] Skarpety - kivak - 15-11-2009

m&m - mam dwie pary icebreakerow, ale starszych modeli i ich polecic nie moge. Wiem, ze teraz zatrudnili porzadna firme do robienia im skarpet i nowe modele sa znacznie lepsze. Icebreaker skarpety sprzed 2008 roku sa slabe, nawet do Bridgedale nie moga sie porownac, a gdzie im do Teko, czy Smartwoolow.




RE:[Odzież] Skarpety - xALFx - 15-11-2009

Szukam skarpet na zimę do butów z membraną. Wszędzie tylko wełna, a mnie interesują tylko w 100% syntetyczne składniki. Co w takim razie wybrać?
-------------------------------------------
xALFx




RE:[Odzież] Skarpety - dersu - 28-11-2009

Zastanawiam się nad skarpetkam Smartwool i mam pytanie do ewent. użytkowników-rozmiar stopy 45, rozmiarówka 42-45, 46-49. Czy zbiegną się po praniu i w tym wypadku lepiej kupić nadrozmiar? Dodatek włókien sztucznych niby powinien temu zapobiegać. Nie lubię bardzo naciągniętych, zresztą szybciej się niszczą...;)
---
Edytowany: 2009-11-28 16:29:30




RE:[Odzież] Skarpety - Borewicz - 28-11-2009

http://allegro.pl/item819078373_skarpety_trekkingowe_rozm_41_43_wisport.html

używał ktoś kiedyś??




RE:[Odzież] Skarpety - McTofik - 08-02-2010

Borewicz>> Jeśli interesuje Cię odpowiedź po ponad 2 miesiącach, to - tak, używałem.
Sprawdzian podczas łażenia w temp. 0-20 st. C zdały bez zarzutu, czyli można przyznać rację producentowi, że całoroczne. Jako jedyne w miarę sensownie działały w trekach z nubuku z sympatexem, w sensie że nogi się nie marynowały się we własnym sosie. Miałem je ponad 2 lata, aż do pewnego zlotu w Beskidzie Niskim :/ ... mać, na prawdę nikt ich nie znalazł?

W czasie tych 2 lat przeszły kawałek Himalajów, spory kawałek Tatr, jeszcze większy kawałek Beskidu Niskiego i chyba całą Jurę, zwykle w w/w trekach. Również jak przystało na przedstawiciela polskiej inteligencji nosiłem do sandałów.

Generalnie mogę je polecić, zwłaszcza w kontekście relacji jakość/cena.
---
Edytowany: 2010-02-08 19:02:21
-------------------------------------------
Blues to nie tylko problemy egzystencjalne Ryśka..




RE:[Odzież] Skarpety - Oberschlesier - 13-02-2010

Szybkie pytanko

Potrzebuje bardzo cieplych skarpet, w robocie pracuje na hali 8 godzin a temp. tam czesto o 7 rano jak jeszcze nikt nie nagrzeje w piecu a noc byla chlodna jest na poziomie ponizej 10 stopni... Zakladamy ze nie ruszam sie za bardzo, co prawda w praktyce roznie to bywa, czasem sie ostro zapierdziela a czasem siedze przez pare godz., ale generalnie gdybym sie ruszal ciagle, tak jak to ma miejsce w gorach, to zwykle skarpetki z pewnoscia by wystarczyly. Jednak w momentach kiedy stoje czy siedze przez dluzszy czas moje stopy masakrycznie marzna, wiec potrzebuje ich wlasnie pod tym kontem. Co polecacie?

pzdr i z gory dzieki:)




RE:[Odzież] Skarpety - ludz - 13-02-2010

spróbuj sobie zapodac Expansive (filmar factory) Trekking extreme. termika jak dla mnie bomba.

a doświadczenie łażenia po mieście uczy, że i tak liczą się SUCHE skarpety - jak są wilgotne to mogą być nei wiem jak ciepłe, a i tak będzie uczucie chłodu.




RE:[Odzież] Skarpety - <gandalf> - 13-02-2010

Też polecam skarpety Expansive (x-line) seria Trekking , przyzwoita jakość
za rozsądna cene .
-------------------------------------------
J Krzysztof




RE:[Odzież] Skarpety - tymczasowy - 14-02-2010

Przyłączam się do polecenia skarpet Expansive Trekking extreme- używam je nie tylko jako drugie do butów górskich ale i jako podstawowe skarpety codzienne. Te z dużą zawartością wełny nie capią do 2 dni zamknięte po 10 godzin w butach. Mam od 5 miesięcy, prane były średnio 2 razy w tygodniu nie utraciły swych pierwotnych własciwości. Rzeczywiście dobry stosunek ceny do jakości.
-------------------------------------------
tymczasowy




RE:[Odzież] Skarpety - Borewicz - 14-02-2010

Ja polecam Campusy model Tabur. Skarpety praktycznie niezniszczalne ale jest jeden minus do jakiś 10min po włożeniu te wzmocnienia na palcach są mało komfortowe. Te wzmocnienia są szorstkie ale po paru minutach stają się jak reszta skarpety. Używam od 10 miesięcy co najmniej 1 w tygodniu.

