NGT
Śpiwór trzysezonowy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwór trzysezonowy (/thread-3250.html)



RE:Śpiwór trzysezonowy - Arni - 08-04-2014

Rozumiem, że w naszych górach ta wiosna/jesień. Tak, coś w okolicy 300/400g puchu byłoby OK, ale raczej gęsiny bym powiedział. Niestety jest niezłym wieżowcem więc śpiwór powinien mieć ok. 220/230cm.

Roberts Skaut na kaczce rozmiar L/R ewentualnie L/R+, do wyboru dwie wersje termiczne za ok. 600zł:
http://www.roberts.pl/index.php?l=pl&p=_katalog&i=_skaut#_spiwory

Tu wiele się nie wymyśli. Oczywiście coś z seryjnych produkcji typu NGT1 czy Boulder300 też OK (NGT1 chyba cieplejszy?)

Teoretycznie najcieplejsze wychodzą Skauty jednak też i najcięższe. W wersji 500 L/R otrzymamy aż 555g kaczki za 642zł. W tym przypadku gęsiny 700cui musiało by być aż 475g, a tyle nie oferuje żaden NGT lecz Boulder 450, który mocno przekracza budżet.
Tu nawet wersja 400 wychodzi cieplejsza niż Boulder300 i NGT1.
Moim zdaniem jako mega ekonomiczny pierwszy śpiwór puchowy Skauty są świetną opcją, a może i najlepszą ze wszystkich rozważanych.
---
Edytowany: 2014-04-09 00:07:47




RE:Śpiwór trzysezonowy - PRS - 09-04-2014

Arni nie wiem jak i gdzie Ty patrzysz ale jak sprawdzałem Skauta to ,,wyskakiwała'' informacja, że śpiwór nie występuje w innym rozmiarze. Początkowo myślałem, że jest błąd w cenniku, ale doszedłem do wniosku, że jednak są dwie wersje różniące się ilością wsadu, a nie długością.
Niestety ceny się zmieniają - rosną. Skaut jest teraz drogi na tle konkurencji. I wychodzi, że Yeti ma teraz dość konkurencyjne ceny.




RE:Śpiwór trzysezonowy - Arni - 09-04-2014

No jak to gdzie szukam, na stronie producenta, linka dałem wyżej. Wybierasz rozmiar i masz jak byk L/R. Zresztą dla Romana nie ma problemu by uszyć Skauta w innym rozmiarze czyli np. M+/R+, Roberts to producent, taki śpiworowy krawiec więc nic nie jest dla nich problemem. Przykładowy Skaut 500 L/R ma 555g wsadu i kosztuje 642zł.

Widocznie jakiś błąd ci się pojawiał, że nie mogłeś wybrać rozmiarów, ale nawet gdyby, to szycie tam i tak jest indywidualne i w trakcie rozmów prosimy o konkretny rozmiar i taki dostaniemy. Nie patrz na to co wyskakuje na stronie bo to taka poglądówka tylko.

Edit.
Już wiem o co ci chodzi. W wersji 300 nie ma rozmiaru L/R, ale oczywiście to nie problem, jak się uprzesz to uszyją. Ale już tłumaczę dla czego seryjnie nie chcą szyć. Otóż w takim modelu stosunek wagi materiałów do wagi puchu kaczego, a co za tym idzie uzyskanej termiki jest fatalny. Zwyczajnie się nie opłaca czegoś takiego szyć i kupować. Lepiej wydać połowę tej ceny na syntetyka, który będzie raptem o 200g cięższy przy tej samej termice.
---
Edytowany: 2014-04-09 13:27:08




RE:Śpiwór trzysezonowy - radziq - 09-04-2014

@KubuS, na śpiwór puchowy za 400 pln od polskiej firmy nie powinno się narzekać, to niesmaczne..

porównaj wagę, objętość vs. trwałość (ogólnie) i zakresy temperaturowe (przybliżone) i nie ma się nad czym więcej zastanawiać...
-------------------------------------------
...




