NGT
Śpiwór trzysezonowy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwór trzysezonowy (/thread-3250.html)



RE:Śpiwór trzysezonowy - Raff - 05-06-2009

Właśnie nabyłem Carnithia Lite 1000
T. max +3°C
T. comfort -2°C
T. extreme -15°C




RE:Śpiwór trzysezonowy - cpu - 05-06-2009

Jesli to mial byc ten hit to pozwol ze zapytam o cene bo jakos specjalnie atrakcyjna nie jest, a zbliza sie wrecz do granicy gdzie juz mozna szukac innych godnych rywali dla tego modelu...




RE:Śpiwór trzysezonowy - Raff - 05-06-2009

Dokładnie zapłaciłem 299. Nic w tej cenie i zakresie temperatur ciekawszego nie widze. Tak jak pisałem wczesniej, znajomy ma i wiem jak ten spiwór jest wykonany i w jakich warunkach w nim spał. Myślałem wcześniej nad Hannah Sherpa jednak po obejrzeniu w sklepie i porównaniu odpadła. Carnithia jest te 100-200gr cięższa. Daje to dodatkowo wieksza pewność, że temperatury nie sa wyssane z palca.




RE:Śpiwór trzysezonowy - baby.montana - 05-06-2009

agrafka- nie ma? sprawdź Hamar FN :) -16/-1/4/19, 1400g, do jutrzejszego wieczoru masz promocję, 15% ucinają z ceny.

za 153zł masz FN Stavanger, -22/-7/-2/15, ale niestety 1900g, więc pewnie odpada.




RE:Śpiwór trzysezonowy - cpu - 05-06-2009

No wlasnie jako spiwor wybralem Kontiki a reszte sprzetu to JW z e-horyzontu ;) Jednego jestem ciekaw - jak to bedzie z kolnierzem w Kontiki. Jak juz bedzie u mnie wszystko i wroce z delegacji to napisze jakies uwagi w odpowiednich watkach.




RE:Śpiwór trzysezonowy - Diablak - 05-06-2009

baby.montana, weź pod uwagę że kontiki Mammuta jest 150 gram lżejsze.




RE:Śpiwór trzysezonowy - baby.montana - 05-06-2009

agrafka prosiła o śpiworek ponizej 1500g, hamar spełnia ten warunek (chociaż niestety jest spory po zwinięciu, nie wiem jak kontiki), dlatego napisałam.
hamara przetestuję dopiero za parę dni, wtedy mogę coś więcej na jego temat powiedzieć.




RE:Śpiwór trzysezonowy - ina - 05-06-2009

~Darek e-horyzont.pl

''no konitki fajny ale czy to spiwór 3 sezonowy????Jakos nie wyobrazam swojej zony w takim spiworku np na majówce czy w pazdzierniku. Dla kobiet wg mnie to on nadaje sie na chlodniejsze lato :); oczywiscie widze ze temperatuy sa podawane zgodnie z norma... ''

Tak, 3-sezonowy spokojnie dla babeczki nawet. Przetelepało mnie dopiero przy przymrozku (wysoko, przy jeziorze, zimny sierpień).

> Arni

''A co ten Kontiki, to jakaś rewelka?''

Nie wiem czy rewelka. Ma go sporo osób i raczej nikt nie narzeka, a cena i waga przystępne.




RE:Śpiwór trzysezonowy - lexiu - 06-06-2009

Darek, moje dzieciaki (dziewczynka lat 9, chłopiec 13) podczas kaszubskiego biwaku w długi majowy weekend spały właśnie w Kontikach. Temp. pierwszej nocy spadła do 4 st. C, następnych do 6-8 st. C. Ich namiot rozstawiony był ok. 20 m od jeziora. Przesypiały spokojnie całe noce, żadnych przebudzeń.
---
Edytowany: 2009-06-06 18:12:06
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki




RE:Śpiwór trzysezonowy - mich - 06-06-2009

Raff
A jak z wagą Twojej Carinthii??
Ja mam 1300, a moja lepsza połowa ma 1000 i obie zważone na kuchennej wadze ostro odbiegają od podanych przez producenta. Lite 1000 - ok. 1700g (wagi z workiem kompresyjnym), Lite 1300 - 1900g, co już nie jest dla mnie żadną rewelacją. Ciekawi mnie czy taż masz podobnie, czy może Twój jest ''nieoszukany''.

Poza tym jedynym mankamentem (dość znaczącego zresztą kalibru) śpiworki są super wykonane i nie mam zastrzeżeń termicznych.




RE:Śpiwór trzysezonowy - Raff - 06-06-2009

Ja swojego jeszcze nie mam, kupiłem przez neta i czekam. Kumpla dobija do 1500g, ale nie przekracza.




