NGT
[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa (/thread-2971.html)



RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - rytmar - 17-01-2018

Rękawy nie są krótkie - są długie, dla mnie nawet mogłyby być nieco krótsze :).
Materiał lekki (35g/m), waga wg. producenta 290 g. w rozmiarze L.
Kurtka jest bardzo dobrze obszyta, zamki YKK działają wyśmienicie, a całość można schować do prawej kieszeni. Krój dopasowany, blisko ciała.
Kaptur nie ma żadnej redulacji, zamiast tego po obwodzie mamy elastyczną obwódkę. Na moją głowę pasuje bardzo fajnie, dobrze przylega, nie spada.
Mam tę kurtkę i mi się podoba. Mozna ją traktować, jako duuużo tańszy odpowiednik markowych swetrów puchowych. Ja w rozmiarze M mam 94g. puchu 800 CUIN. Do L-ki sypią już 101g. a do XL 108g.
To nie dużo, ale nie jest to kurtka, a taki sweter właśnie - cieplejszy niż waciaki o porównywalnej wadze całkowitej.
-------------------------------------------
cześć i czołem




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 17-01-2018

@piotr, @gumi - nie wiem jak w tej chwili... ;) ale zapewne tak samo jak w listopadzie ub. roku... i raczej we Francji tak samo jak w Polsce... ale ten ,,sweterek'' NIE MA puchu 800 cuin :)
(85.00% Szary puch kaczy, 15.00% Szare pierze kacze)
Poszedłbym nawet dalej i nie nazwał tego wdzianka ,,sweterkiem'' a powiedzmy ,,koszulą puchową''.
Ile można za to zapłacić maksymalnie?
80 zł
Nie porównujmy tego ze ,,starym'' sweterkiem puchowym z Deca który np. ma T25 (@nowart bo to trzeba było kupować jako ,,belay'' czyli rozm. większy) i jest bardzo cacy za cenę 99 zł (taka była przez dłuższy czas, regularna to bodajże 199 zł).
P.S. jeżeli macie wątpliwości co do tego co napisałem to możemy się zrzucić, zakupić np. Lkę, wysłać do sasq`a żeby profesjonalnie po rozpruciu zważył wsad i określił jego sprężystość. To pisałem ja - absolwent Szkoły im. Feliksa Dzierżyńskiego ;)
---
Edytowany: 2018-01-17 12:55:02
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - piotr.r - 17-01-2018

Dzięki chłopaki za info. Jutro pójdę dokładnie obejrzeć i postaram się coś o swoich wrażeniach maznąć.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - rytmar - 17-01-2018

Poprzedni model tej kurtki był wypełniany puchem 660 CUIN.
Rocznik 2017 ma mieć wg. zapewnień producenta puch 800. Czytałem gdzieś na zagranicznych stronach pytania użytkowników o tę kwestię, bo na początku na kurtkach z 2017 były ''stare'' wszywki z poprzednimi danymi.
Odpowiedź od producenta była taka, że to błąd wszywek, a puch jest 800 CUIN.
Jeśli mamy nie ufać zapewnieniom producenta, to możemy też bez łatwo załozyć, że w np. Cumulusie Incredilite jest inny (słabszy) puch. Bo jeśli Decathlon oszukuje to każdy przecież może.

Nasza wiedza niestety opiera się na tym co deklarauje producent. Każdy.

''Sytuacja wygląda w ten sposób, że podczas wprowadzania produktu do sprzedaży wkradł się błąd w opisie. Właściwe proporcje to 90/10 co zostało zmienione na stronie i w opisach na stronie, jednak fizycznie nie jesteśmy w stanie zmienić treści metek przy produktach.

Odpowiedż od Jakub (Polska)''


A jeszcze co do ceny. Pajak Levity w rozm. L ma 110g. puchu 750 CUIN. Kosztuje 809 zł.
Full Down w tym samym rozmiarze ma 101g. puchu 800 CUIN (zakładam, że wierzymy danym obu producentów) i kosztuje 179,90 zł.
Nawet jeśli przyjąć, że puch użyty w produkcie Quechua będzie mniej trwały (bo pewnie będzie) to cena jest wyjątkowo zachęcająca w kontekście porównań do ''renomowanej konkurencji''.

