NGT
[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa (/thread-2971.html)



RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - rytmar - 27-11-2012

Arni dobrze gada.
Z naszymi producentami puchówek można spokojnie dogadać każdy szczegół. Mi np. Eksplo uszyło spodnie dokładnie takie jak chciałem, uwzględniając wszystkie moje wymagania, zarówno co do konstrukcji, jak i kolorów. Takich spodni nie mają w swojej ofercie, więc było to szycie na zamówienie i na dokładnie podane wymiary.
Cena 600 zł za komorowe szyte spodnie, z bocznymi zamkami na całej długości i 400g puchu 850, ktrórą zapłaciłem, jest śmiesznie niska w porównaniu do oferty tzw. ''znanych'' marek, pomijając już fakt, że nie znalazłem tam dokładnie tego czego oczekiwałem.
Puch kupować w Polsce od polskich producentów.
-------------------------------------------
cześć i czołem




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Zbynek Ltd. - 27-11-2012

oj, rytmar, to chyba było przed denominacją ;-)
ja dałem podobnie, ale 200g, bez zamków bocznych.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - rytmar - 27-11-2012

Pewnie bardziej mnie tam lubią
:)))
A na poważnie, to spodnie kupiłem w styczniu tego roku. Teraz podobno cena puchu poszło ostro do góry. Cena mnie zaskoczyła, ale może tak wyszło, bo już na początku rozmów pan z Eksplo określił się około takiej kwoty, a później kiedy powstał ostateczny obraz, tak juz pozostało.
Nie zmienia to mojego zdania, że polskimi producentami wyrobów puchowycj można i warto rozmawiać bezpośrednio i jest to zdecydowanie lepsza droga do zakupu czegoś ciekawego niż zakup gotowego produktu ''zachodniego'' za często abstrakcyjnie duże pienądze.

EDIT:
Spodnie mają 350g puchu 850 cuin. Spojrzałem na stare maile.
---
Edytowany: 2012-11-27 20:30:03
-------------------------------------------
cześć i czołem




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Anoia - 27-11-2012

@Arni
Nie dzwonilam jeszcze, ale wysylalam maile - kilka dni temu i jakos nikt nie pofatygowal sie zeby mi odpisac, co w tych czasach jest dosc dziwne. JW odpisal przynajmniej od razu.
Poza tym wypraszam sobie takie stwierdzenia, po pierwsze - skad mam wiedzec, ze jest to droga, niewarta przemyslen firma (wczesniej jakos nikt mi nie mowil), a po drugie - co jest bzdura w pytaniu ile gramow puchu ma jakas kurtka. :/
No ale dzieki za wskazowki.

Ogolne stwierdzilam, ze moze najlepiej by wziac taki kurtko-sweter w tej cieplszej wersji (ponad 200 g puchu)
http://www.roberts.pl/v2/index.php?l=pl&p=_katalog&i=_andromeda
tylko, ze z odpoinanym kapturem, moze, jesli sie da, z troche wieksza iloscia puchu i np. zeby zamiec mambrane pertex microlight na endurance (bo to chyba troche lepsze) i w razie potrzeby nosic to jako super gruby sweter. Wiecie, ja moge zaczac cos zalatwiac, ale jak juz zdecyduje o co mi na 100% chodzi, a u mnie, jak widzicie, z tym dosc ciezko.
Myslicie, ze to sensowny pomysl?
---
Edytowany: 2012-11-27 21:07:05
-------------------------------------------
''Podróżować to żyć.'' ~ Hans Christian Andersen




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Arni - 27-11-2012

ale otrzymana odpowiedź chyba pokazała ci obraz firmy jako producenta odzieży puchowej. Naprawdę zadzwoń, te firmy maja wiele roboty a nie siedzenie przed kompem i odpowiadanie na pytania. Dzwoniąc o wiele więcej załatwisz i znacznie szybciej. Wskazówki ci podaliśmy o co pytać.

