NGT
Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle (/thread-2562.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Krzysiek_K - 21-04-2012

Czytałem, że Anglicy teraz na misjach używają Meindl Desert Fox i zapewne są znacznie lepsze niż te z linku, lecz to już zupełnie inny przedział cenowy...




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - devilll - 22-04-2012

Tja i raczej zakup indywidualny




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Krzysiek_K - 22-04-2012

Jeśli wierzyć temu: http://dpm-soldier.pl/mundur/buty.html
to niekoniecznie.
edit: http://tnij.org/qekb
''I'm personally really pleased that we are giving guys top-of-the-range equipment, things like Lowa boots - you just don't get any better than that''
no ale to chyba nie jest tematyka tego forum ;)
---
Edytowany: 2012-04-22 20:52:30
---
Edytowany: 2012-04-22 20:52:52




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - RR - 22-04-2012

no, akurat Lowy wojskowe sa... takie sobie. rozmiarowka jest totalnie zrabana (nawet jak an brytyjskie warunki), buty sa stosunkowo ciezkie.
Slyszalem za to wiele opinii o pustynnych alt-bergach (fabryka znajduje sie w Yorkshire); co prawda pustynnycn na nogach nie mialem, ale za to czarne ''sneakersy'' nosze od jakichs 7 miechow (z krotka przerwa na okres przymrozkow) i je sobie chwalę :)
ale, coz, to juz inna historia.




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Marciocha - 23-04-2012

~OK

Są skorupami to fakt i dlatego są dobre w ciężki teren według mnie. Co do tego jak się w nich prowadzi to nie wiem, nie mam prawka :)
Jeśli chodzi o drugie pytanie to nie stwierdziłem brzydkich zapachów, mam je od września, jeszcze parę dni temu w nich chodziłem i nie stwierdziłem nic niepokojącego.
Pozdrawiam




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Ciągnik Zetor - 16-05-2012

Które z polskich trzewików górskich nadadzą się na lato?




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Blatio - 16-05-2012

Z wojskowych? A to w ogóle możliwe? :)
Devil by się musiał wypowiedzieć, bo on zdaje się ma polskie pustynniaki, ale z nich są takie ''górskie'' jak z mysiego tyłka wór na mąkę ;)




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Ciągnik Zetor - 16-05-2012

Nie chodzi mi o pustynne tylko górskie. Przecież te z membraną się nie nadają, a wojsko na lato nie wiesza berecików na kołkach. W czyś więc latem po górach maja chodzić.




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Blatio - 16-05-2012

A nie lepiej do łażenia po górach kupić normalne treki? W końcu takie choćby obuwie górskie Meindla też bywa wykorzystywane przez siły zbrojne. Ot, pierwsza z brzegu Straż Graniczna - czytałem wywiad z pogranicznikiem w N.P.M. - biegają w Meindlach albo Lowach, teraz dokładnie nie pomnę :)




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - ot - 16-05-2012

Wojsko jest twarde ciągniku i nie płacze jak im ciepło w nogi ;P

Blatio - jeśli to ten sam materiał o pograniczniku i Rysach to on chyba na zdjęciu miał Kupczaki. A nie przypominam sobie, żeby mówił w materile o markach butów.
-------------------------------------------
ot




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Blatio - 16-05-2012

Musiałbym przegrzebać zbiory, ale jakoś mi tkwi w głowie, że na zdjęciu mogły być Meindle.




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Zbynek Ltd. - 16-05-2012

ot, wojsko jest twarde, bo życie ich do tego zmusza ;-)
Chodzą w tym, co budżet zechce im kupić. Jak kupią Gore-Tex, a nie jakiś Ceratex z worka na śmieci, to zaraz CBA powołuje komisję śledczą. Było coś takiego.




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - ot - 16-05-2012

Tu opisali nowe i ciekawe trzewiki górskie na ciepłą pogodę dla usarmy:
http://www.bellevilleshoe.com/pdf/ArmyTimes-950.pdf
-------------------------------------------
ot




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Blatio - 16-05-2012

O dżizas, tam jest Vibram Bifida - dla mnie buty z tego jednego powodu są spalone już na starcie :D
Tego modelu podeszwy (tylko czarnej) w Scarpach ja i moja parokrotnie obita na chodniku miednica nie zapomnimy do końca życia :P




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - porcelanowy - 17-05-2012

Powitoł
Blatio, gdzieżeśty nieszczęśniku w górach chodniki miednicą zaliczył? ;)

Co górskiego jest w polskich trzewikach górskich?
Bo nawet na moje amatorskie, lajtowe i niespieszne skakanie po górach łażenie w butach z tak wysoką cholewką nie jest ani przyjemne ani bezpieczne, bo staw skokowy jest stabilizowany, ale aż za dobrze i za podeszwą cała noga leci :)
-------------------------------------------
Rafał/porcelanowy




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Blatio - 17-05-2012

Nie w górach, po mieście - na Bifidzie parę razy się zimą na pierwszym śniegu wypierniczyłem w mieście. Po tych doświadczeniach nawet nie próbowałem na tym chodzić po górach. Może raz czy dwa byłem na Bifidzie w Beskidach i w Tatrach, ale latem i po suchym, bo do niczego innego się ta podeszwa nie nadaje, do dziś mam tik nerwowy na jej widok, hehehe :D




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - porcelanowy - 17-05-2012

Powitoł
Hrhrhr, coś jak u mnie: mokre kamiory/kostka brukowa i contagrip salomona :)
-------------------------------------------
Rafał/porcelanowy




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - ot - 17-05-2012

A widzisz Blatio - użytkowałeś buty niezgodnie z przeznaczeniem ;P
Jak by nie było te buty są na hot weather - więc śniegu mają nie widzieć. Mnie by jedynie martwił brak amortyzacji w podeszwie i cena w detalu (szukając na szybko min 180$ czyli w Polsce po 9-10 stówek)
-------------------------------------------
ot




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - ot - 17-05-2012

No i oczywiście trzeba pamiętać, że nazwa Bifida oznacza tylko kształt bieżnika, nie np skłąd gumy - więc tu też moze być inaczej.
-------------------------------------------
ot




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - OK - 17-05-2012

@
Ciągnik Zetor

Mam/miałem buty specjalne wz. 928 MON, trzewiki górskie 937 MON z Protektora i trzewiki górskie wz. 024 z SPWS Gdynia.
Te ostatnie pod katem temperatury dadzą radę (cienka skóra), ale one takie górskie jak ja wierzący i praktykujący katolik. Do lasu, co najwyżej w Beskid Wyspowy i Bieszczady się nadadzą, na więcej podeszwa nie pozwoli.
Powiem tak, jak ktoś ne ma skrzywienia militarnego to niech kupi treki. Aci ze skrzywieniem muszą się niestety męczyć.
-------------------------------------------
OK