W mojej opinii oczywiście.
---
Edytowany: 2018-01-17 13:23:23
---
Edytowany: 2018-01-17 13:39:54
-------------------------------------------
cześć i czołem




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - meledhel - 17-01-2018

Cytat:''Sytuacja wygląda w ten sposób, że podczas wprowadzania produktu do sprzedaży wkradł się błąd w opisie. Właściwe proporcje to 90/10 co zostało zmienione na stronie i w opisach na stronie, jednak fizycznie nie jesteśmy w stanie zmienić treści metek przy produktach.

Odpowiedż od Jakub (Polska)''

Ciekawe, że na stronach Deca w FR ciągle jest 85/15 i 660 CUIN, a w UK jest 85/15 ale już 800 CUIN.... Czyżbyśmy przestali być krajem drugiej kategorii i dali nam najlepszy jakościowo produkt... ? ;-)
---
Edytowany: 2018-01-17 14:12:49




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - rytmar - 17-01-2018

''Ciekawe, że na stronach Deca w FR ciągle jest 85/15 i 660 CUIN''

Ogólnie wszędzie w Decathlonach piszą o puchu 800 CUIN:
https://www.decathlon.fr/doudoune-fulldown-h-ora-id_8397295.html

I twierdzą, że taki jest tam stosowany:
''Fill Power of the down/feather filling
For this jacket filled with 85% down / 15% feathers, the fill power is guaranteed to be 800 CUIN (European standard) The fill power is the capacity of the down to insulate by ''trapping'' a certain volume of air. So, the more loft the down has (i.e. the higher the CUIN number), the more space it will occupy and the more air it will trap, thereby providing greater thermal insulation.''

Ja nie jestem w stanie tego zweryfikować, więc pozostaje zaufać producentowi. Inne gadanie to tylko spekulacje. I tyle.
-------------------------------------------
cześć i czołem




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 17-01-2018

@rytmar pełna zgoda co do cen.
Odnośnie Cumu to miałem tak dużą ilość czarnych piór/puchu i tak marny loft, że im odesłałem a firma bez gadania przysłała mi drugi sweter. Z loftem jest trochę lepiej, ale co najważniejsze nie widzę tego czarnego pierza bo poprosiłem o kolor czarny :) :) :)
A wiesz... Czego oko nie widzi... to serce nie boli ;)
Co do wdzianka z Deca to odnoszę się do partii jaką macałem w Reducie (dramat).
Żona nosi poprzednią edycję (czyli mam porównanie).
Oraz do informacji na stronie produktu:
,,Dla tej kurtki puchowej z wypełnieniem 90/10, gwarantowany jest wskaźnik sprężystości wyższy lub równy 800 CUIN''
i niżej:
,,Pióra pozyskujemy z martwych kaczek chińskich, hodowanych dla mięsa.''
Dodam, że skubanych na mokro.
I tu nie trzeba być jakimś mega ekspertem by wiedzieć, że jest to po prostu nie możliwe. Było by to ciężkie do osiągnięcia nawet z ,,polskich'' gęsi jeżeli były by to ptaki hodowane w fermach na mięso.
Czy używając jakiejś chemii da się tak ,,podbić'' kaczy puch?
Tego nie wiem, ale być może. Pytanie tylko o cenę takiego procesu...
I druga sprawa to trwałość... jedno pranie i...???
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - dave. - 17-01-2018

Mam starą wersję tej kurtki z Deca, macałem w sklepie nową. Różnica w lofcie na korzyść starej. Na przymrozki wystarcza. Waga - 280g w rozmiarze L (zważone).




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - rytmar - 17-01-2018

No i może tak będzie, jak piszesz PRS.
Ogólnie nie spodziewam się szczególnej trwałości po puchu kaczym, ale cena mnie zachęciła, bo w stosunku do innych sweterków z ok. 100g. wypełnienia jest po prostu tanio. Jeśli wytrzyma 2 lata - wcześniej nie spodziewam się jej prać, bo używana jest sporadycznie, głównie w jako docieplenie w schroniskach, czasem w drodze do biura - to będzie dobrze.
''Na dziś'' kurtka mi się podoba i jak na razie nie żałuję zakupu, bo waży tyle co mój waciak (tak samo używany) jest cieplejsza i o niebo tańsza.
-------------------------------------------
cześć i czołem




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 17-01-2018

Z tych samych powodów zakupiłem Żonce - tania, lekka i wystarczająco ciepła :)
I pewnie ,,zasadzę się'' dla Juniora i być może dla siebie jak cena spadnie.