O widzisz, bardzo ładnie wybrałaś, kaptur pewnie ci doszyją, nawet odpinany jak chcesz, ale dzwoń i pytaj.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Krakus - 27-11-2012

@Anoia
''Wyslalam maila do tego Robertsa takze z pytaniem o kaptur i cene, ale mi od kilku dni nic nie odpisuja.''

Spróbuj zadzwonić:

Roman Werdon
604 456 225
58 352 08 97
email: robert@roberts.pl




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Anoia - 27-11-2012

Chyba macie racje, jutro rano pewnie zadzwonie.
Chociaz, mimo wszystko, to dosc dziwne, ze nie odpisuja, szczegolnie, ze zadalam im dwa krotkie, latwe pytania. Nie za dobrze swiadczy to o firmie, ale coz, w tym wypadku widocznie klient musi sie starac o zwrocenie uwagi na siebie, a nie odwrotnie. ;)
Fajnie, ze ktos mowi, ze moj wybor jest OK! :)
---
Edytowany: 2012-11-27 21:49:07
-------------------------------------------
''Podróżować to żyć.'' ~ Hans Christian Andersen




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Krakus - 27-11-2012

@Anoia

Odnośnie Andromedy:
Według recenzji Pima, dla kurtki z komorami X [Andromeda ma cieplejsze H], 200g puchu jest dobre do -12 w mieście (stanie na przystankach) i -17 w górach (bez ostrego podchodzenia) dla mężczyny.

Może powinnaś rozwać kupno dwóch: ''Syriusy używamy też , jako kurtki zewnętrzne w zestawach wyprawowych Combi Jacket - kurtka wewnętrzną jest wersja Neutrona lub Protona.'' [cytat z maila od firmy Roberts].

Odnośnie materiałów itp. spytaj najlepiej pana Romana. Jemu zależy na kolejnym zadowolonym kliencie. Na necie jeszcze nie znalazłem niezadowolonego klienta ani Robertsa, ani Yeti. [Rytmar i Zbynek polecają firmę Eksplo].

Sasq z firmy Pajak odradza tzw. dosypywane puchu, bo bez powiekszenia komór to niewiele daje. [Pajak ma swoich zwolennikow, ale zaliczyl wpadke z jakoscia opisana na forum outdoor].

Jeżeli chcesz kurtkę do zastosowań nazwijmy to cywilnych i zależy Ci na cenie to zastanów się nad puchem kaczym. Będzie trochę cięższa (100 - 200g) od gęsiego odpowiednika i będzie zajmować więcej miejsca w bagażu, ale to ma większe znaczenie w przypadku wędrówek po górach.

PS. Z moich doświaczeń narciarskich: przy minus 20 bardzo dużo daje gruba maska na twarz plus gogle.
---
Edytowany: 2012-11-27 22:28:44
---
Edytowany: 2012-11-27 22:29:56
---
Edytowany: 2012-11-27 22:37:36




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Arni - 27-11-2012

Z tym dosypywaniem nie jest tak dokładnie. Firmy szyją często jedno poszycie dla kilku wersji jednego modelu. Jeśli masz wersję najlżejszą, a komory są takiej samej wielkości jak w wersji cieższej to śmiało można dosypać puchu by uzyskać tę wersje cieplejszą. Tak jest najczęściej i dla tego jest możliwość dosypki.




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Anoia - 27-11-2012

-12 dla mezczyzny? No szalu nie ma. Mezczyzni sa jacys dziwnie ciepli.
Poza tym ja juz sie nauczylam, ze jak mi mowia, ze cos jest na -15, komfort -10, to znaczy ze ja przy 0 bede marznac.
Myslalam, ze puch mimo wszystko jest lepsza izolacja (w sensie 220 g, 750 cui...).
Co do polskich firm, to przegladalam dosc dokladnie ich oferty. Problem jest tej natury, ze one wszystkie (te cieplejsze) maja meskie kroje, co mi sie tak srednio podoba. Nie dosc, ze wszystkie te kurtki sa brzydkie, to czemu jeszcze na dodatek mam wygladac jak kartofel (poza tym wiadomo, ze jak kurtka przylega tam gdzie trzeba, to jest cieplej). :(

