NGT
[Recenzja] Alvika Thor - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Recenzje (https://ngt.pl/forum-3.html)
+---- Dział: ODZIEŻ (https://ngt.pl/forum-13.html)
+----- Dział: III warstwa (kurtki: hardshelle, poncho, wiatrówki itp.) (https://ngt.pl/forum-56.html)
+----- Wątek: [Recenzja] Alvika Thor (/thread-294.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE:[Recenzja] Alvika Thor - Franek - 18-02-2006

ok, tak przyglądam się tej dyskusji i nasuneło mi się jedno pytanie.
mam starą kurtke z gore, prezent o znajomego(poratował biednego studenta swoją używaną kurtką:)). jest fajna, nieprzemaka, niewiem jak z oddychalnością, ale nienarzkam. problem w tym, że namaka materiał(membrana nie puszcza). teraz wpadło mi troche kasy i mam problem. czy kupować nową kurtke? czy w nowym ciuchu będe miał efekt skraplania się kropel wody? bo rozumię, że nasiąknięta wodą kurtka znacznie ogranicza mityczną oddychalność membrany, zgadza się? a tu okazuje się, że tak naprawde nowe kurtki też namakają, więc może warto sobie odpuścić nową kurtke, skoro stara nadal nie puszcza wody do środka?
-------------------------------------------
pozdrawiam




RE:[Recenzja] Alvika Thor - łylma - 18-02-2006

~menel~ ''takze ta cała oddychalnosc to jednak bajanie zdaje mi sie,a na ulewy dla mnie najlepszy ponch tec''
Jeśli nie widzisz różnicy w oddychalności mam więc pytanie: po jakiego grzmota masz i chadzasz w WS i hannah'u??? Przeca możesz założyć na siebie jakis sweterek i na to poncho. Będzie Ci i ciepło i nie zmokniesz a, że w miedzy czasie spłyniesz we własnym pocie to nie robi Ci żadnej róznicy. Przeca, ztego co mówisz, oddychalność to pryszcz.
Coraz bardziej myślę, że zapodajesz jakieś teksty by wzbudzić niezdrowe emocje i sztuczną rozmowę na forum. Bijesz pianę kolego. Poza tym to chyba jest temat Alviki i ich technicznej kurtki Thor. Ten produkt ma takie a nie inne parametry i z tego co czytam oraz rozmawiam z ludźmi - im to jak najbardziej odpowiada. Poza tym znakomita, podkreślam znakomita relacja ceny do jakości. Chadzałem z ludźmi, którzy używali tego modelu ale z membraną bez plusa, zarówno w karkonoszach jaki i taterkach. Ja osobiście mam model winprotec plus. Była ze mną w Tatrach i na 2-u tygodniowym spływie po kaszubach, zarówno w kajaku jak i na ''ziemi'' - nigdy nie przepuściła a pogoda była niestety typowo barowa: ciągle padało. To chyba niezła rekomendacja.
Z czystym sumieniem polecam ten model. Tym bardziej, że produkt jest typowo polski.
-------------------------------------------
trzymka




RE:[Recenzja] Alvika Thor - menel - 18-02-2006

łylma,po pierwsze;nie podwazam jakosci thora-dla mnie jest za droga-trafiłem hannaha za 499 zeta o podobnych parametrach,po drugie;chodzi mnie o to ze chodzac po gorkach w WS lub w hannahu jestem jednakowo mokry i tyle po trzecie;na letnie wypady w gorki poncho lepiej mi słuzy niz kurtka(podczas ulewy oczywiscie),po czwarte;WS kupiłem zeby miec wlasne zdanie co do tego produktu..pozdro
-------------------------------------------
z menelskim pozdrowieniem




RE:[Recenzja] Alvika Thor - chróściel - 18-02-2006

dla mnie Łylma kojarzy się dość ostro z żoną Freda Flinstone`a i deko myślałem żeś kobietą:))), a tu znienacka ujrzałem końcówkę ''łem'' przy jakimś czasowniku:))). no ale to tak OT.

Łylma uważam, że niepotrzebnie czepiasz się menel`a, bo jeśli dyskusja dotyczy sprzętu to uważam, że jest całkiem na miejscu. inna sprawa to poglądy i doświadczenia na dany temat. i tyle.
Menel, a jak jeszcze raz gdzieś zobaczę, że kupiłes coś specjalnie, żeby wyrabiać sobie tylko zdanie, to będę z Ciebie szyderczo rżał jak nic:))))




RE:[Recenzja] Alvika Thor - menel - 18-02-2006

chróściel,wyrabiac sobie zdanie oczywiscie w praktyce,nie w teorii-to miałem na mysli:))

-------------------------------------------
z menelskim pozdrowieniem




RE:[Recenzja] Alvika Thor - chróściel - 18-02-2006

jeszcze nine nie przekonałeś:))))




RE:[Recenzja] Alvika Thor - KarlosW - 19-02-2006

Hmm.WAZNA SPRAWA..CZ 2
Mam pytanko do posiadaczy Thora:
Czy wytarły (wycierają) sie wam plecy na kurtce?? Mam kurtke tylko rok a plecy sa wytarte niesamowicie - głównie na lopatkach i max na sznurku tylnim?? czy podlega to gwarancji bo wydaje mi sie ze jest to nienormalne... dodaje ze kurtka ta miala z 6-7 razy plecak na sobie..czyli mało..
Do chodzenia po mieście jak dla mnie sie troche sciorała i nie wyglada za dobrze...