RE:Śpiwór trzysezonowy - PRS - 09-04-2014

http://www.roberts.pl/index.php?l=pl&p=_katalog&i=_skaut#_spiwory
,,300 Ten produkt nie występuje w rozmiarze L/R
300 Ten produkt nie występuje w rozmiarze M/R
400 Ten produkt nie występuje w rozmiarze L/R
500 Ten produkt nie występuje w rozmiarze L/R ''
Mogę zrobić zrzut ekranowy ;)


Radek biega o to, że bez sensu jest wydawanie 400 zł na syntetyka do takiego zastosowania jak planuje KubuS.
Lepiej już dopłacić nawet 50% tej kwoty i kupić puchacza.
Albo jakiegoś lekkiego syntetyka z Explo za 1/3 tej kwoty.
---
Edytowany: 2014-04-09 15:32:19




RE:Śpiwór trzysezonowy - Arni - 09-04-2014

PRS,
jest tak, że w wersji 300 na puchu kaczym (600c) nie ma żadnego rozmiaru. W wersji 500, ale już na puchu 700 i 750c nie ma też żadnego rozmiaru. Ale powtarzam, jak się uprzesz to taki ci uszyją, pytanie dotyczy sensu tego zabiegu.
Ja na temp. do ok. 0st skłaniał bym się na wersje 400 lub 500 L/R (600c) dla kolegi, a te są dostępne jeśli chcesz zakupić bezpośrednio przez stronę. Jak zadzwonisz i pogadasz to uszyją ci także wersje 300 L/R (600c), wielu rzeczy nie ma na oficjalnej stronie firmy, a w rzeczywistości istnieją lub da się je uszyć. W przypadku Robertsa trzeba zmienić swoje nastawienie do pojęcia nie ma, nie występuje, nie da się itd. Tam można niemal wszystko, kwestia ceny.
Być może model 300 na kaczce miałby już tak wąskie przegrody, że nie ma sensu ich w ogóle szyć i lepiej było by (lżej i taniej) uszyć śpiwór pikowany.
---
Edytowany: 2014-04-09 16:03:09




RE:Śpiwór trzysezonowy - KubuS - 09-04-2014

wiecie co, nie chciałbym mimo wszystko przekraczać 400zł, bo zapłacę stosunkowo dużo, a aż takim rzeźnikiem nie jestem ;)

jeśli tego małachowskiego ŚPIWÓR MINI VARIO TOURIST L uda mi się kupić za jakieś 400zł to warto ? Czy lepiej odpuścić ten model ? bo jak widzę, jest to model mieszany puch-syntetyk.
^boję się, że rozmiar L będzie jeszcze ciut za mały ...
---
Edytowany: 2014-04-09 18:41:24




RE:Śpiwór trzysezonowy - PRS - 09-04-2014

Ja Ci w tej kwestii nie doradzę. Popytaj-poszukaj na forum.
Dla mnie to taka hybryda ma wady puchu (wrażliwość na wodę) i wady syntetyka (większy ciężar i objętość po spakowaniu).




RE:Śpiwór trzysezonowy - KubuS - 13-04-2014

dobra, drążać dalej temat ...

ŚPIWÓR YETI GT II 600 http://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/spiwor-gt-ii-600+srebrna-nic_223,s9053.html zakładając promocje byłby w cenie ~ 576zł tylko że:
1. jakoś strasznie szeroki jest w ramionach 86cm - to o 6 cm wiecej od tego co mam
2. gdzieś czytałem, że puch trzeba przerzucać z pleców, na bok jeśli śpi się na boku - trochę nie łapie o co chodzi




RE:Śpiwór trzysezonowy - mikel - 13-04-2014

KubuS
Od niedawna jestem posiadaczem Yeti GT 600.
1. Jest bardzo szeroki. Ja przy 184 i 82kg mam naprawdę sporo luzu. Ale za to, można się spokojnie docieplać ciuchami.
2. Krój jest obwodowy, tzn puch nie jest rozdzielony konstrukcyjnie osobno na plecy i przód. Ale żeby trzeba była przerzucać, to nie wiem, u mnie puch rozkłada się równomiernie.




