NGT
Karimata na zimę - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Karimata na zimę (/thread-3116.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE:Karimata na zimę - darek e-horyzont.pl - 09-01-2006

kardi; ja na tej cienkiej kupla spalem 1-2x i to latem :) To co napisalem o tej macie wynika z analizy 2 testow mat z 2005 i z 200? i opini innych uzytkownikow. Prawie identyczne maty innych firm o tej samej konstrukcji uzyskiwaly w testach wyniki termiki komfortu na poziomie +3+8 st C.
-------------------------------------------
darek e-horyzont.pl




RE:Karimata na zimę - kardi - 09-01-2006

Darku - dzisiaj moge powiedziec wiecej o tej supermarketowej.. spalem na niej przedwczoraj , przy -11 st. w puchu 900g. i rewelacja (oczywiscie dopompowna na maxa , na tyle ile pluca pozwolily;)ok.3,5cm) i sam bylem zaskoczony! zero chlodu od podloza! :)))




RE:Karimata na zimę - kardi - 09-01-2006

P.S. na pewno nikt jej nie badal.. bo to badziew w tym segmencie, ale moje kosci nie dadza sie oszukac zadnym listom ,,TOP 10'' i zawsze prawde powiedzą;)




RE:Karimata na zimę - darek e-horyzont.pl - 09-01-2006

kardi: oby ci jak najdluzej slyzyla. Ale zakupy w hipermarkecie wg mnie to zawsze loteria :)
-------------------------------------------
darek e-horyzont.pl




RE:Karimata na zimę - kardi - 09-01-2006

masz racje :) i kurtki , czy spodni bym w zyciu nie kupil!! ale tylko chcialem w tym watku uduwodnic , ze przeplacamy za cos , czego na rynku nie mozna na codzien dostać , a firmy naklejajac swoje logo biora za dana rzecz krocie...




RE:Karimata na zimę - Grześ - 09-01-2006

Kradi a kupiłęś ją dokłądnie w tesco czy innym supermarkecie?? bo jestem zainteresowany :)




RE:Karimata na zimę - kardi - 09-01-2006

w tesco - ale nie widzialem jej od maja... oni tylko na sezon rzucają i jesze jedna wazna sprawa! ta mata ma tylko 174cm pianki ! reszta to goly material... ja mam 170 , wiec mnie wystarcza.




RE:Karimata na zimę - Grześ - 09-01-2006

no to lipa bo ja mam 185...
a może mi ktoś powiedzieć jaką można kupić najgruvbszą karimate?? żeby była dobra na zime i na lodowce za nie dużą kase??




RE:Karimata na zimę - Arni - 09-01-2006

Tkermarest, RidgeRest(15mm) lub typowo zimowa wersja Deluxe(20mm) w cenach za 183cm 119PLN i bodaj 159PLN. Ale jak się sprawują tego nie wiem, nawet założyłem osobny wątek i czekam na test Darka.




RE:Karimata na zimę - kardi - 10-01-2006

Grześ -jesli nie zraza Cie , ze to nie jest thermarest tylko jakies badziewie to masz linka ponizej




RE:Karimata na zimę - darek e-horyzont.pl - 10-01-2006

kardi; ale bys na mine gresia wrzucil, tej maty za darmo bym nie bral :)

Kiedys testowale podobne cudo wg mnie z identycznych materialow... Wg mnie 1 problemy pojawia sie po 10 dniach uzytkowania. W pierwszej kolejnosci pojda na poczatku miejsca pikowan ; bedzie niezauwazalnie schodzilo powietrze (spróbuj to reklamowac powiedza, ze gdzies przebiles). Nastepnie te pikowania moga ci calkowicie puscic. Material z ktorego wykonana jest mata okolo 3 x gorzej trzyma na zgrzaniach. Kardi Ciesz sie ze dobrze trafiles z ta swoja :) :) I nie pytaj sie mnie jak rozpoznalem material ze zdjecia :).... Lata pracy w terenie :) Pozdrawiam

