NGT
Śpiwór trzysezonowy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwór trzysezonowy (/thread-3250.html)



RE:Śpiwór trzysezonowy - taaaaaa - 19-06-2009

tez pojde dzisiaj obejrzec tego Nansena :)




RE:Śpiwór trzysezonowy - Lislaw - 19-06-2009

Mam mozliwosc zakupu za 300 zl spiwora MARMOT Wave III sadzicie ze jako 3 sezonowy na drobne przymrozki czsem ( ok -3) za taka cene wart jest zakupu ?
---
Edytowany: 2009-06-19 18:01:59
-------------------------------------------
WAKACJE :))




RE:Śpiwór trzysezonowy - fijau - 20-06-2009

A ja zakupiłem FN Fredrikstad w 2007 roku. Miał on zakresy temp.: -6/+5/+10/+22. Spałem w nim praktycznie codziennie przez ponad miesiąc od września do listopada. Ostatniej nocy było poniżej zera, ale dokładnie ile nie wiem. Spałem w getrach, dwóch parach grubych skarpet, bluzie, swetrze i czapce. Spałem spokojnie, ale ciepło to mi nie było.
Przede wszystkim to tej nocy zauważyłem że wypełnienie na plecach jakby się uklepało i stało się znacznie cieńsze niż z przodu. I właśnie na plecach odczuwałem największy chłód. Wydaje się to typowym skutkiem użytkowania śpiwora, ale czy to normalne, by ten skutek pojawił się po kilkudziesięciu nocach normalnego użytkowania? Może mógłby się wypowiedzieć pan Darek z Horyzontu :)




RE:Śpiwór trzysezonowy - Lumi - 20-06-2009

No to i ja mam pytanie.
Niby nowość ale może ktoś już ma jakieś konkretniejsze informacje na temat śpiworów Milo Tanami 1400/2000, albo może ktoś po prostu użyczy swojej wiedzy i napisze jak mogą się mieć dane producenta to rzeczywistość ?? A i jeszcze czy płachta biwakowa Bivy Bag jest coś warta. Inne produkty Milo są ok wiec mam nadzieje ze i tu nie przekłamują




RE:Śpiwór trzysezonowy - amon21 - 20-06-2009

Panie i Panowie mam pytanie. W trybie przyspieszonym muszę zakupić śpiwór. Mój alpinus ma już 10 lat i pora kupić coś nowego a czasu mało. Dziś odwiedziłem intersport i zobaczyłem dwa śpiwory w miarę przyzwoitej cenie ok250zł.
http://www.trailspace.com/gear/the-north-face/wasatch/
oraz
http://www.salewa.com/pl/7/191/4505-SIGMA_MICRO_800_SB.html
Oba mają zbliżone parametry, choć salewa jest dużo lżejszy. Co proponujecie pod namiot w alpach wiosną/jesienią? Macie może już jakieś doświadczenia z tymi śpiworami? Z góry dzięki za odpowiedź.
-------------------------------------------
g.




RE:Śpiwór trzysezonowy - Darek e-horyzont.pl - 21-06-2009

fijau; to nie jest spiwor na ta pore roku :) A teraz na powaznie : wloknina na calej powierzchni dolu jest taka sama. Efekt byl moze zwiazany z tym, ze w tej czesci spiwor byl zdecydowanie mocniej dociskany. Spróbuj sprawdzi jeszcze x grubosc wlokniny np po tym jak powiesisz spiwor na kilka dni (rozprezy sie ). Przed powieszeniem poruszaj spiworem zeby wloknina `nabrala powietrza`. A na czym spales??? Jakby co tez mozesz podskoczyc do naszego sklepu i ekipa ci pomoze sprawdzic. Generalnie Fjord Nansen nie ma problemow z wloknina. To co pisales jest charakterystyczne dla wloknin ktore sa czesto na poczatku bardzo puszyste (czytaj cieple i chca zauroczyc klienta :)) ale maja powazne problemy z utrzymywaniem rownej grubosci i dobrymi wlasciowsciami po praniu... ale najczescie to juz jest po okresie gwaracji :(
-------------------------------------------
darek




RE:Śpiwór trzysezonowy - Lislaw - 21-06-2009

@Darek e-horyzont

Darku a jakie wypelnienie z tych oferowanych syntetycznych jast nazwijmy tu najmniejzbijajace sie bo skoro pracujesz w sklepie (domyslam sie po nicku) majac stycznosci z taka liczba spiworow na codzien to masz porownanie wieksze niz inni zjadacze chleba i jakie firmy takowe wypelnienia stosuja. Pytam z czystej ciekawosci a nie rankingu marek itp




RE:Śpiwór trzysezonowy - Darek e-horyzont.pl - 21-06-2009

lislaw; jest tego tyle że nie jestem w stanie sledzic. A my sprzedajemy praktycznie 3 firmy. Wszystkie sa OK. Czasami cos mi wpada w rece i wtedy ze zdziwieniem stwierdzam ze to o dziwo duze firmy nie zwracaja na to uwage??? Moze mniej kumata kadra techniczna?? A tak naprawde trzeba by bylo ogladac spiwory po 2-4 latach a nie jak sa nowe.

Primaloft jest na pewno w porzadku podobnie jak Microfill S.T Fjorda.