RE:[Recenzja] Alvika Thor - łylma - 19-02-2006

~chróściel~ Twoje skojarzenia są oki w temacie flinstonów :)) Ale jak słusznie zauważyłeś ksywka nie zawsze jest odpowiednikiem rzeczywistości.
Może i masz raację, że za ostro potraktowałem ~menela~, jeśli są takie odczucia to przepraszam. Jednak to wytłumaczenie, na które Ty również zwróciłeś uwagę, że coś się kupuje by wyrobić sobie na ten temat zdanie. No cóż, dla mnie ...
Bez komentarza i jedynie zgadzę się z Tobą w 100%.
~KarlosW~ jeśli, po roku użytkowania, wytarł Ci się materiał na plecach, moim skromnym zdaniem, jest to wadą i podlega reklamacji. Weź kurtałkę i idź do sklepu gdzie ją kupiłeś. Resztę powinni załatwić już oni.
-------------------------------------------
trzymka




RE:[Recenzja] Alvika Thor - chróściel - 19-02-2006

nie, no trochę Menel się wytłumaczył, że w praktyce, to go rozumiem deko. ale tylko deko:)))




RE:[Recenzja] Alvika Thor - menel - 19-02-2006

chróściel,to nie o wytłumaczenie chodzi,tylko dla mnie jest logiczne ze zeby napisac cokolwiek o produkcie trzeba go kupić i sprawdzić w tym wypadku na szlaku i podzielić sie doswiadczeniem...
-------------------------------------------
z menelskim pozdrowieniem




RE:[Recenzja] Alvika Thor - chróściel - 19-02-2006

Menel, żeby było jasne, ja już szyderczo się wydurniam, także jak dla mnie wszystko jest jasne, tylko muszę Cię deko podenerwować- to za to, ze ktoś mnie ma po śniegu za nogę ciągnąć:))))




RE:[Recenzja] Alvika Thor - łylma - 19-02-2006

Panowie to tworzy się jakaś ''grupa wspólnej adoracji''??? Kupić specjalnie coś by to sprawdzić?
~menel~ Poza tym jeśli możesz wydać 499 na hananah'a, to w promo, za thor'a wydasz jedynie 50 zł więcej. Więc nie mów, że akurat ten sprzęt jest za drogi. Nie tłumacz czegoś tematem ceny!!!
Poza tym tutaj grupa ludzi ma się obiektywnie wypowiadać na konkretne tematy. To chyba jest motyw przewodni www.ngt.pl a może ja się mylę???
Idąc dalej Twoją myślą ''tylko dla mnie jest logiczne ze zeby napisac cokolwiek o produkcie trzeba go kupić i sprawdzić w tym wypadku na szlaku i podzielić sie doswiadczeniem...'' Używasz więc thor'a???
Jeśli nie, to dlaczego tutaj w jakiś, dziwny kosmiczny i dla mnie niewytłumaczalny sposób zaistaniałeś akurat na tej konkretnie, tematycznej stronie??? Twoje wymysły i przemyślenia nie są obiektywne bo po prostu nie wykorzystujesz tego sprzętu!!! Jeśli jest inaczej, najpierw zapodaj a później krutykuj.
-------------------------------------------
narqa




RE:[Recenzja] Alvika Thor - chróściel - 19-02-2006

łylmuś nie denerwuj się. po prostu Menel to źle ujął, obrał źle w zdanie, a Ty się czepiasz. pisz co chcesz, że to jest KWA czy jak to nazwiesz, ale nie czepiaj się już, bo na moje to wyłącznie kwestia interpretacji zdania.
p.s. zobacz lepiej co ja napisałem wcześniej o tej kurtce:))))




RE:[Recenzja] Alvika Thor - łylma - 19-02-2006

~chróściel~ czytałem i przeca nic nie mówię o Twoim zdaniu!!! Jest oki i przede wszystkim zgadzam się z nim!
Ale tutaj facet ~menel~ istnieje od ponad 2 lat na forum i takie błędy??? To co najmniej ciut zastanawiające?
-------------------------------------------
narqa




RE:[Recenzja] Alvika Thor - menel - 19-02-2006

łylma,thor alviki kosztował 635zł,a backer hannaha 499zł,poza tym odnosze wrazenie ze ty wogóle nie rozumiesz co ja pisze,uzywam hannaha bo thor był dla mnie za drogi-jarzysz w koncu???
-------------------------------------------
z menelskim pozdrowieniem




RE:[Recenzja] Alvika Thor - łylma - 19-02-2006

~menel~ jeśli zapodaje Ci temat, że thor jest do wyrawania za 550 zł więc to chyba Ty nie kumasz. Rozumiem, że chcesz byś lepsiejszy od wszystkich a zdanie innych to raczej skutek uboczny ogólnego forum.
-------------------------------------------
narqa




RE:[Recenzja] Alvika Thor - łylma - 19-02-2006

Zapytam: używasz thor'a???


-------------------------------------------
narqa




RE:[Recenzja] Alvika Thor - chróściel - 19-02-2006

łylma, ale wtedy nie był i dlatego on go kupił:)))))))))))))))).
ej no przestańcie no!!!
nie róbcie tu takich kwachów jak na 321gory.pl albo na gory.pl albo e-gory.pl. no proszę!!!!




RE:[Recenzja] Alvika Thor - łylma - 19-02-2006

Jeśli nie - co tutaj robisz??? Dobre wrażenie czy lekką tematyczną mgłę by rozwinąć rozmowę???
-------------------------------------------
narqa




RE:[Recenzja] Alvika Thor - łylma - 19-02-2006

~chróściel~ z całym, naprawdę szacunkiem do Ciebie, niech zawodnik nie czepia się tematu o którym tak naprawdę nie ma kompetnie pojęcia - czyli używania sprzętu, który gdzieś tam widział a nie miał osobiście na grzbiecie!!!
-------------------------------------------
narqa