NGT
[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa (/thread-2971.html)



RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - eduardo - 22-01-2016

Qrtka na co dzień - nie licząc sporadycznych wyjazdów na narty (1,2 razy do roku). Chcę ją z kapturem - tak jak napisałeś niekoniecznie na kask, ale nie widzę takiej ze zwykłym kapturem.
Nie chcę tak długiej - wolę właśnie kurtki do pasa, kosztem ''docieplenia'' spodni.
Jakieś konkretne propozycje?




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 22-01-2016

@eduardo Jak chcesz coś na jesień-qasi zimę-wiosnę to kup sweter puchowy (czyli wdzianko do max 150 g puchu). Niektóre modele są obszerniejsze i wciśniesz pod nie polar, inne bardziej przy ciele ale w połączeniu z zimową bielizną będzie ok.
Kurtki na nasz klimat to od ok 150 do 300 g puchu.

@hubbabubba88 kup sobie to co Ci się podoba, w czym dobrze wyglądasz, ładnie wychodzisz na zdjęciu etc.

Ja mam takie dwie http://www.decathlon.pl/kurtka-turystyczna-puchowa-mska-bio-down-xwarm-id_8286606.html i na polskie temperatury z nawiązką wystarcza
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - m - 22-01-2016

Ale uwaga na używanie tylko wagi wsypu. Zalinkowana przez PRS'a kurtałka (którą sam zresztą nabyłem) jest fajna itd ale ma średniawy puch 540 cuin co w uproszczeniu oznacza, że zamiast 340gr tego puchu można by wsypać 200 lepszego i było by to samo.
Oczywiście nie znaczy to, że kaczy puch, czy puch 400-500 cuin jest do d...y. Mam dwie kacze kurtki i są doskonałe. Chodzi tylko o to, żeby porównując kurtki zwracać też uwagę na cuin wsypu, nie tylko wagę.
-------------------------------------------
m




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Barsus - 22-01-2016

PRS
Ta kaczucha jest pikowana? Jak tak to ma jakąś dodatkową podszewkę, która jest nie przeszywana? Chodzi mi o coś takiego jak w eskimo.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - m - 23-01-2016

Podszewkę ma na pewno, czy komory przeszyte na wylot - chyba tak, ale musiałbym sprawdzić a jestem gdzie indziej niż ona.
Jeśli się zastanawiasz to ja mam 1 uwagę z macania (bo jeszcze nie nosiłem wiele). W mojej komory w rękawach są nabite puchem mocno, podczas gdy na brzuchu/tułowiu znacznie mniej - chociaż to może też kwestia rozmiaru (nie wykluczam, że sypią podobne ilości niezależnie do poszczególnych komór niezależnie od rozmiaru) - mam xxl
-------------------------------------------
m




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 25-01-2016

Wszystkie ,,kaczuchy'' tak mają (dużo pierzopuchu w rękawach, mniej w korpusie). Ale to jest:
- kurtka do miasta na zajechanie w 2-3 sezony za którą jeszcze niedawno trzeba było zapłacić całe 219,99 zł ;)
- w moim przypadku outdoor dla ubogich :)
Nie ma co wybrzydzać i oczekiwać zbyt wiele. Za jakieś dwa miechy popełnię pewnie reckę bo naprawdę sporo ją używam.

Bartek ma podszewkę, która mocno ogranicza przywieranie drobinek puchu i wyłażenie pierza od środka. Oczywiście dodatkowa ,,szmata'' waży, ale pewnie uznali, że jest to najprostszy i najtańszy sposób na ograniczenie liczby reklamacji :)
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Barsus - 25-01-2016

O tę podszewkę pytałem bo w przypadku pikowanych kurtek poprawia ona termikę i jakoś tam chroni przed przewiewaniem szwów.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 25-01-2016

No to mogę Ci napisać, że nic nie przewiewa. Śmigałem ,,we ostatnie mrozy'' na rowerze więc jestem... na bieżąco ;)
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Castle_Bravo - 11-02-2016

Moja lepsza i piękniejsza połówka rozgląda się za kamizelką puchową/syntetyczną. Po nieudanym zakupie syntetyka w Mountain Warehouse (wyłażący minipolar, przyjęta reklamacja) zastanawiamy się nad czymś dość niskokosztowym, ale nieco lepszym.

https://www.decathlon.pl/kurtka-forclaz-700-damska-id_8317737.html
- czy ktoś ma doświadczenia z tą puchówką? 199zł za kamizelkę z Deca to już trochę, a i koniec sezonu się zbliża, więc zastanawiam się, czy na dniach nie pojawią się przeceny.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 11-02-2016

@Castle_Bravo ta kamizelka jest produktem zbliżonym do kurtek. Czyli zastosowano w niej taki sam zamek błyskawiczny, ściągacz na dole, podszewkę etc. Jest jeszcze ze ,,starego'' sortu - tj. zastosowano w niej wypełnienie 85/15 (obecnie Dec ,,sypie'' 50/50 w innych produktach) w sporej ilości 124 g (przeciętnie swetry puchowe z rękawami i kapturem mają ok 120 g tyle, że znacznie lepszego puchu). Więc jest sporo wsypu. Poza kwestiami estetycznymi typu czy będzie dobrze układała się na Twojej Modelce (kamizelka jest taliowana) przy takiej ilości wypełnienia może zostać użyta do docieplenia nóg w śpiworze. Jej waga niecałe 300 g nie będzie mocno ciążyła w letnim plecaku, a wieczorami wdzianko może się przydać.
Przy zastosowanym materiale (prawdopodobnie taki sam jak w kurtkach) w kolorze czerwonym będzie niestety ,,przebijał'' ciemny kaczy puch i pierze. Z około 1 metra wygląda to jakby wdzianko było brudne - to jest minus. Przy czarnym kolorze ,,efekt wizualny'' już nie występuje.
---
Edytowany: 2016-02-11 18:22:25
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - morfeusz1805 - 08-06-2016

Może ktoś orientuje się czy Robert's organizuje w roku od czasu do czasu jakieś promocje/obniżki cen? Jeżeli tak, to w jakim okresie?




