NGT
[Namioty] Namiot rodzinny - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Namioty] Namiot rodzinny (/thread-2633.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE:[Namioty] Namiot rodzinny - marzeninka2002 - 25-07-2010

cena wachająca się w granicach 500-800 zł, z wykorzystaniem kilka razy w roku, głównie morze, jeziora. Początkowo oglądałam namioty campusa ale czytając fora rozmyśliłam się, zastanawiam się nad Quechua 4.2. xl air ale nieco drogi, chciała bym coś porządnego ale tańszego, żeby sprawdzić czy biwakowanie to nasze rodzinne hobby.




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - marzeninka2002 - 25-07-2010

ciekawą ofertę cenową ma Hi tec, ale nie znam się na parametrach, pochlebne opinie ma hannah, fjord nansen nie wspomnę już o marbucie, tylko cenowo tak mało przystępnie.




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - marzeninka2002 - 25-07-2010

i dodam, że nie znaczenia waga namioty, ilośc sypialni, podróżujemy samochodem, chciałabym tylko duży przedsionek, żeby nie przesiąkał i miał dobrą wentylację.




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - kapitanwasyl - 25-07-2010

Do wyboru , do koloru T-4.1 sprawdzałem sam --polecam.
Do przedsionku wejdzie stolik i 3 krzesła spokojnie
Dla dwójki dorosłych i 10-o latka
sypialnia jest o wiele za duża !

http://www.decathlon.com.pl/PL/namioty-kempingowe-17937351/
-------------------------------------------
kapitanwasyl




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - marzeninka2002 - 26-07-2010

Dzięki ~kapitanwasyl, jeśli ktoś ma jeszcze jakies propozycję to piszcie.




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - Gasior - 26-07-2010

No cóż mogę napisać. Kupiłem Fiord Nansen Split 6 osobowy i narazie stal 2 dni na działce :)
Generalnie namiocik ok, tyle że ja mam mało doświadczenia z namiotami wiec też tutaj przyszedłem o poradę ale bez odpowiedzi jak narazie :)
Zauważyłem że kobietom szybciej pomagają :)
Może założę nicka Piękna Blondi i w 2 dni wszystkiego się dowiem :D
Też szukałem namiotu długo bo prawie miesiąc i wybór padł na ten model. Brałem pod uwagę T 4.1, T4.2 (wszystkie wersje) Rozważałem również cenę do 800 zł.

Zauważyłem duże podobieństwo do JW :)
Na tej stronie to widać :)

http://www.e-horyzont.pl/namioty-rodzinne_142k/

Za kilka dni wyjeżdżam i przetestuję bardziej szczegółowo:)
---
Edytowany: 2010-07-26 09:58:47




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - marzeninka2002 - 26-07-2010

Witaj Gasior, jak wrócisz to opisz swoje wrażenia z użytkowania namiotu, ja wyjeżdżam pod koniec sierpnia, jeszcze mam czas na analizowanie walorów użytkowych poszczególnych modeli, ale coraz bardziej skłaniam się w stronę T.1 T.2. A co do nika to Piękna Blondi mogła by pomóc. Pozdrawiam.




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - Eryk - 26-07-2010

Campus Bordeaux 4 po wypadzie nad morze.
Ostre słonce i dwa dni intensywnych opadow. Rozstawiony w lesie.
Plusy:
- podwijany próg podlogi w dzuym przedsionku (2x2m) ogranicza ilosc lasu w tej czesci namiotu.
- 4 duze okna, w deszczowe dni ratuja przed depresja
- dosyc szybkie i latwe rozkladanie, tylko 3 maszty.
Minusy
- ciekniecie na szwach, 3 miejsca z czego 2 udalo sie po pierwszych deszczech ''poprawic'' dolaczonym zestawem naprawczym (silikon w tubce)
- nie najlepsza wentylacja - namiot cieply w zimne dni i goracy w cieple (brak szczytowej wentylacji). W sam raz dla zmarzluchow.
Ogolnie pozytywne wrazenie, z kropla dziegdziu w postaci kropelek wody na szwach (niewielu co prawda ale jednak).
-------------------------------------------
Eryk




