NGT
[Namioty] Namiot rodzinny - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Namioty] Namiot rodzinny (/thread-2633.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE:[Namioty] Namiot rodzinny - kapitanwasyl - 02-07-2010

Decathlon w łodzi otwarty !
-------------------------------------------
kapitanwasyl




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - Eryk - 04-07-2010

Właśnie zamówiłem namiot Bordeaux 4 firmy Campus (za granicą Wynnster). Mam nadzieje, że spełni nasze oczekiwania (2 dorosłych plus 2 dzieci). Trochę opinie o campusie nas martwią, ale jednak cena plus funkcjonalność i wygląd przeważyły. Pierwsza opinia już za 3 tygodnie, po teście bojowym nad naszym morzem.
-------------------------------------------
Eryk




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - AniaD - 07-07-2010

Poszukuję dużego namiotu dla 5 osobowej rodziny, póki co dzieci małe, ale szybko rosną..;)
Rozważam zachwalany: T4.2 XL Air Quecha lub Ridgeline 6 Plus Colemana, który lepszy? Generalnie namiot będzie transportowany autem, ale ta waga Quechy mnie zastanawia....
-------------------------------------------
Ania




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - kapitanwasyl - 11-07-2010

QUECHUA T 4.1
Namiocik SUPERRRRR , sprawdził się w upałach i podczas ulewy.
Przestronny i funkcjonalny . Rewelacyjna wentylacja.

Do minusików można zaliczyć:
- brak podłogi w przedsionku
( ja położyłem odciętą z poprzedniego namiotu-iglo , jest OK.)
- brak moskitiery w wejściu do sypialni , też da się przeżyć.

Za tą cenę POLECAM !
-------------------------------------------
kapitanwasyl




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - kapitanwasyl - 12-07-2010

Co do wagi namiotów QUECHUA -- o ich masie w decydującym stopniu decydują ''słupki z włókna'' są one dosyć solidne a co za tym idzie dosyć ciężkie .
Podczas wyprawy,wycieczki... ''o ile to możliwe'' należałoby podzielić się zawartością torby namiotu :) :) :) Torba zawiera oddzielny pojemnik ze słupkami.
-------------------------------------------
kapitanwasyl




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - Artur_M - 16-07-2010

Witam,
czy ktoś mógłby mi doradzić co powinienem kupić dysponując 2000zł?
Przeznaczenie namiotu:
Hiszpania - dwumiesięczne wypady latem (lipiec, sierpień)
4 osobowa rodzina,
namiot z trzema, ewentualnie dwoma sypialniami.
-------------------------------------------
Artur




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - Artur_M - 17-07-2010

cd do poprzedniego postu.
Podoba mi się Legionowo, np Reda 4, Narew 4. Co sądzicie o tych namiotach? Czy we dwie osoby rozłożę taki namiot?
-------------------------------------------
Artur




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - busia - 20-07-2010

w trakcie pakowania wypadła z worka sypialnia namiotu bergson dallas 3 czy ktoś się orientuje gdzie można ją dokupić bo prawie nowy i bezużyteczny?
-------------------------------------------
busia




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - Mieszczuch - 21-07-2010

Ludzie! Poratujcie mnie instrukcją do 4-osobowego Żagla Gdynia :) W żaden sposób nie daję sobie z tym ustrojstwem rady... Chodzi chyba o ten sam model o którym pisał Andrzej w poscie sprzed 5 lat :) nie znalazłem jednak na niego odpowiedzi, więc proszę o pomoc.
-------------------------------------------
A mamusia mówiła, żebym został harcerzem...




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - gumibear - 21-07-2010

Mieszcuch jaki masz problem z gdynią? to bardzo przyzwoity, cieply stacjonarny namiot. Wiem bo mam. Rozstawiam bez instrukcji która może i była kiedys tam

Rada:
Rozłóż płótno namiotu dachem do dołu i poloz na glebie
Rurki dopasujesz raz dwa w ten sposób tym bardziej że rurki winny byc ze soba polączone (po kilka razem) chyba że masz to w pył obrucone przez wiek namiotu
Stawia się bardzo szybko nawet w pojedynkę.
Może to wynika z tego że od lat jeździłem na kwaterki obozów harcerskich i rozkladanie kadrówek mam opanowane, niemniej jednak dasz rade

albo napisz do żagla: http://www.zagiel.pl.pl/
---
Edytowany: 2010-07-21 13:47:52
---
Edytowany: 2010-07-21 13:53:09




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - Mieszczuch - 22-07-2010

Dzięki gumibearMarcin już sobie poradziłem, chociaż w 3 osoby zajęło to 3 godziny...:) problem wynikał z tego, że te łączniki były powpychane z siłą pudziana w niewłaściwe rurki a jeden z nich schował się między śledziami. Kiedy dokonałem wiekopomnego odkrycia, że można je wyciągnąć, wszystko zaczęło się układać jak należy :). Namiocik rzeczywiście bardzo fajny i w gruncie rzeczy mało skomplikowany kiedy już się połapie o co biega :) jedyny mankament to jego waga (!)...no i po złożeniu zajmuje sporo miejsca cięzko go bedzie zapakować w punto :)
A przy okazji, skoro również posiadasz ten horror dla kręgosłupa, wiesz zapewne jak sprawuje się na deszczu. Planujemy wypad na sobotę a prognozy nie są najlepsze...

