NGT
Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) (/thread-2407.html)



RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - irtur - 13-11-2013

Dzisiaj z Larixa otrzymałem nowe Engadiny, za dopłatą (reklamowałem Colorado)- warto walczyć o swoje. Pozdrawiam Wszystkich,
Farfura, dzięki za pomoc,
Irek
---
Edytowany: 2013-11-13 16:05:10
-------------------------------------------
irtur




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - JANUSZ003 - 13-11-2013

Dzisiaj i ja zostałem poinformowany o sposobie załatwienia reklamacji ( Meindl Jersey PRO ) przez firmę Intersport . Wymiana towaru na wolny od wad .




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - gumibear - 13-11-2013

To może cos milego o Larixie skrobniecie teraz chlopaki? Cos tak zdawkowo tylko że Larix wymienił?

W toku reklamacji ostrzej jechaliscie po nich. Czyli 2 strony gg do kosza. Cieszy postawa sklepu i dystrybutora. Po co tyle nerwów. Szanujcie zdrowie swoje i adminow




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Farfura - 14-11-2013

eh... ten Gumi, ten Gumi...
Czytałeś regulamin ich sklepu?
Nieważne.

Dedykuję Ci Psalm 145 :)
„Pan jest łagodny i miłosierny,
nieskory do gniewu i bardzo łaskawy.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.''

:)
---
Edytowany: 2013-11-14 00:01:00
-------------------------------------------
Farfura




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - gumibear - 14-11-2013

Farfura chodzi mi o to że zamiast tracic nerwy i sie wzajemnie podkrecac warto rzeczowo podejsc do tematu jak to zrobiono w tym przypadku, poczekac chwilke i ma sie to o co się strzepiło nerwy i jezyk na forum

A regulaminy? Nie kupuje u tych co mają nakombinowane i sprzeczne z prawem zasady zakupu/wymiany/zwrotów i tyle




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Jurek Cezar - 14-11-2013

Gumi - za chwilkę zostaniesz posądzony o prace dla Larix :-)

PS. Bardzo podoba mi się stwierdzenie itur, ze warto walczyć o swoje. Z tego co pisze, Larix od początku nie zmienił stanowiska, i konsekwentnie postępował wg swojej procedury. A itur wierzy w to, ze walczył. Tak jak wierzy, ze kupił buty o jakies wyjątkowej jakosci :-)
-------------------------------------------
Jurek




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - gumibear - 14-11-2013

OT
Jurku gdzie ja już nie pracowałem:)




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - JANUSZ003 - 14-11-2013

Przepraszam ale jeśli o mnie chodzi nigdy nie wypowiadałem się negatywnie na temat firmy Larix ! Byłbym wdzięczny żeby nie wciskać mi w usta słów których nie wypowiedziałem ! Zaś co do jakości butów firmy Meindl zdania nie zmieniłem .




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - gumibear - 14-11-2013

Janusz zadnych konkretnych slow Ci nie przypisalem, niemniej jednak raz jeszcze Was czytajac chyba Was rozumiem i zbyt pochopnie wysnulem wnioski jak pare postow wyzej. Przepraszam
-------------------------------------------
z tel




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - JANUSZ003 - 15-11-2013

Szacunek za Twoje słowa temat zamknięty .




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - katny - 02-01-2014

Potrzebna rada:
Po kilku m-cach używania butów odpadły mi kawałki obu podeszew (ok. 4 cm2), pierwsza reklamacja- dziury zostały zalane gumą, które odpadły/wytarły się po kolejnych 2 m-cach i druga reklamacja z żądaniem zwrotu gotówki (na moje oko niemożliwa jest naprawa). Właśnie dostałem info o odesłaniu do mnie NAPRAWIONYCH butów. Co zrobić?
Udać się z nimi do niezależnego rzeczoznawcy?
Nie przyjmować przesyłki?
-------------------------------------------
www.moje-u-gory.blogspot.com




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - radziq - 02-01-2014

Rzecznik praw konsumenta, czy jak to się nazywa teraz. Idź do niego z całą korespondencją jaką masz ze sprzedawcą, serwisem. Warto poświęcić trochę czasu, żeby ten problem definitywnie i spokojnie rozwiązać. Adres rzecznika i godziny pracy podpowie wujek gugle.