Oczywiscie nowe mozna tez sprawdzic ale nie jestem wstanie przelac tych niuansów na papier (nie do konca tez chce szkolic konkurecje :)). Sprawdza sie trzymanie wlokniny wzdluzne, w pionie. Jak szybko lapie loft po obciazeniu, czy aby wloknina nie przesypuje sie. To jest pierwsze filtrowanie jakosci, bo nic nie zastapi uzytkowania i prania ale to robimy tylko z Fjordem. Generalnie do sklepow naszych nic nie jest wprowadzane na pałę dotyczy to nawet drobiazgów
-------------------------------------------
darek




RE:Śpiwór trzysezonowy - Lislaw - 21-06-2009

Dzieki :) a z Twoich prywatnych odczuc bo chyba masz jakis spiworek ktorego czasem uzywasz to wlasnie ze wzgledu na wytrzymalosc kilkuletnia na ''sciskanie'' co bys polecil ?




RE:Śpiwór trzysezonowy - fijau - 22-06-2009

Hmm, pewności nie mam bo pamięć ''już nie ta'' :) ale chyba ten śpiwór został mi w sklepie przedstawiony jako trzysezonowy. Przy czym mnie ostrzeżono o spaniu w nim w temp poniżej +5 stopni. A spałem na karimacie. I to nawet nie cały czas na plecach, ale często na boku śpiwora.
Spróbuję nim poruszać w szafie i zobaczę o ile zgrubieje :)




RE:Śpiwór trzysezonowy - Darek e-horyzont.pl - 22-06-2009

fijau; odnosnie ostrzezenia przed spaniem ponizej to jest kwestia interpretacji temperatur. U nas sprzedawcy obudzeni nawet w nocy wyrecytuja ci na pamiec co kazda temp. oznacza i wiele wiecej. Na kazdym szkoleniu jak mantre powtarzaja ; nie polecac za zimnych spiworow.... Sa tylko 2 mozliwosci albo ty albo sprzedaca byl na tyle zakrecony ze ci o tym nie wspomnial. Z drugiej strony czasami klienci przychodza i wlasciwie sami wybieraja i rola sprzedawcy zaweza sie do podania. Czesto sa nkreceni na niska wage i jak w amoku widza tylko temp. extrem.

Lislaw; uzywalem, uzywam; Tromsa Fjorda i Expeda 300 brak wiekszych zastrzezen. Wazne w domu nawet spiwory ze sztucznego puchu trzymac nie w workach !!! a do transportu nie zwijac tylko wkladac niechlujnie do worka
-------------------------------------------
darek




RE:Śpiwór trzysezonowy - Lislaw - 22-06-2009

No wlasnie czesc prodecentow majac na uwadze pisze juz na workach zeby spiwora nie zwijac a upychac do workow ;)




RE:Śpiwór trzysezonowy - fijau - 22-06-2009

Darek: Chyba nie napisałem tego, albo zrobiłem to niejasno; do sprzedawcy zastrzeżeń nie mam, bo ostrzegał mnie przed spaniem poniżej temp komfortu. Ja mimo to wziąłem ten śpiwór, bo spodziewałem się raczej spać w wyższych temperaturach ale była szansa, że trafi mi się jakaś noc poniżej zera.

A co do pakowania śpiwora, to zarówno ten mój Fjorda jak i nowo kupiony innej firmy były fabrycznie zwinięte w rulonik, czyli wbrew zaleceniom.




RE:Śpiwór trzysezonowy - darek e-horyzont.pl - 22-06-2009

fijau; wszyskie nowe spiwory sa zwiniete :) bez wgledu na firme. Ale to nie znaczy ze maja tak byc pakowane...
-------------------------------------------
darek e-horyzont.pl




RE:Śpiwór trzysezonowy - piechtasek - 29-06-2009

Witam! Proszę o pomoc. Potrzebuję śpiwór maksymalnie do 400 PLN. Optimum myślę w granicach 0 - 6. Wybieram się w sierpniu do Norwegii. Mam nadzieję, że temp w nocy nie będzie spadać poniżej zera. Szczerze mówiąc mam już mętlik w głowie od ilości ofert i producentów. Nie sposób tego ogarnąć. Zastanawiałem się nad Alaską Sportexa ale cena trochę odstrasza (chcą za niego 460 PLN). Co myślicie o Skaucie Robertsa? Czy za tą cenę będzie to dobry wybór? Czy może jakiś syntetyk?




RE:Śpiwór trzysezonowy - Gajowy - 29-06-2009

czy ktoś zna śpiwór Sirius firmy High Peak , bo wygląda dosyć dobrze jak na swoją cene.
http://www.allegro.pl/item667016431_spiwor_sirius_0_86kg_firmy_high_peak_mumia_do_6.html




RE:Śpiwór trzysezonowy - ina - 30-06-2009

Gajowy, komfort to +11... szukasz taniego koca na lato - bierz.
-------------------------------------------
ina




RE:Śpiwór trzysezonowy - Arni - 30-06-2009

Wg. producenta komfort nie +11 a +7. +11 to Tmax. Choć z drugiej strony, kto zabrania w nim spać przy +20 czy +30? Śmieszne są te temp. skrajne max i extr.
---
Edytowany: 2009-06-30 10:00:57




RE:Śpiwór trzysezonowy - Gajowy - 30-06-2009

tani koc ? hehe ;) dla mnie poniżej +7 to i tak temperatura poniżej której nie wchodzę pod namiot ;)
Czyli nikt nie używał ani nie słyszał o firmie HIGH PEAK i jej wyrobie w postaci śpiwora ? :)




RE:Śpiwór trzysezonowy - fijau - 30-06-2009

Może max temp to taka, przy której jeszcze jesteś w stanie zasnąć?
---
Edytowany: 2009-06-30 18:02:22