RE:Śpiwór trzysezonowy - Darek e-horyzont.pl - 06-06-2009

lexiu; a w czym ty spales?

lexiu, ina; skoro kontiki wam sie sprawdzil to inny spiwor przebadany wg normy ktory ma wyzsze parametry tym bardziej sie sprawdzi!!! PO to wprowadzono norme zeby móc robic takie porownania. Ale to ze wam sie sprawdzily to nie znaczy ze innym sie sprawdza.

Nie wiem jak odczuwacie temperatury ina, dzieci lexa. Trzeba indywidualnie do tego podchodzic (przy dzieciach w szczególnosci), wachania moga dochodzic nawet do 30%!!! Rozmawialem tez z ludzmi którzy uzywali spiwory przebadane wg normy i ich odczucia bly rózne. Ja wole miec rezezrwe temperaturowa. Bo z czasem parametry beda slabsze!!!, inaczej zareaguje tez organizm po wysilku i jak dostanie troche w kość. Norma odnosi sie do osob normalnie odbierajacych temp.

mich; mozesz reklamowac (niezgodnosc z umowa) , ale firmy ktore badaja zgodnosc z norma podaja w wiekszosci wagi samych spiworow!!!
-------------------------------------------
Darek e-horyzont.pl




RE:Śpiwór trzysezonowy - mich - 06-06-2009

Raff - to jak możesz, zważ swój jak przybędzie i napisz. Mam nadzieję, że się wagowo nie zawiedziesz, i będziesz miał lżejszy niż mój.

Ja trochę byłem tym wkurzony, ale już się pogodziłem z faktem:). Na szczęście bardzo fajnie się spisują, co mi rekompensuje wagę. Po 2 latach są bez żadnych zmian - jak nowe. No i co chwila na forum jest, że aby śpiwór syntetyczny miał te -8 komfortu to musi ważyć pod 2 kilo. No i moja Lite 1300 tak ma. Przynajmniej ciepła:).




RE:Śpiwór trzysezonowy - agrafka - 07-06-2009

Ze śpiworów FN w typach mam model Troms'09, trochę cięższy, trochę tańszy, jednak do Kontiki zbliżony temperaturowo.
Różnica jest taka, że FN w kazdej chwili mogę pomacać i pooglądać w którymś sklepie, a Kontiki nigdzie nie widziałam.




RE:Śpiwór trzysezonowy - Diablak - 07-06-2009

~Agrafka, niewiem skąd jesteś ale jak Kontiki widziałem w wielu sklepach




RE:Śpiwór trzysezonowy - agrafka - 07-06-2009

Przecież nie twierdzę, że ich nie ma w żadnym sklepie :)
Możliwe, że nie ma tylko w tych co ja byłam ;)




RE:Śpiwór trzysezonowy - ofaniel - 08-06-2009

Witam serdecznie!
Czy ktoś może cokolwiek powiedzieć o tym śpiworze?

http://www.salewa.com/pl/7/191/4477-SIGMA_FLEX_ULTRA__1.html?&limit=0

Będę wdzięczny :)
-------------------------------------------
www.frihet.pl




RE:Śpiwór trzysezonowy - Spineless - 08-06-2009

ofaniel, czysto teoretycznie:
Primaloft Sport, czyli ciut gorsza wersja niż Primaloft One, ale i tak lepsza niż pozostałe ociepliny. komfort przy -1*C jest bardzo prawdopodobny. wykonanie (choć tej konkretnie wersji nie widziałem) na wysokim poziomie.




RE:Śpiwór trzysezonowy - ofaniel - 08-06-2009

>> Spineless - dzięki. Sprawa generalnie wygląda tak. Mam śpiwór Marmot Wave IV. Chcę go jednak dać dziewczynie (zmarzluch z niej:). Szukam dla siebie czegoś podobnego [komfort może być w granicach 0 - (-3*C)] jednak o mniejszych gabarytach. Jakaś propozycja?
Pozdr.
-------------------------------------------
www.frihet.pl




RE:Śpiwór trzysezonowy - Spineless - 08-06-2009

>> ofaniel, jest np.
Wisport Garua za 339 zł (Primaloft) http://wisport.com.pl/index.php/spiwory/wielosezonowe/garua
Coleman X830 za 309 zł (dobra gontowa konstrukcja) http://www.8a.pl/page,produkt,id,3449.html
Treksport Light Primaloft (Primaloft) 319 zł https://www.polarsport.pl/index.php/sklep_gorski/Spiwory/Spiwor_TREKSPORT_LIGHT_PRIMALOFT_/26346/root,0/

choć ze swojej strony polecam coś z 300-400 gramami puchu - cenowo będzie stać podobnie do ww. syntetyków