NGT
Plecak/torba na aparat fotograficzny - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Plecak/torba na aparat fotograficzny (/thread-3251.html)

Strony: 1 2 3 4


Plecak/torba na aparat fotograficzny - blondynka - 06-02-2006

Na krótkie wypady w góry postanowiłam zaopatrzyc sie w plecak fotograficzny. Do tej pory obejrzałam kilka modeli. Mam kilka uwag: nie zadawala mnie wykonanie tych tańszych (sprawiają wrażenia niezbyt poważnych) natomiast te lepsze kosztują majątek.


Czy istnieje jakiś kompomis? Miał ktoś plecak Natalexa Photopack?




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - tp - 06-02-2006

Jeżeli ma to być plecak na kilka lat, to kup Lowepro Trekkera, ''podmodel'' / wielkość jaka już Ci tam potrzebna. Na Allegro zwykle są w rozsądnych cenach.




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - Momok - 06-02-2006

A ja polecam modele firmy Tamrac




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - Teltorg - 06-02-2006

Ja bym polecił coś takiego ze swojeje strony, tylko nie wiem czy to nie jest właśnie ten majątek o którym piszesz ...

1. http://www.dromader.net.pl/product_info. php?products_id=151





RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - Asad - 06-02-2006

Lowepro Rover Plus AW lub Lowepro Dryzone lub polecany wyżej Tamrac - niestety to już jest wyższa półka cenowa :( sam myślałem o plecaku i ostatecznie wybrałem Tamrac Digital Zoom do FZ 5 Panasonica i to będzie najlepsze rozwiązanie - zawsze można załadowac do plecaka zwykłego, który będzie pełnił właściwą rolę skuteczniej aniżeli dwudzielne plecaki lub profesjonalne fotograficzne - chyba ze masz kilka luster i obiektywy wtedy to zupełnie inna sprawa :)




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - Ruda - 06-02-2006

Tyle udało mi sie wyszukać :

KAPADOCJA Pajak-Sport 463,50
EQUIPMENT PACK L Tatonka 491,90
EQUIPMENT PACK S Tatonka 378,90
PHOTO/VIDEO RUNNER Tatonka 252,90
PHOTO/VIDEO DAYPACK Tatonka 284,90
TREKKER Lowepro 1739,00-210,00 zależnie od modelu i pojemności




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - vick grappa.pl - 06-02-2006

Blondynka << W linkaczu masz opis plecaka Wisportu - jest to kopia Tatonkowego Runnera, tyle że ulepszony - po pierwsze primo Cordura, po drugie primo lepiej rozwiązany górny ''plecaczek''...
Napisz do Wisportu i poproś o zdjęcia tego modelu - już jest dostępny, a od producenta wyciągniesz go taniej.
Generalnie poleciłbym plecak dwukomorowy - zawsze wygodniej się go pakuje jak masz sprzęt osobno i jeszcze do tego miejsce na texa i wode mineralną.
Innym rozwiązaniem jest do posiadanego już plecaka zamówić wkładkę wyściełającą, wiem że Pajak coś takiego szył komuś na zamówienie do dolnej komory Atacamy, możesz się zapytać sasq'a albo tysz wisportu (obie firmy szyją w Polsce, wiec problemu być nie powinno)
-------------------------------------------
...banzi bamba...




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - Momok - 06-02-2006

Co do Tamrac'a dodam iz mam go juz około 2,5 roku ten model:
http://www.sklepfotograficzny.pl/torby,futeraly/Tam rac/EXPEDITION-3-5273/

Spokojnie miesci porzadna lustrzanke plus 2 obiektywy: tele i kitowca, i lampe. Ale wtedy nie mozna niesc np sniadania w srodku, teraz kupiłbym wiekszy model. Co do wykonania to bardzo porzadne, grube scianki, dowolnie mozna nimi manipulowac w srodku, kieszonki z przezroczystej foli doskonale nadaja sie np do trzymania papierów wzmocnione sa siateczka. Mozna dokupic pojemniki Tamraca S.A.S.™, M.A.S.™. No tylko tyle ze jak masz lepszy sprzecik nie warto oszczedzac, juz mi kilka razy upadl z D70 w srodku i nic sie nie stało, idealnie pasował analogowy F801s, byl wiekszy, ale sryfra tez nie lata. Dla mnie porzadny wyrób warty kasy, przeciez nie wiadomo, moze kiedys bedziesz biegac po górkach z Mamiya 6*6- dlatego warto kupic wiekszy. To tyle.




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - blondynka - 06-02-2006

cena zaporowa to cena deutera guide 30+ dla kobiet ;)

Mam lustrzankę docelowo miejsce na dwa/trzy obiektywy i lampę i na texa ;) wiec trochę tego jest.
Dzieki za info o wisporcie, podobno też można coś załatwić w janysporcie ale to informacja nie sprawdzona.
Poza tym jakby miał ktoś namiar na starą Kapadocję...




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - vick grappa.pl - 06-02-2006

a dlaczego na starą Kapadocję?? W nowej lepiej leży się szkiełkom i body :D
-------------------------------------------
...banzi bamba...