RE:Śpiwór trzysezonowy - glebolxxx - 13-04-2014

szybka pileczka moi drodzy fjord nanses kjolen czy mammut nordic 3s dawniej ajungilak?




RE:Śpiwór trzysezonowy - KubuS - 13-04-2014

Mikel,
a docieplać się można (trzeba?) przy jakiej temp ?




RE:Śpiwór trzysezonowy - dwa razy - 13-04-2014

mammut ma dość trwałe wypełnienie i zaciągany kołnierz przy kapturze. jeśli możesz go kupić w cenie fjorda, to się nie zastanawiaj.

natomiast, czy warto dołożyć ponad stówę kupując w normalnych cenach, to już Twój zagwóźdź.
-------------------------------------------
2x




RE:Śpiwór trzysezonowy - dwa razy - 13-04-2014

@glebolxxx
jeśli mammut jest przeceniony, to zwróć uwagę na datę produkcji - jest wszyta w środku, starocia nie warto brać. przeprowadź też śledztwo, jak był przechowywany. jeśli leżał dwa lata w worku kompresyjnym, to uciekaj ze sklepu. sprawdź też w jakim stanie jest wypełnienie, czy nie jest porozrywane... moim zdaniem to dobry śpiwór :-)
---
Edytowany: 2014-04-13 17:05:29
-------------------------------------------
2x




RE:Śpiwór trzysezonowy - mikel - 13-04-2014

KubuS
To świeży nabytek, jeszcze nie testowany. I trudno powiedzieć, czy będą po świętach temperatury w których było by to konieczne, więc tutaj Ci nie pomogę.
Ale są na forum posiadacze GT 600 z ładnym stażem, spróbuj ich zaatakować o opinie co do realnych temperatur.
---
Edytowany: 2014-04-13 17:55:18




RE:Śpiwór trzysezonowy - glebolxxx - 16-04-2014

@dwa razy
dzieki za info niestety nie mam mozliwosci rzetelnego sprawdzenia tych informacji chcialem go zamawiac przez internet ale w takim przypadku raczej odpuszcze




RE:Śpiwór trzysezonowy - dwa razy - 16-04-2014

@glebolxxx zawsze możesz odesłać, zgodnie z ustawą masz do tego prawo. na początek zapytaj o datę produkcji, resztę zobaczysz w domu. jeśli wypełnienie jest sprężyste i nieporozrywane, to pewnie jest ok. w zasadzie kupując fjorda też możesz wdepnąć.

na rynku są również śpiwory z wypełnieniem climashield. osobiście nie testowałem, ale - gdy kupowałem mammuta i rozkminiałem temat - ta ocieplina miała dobrą opinię. pogooglaj, może ktoś na forum coś Ci podpowie? ja się wyłączam; over - powodzenia.

climashield
http://tnij.org/7jjc4n4
---
Edytowany: 2014-04-16 10:01:55
-------------------------------------------
2x




RE:Śpiwór trzysezonowy - piotrek22212 - 16-04-2014

Przymierzam się do zakupu nowego śpiworka głównie na wiosnę,lato i wczesną jesień.Czy ktoś posiada to cudo http://tiny.pl/qkmmd Da się w tym spać w temp bliskiej 0?.




RE:Śpiwór trzysezonowy - Arni - 16-04-2014

Zomacz na sąsiednie forum, chyba ktoś go testuje obecnie. Według producenta jest do +3st. dla facetów i +8 dla panienek, powinno być to dość dobrze podane. Na 0st to pewnie musiała by być wersja 300




RE:Śpiwór trzysezonowy - piotrek22212 - 16-04-2014

Dzięki Arni!