NGT
[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa (/thread-2971.html)



RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - kivak - 04-11-2013

Czasem hodowli tylko pod puch nie zakazano w EU? Teraz puch ma byc pozyskiwany tylko z rzeźni? Wydawało mi sie, że to był główny powód skoku cen puchu.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Centralna Anglia




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Feluś - 21-11-2013

Siema,
miał ktoś może kontakt z kurtką Mammut Broad Peak Hoody i może coś o niej napisać?




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - bartolini - 21-11-2013

Feluś, gdzie jeszcze o to zapytasz ???????
pierwsze pytanie padło w bardzo dobrym wątku. jeśli jeszcze nie ma odpowiedzi, to czekaj. jeśli jej nie dostaniesz, znaczy nikt jej nie zna. proste? cierpliwości, cierpliwości....




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - carlosmuz - 22-11-2013

Kivak, z tego co pamiętam, kupiłem kamizelkę Patagaonii i było napisane, że to puch z UE:
''Quilted construction stabilizes 800-fill-power premium European goose down''.

Ale czy z rzeźni? Polski Animex chyba też puch dostarczał....




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - misio80 - 25-11-2013

Mam pytanie.
Przymierzam się do zakupu kurtki puchowej z wypelnieniem rzedu 250 g puchu. Z tego co się zorientowałem, ale może jestem w błędzie wtedy proszę mnie nakierować, to polskie kurtki są może i trochę tańsze, ale brzydsze.
Upatrzyłem sobie takie dwie, chińskie:
Outdoor research virtuoso hoody i Mountain equipment lightline jacket.
I teraz - czy te kurtki są warte swojej ceny?
I drugie, bo czegos nie rozumiem. Znalazlem je w zagranicznych sklepach www za 260% i 180 funtów. to jest blisko 2x więcej niż rok temu:
''Kurtki niestety na oczy nie widzialem, powaznie rozwazalem jej zakup, w ostatniej chwili znalazlem jednak lzejsze kurtki od Raba, Mountain Equipment i Montane na www.outdoorkit.co.uk w podobnej cenie (virtuoso stalo wtedy po 100f). Gdybym kupowal teraz, bralbym virtuoso za 80f.''
Czemu? Czy są jakieś sekretne sklepy których nie mogę znaleźć?
Pojawiła mi się jeszcze taka kurtka:
Duużo tańsza...:
www.zajo.net/xxen/insulated-jackets-men/meran-jkt-blue.p2204-10.html
Ktoś w ogóle wie coś o tym?
Dzięki za pomoc!




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - kivak - 25-11-2013

To montane kupowałem w marcu czy kwietniu. Wtedy są lepsze ceny niż w listopadzie. Virtuoso stało przez długi czas na fieldandtrek.com najpierw po 120, później stowke, a na koniec po 80.

Trzeba sie rozglądać. W tej chwili fajny Rab jest na rockandrun.com. U joe browna jeszcze niedawno byl stary Rab neutrino w tajnej cenie. Może jeszcze jest.

I Virtuoso i Lightline to fajne kurtki. Za 120 mozna brać.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Centralna Anglia




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - misio80 - 25-11-2013

Dzięki za szybką odpowiedź.
A taki Karrimor?
http://www.fieldandtrek.com/karrimor-sub-zero-down-jacket-mens-443377




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - kivak - 25-11-2013

Ten Karrimor (i tylko ten z ich puchowej oferty) jest akurat ok. Dobra kopia Raba Neutrino. Waga większa, puch słabszy. Nie jest to jednak jakaś wyjątkowa okazja, kurtka nigdy za dwieście funtów nie szła. Idzie za stowe i swoją stowe jest warta. Dobre zamki, dobre szycie, materiały wydają sie dobre (ale tu czas musi pokazać). Z ciepłych Karrimorow jest tam fajny primaloft.

Rab infinity z rockandrun.com za 120 to bdb okazja.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Centralna Anglia




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - misio80 - 25-11-2013

A jak jest w Rabie z rozmiarówką? Bo ja jestem gdzieś pomiedzy L a M, 180 cm 76kg...?




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - kivak - 25-11-2013

Jak chcesz ciasno i ''technicznie'', to M. Jak luźno i wygodnie to L. Ta tabela rozmiarów na stronie Raba jest całkiem dokładna. Chcesz zakładać na ciuchy i na HS to moze L, chcesz zakładać na pierwsza warstwę lub pod HS, to może M.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Centralna Anglia




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - misio80 - 28-11-2013

Dzięki za odpowiedź. Rab jednak na mnie byłby za duży...
Zamówiłem na amerykanskim amazonie virtuoso z kapturem za 140$. Teraz tylko trzymam kciuki, żeby nie doliczyli mi cła:)




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 05-12-2013

,,Płaszczyk'' z Deca wygląda nieźle cenowo http://www.decathlon.pl/kurtka-turystyczna-zimowa-damska-bio-down-xwarm-helium-f--id_8284751.html i krojem też nie straszy. brakuje foty na modelce dokąd to sięga.
Podobno zima ma być ciężka i długa ;)




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - nicp2 - 05-12-2013

Q1: czy jest gdzieś jakaś recenzja kurtki Yeti Torre II (taka pełna ze zdjęciami)? A może ktoś z was mógłby nagrać krótki filmik jak wygląda ona na człowieku, coś w tym stylu http://www.youtube.com/watch?v=UEtPfQ3t-Q0

Q2: Czy do miasta będzie to dobra kurtka czy nie warta swojej ceny? W sensie czy jeżeli nie zamierzam jej używać poza miastem to czy jest sens wydawać tyle pieniędzy na nią? nie będę się za bardzo w niej grzał?
---
Edytowany: 2013-12-05 19:11:19




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - radziq - 05-12-2013

Nicp2, to jest kurtka na 'wyprawy polarne', ale w mieście też się ładnie prezentuje :-) Jak jeszcze chcesz ją kupić na KFG z -25%, to...

Ja tak sobie myślę, że zapomnieliśmy tutaj mocno o Pajaku Eskimo, fajna rzecz, ciekawa cena, taka moda na te swetry puchowe, Eskimo cały czas sobie jest :-)
-------------------------------------------
Nanga Dream 2013-2014! And Justice for all!




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - nicp2 - 05-12-2013

radziq, mam sweter yeti slx i chcialbym coś grubszego żeby nie musiec nosić kilku warstw w zime. Wydaje mi się że eskimo może być troche za cieńki, a poza tym nie lubie kurtek z odpinanymi rękawami :)




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Arni - 05-12-2013

Kurcze, co to za moda ostatnio by na miasto w wyczynowych, polarnych kurtkach chadzać? Toż Torre ma aż 380g puchu!!!




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - beskidbike - 05-12-2013

A kto bogatemu zabroni? ;)




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - radziq - 05-12-2013

nicp2, mnie też te odpinane rękawy się nie podobają, ale myślę, że uszycie wersji bez zamków na życzenie, nie było by wielkim problemem..

czy Eskimo to jeszcze sweter, czy już kurtka?
-------------------------------------------
Justice for all 2013/2014! Nanga Dream!




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - ulic - 06-12-2013

Arni, moda jak moda, Torre na stronie producenta jest reklamowane w mieście, a dwa że wygląda naprawde ładnie :)
Wydaje się być fajną kurtką, jeśli raz do roku pojedzie się w b.wysokie górki, a w zimie na tshirt tylko zakładać :)




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 06-12-2013

kolega pisze o mieście a Wy zaraz myślicie o Atenach, Rzymie, Barcelonie. A Nowosyberyjsk, Irkuck, Władywostok to nie miasta?
Albo np. te Suwałki ;)