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - Gasior - 26-07-2010

marzenianka2002 to w sumie masz dużo czasu teraz kurierem w 2-3 dni dostarczają no i jeszcze się załapiesz na promocje czyli jakieś 200 zł idzie urwać :)
Więc głowa do góry :) kupić możesz coś lepszego ;-)




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - bea123456789 - 26-07-2010

no cóż blondi nie jestem, ale o FN Istria mogę coś powiedzieć . To bedzie 3 sezon jak bedę go używać i aż się boję deszczu. Namiot jak najbardziej rodzinny przestronny, wiele się w nim może zmieścić. szybko się rozkłada, bo dobrze oznakowane. Wiadomo ci gdzie włożyć. Jak jest dobra pogoda jest super ,ale nie daj Boże deszcz. Po wieczornych opadach około godziny, nocnym kapuśniaczku okazało się rano, że mam mokry materac i śpiwór( plamy wielkości 0,5m średnicy, spojrzałam w górę i nie mogłam uwierzyć cał sypialnia była mokra. U dzieci dopiero zaczęła przemakać sypialnia, ale było tylko kilka kropli.
Potargaliśmy pelerynę przeciw deszczową i nałożyliśmy na sypialnię. Woda spywała i naszczęście przestało padać. Zareklamowaliśmy namiot myśląc że to wada namiotu.Wymienili. POjechaliśmy na następne wakacje w następnym roku padało dwie godziny nie że intesywnie ale mocniej padało, na szczęście byliśmy folię malarską i po ogdzinie widząc jak skrapla się woda położyliśmy folię. robiąc oczywiście dokumentację tego (zdjęcia). W tym roku dajemy namiotowi ostanią szansę. Ale nie po to wydałam 800 żeby martwić się zwykłym deszczem. A gdyby to była taka ulewa jaką przeżyliśmy pod starym namiotem( niestety nie mieścimy się już za duże dzieci) 3 lata temu. na pewno musielibyśmy uciekać zalani po kilku godzinach. wyjeżdżamy za dwa tygodnie.




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - kapitanwasyl - 26-07-2010

QUECHUA rządzi :) - suchy i chłodny i mniej kosztuje :)
-------------------------------------------
kapitanwasyl




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - Gasior - 27-07-2010

bea123456789

to mnie teraz zmartwiłeś straszni, a do tej pory takie pochlebne opinie zbierali, dlaczego wcześniej się nie odzywałeś :/

kapitamwasyl - cena to kwestia umowna, była promocja wiec nie jest źle, taniej niż QUECHUA ;-)




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - raf - 28-07-2010

a ja jeszcze doloze: namiot nie wytrzymal jednego wyjazdu, troche mocniejszy wiatr i polamaly sie cztery ''rurki''. namiot byl dobrze naciagniety ale nic to nie dalo taka jego kiepska konstrukcja( model T6.3 xl air - kupa pieniedzy a napiot kiepski) wersja air to jedna z najwiekszych pomylek, jak jest goraco to nawet ok ale ja zrobi sie troche zimniej to mie na znaczenia czy jest sie w namiocie czy na dworze. nie powysleli nad mozliwoscia zasloniecia wlotow powietrza - jak bylismy w belgii na wyscigu F1 to wszystko zaklejalismy tasma klejaca i workami na smieci zeby glowy nie urwalo. NIE POLECAM
-------------------------------------------
c




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - Gampi - 28-07-2010

witam wszystkich kupiłem tydzień temu Galaxy Alpinusa i zaskoczenie !! przeciekał po pierwszym małym deszczu.szwy zaczęły przeciekać w okolicy okien i poodklejały się tasiemki na szwach teraz jest rozłożony pod domem i powiem że nic się nie poprawiło wręcz pogorszyło to jest już drugi Galaxy bo pierwszy po rozłożeniu okazało się że jest dziura w okolicy wejścia w tropiku .Chyba będę go reklamował albo zwrot kasy (890zł).Jaki namiot polecacie oczywiście o takich gabarytach do 1000zł




