NGT
Śpiwór trzysezonowy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwór trzysezonowy (/thread-3250.html)



RE:Śpiwór trzysezonowy - macia22 - 31-05-2009

Skoro tamten sie nie nadaje to pomozcie mi znalezc cos co przedewszystkim nie bedzie zajmowac duzo miejsca, waga moze byc do 1,5kg, a komfort kolo +5st. Cenowo do 250, no max do 300zl :) Nie bede sie wybierac bardzo wczesna wiosna i pozna jesienia wiec nie potrzebuje bardzo cieplego spiwora, w przyszlosci i tak kupie pewnie zimowy jakis... chyba.

Pomozecie ? :)

Dzieki wielkie z gory :)




RE:Śpiwór trzysezonowy - cantores - 31-05-2009

macia- twoje wymagania spełnia choćby wymieniony przez Inę wcześniej śpiwór Ajungilak :)
przykładowy link
http://www.climbshop.pl/kontiki.php




RE:Śpiwór trzysezonowy - macia22 - 31-05-2009

a to nie jest damski spiwor? :) Bo pomimo nick'a jestem mezczyzna :D




RE:Śpiwór trzysezonowy - ludz - 31-05-2009

nie, nie jest :)




RE:Śpiwór trzysezonowy - lexiu - 31-05-2009

macia22, mam także od ponad roku kontiki i jestem nim ukontentowany. Moim zdaniem to dobry śpiwór za rozsądną cenę. Szkoda, że niestety zdrożały (jak wszystko) ale i tak to, moim zdaniem, bardzo dobry wybór licząc cena/termika/masa.
O lanserskim logo nie wspomne ;)

[edyta]
przy moich 182 cm mam wersję 180 i jak dla mnie jest ok
---
Edytowany: 2009-05-31 17:57:46
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki




RE:Śpiwór trzysezonowy - ina - 01-06-2009

Dodam, że przy udoskonaleniach Kontiki jest moim śpiworem 4-sezonowym :) A waga 1250g z 0st comf. przy cenie poniżej 300zł mnie zadowala w pełni. No i ten kolor oberżyny... ;) tylko zamek się trochę wcina.




RE:Śpiwór trzysezonowy - macia22 - 01-06-2009

chyba nie pozostaje nic innego jak zakup kontiki :)

ina- czytalem Twoje wypowiedzi nt. urywajacych sie paskow z worka kompresyjnego. reklamowalas ten defekt ? Jak to sie skonczylo ? :)




RE:Śpiwór trzysezonowy - ina - 01-06-2009

Nie reklamowałam, bo posiałam paragon ;) Zakupiłam wora kompresyjnego sea to summit i gro :)




RE:Śpiwór trzysezonowy - lexiu - 02-06-2009

Żeby była jasność, wśród uzytkowników tegoż spiworka jest sporo naszych znajonych ale tylko inie tryknęły klamerki. Słaba płeć, a jednak najsilniejsza :D
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki




RE:Śpiwór trzysezonowy - Djinn - 02-06-2009

Witam,
szukam dwóch śpiworów dla siebie i Małżonki (lewy i prawy) na okres kwiecień-październik. Co prawda pod namiot wybierać się będziemy w okresie czerwiec-sierpień, to jednak zależy mi na lekkim i małym śpiworze.
Z racji tego, że mam spore zniżki w HiMountain, rozglądałem się za śpiworem Superpack 1200, ale już ich nie ma i raczej nie będzie.
Dlatego w chwili obecnej na oku mam model Vaude Kiowa Ultralight 235 (1,2kg, T opt. 9oC).
Potrzebuję opini i komentarzy na jego temat. Z racji tego, że fundusze mam ograniczone, cena 200 PLN (+/- 10%) to max.

Może polecacie jakieś inne z firm HiM i Vaude? Teoretycznie zależy mi na wielkiści po spakowaniu oraz wadze, ale pewne limity zawsze można nagiąć.
Pozdrawiam
M. aka Djinn
-------------------------------------------
Djinn




RE:Śpiwór trzysezonowy - Justyna - 02-06-2009

Od dłuższego czasu poszukuję śpiwora trzysezonowego na wyjazdy pod namiot w góry kwiecień-październik. Po dłuższym zwiedzaniu sklepów trójmiejskich i internetowych mam na oku takie oto:
Ajungilak Mammut Tosca Spring
Hannah Bivak
Vaude Snow Cloud Light 200
Marmot Wave III
Loap St.Anton
Dodam, że bardzo łatwo marznę, ze względu na niskie ciśnienie
Także proszę o fachową radę, ewentualnie jakieś inne propozycje




RE:Śpiwór trzysezonowy - agrafka - 04-06-2009

Po przebrnięciu przez 10 stron tego tematu wiem mniej niż przed...

