NGT
Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle (/thread-2562.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 22-10-2010

@ grindz0ne

W tej cenie to można znaleźć Kupczaki. Moim cholernie subiektywnym zdaniem nie są warte tej ceny.
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - grindz0ne - 22-10-2010

~Leo Getz nie byłbym taki pewny...Na stronie Kupczak są buty ale w cenie powyżej 500zł !! na allegro są jakieś resztki od prywatnych sprzedawców taniej ale małe rozmiary....potrzebuje rozm. 45 wkładka 29cm.
-------------------------------------------
Ah




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 22-10-2010

@ grindz0ne

Ile kosztują u producenta to ja dobrze wiem. Jeśli chodzi o Allegro to po prostu trzeba polować. Cierpliwości... Za 400 zł są spokojnie do kupienia.
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 22-10-2010

@ grindz0ne

Ewentualnie weź pod uwagę buty specjalne wz. 928 MON robione przez Demar lub Protektor (Wojasa odradzam), które można śmiało kupić za 170-200 zł.

Różnica pomiędzy butami z firmy Kupczak a innymi producentami (Demar, Protektor, Wojas) jest taka, że ci inni nie używają Gore-Tex'u tylko innej membrany. O tym jakie są to membrany napisałem na 33 stronie tego wątku.

Jeżeli kupisz te buty bundeswehr napisz coś o nich.
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - troop - 22-10-2010

@grind, posty Leo traktuj trochę z dystansem. Siedzę na allegro dość często i kupczaki w takiej cenie i rozmiarze widuję BARDZO rzadko.

Aczkolwiek rzeczywiście zastanów się nad 928 MON. Membranka gore tylko, że bez metki ;)




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 22-10-2010

@ troop

Bredzisz. No to zerknij sobie na aukcje zakończone i za jaką cenę się sprzedały Kupczaki:
http://tiny.pl/hwx1b
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - troop - 22-10-2010

Uhm, fajnie. Tyle, że mówimy o rozmiarze 45, a tam masz ze 3 pary w takim rozmiarze ;]




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - grindz0ne - 22-10-2010

http://allegro.pl/zimowe-buty-wp-rozm-28-5-cm-nowe-firmy-demar-i1276601653.html

~Leo Getz właśnie te wygrałem na aukcji. Myślę że to dobry wybór. Brałem pod uwagę wyprawy do lasu itp. Czasem jakaś wyprawa w góry.
Cena też grała rolę i ich wygląd mi się podoba.
-------------------------------------------
Ah




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 22-10-2010

@ troop

Skoro są 3 pary to znaczy, że można kupić Kupczaki za 400 zł. Czyż nie?

@ grindz0ne

Miłego użytkowania...
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - troop - 22-10-2010

''Cena też grała rolę i ich wygląd mi się podoba.''

Bo wyglądają jak kupczaki :D
Buty sprawdzą się w tym, czego od nich wymagasz. W tej cenie to po prostu świetny but ;)

''Skoro są 3 pary to znaczy, że można kupić Kupczaki za 400 zł. Czyż nie?''
Skoro są 3 pary na jakieś 3 miesiące wystawianych aukcji to znaczy, że jest szansa kupić Kupczaki za 400zł, ale jest ona bardzo mała.




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Marciocha - 29-10-2010

Co do Protektora:
http://protektor.sklep.pl/art-928mon-buty-specjalne-p-33.html

http://protektor.sklep.pl/art-926mon-trzewiki-letnie-p-34.html

Ceny zaporowe, w sklepie przyzakładowym w Lublinie to samo.
-------------------------------------------
Marciocha




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 29-10-2010

@ Marciocha

A kto kupuje takie rzeczy od producenta?
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Marciocha - 29-10-2010

Racja, ludzie w temacie nie kupią ale inni...przepłacą ;)
-------------------------------------------
Marciocha




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Myslaw - 05-11-2010

Panowie pomóźcie... chce kupić desanty lub coś podobnego.
Stopa ma długość 280mm więc poszukuje butów o dł. wkładki 285mm. Szukam zatem butów z oznaczeniem 28,5 i już miałem kupić ale na innej aukcji tych samych butów zobaczyłem że but 28,5 ma wkładkę 29,5cm :[
To jak to jest z tymi numerami? potrzebuje 285mm wkładki więc co to za numer będzie? Ponoć kiedyś w PRL wybity numer na podeszwie oznaczał długość wkładki, teraz nie...
-------------------------------------------
Magnum Classic czy super classic?? może desanty ?




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - troop - 05-11-2010

Rozmiarówka polskiego obuwia wojskowego jest zrobiona tak, by stopie o długości podanej na bucie zapewnić odpowiedni luz(zaleca się właśnie 1 cm) tak więc but o rozmiarze 28 jest twoim rozmiarem. A jeśli musi być to 0,5 cm to bierzesz 27,5 - to chyba logiczne?

Poza tym odpuść se desanty, szanuj stopy :)




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Myslaw - 05-11-2010

Acha, czyli kupuje taki rozmiar jaki mam. To powiedzcie mi tylko czy brać z luzem 1cm czy 0,5cm oraz jak nie desanty to jakie butki dobre na miasto jak i wypady po bezdrożach ? Magnumy(jaka różnica miedzy super a zwykłymi classicami), surplus, wojas czy demar ?
-------------------------------------------
Magnum Classic czy super classic?? może desanty ?




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - troop - 05-11-2010

''To powiedzcie mi tylko czy brać z luzem 1cm czy 0,5cm oraz jak nie desanty to jakie butki dobre na miasto jak i wypady po bezdrożach ?''

Zalecany jest 1 cm, ale to też indywidualna sprawa.

''Magnumy(jaka różnica miedzy super a zwykłymi classicami), surplus, wojas czy demar ?''

Jaka pora roku? Ja bym polecał buty 928/mon jeśli chodzi o zimę. Spoko butki, twój rozmiar do dostania bez problemu na allegro, a i więcej niż 200zł na nie nie wydasz ;)




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Myslaw - 05-11-2010

Całoroczne najlepiej, no właśnie na te tez patrzyłem ale w lato chyba się zagotuje a i wygląd ładny, ale 926/MON lub 919/MON ładniejsze.
-------------------------------------------
Magnum Classic czy super classic?? może desanty ?




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - troop - 05-11-2010

Nie ma buta całorocznego. 926 MON to z kolei but letni, a 919 nie dość, że brzydkie to jeszcze nie ma żadnych zalet ;)




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 08-11-2010

@ Myslaw

Osobiście uważam, że 0,5 cm luzu to absolutne minimum. Ja mam stopę o dł. 29,2 cm i kupuję buty w rozmiarze 29 czyli mające wkładkę o dł. 30 cm. Zalecałbym wzięcie obuwia z luzem 1 cm.

Żyjemy w takiej a nie innej strefie klimatycznej, że trzeba mieć inne obuwie latem, a inne na zimę. Obuwie całoroczne to takie, w których albo zimą marzną ci stopy a latem jest OK, albo latem się gotują a zimą jest OK.

Ocenianie buta wojskowego przez pryzmat łądności, a nie wygody i wytrzymałości jest (wybacz za szczerość) śmieszne.
-------------------------------------------
Leo Getz