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - nisia - 28-07-2010

witam
napiszę żeby troche zamącić wodę. Mam od 4 lat najtańszy namiot z praktiker'a Toya i powiem wam że nadal jestem z niego zadowolona. Jeżdże na spływy i na biwaki co roku po ok tygodniu. Namiot nie przecieka (przeżył naprawde wielkie i wietrzne burze). Był tani i nie żal mi teraz go wymienic na nowszy, ładniejszy i czysty;) i pewnie też tani
-------------------------------------------
nisia




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - ppawlo - 28-07-2010

Witajcie, a do jakiej temperatury an dworze warto jechac pod namiot z małymi dziecmi (4 latka). Czy w sieprniu jak jest już nawet po 10 stopni w nocy to warto? Raczej stosuje koce bo w śpiworze dziecko to się tylko zapoci i jak odkryje to choroba murowana :-(.
Paweł
-------------------------------------------
Paweł




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - nisia - 28-07-2010

Jeździłam ze swoim synem jak miał 5 i potem 6 lat na mazury i podlasie temperatura w nocy nawet ponizej 10 st. było ok. Jak będzie zimno to przeproś śpiwór :P
-------------------------------------------
nisia




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - gumibear - 28-07-2010

ppawlo moja córa spi w deuterze dzieciecym. Polecam zerknąć. Nie poci sie ani już sie nie odkrywa. pelen komfort nie tylko dla zatroskanych rodziców.

P.S.
Wlasnie siedzimy pod namiotem, leje jak diabli. Pod namiot jeżdże z nią od 10 miesiąca życia. To juz 3 wypad naszego 3 latka. Warto jeździć. Rok temu 4 tygodnie nam lało. Ale za to rok bez chorób wiekszych. Inwestycja w zdrowie.




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - Gasior - 28-07-2010

gumibearMarcin
a gdzie jesteś i jaki masz namiot ??
to też bardzo ważne
ja jade w piątek i też się pewnie na deszcz załapie, myślałem że kupując FN Split zabezpiecze się jakoś przed warunkami ale chyba się pomyliłem bo post powyżej o FN Istria niezbyt ciekawie więc mam pewne obawy. W razie przecieków co robić ?? może poradzicie mniej doświadczonemu ??

pozdrawiam




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - ppawlo - 28-07-2010

Witam ponownie. Dziś pojechałem do Decathlonu z zamiarem zakupu Second Base 4.1, a wyjechałem z Second Base 4.2 ;-). Stwierdziłem, że dwie osobne sypialnie beda lepsze aniżeli jedna wspólna. W 4.1 widać było duzą niestabilność spowodowaną tym, żę cała sypialnia trzymana jest na jednej stronie (ale to pewnie efekt naciągnięcia linek). W 4.2 sypialnie sa po obu stronach więc obciążony jest równomiernie.

W 4.1. nie podobało mi się też to, że sypialnia przez to że jest dłuższa to na końcach kąt opadu ''zadaszenia/sufitki'' miał mniej niż 45% co powodowało uderzanie głową lub nogami tej podsufitki. W 4.2 kąt ten był zdecydowanie wiekszy - poza tym pozycja w spaniu jest inna.

No i ostatnie to to, że jeżeli ktoś zachoruje, bedzie mu za gorąco lub poprostu popije ;-), to zawsze może spać w osobnym wigwamie ;-)

Na plus 4.1 przemawiało to, że razem cieplej !! I w 4.1 jest przestronniej. Jakby z każdej strony zapraszasz gości do siebie. W 4.2. pomimo że też jest jedno wejście to tak nie zachęca już do wejścia ;-).


Jadę teraz na weekend nad morze to wypróbuję. Jutro na ogródku pierwsze testy rozkładania.
-------------------------------------------
Paweł