NGT
Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) (/thread-2407.html)



RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - facet - 12-09-2013

Witam. Pisałem już o tym w wątku o teście plecaków Peme: https://ngt.pl/thread-8299-page-2.html.
Chodzi o mój zakup feralnego modelu Tullo, kóry oddałem do reklamacji. Otrzymałem ze sklepu Presto taką oto odpowiedź na moje pismo z żądaniem wymiany na nowy:
''Otrzymaliśmy produkt: Plecak trekkingowy Tullo 35 Peme wraz z protokołem reklamacyjnym. Zapoznaliśmy się z protokołem oraz z przysłanym towarem.
Nie stwierdziliśmy niezgodności towaru z umową tkwiących w rzeczy w dniu sprzedaży (tzw. wad ukrytych) w rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego. Nie możemy zatem przychylić się do żądania wymiany.

Biorąc powyższe pod uwagę reklamacja o numerze: 2013/09/090 zostaje zakończona, a przesłany produkt przekazujemy gwarantowi (producentowi) pod nowym numerem reklamacji: 2013/09/117. Powstałe usterki zostaną rozpatrzone z tytułu gwarancji.

Informujemy jednocześnie, iż czas rozpatrzenia reklamacji może się wydłużyć do 30 dni.
Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby ten okres maksymalnie skrócić.''

I teraz pytanie, czy można wydłużyć czas rozpatrzenie reklamacji do 30 dni!?
-------------------------------------------
facet




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - 123startabc - 12-09-2013

tak,
w ciągu 14dni otrzymałeś skutecznie informację odnośnie twojego roszczenia, rozpatrywanie z tytułu gwarancji odbywa się na jej warunkach a jej przeważnie jest zapis że dopuszcza się możliwość przedłużenia naprawy jeśli to konieczne

mnie natomiast nurtuje kwestia o której wspomniałem kilka postów wyżej.
kolejna sprawa, dlaczego sklep za ciebie wysyła na gwarancje? to ty przecież decydujesz z jakiego roszczenia korzystasz.
lepiej wyglądałoby to jakby sklep odpisał ci, że proponuje naprawe bo wymiana wymaga nadmiernych kosztów i wtedy decydujesz.

skontaktuj się z rzecznikiem, niech pomoże w wymianie na nowy




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - resmedia - 12-09-2013

@facet:
Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego - Rozdział 1, Art. 4:
''Art. 4.
1. Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili
jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności
przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.'' - chyba nie minęło 6 mies., bo w wątku piszesz coś o 6 dniach użytkowania, więc wygląda na to, że sklep leci w kule. Nie zgadzaj się na realizację z tytułu gwarancji producenta, sklep nie ma prawa zmieniać podstawy prawnej reklamacji.
-------------------------------------------
Pozdrawiam.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - facet - 01-10-2013

Okrągła rocznica dzisiaj. Mijają 3 tygodnie odkąd sklep Presto otrzymał - w ramach reklamacji - plecak Peme Tullo, który był użytkowany przez kilka dni!!!! Ciągle informacje o zmianie statusu reklamacji. Na początku, że dołożą wszelkich starań, żeby czas oczekiwania na naprawę był jak najkrótszy. Zastanówcie się, zanim skorzystacie z usług tego sklepu. Póki chodziło o moją kasę wszystko było ok. Kontakt, czas wysyłki. Extra. Kiedy doszło do reklamacji - zrobiło się odwrotnie. 3 tygodnie, żeby stwierdzić, że ten konkretny egzemplarz został felernie wykonany i należy go naprawić, oraz samą naprawę. 3 tygodnie w czasach kurierów, łączności internetowej, opracowanych procedur postępowania. Ciekawe, czy zaproponują mi jakieś zadośćuczynienie za swoją opieszałość, a mój dyskomfort wynikający z tego, że wciąż nie mam towaru, za który zapłaciłem?
-------------------------------------------
facet




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - salleh - 01-10-2013

@facet, pociesze Ci bo ja juz czekam ponad 2 tyg. na pieniadze za odeslany towar do http://klubsalamandra.pl/ i zadnych odpowiedzi na e-maile, nikt nawet nie raczy odebrac tam telefonu ;)




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - facet - 01-10-2013

na kasę, za wysłanie reklamowanego towaru też czekam. tyle, że krócej.
-------------------------------------------
facet