Ale to raczej letnie skarpety albo do butów z ociepleniem.
---
Edytowany: 2010-02-14 19:04:03




RE:[Odzież] Skarpety - Dwusłodowy - 14-02-2010

Tak na szybko to ciezko je dostac w sensownym rozmiarze.
-------------------------------------------
od czegos trzeba zaczac




RE:[Odzież] Skarpety - magda-hike.pl - 16-02-2010

Do Oberschlesier,

Proponuję wełniane skarpety Nordhorn
http://hike.pl/product.php?productid=18547&cat=295&page=1&tpl=
bardzo ciepłe i niezniszczalne
-------------------------------------------
magda




RE:[Odzież] Skarpety - Maro - 24-02-2010

O skarpetach Nordhorn mam bardzo dobre zdanie. Używam je przez całą zimę jako codzienne skarpetki.
Jeżeli chodzi o cieple skarpetki to polecam te z Thermolite Nordhorna. Dlaczego nie Merino? Ponieważ Merino mechaci się po krótkim czasie dosyć mocno. Thermolite dużo mniej się mechaci. Poza tym te skarpetki nie pachną brzydko. Teraz proszę uprzejmie Panie o opuszczenie fragmentu który napiszę.
Zrobiłem test i nosiłem codziennie przez kilka dnie jedną parę. Nie pracuję jakoś intensywnie więc się nie pocę specjalnie. Natomiast skarpetki inne czasem ''waniajet'' już po 1 dniu. W Nordhorn nie ''waniajet''. Nie mam specjalnie doświadczenia z innymi firmami ale w tym segmencie cenowym to dla mnie bomba.
-------------------------------------------
Maro




RE:[Odzież] Skarpety - koval - 06-04-2010

Mam pytanko, mianowicie kupilem skarpety z coolmaxem 57 procent reszta to bawelna, po kilku godzinach wedrowania zauwazylem ze buty sa w srodku wilgotne(membrana Event) ale nie mam odczucia wilgoci czy to normalne ze skarpety coolmaxu tak dzialaja? wczesniej wedrowalem w zwyklych skarpetach i poprostu bylo mi w nich czasami za cieplo czasami spocilem stope, po przeczytaniu kilku komentarzy jak wspanialy jest coolmax zainwestowalem i teraz sie zastanawiam o co chodzi dlaczego buty sa wilgotne? Dodaje ze napewno nie jest to kwestia przemakania butow, wg mnie nawet jak spocilem stope w zwyklych skarpetach to buty byly zdecydowanie suchsze niz po uzyciu tych z coolmaxem.
-------------------------------------------
koval




RE:[Odzież] Skarpety - duzyninja - 06-04-2010

moim zdaniem najlepsza do buta jest wełna. Nawet jak ci się noga spoci wełna trzyma wodę z dalek od stopy. Coolmaxy i inne sztuczności się nie umywają.
-------------------------------------------
duzyninja




RE:[Odzież] Skarpety - kivak - 06-04-2010

dersu - rozmiar L bedzie dla Ciebie. XL bedzie juz zbyt luzny. Mam 46, nosze XL i nadal sa luznawe (z wyjatkiem serii Adrenaline, ta sie trzyma lepiej nogi).




RE:[Odzież] Skarpety - koval - 08-04-2010

doradzcie, duzo pozytywnych komentarzy slysze na temat welnianych skarpet, postanowilem wiec zakupic jako alternatywe dla gownianego coolmaxu, tylko co proponujecie 100 % welny czy z domieszkami, jesli z domieszkami to jakie sa wskazane wg waszych doswiadczen, dodaje ze skarpety potrzebuje do dosc intensywnych gorskich wedrowek.
Pozdrawiam.
-------------------------------------------
koval




RE:[Odzież] Skarpety - yaro1986 - 16-04-2010

Czy ktoś słyszał o skarpetach kompresyjnych?. Znalazłem ostatnio sklep z odzieża kompresyjną (głownie ubrania sportowe do biegania, na rower, leginsy itp), w ofercie sa tez skarpety kompresyjne jest tez model trekkingowy. Cena jest bardzo wysoka-okolo 180zl. Co to za cudo ze jest to takie drogie na czym polega ta kompresyjnosc, i czy ktos mial moze okazje w tym chodzic i czy to sie sprawdza?.
Link do skarpetek
http://www.runcentre.pl/Trekking-c3691.html
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763