NGT
Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle (/thread-2562.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Marcin-M - 03-01-2011

@ Leo
No ja mam propozycję Demarów 928 MON właśnie (przepraszam, że nie sprecyzowałem), więc rozmiar powinien być taki sam jak w 919. Przeczytawszy wszystkie 37 stron dyskusji i temat o butach specjalnych 928 chyba się na nie zdecyduję. Rzecz jasna na Demary, bo na Kupczaki mnie nie stać, a na Wojasy w sumie też mnie nie stać bo szkoda wyrzucać kasę.
-------------------------------------------
Kaziu




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - marcinklon - 03-01-2011

http://allegro.pl/nowe-buty-pustynnnne-us-army-10-r-mc-rae-i1379213513.html


Witam może mi ktoś krótko powiedzieć czy takie buty są warte zachodu. Szukam coś lekkiego na suchy okres wiosenno-letni i przypadkiem wpadłem na takie buty. Zdaje sobie sprawę że cena mówi sama za siebie ale też nie mam zamiaru używać ich w nieskończoność ani wiele od nich wymagać. Pewnie było wałkowane wcześniej ale nie chce mi się doktoryzować :)




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Troop - 03-01-2011

Wydaje mi się, że to cywilna wersja desertów. Jak byś znalazł kontrakty to bierz. Spoko buciki, a na podeszwie z amortyzacją to już w ogóle niemal adidasy ;)




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 04-01-2011

@ Kaziu

Pod uwagę wziąć możesz jeszcze buty specjalne 928 MON z lubelskiego Protektora. Jakość wykonania taka sama jak Demar.
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Marcin-M - 04-01-2011

A jak to właściwie jest z oddychalnością w tych MONach 928? Wiadomo, że w Kupczakach jest Gore-Tex, a w reszcie inna membrana i tutaj moje pytanie, czy rzeczywiście jest tak, że tylko termoaktywna skarpeta jest w stanie zapewnić tę oddychalność, czy w bawełnianych tudzież wełnianych skarpetach stopa upoci się w warunkach zwykłego suchego lata lub podobnie suchej wiosny bądź jesieni do granic braku komfortu? Mało miałem do czynienie z membranami w ogóle, w odzieży także, dlatego pytam. Znam jedynie opinie, że kurtka, bluza, spodnie tzw. oddychające nie będą oddychały bez bielizny, podkoszulka etc. z materiału oddychającego właśnie. Ciekaw jestem, czy to prawda, a jeżeli tak to jak ma się ona do butów w ogóle i do butów w moim wypadku MON 928 firmy Demar.
-------------------------------------------
Kaziu




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Troop - 04-01-2011

''Wiadomo, że w Kupczakach jest Gore-Tex, a w reszcie inna membrana''

Błąd. W butach 928/MON też jest gore-tex tylko nieoficjalny ;)
Poza tym membrana w butach ma trochę inne zadanie niż np. w kurtce, więc spokojnie możesz używać zwykłych skarpet. Noga zawsze ci się spoci, bo nie ma szans żeby pracująca kończyna pozostała sucha.




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Marcin-M - 04-01-2011

Nie, żebym był malkontentem, ale masz coś na poparcie tej tezy? Dla mnie to nawet lepiej, tylko chciałbym zobaczyć to gdzieś ''na piśmie''. Jakaś strona, coś? Nie bierz tego oczywiście ad personam, bo jestem w stanie Ci uwierzyć. :)
-------------------------------------------
Kaziu




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - porcelanowy - 05-01-2011

Powitoł
Nie znalazłem nic na poparcie tej tezy ;) Przewijają się membrany PTFE, a z tego co mi wiadomo nie koniecznie mambrana PTFE = gore texem. Nie onanizuję się gore i nie jest powiedziane, że membrana PTFE jest od gore w czymś gorsza, ale wolę wiedzieć co w sprzęcie siedzi :)
I jak najbardziej jeśli masz/możesz używaj skarpet termo, albo raczej staraj się nie używać bawełny. Kupczaki oddychalność mają ogólnie nędzną, ale widać różnicę w komforcie między bawełnianą skarpetą, a nawet tanim lidlowym coolmaxem (przetestowane na własnych MONach i stopach).




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - nadiadmm - 05-01-2011

w zamówieniu dla armii butów mon928 jest mowa jedynie o membranie a nie gore.
kupczak stosował gore ale buty kosztowały WP ponad 500zł za parę
demar , wojas , protektor uszyli takie same buty za 250 i gore tam nie ma
wiem z własnego doświadczenie po przemacaniu kupczaków i podrób




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Troop - 05-01-2011

''Nie, żebym był malkontentem, ale masz coś na poparcie tej tezy? ''

A myślisz, że MON by się chwalił, że zerżnął gore bez patentu? Pozostaje ci uwierzyć na słowo ;)

Membrana, która jest użyta w butach 928/MON jest identyczna. Posiada te same parametry i właściwości, a różnica tkwi w szczegółach żeby nie trzeba było płacić za patent gore, co oczywiście podnosiłoby koszta.