Czy na allegro mozna pisac opinie o danej rzeczy np po 0,5 roku... bo nie znam zasad a dziwnie pozytywne oceny ma to cudo?
-------------------------------------------
darek e-horyzont.pl




RE:Karimata na zimę - furry - 10-01-2006

kładłem się na dmuchanej macie Campusa, wyglądała identycznie jak Greenside, tyle że zielona. Zaznaczam, że Greenside widzę tylko na zdjęciu

Mata Campusa była dość gruba, ale w środku nie było pianki, tylko jakieś-coś, przez to nawet jak leżałem na maksymalnie napompowanej macie, w okolicy nerek/krzyża dotykałem do ziemi (tak się pode mną zapadała). Nieważne, czy na boku, czy na plecach efekt był ten sam :( Skutek: zupełny brak izolacji, nawet w lecie bałbym się na tym spać. Bo co z tego, że nogi masz dobrze odizolowane, jak ''wilka'' dostaniesz? Nawet niedopompowany tzn. ''samonapompowany'' thermarest izoluje znacznie lepiej.

Darek: na allegro oceniasz raczej transakcję/sprzedającego, a nie sam towar po pół roku. to Allegro a nie NGT. Zresztą powinieneś to wiedzieć, przecież Horyzont handluje już jakiś czas :D

Aha. podobno coś fajnego i niedrogiego mieli w Decathlonie, ale jak byłem to akurat nie mieli, pewnie na wiosnę dopiero.
-------------------------------------------
fr




RE:Karimata na zimę - furry - 10-01-2006

aha: Grześ. Ja mam 188 i jakoś się na macie 185 mieszczę, nie pytaj jak.

To znaczy mieściłem, bo teraz śpi na tym baba, a ja znowu na karimatce :(
-------------------------------------------
fr




RE:Karimata na zimę - rumcajs - 10-01-2006

można, ale nikt tego nie robi
po za tym opinie na allegro zwykle saąjuż pozytywne jak przyszło i jest wogóle choć trochę podobne do tego co na fotce, nikt nie testuje i nie wystawia opinii za pół roku :)
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...




RE:Karimata na zimę - kardi - 10-01-2006

Moi przedmowcy: ta mata rzeczywiscie byla na allegro , tyle tylko ze sprzedawał ja sklep bodaj , ze sportech i była na nia gwarancja sklepowa.. co do trwalosci rzeczywiscie nic nie moge powiedzieć. Darek z tym pikowaniem masz racje, moja jest cała.




RE:Karimata na zimę - Grześ - 10-01-2006

a nie ma może karimat o grubości 3cm (nie mat samopompujących)?? albo czy 2 karimaty nie będą dobrze izolować jeżelis ie je skleji??




RE:Karimata na zimę - nowyyy - 10-01-2006

Grześ: 2 karimaty to dobra izolacja tylko taki pakunek zajmuje dużo miejsca. Jeżeli myślisz o takiej kombinacji to np. jedna sztuka niech będzie z alu-folią.




RE:Karimata na zimę - Arni - 10-01-2006

Grześ, ale czy na pewno się opłaca kupić i sklejać dwie karimaty 1,5cm aby było 3cm? Koszt tego wyniesie blisko 100zł nie wspominając właśnie o wielkości pakunku (średnica ok. 30cm). Mata RidgeRest Deluxe - typowo zimowa - ma 2cm grubości, waży 539gr. i średnicę zwiniętej 22cm. Za rozmiar 183cm zapłacisz 159PLN. i masz gwarancję jakości i z tego co wiem wyprodukowana jest z najlepszego materiału na karimaty EVA a nie jakichś pseudo pianek. Dystrybutorem jest Paker. Zresztą obejżyj ją sam.




RE:Karimata na zimę - furry - 11-01-2006

a propos karrimat: czy firma która wymyśliła karrimaty zaprzestała ich produkcji?

w ofercie Yeti nie widzę, a naprawdę na zimę fajne by były...

w głowie się nie mieści :(
-------------------------------------------
fr




RE:Karimata na zimę - Munkas - 11-01-2006

Karrimora już chyba nie kupisz. Generalnie to w ''starej'' Europie już praktycznie są tylko maty samopompujące