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - facet - 09-10-2013

Witam. Dzisiaj mija miesiąc odkąd w sklepie Presto zgłosiłem reklamację plecaka Peme Tullo. Reklamacja uznana, kasa za wysyłkę plecaka zwrócona, ale plecaka wciąż nie mam. A napisali w mejlu, że dołożą wszelkich starań aby skrócić czas oczekiwania. 12 wrezśnia poinformowali mnie o wysyłce towaru do gwaranta i ciągle nie mogą go naprawić. Zdjecia uszkodzeń w temacie plecaki 30 -4 litrów. 2 tygodnia na zszycie kilku centymetrów materiału, albo na jego wymianę. Wielki to musi być producent, albo sprawny serwis!
Tak, swoją drogą, zastanawiam się, czy gdbym na formu ngt nie opisał całej sprawy, to byłoby wszystko szybciej i sprawniej. Wnioski są 2. Albo ktoś ze sklepu to czyta i robi na złość, albo sklep i dostawca plecaków są tak siermiężne w załatwianiu reklamacji? No, może jeszcze jeden: towar sprzedany, kasa zaksięgowana, to klienta mamy w........!
-------------------------------------------
facet




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - facet - 14-10-2013

Witam. Stało się! Dzisiaj otrzymałem naprawiony plecak Peme Tullo. Oderwany suwak przyszyto na długości około 15 centymetrów podwójnym szwem. Dalej zostawiono pojedynczy szew. Teraz uwaga - najlepsze!!!! Zrobienie tego szwu zajęło jeden miesiąc!!! Informację o wysłaniu naprawionego plecaka dostałem w ostatnim 30 dniu reklamacji. Dzień później i już bym mógł zażądać zwrotu gotówki. Wydaje mi się, że to złośliwość ze strony sprzedawcy - sklepu Presto - po lekturze moich wpisów o całej sytuacji na tym forum.
-------------------------------------------
facet




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - botx - 15-10-2013

szkoda, ze nie jedziesz na zlot, obejrzelibyśmy ten plecak




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - JANUSZ003 - 29-10-2013

Witajcie
Chciałbym opisać sytuację jaka mnie spotkała podczas promocji w ubiegłym tygodniu otóż kupiłem buty przepraszam myślałem ze kupiłem Meindl Jersey Pro GTX czyli z gore tak mnie zapewniał sprzedawca ba jest przywieszka przy nich oryginalna z nazwą Gore Tex a tak naprawdę był to model bez gore czyli wersja Jersey Pro . Kupując nie przyjrzałem się pudełku i dziś zoonk . Dzwoniłem do dystrybutora na Polskę Meindli oni też zdziwieni ponoć nie patrzą do pudełek super . Poinformowano mnie że skontaktuje się ze mną menager który zajmuje się Meindlami zobaczymy . Kontaktowałem się również z Intersportem gdzie buty zakupiłem poprosili abym opisał całą sytuację i przesłał im mailem .




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - carlosmuz - 29-10-2013

Oddaj masz 2 tygodnie w Intersporcie. Ostatnio też tam kupiłem Meindle. Mieli 25% (Kraków).




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - JANUSZ003 - 29-10-2013

Tak tylko teraz nie mają już promocji więc musiałbym je oddać a następnie kupić już w normalnej cenie .




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - JANUSZ003 - 29-10-2013

I już po problemie :-) odp. Intersportu

,, Witam,
Uprzejmie informuję, że jeżeli opisane poniżej obuwie nie było używane jesteśmy w stanie pomóc w zgłoszonym przez Pana problemie.
Bardzo proszę o udanie się do salonu INTERSPORT w Bielsko Białej z butami oraz dowodem zakupu, na podstawie którego będzie możliwa ich wymiana.
Na wybrany przez Pana model obuwia zostanie udzielony rabat -25%.
Słuchajcie jestem naprawdę bardzo miło zaskoczony podejściem firmy Intersport to raczej rzadkość w dzisiejszych czasach .




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - irtur - 29-10-2013

Witam. Na początku października 2013 r. zakupiłem Meindle Colorado. Po trzeciej całodziennej wycieczce po Beskidzie Małym, Żywieckim i Śląskim, na trasie zauważyłem odstająca gumową opaskę na długości 6 cm z boku na lewym bucie. W domu delikatnie, aby nie uszkodzić mechanicznie, stwierdziłem, że odklejona jest opaska oraz poniżej cała podeszwa. Jedyny przedstawiciel Meindla na Polskę LariX w Buczkowicach wstępnie wydał decyzję o naprawie w ramach gwarancji u producenta. Jestem zaskoczony taką sytuacja i proszę o pomoc i informację. Moim zdaniem należy się wymiana na nowe...
Dodam, że oprócz odklejonej opaski gumowej na lewym Mendlu, cały lewy but posiada liczne odkształcenia lica skóry nubuku (?). Prawy but jest wciąż jak nowy. Buty w Larixie w Buczkowicach dostarczone przez Pocztę były już w ubiegły piątek (25.10.2013 o godz. 15.23, ustaliłem to również telefonicznie w Up Szczyrk)-pani w Larixie dziale reklamacji przez dwa dni poszukiwała paczki. W końcu na moje ''upierdliwe'' oddzwanianie odnalazła ją dziś (29.10.) po południu-oswiadczyła, że będą naprawiane u producenta. Żądając ich wymiany na nowe pani udzieliła mi informacji, że ich szantażuję, a producent dalej zadecyduje (miałem wrażenie, że traktowano mnie jak oszusta albo jakiegoś naciągacza). I tak zainwestowałem w solidność (!)...
-------------------------------------------
irtur