No i to nie jest kurtka na narty, cena tez mnie jakos bardzo nie ogranicza, jakis czas temu pogtodzilam sie, ze zeby miec dobra zimowa kurtke trzeba sie liczyc, ze ok tysiac bedzie to kosztowac, albo nawet wiecej. :(
-------------------------------------------
''Podróżować to żyć.'' ~ Hans Christian Andersen




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - kivak - 27-11-2012

Farfura - cyt. ''kivak - a jak to jest z tym puchem?
Puch puchowi nie jest równy, tak?
Czyli co, im dalej na wschód tym jest lepszy?
Jest jakaś oficjalna/nieoficjalna klasyfikacja puchu wśród sprzedawców lub użytkowników?
Choć nie jestem w temacie wydawało mi się, że polski puch jest ceniony -
ot, chociażby po ilości polskich firm szyjących odzież puchową.
F.''

Pisze, ze ukrainski jej w modzie, bo widze takie pochodzenie ostatnio. Podczas gdy polski puch wspomniany u angielskiego producenta (RAB) widzialem ostatnio piec lat temu i tyle, w nowej odslonie tego samego produktu juz wzmianki o Polsce nie bylo (Rab Topbag Quantum). Sa tez wzmianki o puchu wegierskim, w klasie sredniej. Generalnie jednak, klientow to nie obchodzi skad puch pochodzi, wiekszosc i tak jest z Chin, wazna jest cyfra. A to i tak dla mniejszosci klientow, tych, ktorym sie chce wiedziec - wiekszosc nie ma pojecia czym sie rozni 600 od 700 i polegaja generalnie na sprzedawcy, ktory tez nie zawsze wie.
Czy polski puch jest ceniony? W Anglii z opinia na temat polskiego puchu spotkalem sie tylko raz, z okazji spiworow Cumulus, ktore oceniane byly, ze ich puch ma zawyzona cyfre i loft wcale nie jest lepszy od Raba, czy ME o nizszej cyfrze. Nie wiem jednak, czy te opinie pochodzily od osob, ktore wiedzialy skad pochodzi firma Cumulus i skad pochodzi jej puch.

Generalnie, nikogo w Anglii nie interesuje z jakiego kraju pochodzi puch, bardziej istotne juz jest, czy jest etycznie pozyskiwany. Ma jakis bluesign itp.

Ja znowu wychodze z zalozenia, ze wazniejsza od cyfry jest jakosc kroju i wykonania. Nawet puch 666, czy 999 nie pomoze kurtce, ktora skrojona jest na golema.
Kurtki Raba sa dobre, bo dobrze leza. Kurtki Montane rowniez dobrze leza, a zazwyczaj sa tansze. Kurtki ME sa rownie dobrze skrojone ale maja czesto jakis lepiej przemyslany bajer i kosztuja tyle samo. Dla mnie to wlasnie Mountain Equipment jest w Wielkiej Brytanii wiodaca firma w dziedzinie ocieplenia, nie Rab. Jest to jednak opinia nieuzasadniona niczym innym, jak subiektywnym odczuciem - moze mnie reklama ME uwodzi lepiej jak Raba.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Arni - 28-11-2012

Anoia, dla przykładu - córka w Bonatti ma bodaj 230 czy 250g puchu 860 i przy -20 st. szła w tej kórtce może nie pod górę ale po płaskim w śniegu 50cm i w rakietach. Pod spodem miała softa i polar 200 i nie chciała sie rozbierać twierdząc, że jest jej ok i wcale sie nie poci.
Dla tego ja czytając jak ty marzniesz od razu zaproponowałem ci 250 czy nawet 300g właśnie puchu 860 cui. tym bardziej, że pewnie chodzić po górach w tym nie będziesz, a praca na dworze nie bedzie ciężka fizycznie a raczej statyczna. Tak wyczytałem z twich postów.