Znajdzie się coś zbliżonego do Kontiki 180, ale nieco tańsze? Tak żeby nie było cięższe, ani zimniejsze?
Bo nie wiem czy nie ma, czy tylko ja nie widzę?




RE:Śpiwór trzysezonowy - Diablak - 04-06-2009

~Agrafka, nie szukaj bo nie ma. Po prostu za taki stosunek wagi do temperatury trzeba tyle zapłacić




RE:Śpiwór trzysezonowy - Arni - 04-06-2009

A co ten Kontiki, to jakaś rewelka?




RE:Śpiwór trzysezonowy - cpu - 04-06-2009

No wychodzi na to ze jest to bardzo ciekawa opcja i wlasnie zamierzam go zakupic




RE:Śpiwór trzysezonowy - agrafka - 04-06-2009

Arni, no wychodzi na to, ze poniżej 300 PLN, 1500g i z temp. komf. 4 (kobiety), to jednak bliżej rewelki niż dalej. Jeśli masz pod ręką lepsze typy to ja chętnie popatrzę :)

A tak na marginesie, mamy bądź co bądź czerwiec, drugi tydzień leje, temp. w dzień niewiele przekracza 10 stopni, że o nocach nie wspomne, to może na wrzesień zimówki trzeba szukać? :|




RE:Śpiwór trzysezonowy - Raff - 04-06-2009

Agrafka do 300 zl( w promocji) znajdzie się lepszy. Sprawdzone. Dwóch kumpli ma kontiki , a inny ma ....który jest troche cieższy( 1500g) Na papierze podobnie, jednak w realu bije kontiki o ok 5 stopni. Dzisiaj jeszcze napisze co to za typ (jest jeden do wzięcia więc nie podaje żródła)




RE:Śpiwór trzysezonowy - Darek e-horyzont.pl - 05-06-2009

no konitki fajny ale czy to spiwór 3 sezonowy????Jakos nie wyobrazam swojej zony w takim spiworku np na majówce czy w pazdzierniku. Dla kobiet wg mnie to on nadaje sie na chlodniejsze lato :); oczywiscie widze ze temperatuy sa podawane zgodnie z norma...

Dziewczyny jak chcecie miec cieplo to do temperatur tych komfortu podawanych zgodnie z norma doliczcie jeszcze tak z 3-4 stopnie.

Dla mnie damski spiwor 3 sezonowy powinnien miec temp. komforu 1, 2 stopni C (podawanych oczywiscie zgodnie z norma). Czyli wyjdzie niestety waga ok 1,5 kg (pisze o spiworach w cenach 200-300 zl). No albo puchowka niestety drozsza ale lzejsza.

No i pamietajcie spiwor z sztucznego puchu traca swoje parametry z kazdym sezonem i po 5 latach juz nie bedzie tak trzymal temp.

Jak juz o promocjach spiworow; Do soboty jeszcze mozecie wychaczyc 15% taniej spiwory Fjorda (zgodne z norma) patrzcie w dziale promocje. Wykorzystujac ja mozna kupic niezly spiworek za ok 200 zl, 1,5kg z temp komfortu dla kobiet +1 stop.; potem oczywiscie odpowiedni drozej
-------------------------------------------
darek




RE:Śpiwór trzysezonowy - jachol - 05-06-2009

dla mnie 3 sezonowka to powinna miec komfort w granicach -5 :) i wazyc ponizej 1.5 kg (dla syntetyka)
-------------------------------------------
...nic to




RE:Śpiwór trzysezonowy - Darek e-horyzont.pl - 05-06-2009

Jachol; ja odnosilem sie do teperatury komfortu Kobiet. Czyli komfort +1 dla kobiet = komfortowi -5 dla mezczyzn. Te rozwazania na przykladzie Fjorda model Troms 1,5 kg przebadanego na manekinie zgodnie z norma.
-------------------------------------------
darek