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Farfura - 29-10-2013

@irtur
dzisiaj na forum pojawił komentarz tej oto treści:
''Boję się ostatnio wchodzic na NGT bo w każdym wątku czytam porady prawne i cytaty orzeczeń sądowych''.
Jak więc Ci odpowiedzieć bez narażania się na ostracyzm?
Może uznajmy, że pewien malkontent nas nie czyta :)

Rozumiem, że nie wystąpiłeś z tytułu gwarancji, lecz niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową.
Jeśli wraz ze zgłoszeniem wady obuwia od razu wystąpiłeś o wymianę na nowe, to bezsprzecznie sprzedawca ''leci w kulki''.
To konsument ma prawo wybrać:
- doprowadzenie towaru do stanu zgodnego z umową,
lub
- wymiana towaru na nowy.

''Art. 8. 1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.''.

Widać wyraźnie, że to Ty masz sposobność ukształtować swoje uprawnienie, a przedsiębiorca powinien się do tego zastosować.
Jeśli swojego żądania nie masz tego na piśmie, proponuję migiem napisać maila w tej sprawie, a dodatkowo wysłać list polecony w stylu ''w nawiązaniu do zgłoszenia z dnia .... w sprawie .... oraz wiadomości wysłanej pocztą elektroniczną w dniu ... na adres .... ponownie informuję, że stosownie do treści art. 8 ustęp 1 ustawy z dnia .... o .... żądam ....

Finito.

:)
-------------------------------------------
Farfura




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - irtur - 29-10-2013

Dzięki Farfura. W moim piśmie załączonym do przesyłki z wadami napisałem, że żądam wymiany na nowe... Ale chyba napiszę jeszcze jedno dla pewności. Pozdrawiam
-------------------------------------------
irtur




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Jurek Cezar - 29-10-2013

@Farfura
''kupujący może żądać'' nie oznacza automatycznie, iż sprzedający musi się do tego zastosować. Art. mówi wyłącznie o tym, iż kupujący może żądać. Natomiast co do obowiązku sprzedawcy w kwestii spełnienia żądania: ''chyba że''. Wiec sprzedawca sobie oceni czy żądanie klienta nie jest bynajmniej nadmiernym kosztem...
-------------------------------------------
Jurek




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - -PITdoggy- - 29-10-2013

Jurek, czy Ty jesteś prawnikiem?

Uprzejmie proszę odpowiedz mi na to pytanie. Bo patrząc na Twój ostatni post stwierdzam, że nie jesteś.

Łopatologicznie to wyłożę:
- tak, klient może żądać. Może chcieć naprawy albo nowego towaru. Jego wybór.
- jeżeli sprzedawca ''sobie oceni'', że ani nie naprawi, ani nie wymieni- bo to za drogie albo po prostu niemożliwe- to wcale nie oznacza końca świata. Bo otwiera nam drogę do obniżenia ceny albo odstąpienia od umowy w przypadku istotnej niezgodności z umową (co z kolei otwiera drogę do zwrotu gotówki).
---
Edytowany: 2013-10-30 07:04:59
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności!




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Jurek Cezar - 30-10-2013

PITdoggy - a bycie prawnikiem to jakis zaszczyt, czy powód do wstydu?

To, ze otwiera drogę nie oznacza automatycznie, iz roszczenie klienta zostanie uznane za zasadne. ''Otwarta drogę'' do zadania czegokolwiek, to klient ma zawsze.
Teoretyzowac mozesz do woli. Tak jak żądać czegokolwiek. Polecam poczytać wyroki. Z pewnoscia wiesz gdzie ich szukać.
-------------------------------------------
Jurek




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - -PITdoggy- - 30-10-2013

Czyli prawnikiem nie jesteś. Ale chętnie bierzesz sie za interpretację niezbyt skomplikowanego przepisu i zamieszczasz posty pozbawione większego sensu
Jeżeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia to odpusc, bo albo nic nie wniesiesz albo wręcz wprowadzisz ludzi w błąd. Twój przedostatni post jest przykładem pisania dla samego pisania- nic ponadto.

a bycie prawnikiem to ani zaszczyt ani wstyd,tak samo jak bycie piekarzem na przykład.