NGT
Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle (/thread-2562.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Troop - 08-11-2010

''Ocenianie buta wojskowego przez pryzmat łądności, a nie wygody i wytrzymałości jest (wybacz za szczerość) śmieszne.''

Bardziej śmieszne jest twoje zdanie(wybacz za szczerość).




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 08-11-2010

@ troop

Pozwól, że zacytuję Ciebie samego. Wypowiedź z 33 strony tego wątku:
''Rzeczy dla wojska mają działać, a nie reklamować i lansować.''

Może mnie nie zrozumiałeś ale o to właśnie mi chodzi. Nieważne czy chodzi o buty, mundur, plecak czy cokolwiek innego. W pierwszej kolejności liczy się funkcjonalność, wygoda i wytrzymałość. Wygląd w mojej ocenie jest sprawą co najmniej drugorzędną.
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Myslaw - 11-11-2010

Zgadzam się z Tobą ~Leo Getz jeśli chodzi o funkcjonalność, wygodę i wytrzymałość, ale jeśli do tego but mi się podoba i nie ważne że to wojskowy to nie mogę w ten sposób oceniać ?Podoba mi się wojskowe obuwie, więc oceniam pod wzgl. wszystkiego ;]

Ps. mam już MONy 928 w rozm. 28. Nogę mam 27.9cm, wkładka 29cm ale i tak palcami czubka dotykam :/ pięta nie dochodzi do końca więc polecam w Demarach brać pół numera więcej, teraz bym brał rozm. 28,5

Ps.2 ile czasu potrzeba na rozchodzenie obuwia ? powyżej kostki jest koszmar, wiem że buty przeznaczone do upychania pod nie spodni, ale jakby to wyglądało przy dżinsach ;p Rozejdzie się tam żeby były wygodniejsze ??




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 11-11-2010

@ Myslaw

Jeżeli chodzi o rozmiar, to jeżeli buty kupiłeś dopiero niedawno i nie mają śladów używania to może warto je wystawić na allegro.pl, sprzedać i kupić pół rozmiaru większe. Lepiej nawet stracić te kilkadziesiąt złotych niż się męczyć, jak przyjdzie ci założyć druga skarpetę, lub jedną grubszą?

Jeżeli chodzi o dopasowanie się obuwia do stopy to z doświadczenia wiem, że 928/MON z Demara mają twardą, sztywną skórę. Jak zbyt mocno zasznurujesz cisną w piszczel. Polecam nie wiązać butów zbyt mocno. Powoli się dopasują. Ja tez przez pierwsze dni chodzenia czułem ucisk na piszczelu. Kupiłem w sklepie CCC tłuszcz do skór Coccine i nasmarowałem nim buty. I tak przez kolejne 2 dni. Problem zniknął.
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - zmęczon - 11-11-2010

Myslaw : przede wszystkim nie bądź ortodoksyjny - nie ma obowiązku upychania nogawek w cholewach. Wyjmij, od razu poczujesz ulgę. Jak koniecznie chcesz by panienki piszczały na widok Twoich butów to po prostu podwiń nogawki.

Leo Getz : co do nietrzymania kostki w różnych wojskowych butach (i niewojskowych ale tez wysokich), to sposobem na to jest dodatkowa krótka sznurówka wiążąca tylko dziurki w okolicach kostki. Trochę bardziej upierdliwe ubieranie, ale za to dużo wyższy komfort chodzenia.
Druga sprawa, że w opinii mojego psa, Palc pachnie ładniej niż Coccine.
-------------------------------------------
zmęczon




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Myslaw - 11-11-2010

Zmęczon : wiem że nie ma i dlatego tego nie robię, nie wiem z jakiej części mojej wypowiedzi możesz twierdzić że tak robię, nawet przyznałem że głupio by to wyglądało ... czyt. ze zrozumieniem.

Problemem tego, że palce dochodzą czubka butów jest to że za słabo wiązałem je przy spodzie więc noga uciekała do przodu, wystarczyło związać trochu mocniej i się cofnęła troszke, ale chodzić się nie dało ;] nadal bym brał 28,5
-------------------------------------------
Myslaw




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 12-11-2010

@ Myslaw

No to jak się chodzić nie da to tak jak pisałem wcześniej: sprzedać i kupić większe, bo inaczej sobie palce u stóp powykrzywiasz. Wiem co mówię bo mój dziadek w czasie wojny chodził w zbyt małych butach i powykrzywiał palce. Do końca życia po zdjęciu butów musiał palce masować bo chociaż buty już miał odpowiednie palce bolały. Naprawdę szkoda stóp...
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - zmęczon - 12-11-2010

Myslaw tam trochę dalej w swoim poście pisałem o dodatkowej sznurówce. Jeśli buta się nie da normalnie zawiązać by stopa nie szła do przodu, to ta sznurówka mocno ściągnięta na hakach to robi, a główna sznurówka wtedy może być dość luźna. Spróbuj jeszcze tego przed sprzedażą.
-------------------------------------------
zmęczon




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - bolas - 19-11-2010

Hello,
W lipcu pisałem w tym wątku a brytyjskich trepach pustynnych. Nabyłem takie niedługo później i do dziś jestem z nich bardzo zadowolony. Świetnie się sprawdzają o ile nie jest mokro ;) Pojawił się przede mną temat czyszczenia, a że to pierwsze butki pustynne jakie używam, to wolę popdytać jak to robić ? Łatwo się brudzą, więc wolałbym ''czyszczeniem'' jeszcze bardziej ich nie zasyfić, a że często używam ich na codzień np. w pracy to troszkę lipnie to wygląda jak się idzie do roboty w zabłoconych trepach ;) Czy się czyści takie trepy ? Normalnie, czy są jakieś specjalne myki ;)

Chodzi o te:
http://img411.imageshack.us/img411/3866/11172844062557008555759.jpg




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 19-11-2010

@ bolas

Ja buty pustynne z Armexu (http://img253.imageshack.us/img253/5453/armex.jpg) czyściłem mokrą gąbką. Jak były brudne bardziej niż zazwyczaj to mokra gąbka z odrobiną mydła. Po wysuszeniu były jak nowe.
W żaden sposób nie wpłynęło to na wytrzymałość skóry.

