NGT
[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa (/thread-2971.html)



RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Krakus - 10-04-2013

@kivak

Mam tylko Torre, Asteriona ogladalem na stronie Robertsa. Wielbicielem wywietrznikow stalem sie dzieki kurtce Stronghold. Wczesniej mialem je w kurtce narciarskiej i uznalem za calkowicie zbedne.

@Bleys
Miales problemy z materialem DRY? Ja go kupilem tylko dlatego, ze Torre mi sie spodobala. Gdyby nie to mialbym dwukolorowego Robertsa, okolo 250 g puchu, z wywietrznikami.

50 m
W plecaku kurtka zrobila ponad 5km (roznicy wzniesien). Niestety jest bardzo ciepla. Do chodzenia po plaskim przy minus 14 (odczuwalna minus 20), czy minus 9 (odczuwalna minus 18), BEZ slonca!!!, nadaje sie doskonale. W miejscach odslonietych od wiatru natychmiast robi sie cieplo. Nie wiem jak zimno musialoby byc, zeby nadawala sie do podchodzenia?
---
Edytowany: 2013-04-11 00:00:28




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Bleys - 11-04-2013

Tak, ale jak pisalem poprzedniej generacji. Żeby bylo smieszniej, mam jeszcze stary spiwór z chyba generacją generacją Dry i uważam go za absolutne mistrzostwo. Tak więc pomiędzy materiałami kryjącymi sie pod jedną nazwa są naprawde duże różnice i kupując produkt za 1000-1500 zlotych naturalne jest chyba, ze chciałbym poznać przed kupnem jego parametry techniczne. Może dzisiaj jeszcze raz do nich napiszę, jeśli i tym razem nie dostanę odpowiedzi, to niestety kolejne zakupy również zrobie gdzie indziej.

Doszlo Montane Black Ice. Rozmiar XL jest hmm... ciasnawy. W porównaniu z posiadanym softshellem Sabretooth i North star mierzonym w sklepie, Black Ice jest wyraznie ciasniejszy. Chyba nie jest to jednak wina mniejszych rozmiarów, tylko grubości kurtki. W weekend postaram się porobić zdjęcia i wrzucę je na sieć.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - kivak - 11-04-2013

Bleys - a jak rękawy?
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie internetowym. Anglia




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - zaj - 11-04-2013

Bleys - to pochwal się co to za źródło dobrych wyprzedaży z przesyłką do PL....
A no i monitoruj wypadanie puchu.

Dzisiaj był ostatni dzień noszenia przeze mnie puchówki w mieście tej zimy - troche winna długa zima, a troche moje przeziębienie. Ale dzisiaj to już nawet na samą koszulę North Star jest za ciepły. Niezły rozstrzał temp - noszona przy -25 i +10. Lubię ją bardzo i polecam ale po prawie dwóch latach noszenia (nie tylko podczas kalendarzowej zimy) w bardzo różnych warunkach i różnych aktywności czuję, że tego puchu troszke wypadło. Ciekawe czy można to gdzieś dopuszyć...?




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Arni - 11-04-2013

Wypadł? A może wypadało by kurtkę wyprać i zmyć z puchu ten twój niepożądany, a wydalany razem z potem smalec




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - zaj - 12-04-2013

spożywczo pojechałeś. Tak się składa, że zakładałem ją w warunkach kiedy się raczej nie pociłem (duży mróz, narty albo nocleg przy -20, nie chodziłem w niej po górach czy z plecakiem a co najwyżej na przystanek albo do samochodu).

Czy upranie kurtki zapobiegnie wypadaniu?

W dodatku to co wyszło to było na początku, teraz właściwie problem ustał.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Arni - 12-04-2013

No rozumiem, ale czy wyobrażasz sobie ile by ci musiało wyjść tych piórek byś odczuł spadek termiki? Po każdym nałożeniu wyglądał byś jak ta gęś. Tu nie chodzi o 2-3 piórka ale o dziesiątki dziennie. 300g puchu to pewnie kilka tysięcy piórek, musiał byś stracić ze 50g, a to cała reklamówka po rozprężeniu. Nie uwierzę, że tyle ci wyszło. Wypierz i będzie dobrze, odzyska termikę ale wypadaniu nie zapobiegnie.

Ja miałem wymieniany przez Yeti puch w kapturze śpiwora. Gdy go dostałem było go nie wiecej niż ze 3/4 litry objętości. Pokusiło mnie by go wyprać i okazało, że zrobiło sie go dosłownie 2x więcej.
---
Edytowany: 2013-04-12 10:42:15




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - zaj - 12-04-2013

Spadku termiki nie odczułem w porównaniu z czasem kiedy kurtka była nowa. Bardziej mam wrażenie, że kilka komór na piersi jest jakby mniej napompowanych. Na początku puch trochę wychodził, teraz właściwie nie, coś sporadycznie. Po dwóch latach dało to jakąś sumę. W międzyczasie kurtka była wielokrotnie zgniatana i kompresowana do worka i wyjmowana.

