NGT
Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) (/thread-2407.html)



RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - m - 21-11-2014

Szykuje się rewolucja:
''W grudniu wchodzą nowe przepisy regulujące zasady handlu internetowego. Zmiany będą korzystne dla konsumentów (...) wydłuży się czas, jaki konsument ma na zwrot towaru z 10 do 14 dni, a koszty odesłania produktu będzie ponosił sprzedawca. Co więcej, jeśli odesłany produkt jest w jakiś sposób uszkodzony, to na sklepie internetowym będzie teraz ciążyła konieczność udowodnienia, że dana rzecz była bez wad w momencie wysłania.''

http://natemat.pl/124749,czarna-lista-klientow-sklepow-internetowych-zobacz-czy-mozesz-sie-na-niej-znalezc
-------------------------------------------
m




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Jaga - 19-01-2015

Oddałam ostatnio po raz kolejny do reklamacji moje Meindle. Pierwsza reklamacja zawierała całą listę wad. Została uznana, a buty wymienione na nowe. Druga odnosiła się już ''tylko'' do pękających szwów. Została odrzucona, jako uzasadnienie podano mechaniczne zużycie. Mam zamiar napisać odwołanie i tu mam pytanie. Jakich argumentów użyć? Może ktoś odwoływał się od podobnej odrzuconej reklamacji?
Będę wdzięczna za podpowiedź.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Styguś - 19-01-2015

Jaga wyślij mi via e-mail zdjęcia treść odrzucenia reklamacji i opis ze swojej strony użytkowania i wystąpienia usterki a pomogę Ci z tym
-------------------------------------------
Sprzedawca HiMountain Rzeszów




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Farfura - 19-01-2015

Jaga, nie musisz wymyślać niczego nowego, w sumie w ogóle nie musisz pisać odwołania.
Z uprzejmości możesz napisać kolejne pismo używając tych samych argumentów, dodając w treści ''ponownie zwracam uwagę'', ''po raz kolejny informuję'', etc.
Czego żądasz? W sumie od razu możesz zażądać obniżenia ceny lub odstąpić od umowy. Możesz także wystąpić o wymianę na nowe.
Skorzystaj z rad Stygusia a jak nie poskutkuje, naślemy na nich ''Ogary NGT'' :)
O jaki sklep chodzi?
-------------------------------------------
Farfura




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Jaga - 19-01-2015

Styguś, butów nie mam jeszcze u siebie.
Dzisiaj zadzwonił do mnie pracownik sklepu z informacją, że niestety producent reklamacji nie uznał i komentarzem, że oni (sklep) uważają, że niesłusznie i powinnam napisać odwołanie. Mogę je przesłać mailem. Jeśli zrobię to gdy buty będą jeszcze u producenta, to przyspieszy to sprawę.

I tu pytanie: reklamację rozpatruje sprzedawca czy producent?




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Styguś - 19-01-2015

ogólnie według prawa to sprzedawca bo on jest organem wydającym produkt klientowi. Lecz najczęściej sprzedawcy chcą umywać ręce od decyzji wysyłając towar od kogo On przychodzi - czyli dystrybutora. Pytanie czy przy odrzuceniu dostałaś jakąś opinię rzeczoznawcy - co powinien przeprowadzić dystrybutor ze względu na ''bezstronność''. Choć często takie opinie to lanie wody by tylko zmydlić klientowi oczy i pozbyć się towaru.
Opisz w którym miejscu popękały szwy i po jakim czasie. Bo ciężko mi tak na sucho pisać co i jak. Meindl jako rzetelna firma pewnie nie odpuściłby takiej sprawy .
-------------------------------------------
sprzedawca HiM'a Rzeszów




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Farfura - 20-01-2015

Jaga, ja bym się tam nie cackał.
Opisz jeszcze raz wszystko, zwróć uwagę, że poprzednio używany model miał tak samo i że wówczas reklamacja została uwzględniona.
Jak nie uwzględnią to daj znać.

Na marginesie: ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży kosumenckiej utraciła moc.
Pomocy szukać należy w Kodeksie cywilnym oraz ustawie z dnia 30 maja 2014 r.
o prawach konsumenta.
-------------------------------------------
Farfura




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - 123startabc - 20-01-2015

farfura dlaczego utraciła moc?

sprzedawca odpowiada jeśli rozszczenie jest z tytułu niezgodności, producent zaś jeśli z gwarancji




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Farfura - 20-01-2015

@123 - no bo ustawa o prawach konsumenta tak stanowi (art. 52), nic nie poradzę ;)

Warto pamiętać o art. 51:
Do umów zawartych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy (25 grudnia 2014r.) stosuje się przepisy dotychczasowe.
-------------------------------------------
Farfura




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - 123startabc - 20-01-2015

to właśnie miałem na myśli, że jest aktualna ale dla klientów do 25.12




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Ioola - 27-01-2015

Mam pytanie, kupiłam do biegania buty w decathlonie, model kapteren discover. wszystko było super, dopóki nie zaczęłam robić ponad 5km. po przebiegnięciu ok 5 km prawy but zaczyna mnie ugniatać pod palcami, przy czym przy dokładnych oględzinach nie różni się on od lewego :P czy jest sens próbować to reklamować? i czy jeśli nie mam paragonu a zakup był rejestrowany na kartę decathlonowską to przyjmą reklamację?