,,Książkowa'' teoria mówi, że puch o niższym cuin powinien być trwalszy (tzn. dłużej utrzymywać parametry), kaczy ma niższy cuin więc... może nie będzie aż tak źle :)
Ja co do puchu w Polsce jestem mocno sceptyczny.
Nie to, że nie wierzę... ale
Dlaczego nikt się nie chwali...?
Co za problem zamieszczać na ytubie krótkie filmiki z ,,badania'' każdej zakupionej partii puchu jaka jest stosowana do wypełniania produktów...???
Przecież to nawet nie jest ,,badanie laboratoryjne'' tylko w zasadzie ,,doświadczenie'' jakie można by wykonywać na lekcji fizyki.
Reasumując w przypadku polskich producentów odzieży puchowej - nikt nie chwali się jakością puchu poza sloganami na stronach internetowych typu ,,gold'', ,,diament'', etc.
Nikt nie bada produktów na zgodność z normą (jedyne badania w ostatnich latach to produkty dla wojska - manekin Diana - ale to nie były badania wojska (Inspektorat Uzbrojenia jako gestor) losowo wybranych sztuk z różnych partii tylko producentów przed uzyskaniem zamówienia - podpisaniem kontraktu - więc...
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - rytmar - 17-01-2018

Chyba odbiegamy od tematu, co?
Zaczęło się od wątpliwości o współczynnik CUIN dla kurtki Full Down mimo, że mamy jednoznaczne deklaracje producenta.
Teraz ogólnie o wątpliwościach co do rzeczywistych parametrów puchu w Polsce. Hmm.

Producenci odzieży puchowej nie chwalą się badaniami na You Tube, ani nigdzie indziej, bo niekoniecznie takie badania sami przeprowadzają. Z rozmowy z właścicielem Robertsa wiem, że oni ''dla siebie'' sprawdzają to co dostają, ale też przecież nie pokazują tego nigdzie w sieci. Nawet na swojej stronie o tym nie piszą. Może inni też badają, a może nie.
Producent kupuje surowce: tkaninę, zamki, puch i inne od dostawców i z tego szyje. To dostawca ma obowiązek przeprowadzić badania swojego produktu, aby uzyskać odpowiedni certyfikat, to on odpowiada za parametry tego co oferuje. Jak takie badania dla są przeprowadzane to już odrębna kwestia (na stronie Eksplo można zobaczyć certyfikaty ich dostawców). Tak samo producent kurtki zakupuje laminat z którego szyje, nie sprawdzając jego parametrów i nie ''chwaląc się'' wynikami. To nie jego rola.
Nie chwalą się badaniami puchu także ''renomowani'' producenci odzieży puchowej z zagranicy. Dlaczego zatem im ufać, a naszym już nie?
Podważać można wszystko. Tyle tylko, że póki nie mamy niczego poza sceptycyzmem, to takie puste gadanie dla sztuki. Znowu wkraczamy w teorie :)

Powtórzę:
''Ja nie jestem w stanie tego zweryfikować, więc pozostaje zaufać producentowi. Inne gadanie to tylko spekulacje.''

P.S.
Absolutnie nie stawiam się tutaj w roli obrońcy naszych polskich dostawców puchu i producentów wyrobów puchowych. Może kombinują i nas oszukują. Ale może też nie. Lepiej zatem być ostrożnym w ferowaniu osądów.
Jak już kiedyś napisałem - nie lubię teoretyzowania mając bardzo ograniczony dostęp do konkretnej wiedzy. Można tak dyskutować w nieskończoność... tylko po co?
---
Edytowany: 2018-01-17 16:28:45
-------------------------------------------
cześć i czołem