Kurtki mają takie kroje bo pewnie muszą. Taka ilość puchu musi mieć swoją grubość, tego nie da się przskoczyć. Te typowo damskie mają z reguły znacznie mniej puchu dla tego możliwe jest lepsze wymodelowanie do sylwetki kobiecej.
Ale mimo wszystko proponuję zadzwonić i pogadać, może coś poradzą.
---
Edytowany: 2012-11-28 00:12:12




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - sato - 28-11-2012

Anoia brak odpowiedzi od Yeti wydaje się być normą ,ja wysłałem 2 meile i przez pół tora tygodnia nic więc więcej się z nimi nie będę próbował kontaktować ani też nic kupował u nich.Pająk Everest ma być szyty dopiero w styczniu ale odpowiedź była już następnego dnia .

kivak poleć jakąś kurtkę na - 25 do - 30 na miasto ,droga do pracy może coś takiego Mountain Hardwear Hunker Down Parka ,Hunker Down Parka zakup może być w anglii lub USA tam szybciej to załatwię.
---
Edytowany: 2012-11-28 08:41:14




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Bleys - 28-11-2012

Arni, z dzwonieniem teraz to nie wiem, czy to pomoze. Teraz wszyscy nagle sobie przypomnieli, ze idzie zima, wiec wszystkie firmy maja full zamówien. Na indywidualne zamówienie pewnie trzeba bedzie poczekac od jednego do trzech miesiecy. Najlepszy moment na kupowanie puchówki to okres marzec-lipiec :-)




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Anoia - 28-11-2012

@Arni
Rozumiem corke. :) Ok, chociaz troche nie chce mi sie wierzyc, ze te ksztalty sa podyktowane iloscia puchu. Wydaje mi sie w ogole, ze to glownie mezczyzni kupuja takie kurtki (na tym forum w ogole nie ma za duzo wypowiedzi dziewczyn;).

@sato
Obczailam te kurtke o ktorej wspomniales i 1) znowu nei moge znalezc ile gramow puchu, 2) tylko 650 cui, 3) jakis podejrzane material zewnetrzny, o ktorym tez nie moge za bardzo nic znalezc. Mam wrazenie, ze -30 to gruba przesada. :P
-------------------------------------------
''Podróżować to żyć.'' ~ Hans Christian Andersen




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - PRS - 28-11-2012

@sato może wpisałeś zły adres? Jeżeli jest NGTowa potrzeba wymieniam kilka m. dziennie z Yeti POLSKA i nie ma problemu.
-------------------------------------------
PRS z komy




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - Anoia - 28-11-2012

PS Musze Wam powiedziec, ze jestem pod wrazeniem! Dzwonilam do Robertsa i rzeczywiscie wszystko mozna zalatwic. Zmienic puch, mebrane, kaptur, kroj, kolor i wszystko za w miare normalne pieniadze. :)
I na dodatek powiedzieli mi, ze nawet z tymi wszystkimi zmianami czas wysylki to 7 dni. :)
-------------------------------------------
''Podróżować to żyć.'' ~ Hans Christian Andersen




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - sato - 28-11-2012

@PRS skopiowałem adres podany przez osobę ,która pisze na forum.
Jest gdzieś tabelka albo przelicznik rozmiarówki amerykańskiej




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - kivak - 28-11-2012

sato - ja myślałem, że najlepsze kurtki puchowe są w Polsce. Sam mam angielska, bo była tańsza niż polska. O tej porze roku wszystko jest w cenie 100proc.
Sprzętu MH nie znam. Dłuższe puchowe ciuchy dla mezczyzn to rzadkość. Mountain Equipment Annapurna? Czytaj Arniego. On ma więcej doświadczenia w puchu do takich temperatur.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia




RE:[Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa - sato - 28-11-2012

Może i są tylko,że ich nie ma a to co jest dostępne to nike i adidas ,które leżą w każdym sklepie od miesiąca na wyprzedaży lub promocji zależy jak to sobie nazywają po 269 pln .