NGT
Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle (/thread-2562.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - łowca - 07-07-2010

tak :)




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 04-08-2010

Zauważyłem, że do grona producentów butów specjalnych wz. 928 MON dołączył lubelski Protektor.
Krótkie pytanie na temat membrany i szybka odpowiedź producenta, że zastosowano ''membranę paro przepuszczalną PIPITEX pfe super royal 150 steel, która ma podobne właściwości jak membrana Sympatex''.
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - porcelanowy - 04-08-2010

Powitoł
Na moje skromne: jeśli ktoś z jakichś ;) powodów szuka wz. 928 MON to tylko od Kupczaków.
Wojasy (w sumie lubie firmę-mam fajne mokasyny od nich) nie wytrzymały porównania w sklepie (nówki vs mocno eksploatowane Kupczaki).
O protektorach kumple raz wypowiadają się pozytywnie, zwykle negatywnie.
Czas pokaże. Mnie by jednak było szkoda kasy, szczególnie że google milczy jeśli chodzi o membranę PIPITEX :D




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 09-08-2010

@ porcelanowy

Z ciekawości spytam w jakim sklepie można kupić buty specjalne 928/MON?

BTW przeglądając ostatnio aukcje Allegro natknąłem się na buty specjalne z troche dziwną podeszwą (http://img716.imageshack.us/img716/848/1180715653.jpg).
W związku z tym pytanie - czy to buty dla MONu czy też podróba?
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - John Doe - 09-08-2010

Witam,
Miał ktoś może do czynienia z butami Bates 2400 M-9? Będę wdzięczny za wszystkie opinie, czy nadają się tylko na zimę czy też można ich używać wiosna, jesień, czy wygodne, etc?




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - hohla - 09-08-2010

Witam

Poszukuję butów na chłodniejszą pogodę (zima), ale również na deszcz.
Waham się między ICWB, GICB, Kupczakami wz. 928, oraz Bundeshwerami model 2005. Z tego co widzę wszystkie można dostać w cenie 300- 400 zł. Tyle też planuję wydać. Co polecacie ?

Pozdrawiam




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - łowca - 09-08-2010

zamiast ICWB proponuję ICB, lub GICB




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - hohla - 09-08-2010

Jaka jest różnica między ICB i GICB ? Jakie buty są na tej aukcji:

http://allegro.pl/item1170249958_buty_bates_gore_tex_kontrakt_usarmy_10_r.html




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - devilll - 09-08-2010

różnica polega na wstawkach z cordury
---
Edytowany: 2010-08-09 22:49:19




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - porcelanowy - 10-08-2010

Powitoł
@Leo Getz-przyznam, że nie wiem. Sam ciągnąłem z allegro w czasach gdy MONy produkował głównie Kupczak :) Może via strona producenta?

Co do dylematu ICW/ICB(jestem fanem marki belleville - brak obiektywizmu ;) ) - ICW poza pełną skórą mają mieć podeszwę bardziej przystosowaną do warunków zimowych (inny skład mieszanki). Sam po wykończeniu 790tek będę celował w ICW lub 770tki właśnie z uwagi na tą podeszwę. Letnie belki (ICB/790/itp) na śniegu mają przyczepność łyżworolek.




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - łowca - 10-08-2010

ICWB- (Intermediate Cold-Wet Boot ) tzw. ''bosniaki'' mają przede wszystkim ocieplenie na stałe(pomarańczowe), całe ze skóry,Gore-tex, inny krój, podeszwę Vibram przeznaczoną na zimę- sa to buty tylko na zimę i tylko zima sie sprawdzają.Z czasem się zmieniały- doszła wyjmowana wkładka ocieplająca, jeszcze poźniej pojawiły się cale piaskowe , w najnowszych zmieniono podeszwę.

ICB- (Infantry Combat Boots) - buty skórzane z wstawkami z cordury
, Gore-tex, podeszwa Vibram Sierra, -takie uniwersalne buty- zarówno na zime jak i na lato się nadają. Na początku z czarnej skóry, obecnie jak wszystkie prawie -piaskowe.

GICB - praktycznie to samo co ICB.




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - John Doe - 10-08-2010

A wie ktoś coś na temat Bates 2400?




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - m - 10-08-2010

Były też bośniaki bez gore - moim zdaniem lepsze :D
-------------------------------------------
m




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 10-08-2010

@ porcelanowy

Z twojej wypowiedzi: ''Wojasy (...) nie wytrzymały porównania w sklepie (nówki vs mocno eksploatowane Kupczaki).'' zrozumiałem, że 928/MON uświadczyłeś w jakimś sklepie... Stąd moje pytanie...
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Leo Getz - 13-08-2010

Dzięki zbiegowi okoliczności za śmieszne pieniądze stałem się posiadaczem drugiej pary butów specjalnych 928/MON z firmy Wojas. Jako, że pierwszą parę mam z Demara widać kilka różnic.

Chociaż buty są w tym samym rozmiarze to podeszwa w Demarach jest dłuższa. Skóra w butach Demara zdaje się być twardsza i grubsza. Demary są również nieco cięższe, co pewnie wynika z grubości skóry i długości podeszwy.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony z butów Demara. Chociaż nie mają membrany Gote-Tex'owej to komfort taki sam jak w moich trekach z Gore. Zobaczymy jak się będą spisywać Wojasy...
-------------------------------------------
Leo Getz




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Troop - 13-08-2010

Z tego, co się orientuję to buty 928/MON posiadają membranę PTFE-1, czyli to samo, co goretex tyle, że wojskowe ciuchy nie mogą mieć logo producenta na ciuchach.
Dziwne, ale spotkałem się z wieloma twierdzeniami, że użytkownicy nie czują różnicy, więc pewnie coś w tym jest.




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - past - 13-08-2010

troop rzeczy i buty z US Army maja nazwe ''goretex'' jeśli jest użyty , nie wiem czy wszystkie




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - Troop - 13-08-2010

A czy nas obowiązują regulaminy US Army ?




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - łowca - 13-08-2010

amerykańska kurtka, spodnie z Fore-texu nie mają napisane na metce Gore-tex...:)




RE:Obuwie militarne / w tym Desanty vs. Jungle - m - 14-08-2010

troop - widziałeś kiedyś buty 928 mon wyprodukowane przez wojasa czy demar? TAM NIE MA GORE-TEXu
Poczytaj, poszukaj to się dowiesz, co mają wszyte w środku.
-------------------------------------------
m