NGT
Czołówki Black Diamond - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Czołówki Black Diamond (/thread-3085.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


RE:Czołówki Black Diamond - Arni - 01-09-2011

Storm? Nie, szybciej Icon choć osobiście tego nie zauważyłem. Mi on pasuje choć sama czołówka świeci nieco słabiej na acu bo nie ma stabilizacji (chyba dobrze piszę?).

Dziś zamiast Icona bym wybrał RXP, a ze względu na wielką moc Fenixa HP11.
Storm to już jednak inna klasa czołówek, mała, kompaktowa ale o dużej mocy jak na swoje wymiary.




RE:Czołówki Black Diamond - Dominik.M - 01-09-2011

To w nowym BD Spot jest ten problem, Storm zamyka się bez problemu.




RE:Czołówki Black Diamond - Janusz - 02-09-2011

Dominik - co to znaczy, ze Storm ma wyjatkowo felerny pojemnik baterii?
Jak bys mogl dokladnie to wyjasnic. :)
-------------------------------------------
Janusz




RE:Czołówki Black Diamond - Arni - 03-09-2011

no przecież napisał, że chodzi o Spota a nie o Storma




RE:Czołówki Black Diamond - fifi - 08-10-2011

Witam

Mam dylemat dotyczący zakupu dobrej czołówki:)
Zastanawiam się nad dwoma modelami, nad BD Spot i Petzl Tikka 2 XP :/

Który model polecacie i dlaczego?




RE:Czołówki Black Diamond - Arni - 08-10-2011

ja bym wybrał (i wybrałem) Storma.




RE:Czołówki Black Diamond - Borewicz - 08-10-2011

BD ma mocniejsze światło. Jednak obsługa Petzla jest wygodniejsza i wydaje mi się, że i sama obudowa jest solidniejsza. Ale i tak chyba najważniejsze jest światło w latarce nie?

A tak jak Arni napisał, że między Spotem i Tikką XP2 to najlepiej BD Storma kupić.




RE:Czołówki Black Diamond - Nemesis - 08-10-2011

storm, ja z xp srednio jestem zadowolony




RE:Czołówki Black Diamond - Dwusłodowy - 08-10-2011

Do jutra jest promocja w skalniku, wiec storm wychodzi ok 165pln.
Ktos z wro chetny ?
kapjas malpa wp . pl




RE:Czołówki Black Diamond - fifi - 09-10-2011

dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi :)

Zakupiłem BD Storma w skalniku po promocji :) wyszło mi niecałe 165zł jak napisał Dwusłodowy ;)

Pozdrawiam
-------------------------------------------
blah*;..;*




RE:Czołówki Black Diamond - fifi - 09-10-2011

Jeszcze jedno szybkie pytanko czy BD Storm wejdzie do pudełeczka Petzla?( chodzi mi o cos takiego http://8a.pl/page,produkt,id,2285,poche-tikka-2.html)
-------------------------------------------
blah*;..;*




RE:Czołówki Black Diamond - endless - 29-10-2011

Zapytam wprost używał ktoś BD Storm. Jakieś opinie? Zastanawiam się nad tym sprzętem lub coś z konkurencyjnej stajni Petzl-a




RE:Czołówki Black Diamond - Dwusłodowy - 29-10-2011

Ja mam zamiar uzyc na najblizszym tropicielu.
Ale niestety nie mam porownania z niczym porownywalnym.
Za cene promocyjna w skalniku to raczej nic porownywalnego nie mam - ktos potwierdzi ?




RE:Czołówki Black Diamond - Dominik.M - 30-10-2011

Ze sklepowych prawie nic - tylko PT EOS (u nas słabo dostępny i drogi) i zmodowana Tikka XP będą porównywalne.




RE:Czołówki Black Diamond - Bleys - 30-10-2011

Kurcze Endless, Storma mialem na zlocie, szkoda ze sie nie zgadalismy. Jak masz jakies konkretne pytania, to wal na priv.




RE:Czołówki Black Diamond - endless - 30-10-2011

No szkoda ale może dla tego, że na zlocie był inny duch (ang. Spiryt) rozmowy. Zapytam jednak tu na forum bo może to co napiszesz przyda się też innym. Jakie jest subiektywne odczucie co do siły świecenia, jak oceniasz regulację kąta padania światła, prostota obsługi, światło bardziej skupione czy rozproszone jak się to nosi czy nie za ciężkie, jakość wykonania no i czy warte tej forsy czy lepiej jednak petzl

Aha no i najważniejsze bo to sprzęt dla Marty :)
---
Edytowany: 2011-10-30 14:23:48




RE:Czołówki Black Diamond - Bleys - 30-10-2011

Ok, to po kolei:
- siła świecenia - to maleństwa ma moc! Według producenta snop światła do 70 metrów i nie są to czcze przechwałki. Swiatło jest mocno skupione, dla mnie to zaleta, ale niektórzy preferują lagodniesze przejscie miedzy ''centrum'' snopa a ''otoczeniem''. Pewnym rozczarowaniem jest czerwone swiatlo - jest slabe, ale tego sie spodziewalem, natomiast nie spodziewalem sie, ze tak szybko bedzie rozladowywac baterie - w koncu to 2 slabe diody. Wyglada na to, ze najekonomiczniejsza jest głowna dioda (po przyciemnieniu rzecz jasna) i zastanawiam sie nad dolozeniem czerwonego filtra.
- regulacja konta - tu mieszane uczucie, odchyla sie cala czolówka względem płytki mocującej do paska. Na razie działa, ale nie wiem jak bedzie za rok - cała konstrukcja to 100% plastiku i nie wiem czy sie szybko nie wyrobi.
- prostota obslugi - jest jeden przycisk, wiec chyba prosciej nie mozna ;-) Na początku może byc malo intuicyjna, ale po 5 minutach nie miałem juz problemów. Dodatkowo w opakowaniu poza główną instrukcją jest mala ściąga.
- Jak sie nosi? Normalnie :-) Czołowka jest troche ciezka, bo chyba z paskiem i bateriami wazy ponad 100 gram, ale nie dokucza to jakos szczególnie
- Jakosc wykonania bardzo dobra. Jednak cala czołówka jest spora i obawiam sie, ze moze byc podatna na uszkodzenia (ale to tylko subiektywne wrazenie niczym nie poparte). Uszczelki chronia przed wodą jak nalezy, ale tez widac, ze producent zalozyl ze bedzie to sprzet na jeden-dwa sezony - uszczelki przedzialu baterii sa cieniutkie i pewnie szybko sparcieją.

Fajnym patentem jest wskaznik poziomu baterii (sama czolowka ma stabilizacje sily swiatla, wiec wyladowania baterii zbyt szybko nie zaobserwujemy) oraz blokada czołówki (nie odpali sie nam wiec w kieszeni).
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, ale więcej powiem za rok :-)




RE:Czołówki Black Diamond - Arni - 30-10-2011

jak obawiasz się sparcenia uszczelki to przesmaruj ją wazeliną techniczną.




RE:Czołówki Black Diamond - endless - 30-10-2011

Dzięki Bleys fajna mała recenzja się zrobiła ja też się skuszę na to cudeńko




RE:Czołówki Black Diamond - grindz0ne - 19-12-2011

Witam zależy mi na czołówce niezbyt kosztownej a dobrej do jazdy rowerem w górach i w lesie.Czy taka daje rady ? http://allegro.pl/czolowka-petzl-tikka-plus-2-wyprzedaz-wys-0zl-i1980412629.html
-------------------------------------------
Petzl Tikka Plus 2