Pamiętaj o tym, że teraz jest zima i buty zapewne są Ci potrzebne, więc warto w nich zwyczajnie chodzić. Ja dwa razy popełniłem błąd w procedurze reklamacyjnej, która mówi, że mam dwa tygodnie na zgłoszenie usterki do sprzedawcy, a nie na zgłoszenie reklamacji.. I musiałem kupić drugie buty..
-------------------------------------------
Nanga Dream 2013-2014! Justice for all łoi!




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - katny - 02-01-2014

Rzecznika już mam za sobą, ale bez większych konkretów, a przesyłka jest w drodze...
-------------------------------------------
www.moje-u-gory.blogspot.com




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Bleys - 02-01-2014

Tak z ciekawości, co to za buty?




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - mj73 - 18-01-2014

Witajcie mam problem kupiłem buty miesiąc temu . Wczoraj podczas sznurowania bucików wyszedł mi metalowy uchwyt trzymający sznurowadło . Buciki za kilka stówek ! Proszę o podpowiedzi dotyczące reklamacji .Wcześniej kolega napisał:mam dwa tygodnie na zgłoszenie usterki do sprzedawcy, a nie na zgłoszenie reklamacji.. I musiałem kupić drugie buty... Dlaczego ? Dodam ze buty kupiłem przez allegro i do sklepu mam daaaleko . Buty używane w cyklu miejsko - podmiejskim . Może ktoś już pisał taką reklamację i chciałby się podzielić?




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - wiktorgu - 18-01-2014

Po prostu opisz co się stało i zarządzaj wymiany lub naprawy (zakładam ze wolisz wymianę). Całość wyślij do sprzedawcy.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - McTofik - 18-01-2014

@ mj73

Taka naprawa to groszowe sprawy i powinni bez marudzenia naprawić. Miałem już taką awarię, tyle że nie musiałem wysyłać bo do sklepu było blisko.

Na Twoim miejscu przeszedłbym się jeszcze do szewca i zapytał czy jest w stanie nabić stary lub nowy uchwyt tak żeby nie było śladu naprawy (czytaj: ''podstaw'' do unieważnienia gwarancji w razie kolejnej awarii), bo taka usługa może być tańsza niż sama wysyłka.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - mj73 - 19-01-2014

Koledzy oki .Tylko w bucie jest wyściółka, membrabna .Będą ją pruć, dziurawić ? Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej /szewca/. A także jak mogło to się przydarzyć w butach za kilka stówek ... Może trzeba oddać te buty , tej firmy w diabły nagłośnić przypadek na forum. No i wiadomo co dalej jak nie będzie chętnych do kupna firma X straci . Oddać, nie ma czegoś takiego w reklamacji .A polityka sklepu jest wiadomo ; reklamacja nie uznana ! Dopiero przed sądem miękną i oczywiste rzeczy naprawdę robią się oczywiste . No dobra i podstawowe pytanie naprawiać czy żądać wymiany na nowe . Jak naprawione czy można żądać obniżenia ceny za nie pełnowartościowe buciki . Ja chce buty do chodzenia ! Nie do reklamowania !
---
Edytowany: 2014-01-19 17:57:18




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - boguś b - 19-01-2014

A ja mam pytanie do maryan_83 jak tam sprawa meindli?




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - mj73 - 19-01-2014

maryan_83 jak twoja reklamacja.Zakończyłeś ? Nie chcesz kopać się z koniem ?
---
Edytowany: 2014-01-19 22:14:03
---
Edytowany: 2014-01-20 19:35:26