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - blondynka - 06-02-2006

cana dwukrotnie niższa ;D
nie żebym była skąpa... ale studendzkie życie.. ;)




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - Baqqq - 06-02-2006

Witam,

Miałem kiedyś PHOTO/VIDEO DAYPACK Tatonka - chodziłem z nim po górach i moim zdaniem nie jest to najlepszy wybór.
Niestety przemaka - zwłaszcza górna część plecaka,
niewygodny układ nośny,
stosunkowo ciękie gąbki.
Jeżeli nie masz już jakiejś torby foto to ilość przegródek jest niewystrarczająca, brak mocowania do statywu.
Plecak nie posiada też nóżek - po położeniu go na wilgotnej trawie dół plecaka jest szybko mokry.
Teraz przemieszczam się z LOWEPRO Photo Trekker Classic.
Inna klasa sprzetu - cenowo niestety też.
Cokolwiek wybierzesz - kup większy niż uważasz że będzie potrzebny - miejsce w plecaku zawsze się przydaje.




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - łowca jeleni - 06-02-2006

Mój były przyjaciel z GB nosił lowepro i bardzo zachwalał-ale latem pod górę jak pamiętam plecy i tak były mokre- na to nie ma bata




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - PiNkY - 03-09-2007

ja osobiście polecam plecak marki FOMEI. Jest on wykonany z takich samych materiałów co LOWEPRO i tamrac, a cenowo tak przyjemny że az miło się wydaje te pieniądze wiedządz że połowę zaoszczedzamy.
Także naprawdę polecam gorąco wykonanie i jakość materiałów na najwyższym poziomie.
-------------------------------------------
corenishon




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - m - 03-09-2007

A ja ci zwrócę uwagę na ten:
NaneuPro Adventure K3
http://www.fotopanorama.pl/index.php?cPath=61_163
byłem mile zaskoczony jak go zobaczyłem. O firmie nigdy nie słyszałem ale wygląda bardzo porządnie i co wg. mnie jest jego największą zaletą (obok ceny), że mam plecy z napiętej siatki więc najlepsza z możliwych wentylacji.
Jeśli ktoś ma to proszę o uwagi.
-------------------------------------------
m




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - bialyxxl - 03-09-2007

nie do końca czaję dla czego plecak? chodzę trochę po górach i trochę pstrykam i przekonalem się już że plecak jest bardzo nie poręczny, zanim się z niego wydobędzie sprzęt mija mnóstwo czasu wiem bo mam i leży w szafie, lepiej zakupić pokrowce mocowane do pasa na szkła i body, polecam newswear'a (można trafićna allegro)którego używam, ew pokrowce Lowepro, są tańsze, ale sztywne i mi trochę mniej pasują. Pokrowce masz na pasku a na plecach plecaczek ze śpiworkiem i skarpetkami, ew takie pokrowce zawsze możesz również wrzucić do plecaka
a jeżeli już tak bardzo ktoś jest uparty na plecak to jest taka mało znana firma Mekko http://www.fotto.lublin.pl/
facet sprzedaje je przez allegro
pozdrawiam pstrykacz
-------------------------------------------
bialyxxl




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - kashpir_pl - 04-09-2007

bialyxxl,
A nie wiesz czy te torby Mekko można gdzieś obejrzeć w Warszawie? Potrzebuję coś nie za wielkiego, co zmieści lustrzanke z krótkim zoom'em (światło 2,8) i długim zoom'em (też 2,8). Do tego oczywiście jeszcze jakieś miejsce na szpargały typu grip, telekonwerter, wężyk spustowy, karty pamięci, 2-3 filtry Cokin z adapterami, zestaw do czyszczenia i najlepiej troczki do przypięcia niewielkiego statywu.
Pewnie zostanę uznany za fotowariata, ale cóż, takie hobby sobie wybrałem ;-)
Może ktoś coś polecić?
-------------------------------------------
kashpir_pl




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - bialyxxl - 04-09-2007

niestety te torby można obejrzeć tylko w lublinie, tam mieszka dystrybutor, i ma tylko to co wystawia na allegro, a nie to wszystko co jest na stronie, nigdy do końca nie wie co mu przyślą, torby są bardzo podobne do domke
-------------------------------------------
bialyxxl




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - robik - 06-09-2007

Mekko bywają na giełdzie foto w stodole na stoisku z chińskimi statywami i ichniejszym oświetleniem.
A odnośnie noszenia sprzętu w terenie, górach, to mam podobne zdanie co bialyxxl. Ja noszę sprzęt w małych torebkach lowepro np. nova mini, nova 1, itp. z torby przewieszonej przez pierś łatwo wyjąć i schować aparat, nie trzeba za każdym razem zdejmować plecaka i zaoszczędza się czas.
-------------------------------------------
robik




RE:Plecak/torba na aparat fotograficzny - kashpir_pl - 07-09-2007

W Stodole byłem w ostatnią niedzielę (tj. 2 września) ale nie Mekko nie widziałem, chociaż mam wrażenie, że jedna z torb Fomei o nazwie Winner była bardzo podobna do torby Mekko P201. Może biorą od tego samego dostawcy tylko naszywka inna.
-------------------------------------------
kashpir_pl