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - m - 27-01-2015

Próbować zawsze można ale to moim zdaniem było by cwaniactwo. Jak by Cię kozaki obtarły to raczej byś nie próbowała reklamować.
A karta jest równoważna z paragonem ale ja bym nie przyjął takiej reklamacji.

Lepiej postaraj się stwierdzić rzeczywistą przyczynę. To może być szew skarpetki, brzeg wkładki (to mi często przeszkadza), odciski na palcach, za słabe sznurowanie itd. itp. Jak już dojdziesz do tego co jest nie tak to możesz próbować zapobiegać.
Wiesz, niedopasowanie buta do Twojej konkretnie stopy to nie wada produktu. Mam do biegania Asics'y gel Kayano (czyli najwyższy model za 6 stów) i Kalenji 2000 z promocji za 89zł - oba obcierały mnie dokładnie w tym samym miejscu. Wymieniłem wkładki i oba są teraz równie wygodne.
-------------------------------------------
m




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - boguś b - 27-01-2015

Ja dostałem zwrot w podobnym przypadku.Jednak było to tak rozwiązane,że kasy nie dostałem do ręki,kupiłem inne buty i dopłaciłem różnicę w cenie.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Ioola - 27-01-2015

Hmm, posądzenie o cwaniactwo trochę mnie zabolało :P nie jest to zwykłe obcieranie, po prostu po dłuższym czasie wyczuwam pod poduszką stopy taki jakby wałeczek. Obejrzałam je dokładnie jeszcze raz, wymacałam, i jak się mocno przyciśnie to w podeszwie czuć nierówność w tym miejscu. Czy możliwe żeby się tak nierówno ubiły po 60 kilometrach? w lewym tego nie ma.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - m - 27-01-2015

Raczej niemożliwe. Może klocek bieżnika wyczuwasz przez piankę (choć było by to dziwne).
A swoją drogą jak pisze boguś - w decathlonie przyjmują w sumie wszystko.
-------------------------------------------
m




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Jaga - 04-02-2015

Reklamacja butów Meindl - ciag dalszy...

Po otrzymaniu od pracownika sklepu Polarsport telefonicznej informacji o odrzuceniu mojej reklamacji napisałam mailem ponowną reklamację (w regulaminie sklepu dopuszczone jest składanie reklamacji drogą mailową).
Minęło już 14 dni, a ja straciłam cierpliwość. W piątek jadę w Bieszczady, a butów nadal nie mam (już miesiąc). Czy w tej sytuacji brak odpowiedzi po 14. dniach jest równoznaczny z uznaniem reklamacji, czy przepis nie dotyczy ponownej reklamacji składanej zaraz po pierwszej nieuznanej?




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Gietek - 04-02-2015

Złożyłaś ponownie reklamację, czy odwołanie od reklamacji ? na podstawie informacji o odrzuceniu ?
---
Edytowany: 2015-02-04 13:57:28




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Jaga - 04-02-2015

Napisałam, że odwołując się do odrzuconej raklamacji nr ... składam ponowną reklamację, ale nie dostałam nowego numeru reklamacji i żadnego pisemnego potwierdzenia, jedynie telefoniczne, bo rozmawiałam z pracownikiem już kilka razy...
Na pierwszą reklamację pisemnej odpowiedzi też nie dostałam, a buty nie wróciły do mnie. Nie bawiłam się w formalności, bo sądziłam, że nie będzie problemów (poprzednia reklamacja 1,5 roku temu została rozpatrzona bez problemu), ale jak widać myliłam się...




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - 123startabc - 04-02-2015

jak z tytułu niezgodności to musisz otrzymać mierzalną odpowiedź do 14dni, jeśli z gwarancji to nie




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Jaga - 20-02-2015

Jak już zaczęłam temat, to dokończę...

Polar Sport odrzucił moją reklamację opierając się na piśmie od dystrybutora firmy Meindl (Larix). Uzasadnienie dystrybutora było absurdalne. Za pęknięte nici zostałam obwiniona ja, a powodem było nieczyszczenie i nieimpregnowanie butów! Nie muszę chyba dodawać, że to nieprawda. Buty były czyszczone po każdym powrocie z gór i zawsze impregnowane. Nie wspomnę już o tym, że argumenty w piśmie były nielogiczne, a do tego sporo literówek i... ''Maindl'' zamiast ''Meindl''! Pismo było napisane niechlujnie. Odpisałam więc (w grzecznym tonie) co myślę o uzasadnieniu w kolejnej reklamacji. Dzisiaj dowiedziałam się, że została również odrzucona (uzasadnienie zostało wysłane pocztą, jeszcze go nie widziałam). Przyznam, że nie podoba mi się takie traktowanie klienta (niesłuszne oskarżenia) i mimo, że wada nie jest duża, nie odpuszczę.
Pozostaje mi udanie się do rzecznika praw konsumentów. Przyszło mi jeszcze do głowy żeby napisać bezpośrednio do Meindl'a w Niemczech.
Macie jeszcze jakieś pomysły?