NGT
[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa (/thread-2971.html)



RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Ioola - 01-12-2014

Mam Phantoma (starszego), Planet oraz puchówkę z deca forclaz 700 xlight, Mam jeszcze Yeti Wave (właśnie stwierdzam, że kupuję za dużo kurtek). Planet jest bardzo ciepły, ale kompresja słabiutka, materiał obiciowy dość gruby, fajny kaptur, półrękawiczki, ogólnie krój dopracowany. Quechua i Phantom - dla mnie termika zbliżona, dziś napierałam 5 km w koszulce z długim, polarze 100, i kaczuszce - efekt - ciepło, tylko oczy mi zamarzły :P. Przedwczoraj to samo tylko w Phantomie, efekt - niespodzianka - ciepło :P Materiały na plus pajaka, ale kaczka kosztowała 2 stówy. Kaptury podobnie rozwiązane - znaczy regulacja wujowa. W planecie bym się ugotowała, to już jest kawał solidnej kurtki.
A najbardziej lubię Wave'a :P Krój, termika, kaptur - zaspokaja mnie ;)
---
Edytowany: 2014-12-01 14:05:38




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - ulic - 02-12-2014

Yeti wreszcie pochwaliło się nową kurtką
http://bit.ly/1y9K4wG
Co myślicie o niej ?
kolor pomarańczowy i miętowy do gustu mi nie przypadł...




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Ioola - 02-12-2014

Hehe, jak wczoraj zobaczyłam fotkę która promuje tą kurtkę na fejsie to śmiałam się przez 5 minut :) yeti ma fajne ciuchy ale beznadziejny pijar. Wrzucili też nową kurtkę dla dzieci, myślałam nad dziecięcym Pajakiem dla córki, ale teraz to już sama nie wiem.


[Obrazek: 2971-914-1.jpg]


[Obrazek: 2971-914-2.jpg]




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Pim - 02-12-2014

Konstrukcja z tych cieplejszych. Ilość wypełnienia + wersja z puchem wyższej klasy to już sprzęt poważny.
-------------------------------------------
Pim




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - dwa razy - 02-12-2014

o żeż fak, Czesław Niemen idzie na wspin ;-) robią jeszcze wersje z mitsu i na zamówienie z sofilety, które ważą mniej (można zejść do 500-550 gr) i mają około 225 gr 860 ciun.
---
Edytowany: 2014-12-02 10:05:47




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - zając - 02-12-2014

To zdjęcie to chyba jakaś antyreklama...




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - braavosi - 02-12-2014

Pim, pisząc wypełnienie wyższej klasy masz na myśli ten kaloryfer, a puch wyższej klasy to ten moherek na nim? ;)))

Yeti, ech... miejmy nadzieję, że to taka mała markietingowa prowokacja, takie rozbudzenie publiczności. Mi się nie podoba ten kierunek.
Ale ostatnio stwierdzam, że zdziadziałem, może dlatego.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Pim - 02-12-2014

Jak mam wybierać, to wolę działania marketingowe Pajaka ( media społecznościowe, eksperymenty z rozmaitymi formami designu). Yeti poszło tropem ''polskiego hydraulika''. Takie to trochę słabe.
-------------------------------------------
Pim




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Dwusłodowy - 03-12-2014

http://allegro.pl/kurtka-meska-puchowa-pikowana-4f-zimowa-2015-xxl-i4772077612.html
Kurtki idą jak świeże bułeczki, albo odwrotnie ;)
Zeby tak chociaż te kilka % sie opinia podzieliło :)




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Nemesis - 03-12-2014

Ale po co takie 4F z watoliną kupować za 200zł skoro za 150zł w Decathlonie mamy puch mieszany z watoliną ale i sam puch za 200zł?




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - nathaniel - 04-12-2014

''Aaa, bo wiesz, Decathlon to hipermarket z chińskimi ciuchami - pewnie kiepskiej jakości i zaraz się rozleci albo jeszcze co gorszego. To ja wolę dopłacić trochę i mieć kurtkę sprawdzonej firmy. W końcu 4F sponsoruje naszych olimpijczyków, więc mają dobre rzeczy, nie?''

Marketing, bracie :)




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - piterD - 04-12-2014

''Ale po co takie 4F z watoliną kupować za 200zł skoro za 150zł w Decathlonie mamy puch mieszany z watoliną ale i sam puch za 200zł?''

Nie znacie się :-) to jest specjalna wersja dla zimowych wędkarzy.

Z opisu aukcji: ''Zastosowanie technologi DWR Fishing sprawia że nadmiar wilgoci odporowadzany jest na zewnątrz.''
-------------------------------------------
piterD




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Pim - 04-12-2014

Co do pewności, że 4F to jakość, a decathlon to chłam byłbym ostrożny.
Mój kolega z którym rok w rok snujemy się po górach narciarsko ma sweterek puchowy z Decatlonu. Ja mam Eskimo, obydwie kurtki używane są mniej więcej od tego samego czasu, w zbliżonych warunkach. Nie widzę specjalnej różnicy jakościowej jeśli chodzi o wykonanie, wypełnienie ma zbliżoną masę. Pokrycie cięższe, puch miższej jakości. Ale Eskimo wtedy kosztowało 500 a swterek Decathlonu 200.
-------------------------------------------
Pim




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - dwa razy - 04-12-2014

4f firma polska
Decathlon firma francuska.

im więcej naszych pieniędzy zostaje w Polsce tm lepiej dla nas, tyle.
-------------------------------------------
2x




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Ioola - 04-12-2014

Jasne, chętnie kupię chłam dla idei, tyle :P




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - dwa razy - 04-12-2014

@Ioola kupisz taki chłam, jaki Cię uszczęśliwi zapewne :-) Twoja sprawa. nie zmienia to faktu, że 4f to firma polska i nie ma w tym żadnej ideologii, poza tworzeniem wartościowych miejsc pracy w kraju, to jest innych niż w logistyce i sprzedaży.

ani jedna, ani druga firma nie rości sobie pretensji do produkcji sprzętu z górnej półki ;-)
-------------------------------------------
2x




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Ioola - 04-12-2014

Miejsca pracy? miałbyś rację gdyby szyli w Polsce, nie szyją, więc zostaje logistyka i sprzedaż:) czy może zaczęli coś produkować u nas? bo do niedawna to tylko rebranding robili.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - dwa razy - 04-12-2014

z tego, co wiem projektuja również w PL, a to już lepsze od popychania paczek :-)
-------------------------------------------
2x




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - nathaniel - 04-12-2014

@Pim
Ale ja nie napisałem, że 4F to super rzeczy. Po prostu taka opinia panuje w narodzie, że jak coś jest z marketu, to musi być gorszej jakości. Ja osobiście Decathlon kocham :D

Poza tym to jest ciuch na miasto i tam, gdzie Ty widzisz watolinę, puch czy DWR inni widzą ''ładny niebieski'' i ''będzie pasował mi do rękawiczek'' ;)




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Nemesis - 04-12-2014

ale my jesteśmy my, a nie inni :D