Z góry thx.
-------------------------------------------
A mamusia mówiła, żebym został harcerzem...




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - gumibear - 22-07-2010

Mieszczuch ciesze sie że dałes rade.
Jak sie sprawuje? Na jednym obozie igla nam odlatywały a temu nic sie nie stalo. Tak waga to koszmarny minus bywający pozytywem . Rok temu stal 4 tygodnie nad morzem a jaka byla rok temu pogoda kazdy pamieta. lalo dzien w dzien. Dał rade. Nic a nic. Grunt żeby go rozbić dobrze, osledziować na max wraz z odciągami - wtedy na pewno nie odleci bo na deszcz wystarczy go po prostu rozbic bez specjalnego śledziowania.

Powiem tak, jak ktos ma mozliwości by go nie wozic ze sobą a gdzies skladowac gdzie jest rozbijany to namiot idealny. Mi w kombi stelaz ledwo sie miesci po skosie w bagazniku. Gdybym mial go wozic raczej bym go nie kupil.
---
Edytowany: 2010-07-22 13:04:11
---
Edytowany: 2010-07-22 13:04:38




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - Gasior - 22-07-2010

Właśnie zakupiłem namiot rodzinny FN Slit i chciałbym się coś więcej dowiedzieć od bardziej doświadczonych kolegów.
Chodzi mi o to jak najlepiej się nim posługiwać aby nie było problemów z eksploatacją, może jakieś własne rozwiązania z doświadczenia zaproponujecie bo ja pierwszy raz pod namiot z rodziną ??
Co mu brakuje co dołożyć wyjazd taki turystyczny kilka dni tu potem tam 3-4 miejsca nad morzem.

z góry dziękuję
---
Edytowany: 2010-07-22 13:47:18
---
Edytowany: 2010-07-22 13:50:24




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - luk - 23-07-2010

czesc,
przeczytałem cały watek o namiotach i nie natrafiłem o opinie namiotu husky flare lub figher.
Czy ktos uzywał tego namiotu w warunkach extremalnych,mroz wiatr deszcz...
parametry wygladaja dobrze 6000 tropik 10000 podłoga.cena jest takze przystepna
jak z wykonaniem
bede wdzieczny za odpowiedz
-------------------------------------------
luk




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - gumibear - 23-07-2010

luk to nie ten temat. Ten dot. namiotów rodzinnych a nie ekspedycyjnych. Przenioslem Twoje zapytanie do:
https://ngt.pl/thread-3630-page-3.html




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - Gasior - 23-07-2010

I nikt nic mi nie doradzi na powyższą prośbę ??
czy sami nie wiecie ?




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - cantores - 23-07-2010

Gasior- niekoniecznie posiadacz FN Slit akurat teraz siedzi przed stronką NGT, poza tym ludzie mają różne namioty. Mają sie wypowiadać na nieznany temat? Cierpliwości... :D Jak nie będzie odpowiedzi spróbuj zadać pytanie za jakiś czas.
---
Edytowany: 2010-07-24 00:17:12
-------------------------------------------
Za tydzień Czarnogóra :)




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - Gasior - 24-07-2010

Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem to może wywinioskowałbyś że nie chodzi tylko o namiot ale również co się może przydać na taką wyprawe, na co zwrócić uwagę, co jeszcze wziąść:)
Jeżeli chodzi o namiot powiem szczerze po próbnym rozłożeniu jestem pod wrażeniem solidności wykonania, ale wyjazd w najbliższym tygodniu zweryfikuje wszystko ;-) Mam nadzieję że i podczas gorąca i deszczu go przetestuję :D:D




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - marzeninka2002 - 25-07-2010

Witam, jestem początkującą miłośniczką biwakowania, szukam namiotu dla 4 osobowej rodziny 2 dorosłych i 2 dzieci w wieku podstawówki, chciałabym kupić dość dobry namiot z dużym przedsionkiem z przeznaczeniem na 2-3lata, mam nadzieję, że w tym czasie uzbieram na jakiś porządny, solidny namiot, jeśli spodoba moim dzieciom biwakowanie, dlatego na razie szukam czegoś solidnego ale w przystępnej cenie. Proszę poradźcie, bo czytałam na kilku forach i mam galimatias w głowie.




RE:[Namioty] Namiot rodzinny - 1984sokol - 25-07-2010

co rozumiesz przez przystepna cene?