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Arni - 08-06-2016

Wątpię, może na jakichś targach pojedyncze sztuki, ale wątpię, to mała manufaktura i ewentualna zniżka do dogadania tylko z właścicielem. Jestem tego raczej pewien.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - morfeusz1805 - 08-06-2016

Miałem nadzieję że jednak latem będzie trochę taniej skoro jest mniejszy popyt. Trudno, chyba będzie trzeba dodatkowo rozbić skarbonkę....




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Arni - 09-06-2016

Tak jak napisałem, to jest mała manufaktura, oni sami szyją, nie mają podwykonawcy, do tego dużo szyją indywidualnych projektów co jest ich główną zaletą. Powiem ci jedynie, że za dobrą kwotę np. śpiwór+kurtka jakiś tam rabat otrzymasz 5/7%, ale na 20% nie licz no chyba, że zakupisz za 10 tyś. Musisz rozmawiać indywidualnie.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - rdzianach - 19-08-2016

Może pomożecie mi w podjęciu decyzji...

Arc'teryx Thorium AR Hoody czy Cumulus Incredilite Endurance?


Plusy i minusy każdej z mojego punktu widzenia:
Thorium:
- Kupuję za 600zł więc kusi okazja bo to praktycznie połowa ceny normalnej
- Wszyscy strasznie chwalą zarówno Arc'teryxa jak i ten model
- Nie mierzyłem ale krój wydaje mi się fajniej dopasowany niż Incredilite (brak brzucha)
- Krój też jest zakładam lepszy jeśli chodzi o ruch ramion oraz kaptur
- Lepszy lans ;)

Minusy:
- Nie wiem jaki rozmiar jest dla mnie dobry a w tej cenie mam L
- Czytałem jakieś opisy że ten syntetyk paradoksalnie wolno schnie po namoknięciu
- Jest cięższa (i pewnie się gorzej kompresuje)
- Ogólnie ma gorsze parametry teoretycznie

Incredilite:
Plusy:
- Bardzo dobre parametry, puch, materiał, waga, kompresja
- Lubię promować dobre Polskie produkty

Minusy:
- Obawiam się tego co wyczytałem gdzieś na forum że ma taki krój że strasznie się podciąga do góry przy jakichkolwiek ruchach rekami; mam takie podejście że wolę kupić sprzęt droższy a nie denerwujący więc to jest główna obawa
- Kupuję w normalnej cenie 700zł więc dziwnie się czuję płacąc więcej za Cumulusa niż Arc'teryxa
- Też nie wiem jaki rozmiar, strzelam L
- Chyba ma kijowy kaptur, za duży bez kasku
- Mniejszy lans ;)

Czyli w skrócie: Incredilite z teoretycznie jest lepsza ale zarówno ceny jak i opinie przemawiają za Thorium.


Jaka jest potrzeba? Chcę kupić sweter puchowy w celu docieplania się w zmiennych warunkach. Chodzi zatem o to by był lekki i mocno kompresowalny by nie zastanawiać się czy go brać i mieć po prostu zawsze, zamiast polara. Planowane użycie jako docieplenie przy wypadach na wspinaczkę czy posiadówach w górach w sezonie niezimowym. Fajnie by było gdyby się w nim wygodnie asekurowało przy wspinaczce. Wspinania się w tym raczej nie planuję ale jednak wolałbym dopasowany krój. W zimie może też by się przydał ale to nie jest podstawowy cel. Nie chcę też by się zmasakrował przy byle deszczyku więc stąd wybór Endurance i Thorium a nie Cerium. W mieście pewnie też czasem w tym wyskoczę w zimie.

Jaka Wasza opinia?
---
Edytowany: 2016-08-19 18:56:01
---
Edytowany: 2016-08-19 18:57:27




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Arni - 19-08-2016

Wadę kaptura bez kasku i odsłanianie ner z rękoma w górze w Inc. potwierdzam.
A Yeti Wave nie rozważasz? Ktoś tu robił bezpośredni test porównawczy z Cumulusem, poszukaj może.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - rdzianach - 19-08-2016

Test widziałem. Wave w tej chwili mogę kupić za 950zł. Wtedy jeszcze bardziej bym się wahał między Thorium a Wave. Czy po prostu to Thorium nie jest warte ceny w porównaniu do polskich produktów?




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Arni - 19-08-2016

Nie wiem, ale mam Inc. kupiony w promocji za 450 i wiem, że więcej nie jest warta, ma wymienione wady kroju i tyle. Dla tego proponuję kiknąć na Wave.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - zjerzony - 19-08-2016

Cóż, Wawe nie ma ściągacza w kapturze, jak piździ w twarz to zlatuje, niestety. Poza tym OK.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Leśna - 19-08-2016

Wave ma ściągacz w kapturze z tyłu, zjeżdża trochę tylko kiedy naprawdę mocno wieje, ale mi nie zlatuje i uważam kaptur w niej za jeden z lepszych kapturów w ogóle (daszek!!). Damska ma za wąskie rękawy, ale zdaje się że męskiej to nie dotyczy.
-------------------------------------------
http://acrossthewilderness.blogspot.com