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Salem - 18-01-2018

Witam.
Czy moglibyście doradzić. Szukam i szukam i nie mogę znaleźć.
Szukam swetra puchowego dla dziecka. Z kapturem lub bez. Dziewczynka, Wzrost 128 , 6 lat.
Proszę o linki. Cena ma drugorzędne znaczenie.
Jako że nic nie znalazłem w tym momencie kieruję sie ku kurtce:
http://www.e-horyzont.pl/k-zenon-jkt-royal-blue-166057.html
Z góry dziekuję




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - m - 18-01-2018

Salem - kurtka w linku nie jest puchowa, to syntetyczny waciak. Jeśli miałeś/aś na myśli pikowaną kurtkę to decathlon.
-------------------------------------------
m




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Salem - 18-01-2018

Właśnie temu ze nie znalazłem nigdzie puchowej rozważam ta wyżej.
Znalazłem jeszcze link do pajaka ale nie jest chyba już dostępna
http://outdoormagazyn.pl/2013/11/nowosc-w-kolekcji-marki-pajak-koszula-puchowa-dla-dzieci-casper-kid/
Właśnie czegoś podobnego szukam




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 18-01-2018

Waciaki - proszę https://www.sklepmartes.pl/809-junior-chlopiec-odziez-kurtki-zimowe
są sklepy stacjonarne więc jest szansa na przymiarkę (uwaga kolory mogą być przekłamane)
Nawet wyglądają jak puchówki ;)
Jak kasa nie gra roli zwróć się do producentów odzieży puchowej - wiem, że szyli dziecięce ,,kustomy''
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - dadavi - 18-01-2018

Yeti szyje dla dzieciaków




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - piotr.r - 19-01-2018

Byłem dziś w Décathlon i mierzyłem tę kurtkę:
https://www.decathlon.pl/kurtka-puchowa-fulldown-mska-id_8397296.html
Do wyboru były wszystkie cztery kolory, przymierzyłem rozmiar M i L. M-ka dała się zapiąć z koszulką pod spodem, L-kę dało się zapiąć na koszulce i bluzie od Montana. Fajny, dopasowany krój, rękawy w M i L ok. Co ciekawe nie ściągały się podczas unoszenia rąk do góry. Gorzej było z korpusem ten się podnosił. Na wysokości klatki i barków jest trochę/sporo luzu, wiec osoby o bardziej rozbudowanej klatce i barkach powinny mieć miejsce. Garda sięgała do miejsca między ustami a brodą, kaptur nie za opcisły i nie za luźny. Wadą jest to, że nie podąża za głową, czyli praktycznie stoi w miejscu. Kaptur da się zdjąć przy zmknietym zamku, gumka ściągająca kaptur taka flakowata trochę. Materiał wyglądał na w miarę solidny.
Jak dla mnie to fajna kurteczka, cena też, chociaż widze że w Polsce jest tańsza. Tutaj chcą 50€: https://www.decathlon.fr/doudoune-fulldown-h-marine-id_8397296.html
Bardziej ostrze sobie zęby na kamizelkę, też przymierzałem i się mocno zdziwiłem wielki zdziwieniem bo rozmiar M był zamały. Brakowało 3 cm by się normalnie zapiąć. Albo pomyłka z rozmiarem, albo inna rozmiarówka.
---
Edytowany: 2018-01-19 22:59:33




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - vold - 01-02-2018

Cześć, mam do was pytanie.
Potrzebuję jakąś kurtkę/sweter puchowy który byłby w miarę lekki, ale aby chował się do kieszeni/pokrowca który kształtem przypomina poduszkę...
Wybieram się ponownie do Azji ale ostatnio nie zabrałem żadnej kurtki bo było lato w P,l a miejsca szkoda, tyle tylko że wróciłem zimą...Więc aby uniknąć takiej sytuacji chciałbym jakaś kurtkę na drogę, ale żeby w Azji niepotrzebnie miejsca nie zajmowała musi posiadać funkcję poduszki. Jakieś propozycje?




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Butchy - 15-02-2018

Czy kurtka puchowa będąca w mocnej kompresji przez około tydzień ma szanse wrócić do pierwotnego stanu?
---
Edytowany: 2018-02-15 07:49:45




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 15-02-2018

@Butchy to prowokacja intelektualna, żart... czy Ty na poważnie?
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny