NGT
[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa (/thread-2971.html)



RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - ulic - 13-11-2014

radziq:
Planowałem na KFG pooglądać i zaopatrzyć się w coś (yeti?) ale faktycznie fejs trochę zniechęca :P Zorientuje się ile roberts będzie chciał za moje przeróbki :)
Ale jak skończyłem pisać powyższe zdanie to rzuciłem okiem na małacha i jego:
http://malachowski.pl/sklep/pl/oferta/1253/sweter-puchowy-guide-pro.html
też się wydaje ciekawy i chyba porównywalnie ciepły ?




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - radziq - 14-11-2014

@ulic, myslalem, ze jak napisales nowe Yeti, to miales na mysli ich pulower.. a tak w w ogole to nie wiem, jakie masz oczekiwania..

rozpisz sie moze wiecej po co Ci wlasciwie ta kurtka, co juz masz (bielizna, spiwor)

ja sie nie znam na puchu (absolutnie), ale widze, ze
- polskie firmy maja podobna oferte, podobne polki waga/cieplota (ostatnio wszyscy po kolei wprowadzili do swojej oferty kamizelki, kolejno yeti, Cumulus, Malachowski)
- nie unikalbym zadnej i pozwolil cenie zdecydowac i tyle.
- Popatrzylbym nawet na Pajaka Eskimo, jesli mozna go wyjac z -30% na festiwalu, czemu nie?

Przerobki, etc. na prawde dla koneserow, ktorzy wiedza, czego chca ;-) Trudniej potem sprzedac, np.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - ulic - 14-11-2014

radziq:
Już od dłuższego czasu poszukuje Kurtki, na Polską zimę i lato na 5-7k m. Po edukacji na forach różnych i swoich doświadczeniach, celuję własnie w około 250g puchu z komorami H ( box? )

Po przeglądnieciu internetów wybrałem sobie :
1) RAB Neutrino plus (275g 800 CUI)
2) Roberts Neutron plus ( 265g 850 rozmiar L)
3) Yeti nowy model o którym plotki czytalem kilka miesięcy temu
4) Małachowski Sweter GuidePro (280g 750cui) - którego zobaczyłem dopiero wczoraj :P

No i kluczowy problem, czy da się porównać z sobą powyższe kurtki, termicznie chyba tak?
Różnice w krojach, materiałach, dodatkach, i cenie :)
Tak jak piszesz cena zdecyduje, ale chcę wydać forse raz, (może być kilka stów więcej), a dobrze :)




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - dwa razy - 14-11-2014

nie zamierzam bronić wizerunku Yeti, bo nie mam w tym żadnego interesu, ale nie panikowałbym z tym fejsem ;-) f

mogę się wypowiedź na temat nowej Gardy, bo trochę przyczyniłem się do jej powstania. całą zeszłą zimę szukałem puchówki z ok 200 gr wypełnienia. kupowałem przez net, mierzyłem, zwracałem, chodziłem po sklepach... kombinowałem, aż zima się zniechęciła i nie przyszła. moimi mocnymi typami były RAB Neutrino (200+ gr) i Patagonia Hi-loft Hoody (150 gr). Pajak Eskimo był na mnie za krótki na tyłku, ma masę zamków, których nie potrzebuję, a Neutrona - Protona Robertsa nie mogłem przymierzyć i kaptur był rok temu ''w fazie testów''. Małach Giude Pro już - jak na moje potrzeby - lekko za ciepły i za masywny.

moje priorytety: wygoda w akcji, waga, kompresja i wytrzymałość, no i żeby nie wyglądała idiotycznie, ale to jest subiektywne. wsiadłem w końcu w tramwaj na Pragę do Yeti. parę osób ze speleoklubu w Warszawie ma Bonatti, więc wiedziałem, że ta kurtka sporo znosi (oczywiście raczej nie zabiera się jej do jaskini) ale wyglądała - dla mnie - trochę babciowo, jak z lat osiemdziesiątych. założyłem... kurde, nic nie uwiera, nic nie wisi, lekka... zdecydowałem się zrobić customa. dwa dni dyskutowałem, co z kurtki trzeba wywalić, żeby zyskać jeszcze trochę na wadze i nic nie stracić, Yeti kombinował z kapturem i tak wyszła Garda, czyli odświeżona Bonatti. jej największa zaleta to prosta, lekka i sprawdzona konstrukcja. Garda nie jest żadną rewolucją, tylko udanym liftingiem Bonatti ze skutecznym kapturem. na Pradze już wisi, lanserskie zdjęcia pewnie niebawem. gdybym mieszkał w 3mieście na pewno wsiadłbym w kolejkę do Robertsa, bo tam miałbym bliżej. więcej się nie odzywam :-)

moim zdaniem trzeba mierzyć i brać taki sprzęt, który nie przeszkadza!
-------------------------------------------
2x




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - radziq - 14-11-2014

@ulic
''na Polską zimę i lato na 5-7k m''
- na polska zime to imo kurtka puchowa moze byc potrzebna damom, najlepiej dlugi plaszcz, dla Panow to chyba jednak zbytek (na prawde nie widze sensu uzywania technicznej odziezy w miescie..)
- lato na 5000-7000 m, to juz za wysoka polka na mnie, zebym sie w ogole podejmowal cos powiedziec ;-) proponuje e-mail do Robertsa (ew. Malachowski), ale warto chyba dodac co bedziesz na tych 5000-7000 m robil, gdzie to bedzie, jak dlugo, jakie obozowanie i jakies szczegoly
- ktos madry powiedzial, ze zamiast sie pchac na komercyjne wyprawy latem na Everesty, lepiej sie wybrac zima na Babia, polecam przemyslec ;-) sa na forum ludzie, ktorzy to robia i Ci chetnie doradza ;-)




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Arni - 14-11-2014

A masz ściągacz w pasie od środka w tej Gardzie? Moim zdaniem brakowało go. No i zapodaj jakies foty, a nie tylko szczujesz ;-)
---
Edytowany: 2014-11-14 13:40:06




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - ulic - 14-11-2014

radziq:
Nie proszę o pomoc w wyborze planów wyjazdowych, tylko w porównaniu wymienionych przezemnie kurteczek.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - dwa razy - 14-11-2014

@ Arni

ściągacza brak, wszytko jest tak jak było w Bonatti. chyba, że coś jeszcze zmienili w stosunku do tego, co uszyli mi wiosną. wyleciały wszystkie listwy zewnętrzne, byli do nich bardzo przywiązani, są lekkie odwrócone zamki YKK i coś tam jeszcze mieli zrobić w środku, żeby ja odchudzić. kaptur jest bardzo udany, tylko z jedną regulacją (obwód) ale na mojej głowie działa.
-------------------------------------------
2x


[Obrazek: 2971-818-1.jpg]


[Obrazek: 2971-818-2.jpg]


[Obrazek: 2971-818-3.jpg]




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Arni - 14-11-2014

Patrząc na te zdjęcia i osobiste odczucia. Skrojony jest fajnie, podoba mi się, ale nie rozumiem dla czego nie ma więcej ściągaczy w kapturze? Te zaciąganie tylko do tyłu powoduje odsłanianie skroni. Może tak być ale wspólnie z tym zaciąganiem do dołu jak w Neutronie+ Robertsa czy w tym Hoglofsie
https://lh4.googleusercontent.com/-mSk5uSFAtUk/UxkE8A-mUCI/AAAAAAAAArw/7tIYrWJcff0/s720/11.JPG
Wtedy zrobimy i mały otwór i dobre przyleganie do głowy.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 14-11-2014

Bo kaptur mial byc w zalozeniu uproszczony w stosunku do Torre II .
Produkt to nie tylko cena (waga) puchu i material obiciowy. To takze robocizna. Im prostsza konstrukcja tym mniejszy koszt koncowy. Szybsze szycie i mniejsze prawdopodobienstwo blendu (fuszerki).
To nie jest kurtka ekspedycyjna.
Firma produkujac i sprzedajac odziez dla miejskich lojantow utrzymuje sie na rynku dajac zatrudnienie ludziom takze spoza Warszawy, jednoczesnie zaopatrujac dwa miejscowe duze KW, speleo i to forum oferujac wszystkie produkty z ponad 30 proc. znizka.
Pamietajmy o tym fejsa i lapki zostawiajac lansiarzom - to ich problem.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - dwa razy - 14-11-2014

na moje głowie jest ok, kaptur nie ucieka strasznie do tyłu. taka była propozycja Yeti, mi to odpowiada, bo daje to zawsze jakąś oszczędność wagi i objętości po kompresji. ktoś może powiedzieć, że niewielką; zawsze można negocjować i robić customa. szczerze mówiąc nie wiem jednak, czy dodatkowa regulacja w przypadku tego kaptura dużo by zmieniła, ale niech tłumaczy się Yeti.