Identyczną praktykę stosuję wobec trzewików welurowych (tzw. osiołków lub szczurków).
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Blatio - 19-11-2010

Tyle, że teb od Bolasa wyglądają na nubuk, a Armexy to dwoina. Bolas, zerknij na temat ''czyszczenie i impregnacja nubuku''.




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Myslaw - 19-11-2010

Podobnie jak kolega mam pytanie odnośnie czyszczenia butów (928/MON).
Posiadam preparat NIKWAX aqueous wax czarny. Jest on jak woda i nie da się go rozsmarować równomiernie na powierzchni buta ani wypolerować na połysk. Tez tak macie, pytam bo wiele razy słyszałem że tego używacie?
Może jakiś inny preparat dobry do tego typu obuwia polecicie?




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Blatio - 19-11-2010

Też używałem, też tak miałem. Uznałem Aqueous Wax za szajs, bo działał też tak sobie, toteż używać go przestałem, pozostawał po nim jedynie syfiasty nalot na butach.

Zerknij na wątek o impregnacji obuwia.




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 20-11-2010

@ Myslaw

Buty specjalne 928/MON czyszczę mokra szmatka lub szczotką. A od czasu do czasu nakładam czarny tłuszcz Coccine dostępny w sieci sklepów CCC.
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Grand - 25-11-2010

Witam mam dylemat między butami Magnum Classic a Protektor Commando.Które Wy byście doradzili kupić chodzi mi o zakup butów na użytek dzienny na zimę głównie,chodzi o jakość buta-waga,jak oddycha,wygoda noszenia?Za Odpowiedzi Z góry Dziękuje
-------------------------------------------
Grand




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 26-11-2010

@ Grand

Z tego co widzę na Allegro to Magnum Classic kosztują ok. 200 zł, a Protektor Commando ok. 300.

Za tę cenę możesz kupić buty naprawdę nadające się na zimę tj. 928/MON (dobra podeszwa, gruba skóra, membrana).

Magnumy Ci przemokną, a stopa zamarznie. O Protektor Commando poczytasz tu:
https://ngt.pl/thread-4312.html
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - bartekiwno - 27-11-2010

Ciekawostka - Mój kolega szukał solidnych butów na zimę+spacery po lesie. Planował zakup Magnumów, ale w końcu częściowo za moją namową kupił na allegro Buty specjalne MON Wz.928 produkcji firmy Wojas (sam używam tego modelu produkcji firmy Demar od 1,5 roku i jestem mega zadowolony) za 180 zł z przesyłką. Buty dotarły do niego 27.10.2010 roku i od tego czasu używał ich codziennie jako jesienne buty na miasto... i zachwalał jako super wygodne!!!!!!!!!!!!

Z ciekawości porównaliśmy oba egzemplarze i znaleźliśmy kilka różnic:
1. sznurowadła-w Wojasach grubsze
2. rozmieszczenie haczyków na sznurowadła- w Demarach bardziej równomierne
3.różnica w kącie nachylenia tyłu buta-w Demarach kąt bardziej zbliżony do kąta prostego, w Wojasach wyraźnie ostry
4.''krótsza'' podeszwa w Wojasach - czubek buta wyraźnie odstaje od reszty podeszwy(co prawdopodobnie będzie przyczyną defektu, o którym za chwile)
5.kolor podszewki i wkładki(mało istotne)

Aż przyszedł 27 listopada i w Poznaniu spadł cały 1 cm śniegu(wg prognozy pogody)... Kolega wstał rano i wybrał się do pracy...Wrócił po 13 mega wk... - delikatna chlapa w mieście przyczyniła się do odklejenia się czubków w obu butach(w jednym do końca, w drugim do połowy) i przemoczenia obu skarpetek... Miesiąc użytkowania i buty pójdą do szewca w celu przyklejenia czubków. Na pytanie czy warto buty Wojasa kupić, niech każdy czytający tą opinie odpowie sobie sam...
Mnie autorowi tego posta pozostaje przytoczyć parafrazę: Wojasowi gratulujemy dostaw do MONu!
-------------------------------------------
Bartek




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - bartekiwno - 27-11-2010

Ps. Załączam zdjęcie...
http://netbalu.eu/mon.JPG
-------------------------------------------
Bartek




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 28-11-2010

@ bartekiwno

Mam 928/MON z Demaru i z Wojasa. Moje porównanie na 34 stronie tego wątku.
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - porcelanowy - 29-11-2010

Powitoł
@Bartek-czy Iwno w nazwie to twoja miejscowosć?
Szkoda jeśli tak, bo mógłbym MONów od Kupczaka do porównania dostarczyć (Kraków/okolice :) ).
No to jakiś tam ranking MONów jest.
Zima przyszła, to i swoje odkurzę.