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Dead Dog - 05-01-2011

To nie MON zrzyna gore-tex, tylko po prostu wymogi co do membran sa podane w dokumentacjach techniczno-technologicznych. Są dostępne na stronie Agencji Mienia Wojskowego, choć znalezienie ich to jest prawdziwy wyczyn:-) Trzeba się przeczołgać przez przetargi.




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - t - 05-01-2011

bredzisz troop
czyli nasz wywiad gospodarczy wykradł wykradł technologię produkcji gtx i dzięki temu demar może go potajemnie montować w butach produkowanych dla WP?
nawet lepsze gore wyprodukowali, nie wymaga syntetycznych skarpet, sam zasysa pot i wyrzuca na zewnątrz buta;>
-------------------------------------------
t




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Troop - 05-01-2011

''czyli nasz wywiad gospodarczy wykradł wykradł technologię produkcji gtx i dzięki temu demar może go potajemnie montować w butach produkowanych dla WP?''

A ty myśleć umiesz? Korzystanie z patentu gore powoduje, że para butów kosztuje 600 stów. Omijając ten patent masz buty za 350. Teraz wiesz o co chodzi czy twoje iq nie pozwala ci się domyślić ?
Rozmawiałem o tym z przedstawicielem Arlenu na jednym MSPO, a później w Summicie usłyszałem to samo.

''nawet lepsze gore wyprodukowali, nie wymaga syntetycznych skarpet, sam zasysa pot i wyrzuca na zewnątrz buta;>''
Noga zawsze ci się spoci czy tego chcesz czy nie. Ja do butów z gore używam skarpet z coolmaxem i zawsze moja stopa jest wilgotna. Ale oczywiście ty możesz wiedzieć lepiej, bo przeczytałaś ulotkę:)




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - porcelanowy - 05-01-2011

Powitoł
Troop, ale nie chcesz mi chyba powiedzieć na otwartym forum, że przedstawiciel (handlowy?) Arlenu (który akurat ma membranę paroprzepuszczalną PTFE w ofercie) też otwarcie przyznał że korzysta z tak dobre zerżniętego patentu gore że ich membrana dorównuje pierwowzorowi? :) Czy jednak co innego chcesz powiedzieć i jaki to ma związek z tym o czy mowa (buty MON i różne oznaczenia membran albo ich brak)?

p.s. Nie wyzywaj nikogo od ''IQ'' bo to nie ładnie i świadczy źle raczej o tobie.
Mechanizm rżnięcia patentów celem uniknięcia kosztów znam i nie poważam.
---
Edytowany: 2011-01-05 15:08:16




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Troop - 05-01-2011

Nikt otwarcie nie przyzna się do zerżnięcia opatentowanego produktu. Kontekst wypowiedzi o tym świadczył, ale to rzeczywiście nie miejsce by się wdawać w szczegóły.

''Nie wyzywaj nikogo od ''IQ'' bo to nie ładnie i świadczy źle raczej o tobie.''
Kiedy ktoś mnie atakuje to nie mam zamiaru sobie na to pozwolić. Jak ktoś nie ma pojęcia o czym mówi to niech ma przynajmniej w sobie tyle pokory by siedzieć cicho.

''Mechanizm rżnięcia patentów celem uniknięcia kosztów znam i nie poważam.''
Jaki MON taki mechanizm ;)




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - łowca - 05-01-2011

Hm...myślicie, że nikt na świecie oprócz Arlenu nie wpadł na pomysł ''skopiowania'' Gore-texu'' i o dziwo udało się to tylko w Polsce gdzie technologia to pryszcz...? A jedyne co sie udało stworzyć firmom z ''zachodu'' mającym zaplecze technologiczne to : jakieś tam ''X-texy'', a tu proszę firma szyjąca ciuchy na które wszystkie służby mundurowe narzekają (policja, wojsko) zrobiła prawie gore-tex... Z d u m i e w a j ą c e...:)




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Troop - 05-01-2011

To nie Arlen stworzył ten materiał. Przecież kontraktowy materiał jest zawsze taki sam - czy to Kama, czy Wybrzeże zawsze jest np. US-21 w mundurze tropikalnym, bo tego wymaga specyfikacja.

A zresztą myślcie sobie, co chcecie. Moją misją nie jest udowadnianie niczego kanapowym komandosom, bo oni i tak wszystko zawsze wiedzą lepiej. Chętnie z kimś podyskutuję, kiedy zjawi się ktoś z argumentami ;)




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Mila. - 19-02-2011

chciałabym kupić sobie desanty ale nie wiem gdzie mogę dostać takie o jakie mi chodzi. czy mógłby mi ktoś napisać parę linków do fajnych sklepów internetowych z desantami? chodzi mi o takie desanty węższe niż na allegro. proszę o pomoc ;p ;)
-------------------------------------------
Mila.




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - devilll - 19-02-2011

to ciężko będzie stwierdzić jakie to desanty i co pod tym rozumiesz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - pisowiec - 03-03-2011

# ~Mila.

desanty takie jak chcesz kupisz tylko na xhamster.com
a tak na poważnie to napisz o co ci chodzi lolu