Garde zakładam też pod HS - RAB Latok Alpine bez problemu, i wtedy takie rozwiązanie broni się jeszcze bardziej. dla mnie głównym powodem zakupu tej kurtki była możliwość spokojnej przymiarki całej rozmiarówki, pomajstrowania w kurtce i fakt, że do producenta mogę podjechać tramwajem :-) porównania z Robertsem się nie podejmuję, nie mierzyłem.
---
Edytowany: 2014-11-14 17:57:46
-------------------------------------------
2x


[Obrazek: 2971-821-1.jpg]


[Obrazek: 2971-821-2.jpg]




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - dwa razy - 14-11-2014

sorry; zdjęcia kaptura nie weszły, nadal wchodzi tylko jedno :-(

PRS dobrze prawi; fejs jest dla fejsiarzy, a sprzęt Yeti jest sprawdzony i są możliwości wejścia w jego posiadanie, tak by potem się nie szczypać i nie patrzeć, czy się nie pobrudził ;-)

generalnie w kwestii kurtek i nie tylko, przymierzajcie aż znajdziecie. nie ma co się za bardzo internetami podniecać. ja z Gardą idealnie wstrzeliłem się w swoje potrzeby.
---
Edytowany: 2014-11-14 18:45:09
-------------------------------------------
2x


[Obrazek: 2971-822-1.jpg]


[Obrazek: 2971-822-2.jpg]




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - arek799 - 17-11-2014

Co sądzicie na temat tych kurtek?
http://www.weld.pl/produkt/Odziez-Kurtki-puchowe_Primaloft/MILLET-BELAY-TOOL-HOODIE/4964
http://8a.pl/kurtki/kurtka-marmot-guides-down-hoody?gclid=CLyd6v_SgcICFU2WtAodzm8AxQ
http://www.sklep-presto.pl/product-pol-43891-Kurtka-zimowa-puchowa-meska-Manali-Milo.html
http://cumulus.pl/pl/kategorie/kurtki/climalite-full-zip?gid=25&vid=1
Szukam kurtki w której będę chodził głównie w górach, najczęściej Tatry ale czasem i pewnie Beskidy. Na co najlepiej zwrócić uwagę.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - m - 17-11-2014

tak na oko to każda da inną ciepłotę,
-------------------------------------------
m




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 17-11-2014

@arek799 pierwszy i ostatni link to ,,waciaki'' - nie ten temat.

Marmot - na stronie sklepu nie doszukuję się wagi total kurtki dla np. rozm. L ani wagi samego wypełnienia. Nie widzę też foty ,,modela'' w założonym kapturze (dlaczego kaptur, jego krój i regulacja są WAŻNE przeczytasz na tym forum).
Co nasz kolega forumowy a jednocześnie ,,branżowiec'' sądzi o puchu hydrofobowym możesz także przeczytać.
Milo - brak wagi kurtki, brak wagi wsadu, brak zdjęcia w założonym kapturze.

,,Szukam kurtki w której będę chodził głównie w górach, najczęściej Tatry ale czasem i pewnie Beskidy.''
Ale gdzie będziesz chodził?
Jeżeli na spacery po Krupówach czy nawet Morskiego Oka, z wyciągu na Czantorii do wyciągu na Stożku to są spoko.
Jeżeli chcesz w tym chodzić z plecakiem nawet w dość sporych mrozach (czyli nawet do minus 15) to nie tędy droga - zapocisz się momentalnie.
Na co zwrócić uwagę?
Jeżeli nie jesteś wspinaczem ubierającym ,,belaya'' na założoną uprząż to unikaj zamka dwukierunkowego - mam dwa swetry z takim systemem i jest to codzienne przekleństwo.
Jak napiszesz gdzie, jak i kiedy chcesz chodzić w puchu to pojawią się dalsze odp. na co zwrócić uwagę.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Arni - 17-11-2014

Te Milo wygląda mi na taki sweterek ala Inc. Cumulusa. Wolał bym dać na Cuma tę kasę.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 17-11-2014

Juz dales ;)
I mlodej teraz fundujesz :)




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - arek799 - 17-11-2014

W ubiegłą zimę wszedłem na Rysy i Wołowiec. W tym również chciałbym troszkę powalczyć w Tatrach Zachodnich, Kozi wierch, Zawrat. Jeżeli wszystko wypali w przyszłe lato Mont Blanc. Nie miałem do tej pory lekkiej zimowej kurtki i nie wiem w co najlepiej byłoby się zaopatrzyć na temperaturę poniżej 0.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Mati_Speed - 17-11-2014

Witam, w jakiej producenta celowac, kupując kurtke głównie na miasto puchowa, do 500zl? I na rower czasem.
-------------------------------------------
crazy




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 18-11-2014

@Mati_Speed niezmiennie od lat - Puma, Adidas, Nike, TNF - to dobrzy jakościowo producenci sprzętu sportowego nie tylko na miasto.

@arek799 szukaj kurtki z ok 250-300 g dobrego puchu i kapturem z dobrą gardą.