Mówisz, że pranie czyni cuda. Tylko trochę się boję prać w domowych warunkach. W sklepie mówią - spoko spoko tylko należy wysuszyć w suszarce bębnowej w piłeczkami tenisowymi. No ja nie mam dostępu do suszarki której ufam.

Tka btw - ile kosztowała usługa dopuszania w Yeti? rozumiem, że świadczą ją tylko w odniesieniu do własnych produktów?
---
Edytowany: 2013-04-12 13:11:45




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Arni - 12-04-2013

Mam pytanie, kompletnie się nie znam na kurtkach a jestem zmarzluchem i chciałabym w koncu znaleźć cos co pozwoli mi przetrwać zimę.
Znalazłam dwie kurtki:
http://www.decathlon.pl/kurtka-turystyczna-hoodie-inuitdownxlightf-damska-id_8 284756.html#avantages

http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/płaszcze/kurtka-puchowa-anorak-średniej-dług ości-c269183p1324419.html

Nie wiem która bedzie lepsza, czy w ogole warto się nad nimi zastanawiać. Proszę więc o pomoc i opinie.
Dodam tylko ze mieszkam w mieście i w góry sie raczej nie wybieram :)

Pozdrawiam
---
Edytowany: 2013-09-20 13:57:22
-------------------------------------------
Kasia




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Kasia0701 - 20-09-2013

Mam pytanie, kompletnie się nie znam na kurtkach a jestem zmarzluchem i chciałabym w koncu znaleźć cos co pozwoli mi przetrwać zimę.
Znalazłam dwie kurtki:
http://www.decathlon.pl/kurtka-turystyczna-hoodie-inuitdownxlightf-damska-id_8 284756.html#avantages

http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/płaszcze/kurtka-puchowa-anorak-średniej-dług ości-c269183p1324419.html

Nie wiem która bedzie lepsza, czy w ogole warto się nad nimi zastanawiać. Proszę więc o pomoc i opinie.
Dodam tylko ze mieszkam w mieście i w góry sie raczej .




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - radziq - 20-09-2013

Kasiu, kurtka to nie wszystko, pomoże też ciepła bielizna, na przykład gruba wełna z owiec merynosów. Polecamy tutaj najlepszy, polski puch. Firmy outdoorowe mają w swojej ofercie również płaszcze do miasta, moja żona jest zadowolona, ma dość długi płaszcz, wolałaby dłuższy, ale był tani i jest b. lekki. Zajrzyj na strony yeti.com.pl czy pajaksport.pl może też małachowski.pl coś ma i dopytuj. Rozwiązań jest dużo, nie ma jednego uniwersalnego.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Kasia0701 - 20-09-2013

Dziękuję :) bardzo.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - 123startabc - 24-09-2013

zasadniczo taka kurtka puchowa / sweter sprawdza się w warunkach miejskich jako warstwa wierzchnia?
czy lepiej nosić go pod membraną? - mam tu na myśli szczególnie intensywne opady śniegu.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - carlosmuz - 24-09-2013

123starbabc

Puch nie lubi wilgoci. Ja na miasto mam syntetyka z Marmota - Caldera Hoody i sprawdza się to idealnie. Z tym, że jest to syntetyk.Zdarzało się wychodzić w samym podkoszulku i na to kurtka przy minus 15 i był komfort. No i jedna warstwa...




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 24-09-2013

Napisałbym odwrotnie (przekornie) - taka kurtka/sweter sprawdza się tylko w warunkach miejskich.
W przypadku deszczu, śniegu z deszczem RC z Deca noszony stale w jednej z kieszeni lub/i parasol. Przy niskich temp. śnieg jest sypki i nie moczy materiału-problem nie występuje.
W mieście możemy dość szybko przesuszyć kurtkę, dmuchawy, serwery, klimatyzatory itp.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - 123startabc - 24-09-2013

właśnie o śniegu myśle. czy ma znaczący negatywny wpływ na materiał.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - adam08 - 27-09-2013

Witam

Szukam kurtki. Głównie miasto. zastanawiałem się nad Jack Wolfskin ASCENT DOWN JACKET MEN https://www.e-horyzont.pl/kurtka-ascent-down-jacket-men_66159t?p[cat]=164

Może ktoś poleci coś innego może być taniej




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - staller11 - 28-09-2013

Czy Torre II będzie się nadawała do miasta (stanie na przystanku itd.) przy ~-10st.C?




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - piotr.r - 28-09-2013

Jak dokupisz ciepły śpiwór to i nocować będziesz mógł!
Nadaje się i to jak!




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Krakus - 28-09-2013

@staller11

Torre II bardzo dobrze się prezentuje, można ją ubrać na marynarkę...

Uważaj na czarny kolor: na słońcu bardzo szybko się nagrzewa; moim zdaniem do miejskiego użycia bardzo jej brakuje wywietrzników po pachami, które można byłoby jej otworzyć w słoneczny poranek i zamknąć wieczorem.
-------------------------------------------
właściciel i użytkownik Torre II