NGT
Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) (/thread-2407.html)



RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Piotr3K - 13-05-2011

Witam,

Posiadam buty La Sportiva Nevada - skóra pękła w okolicy małego palca podczas ostatniego wyjazdu w Tatry.
Buty były konserwowane NIKWAXem Nubuck & Suede Proof.

Buty reklamowałem i niestety reklamację odrzucono z uzasadnieniem: ''przyczyną pękania był brak prawidłowej konserwacji obuwia. Nie konserwowana skóra (środkiem do skóry typu welur, nubuk) stała się sucha, blachowata i utraciła elastyczność. Reklamacji nie podlegają uszkodzenia spowodowane brakiem prawidłowej konserwacji i dbałości o obuwie. Brak podstaw do uznania reklamacji''

Taką to miłą odpowiedź dostałem od firmy, której obuwia używałem i stosowałem produkty do czyszczenia i konserwacji.

Czy spotkaliście się z taką sytuacją, lub z takim podejściem do klienta firmy Summit z Chorzowa?
Co szanowni użytkownicy zacnego forum proponują zrobić z tym fantem.
Pewnie się odwołam od decyzji tylko zastanawiam się czym dodatkowo można się wesprzeć.
Bo w tym przypadku nie czuję się winny w najmniejszym stopniu uszkodzenia obuwia.

Piotr




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - KM - 13-05-2011

Ja bym się odwoływał, dosyć częste jest bezzasadne odrzucanie reklamacji z powodu niewłaściwego użytkowania, lub konserwacji. Sprawdź czy na metkach, lub jakiej innej kartce było napisane jakimi środkami konserwować i w jaki sposób, jeśli takiego info nie było to nie mogą z tego powodu odrzucić reklamacji. Jeśli taka informacja była to napisz odwołanie z informacją jakim środkiem konserwowałeś buty i jak często, oraz zapytaj się czy to jest odpowiedni środek.

A i nie napisałeś jak długo używałeś tych butów.
-------------------------------------------
Pozdrawiam...




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - ludz - 13-05-2011


Piotr3K - idź z tym do federacji konsumentów, bo to co wyczynia Summit w podejściu do klienta przechodzi wszelkie pojęcie ;/




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - kuusamo - 13-05-2011

Przede wszystkim zażądaj opinii innego rzeczoznawcy - najlepiej wskazanego przez ciebie. Ja miałem takie przeboje podczas reklamacji butów Salomona - bzdury, kt. wypisywał rzeczoznawca wręcz szokowały. Mam podejrzenie , że ktoś tu odnosi ''korzyści'' za ''właściwą'' ocenę obuwia.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - zen - 13-05-2011

Przede wszytkim napisz odwolanie, to z reguly pomaga. Ja napisalem ladnie ubierajac w slowa i uzasadniajac 30 letnim doswiadczeniem gorskim, uzytkowaniem X roznych par butow, ktorych kilka wymienilem, wyraznie napisalem ,ze producent obuwie ujal w ''ramki'' city/lite trekking, nie ma ograniczen w uzytkowaniu typu slonce, deszcz, byly prawidlowo suszone, myte, impregnowane i cos na koniec elokwentnie dosralem o kompetencjach...i dostalem nowe buty.
Chociaz np buty Pumy jak sie rozkleily po 7 miesiacach - na wskutek suszenia na sloncu badz drstycznego przegrzania pomieszczenia to puscily mi nerwy i zadzwonilem do pani uzywajac dosc niewybrednego slownictwa - dalem pytanie pani,czy widziala ostre slonce w zimie w ciemnej kotlowni i czy drastyczne przegrzanie to 23'C bo tyle puszcza mi kociol Buderusa....Cos tam pani zaczela belkotac ,ze prosze napisac odwolanie, oddac do sklepu,cos pomyslimy...Za bardzo mialem piane na gebie i puszczone nerwy,wiec poslalem wiazanke i zakonczylem temat.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Arni - 13-05-2011

A ja bym po części się zgodził z rzeczoznawcą. Pęknięta, sucha skóra jest skutkiem nie niezastosowania żadnego preparatu, a zastosowania preparatu fatalnej jakości. Niestety Nikwax to szajs jakich mało, zawierający w sobie silikon i chyba nic więcej. Skóry niestety potrzebują tłuszczy aby nie wysychać i w konsekwencji nie pękać.

To niestety dla kolegi, kolejny argument by nie stosować tego co polecają w sklepach odorowych, a poczytać rad starych fachowców i stosować impregnację tłuszczową.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Piotr3K - 15-05-2011

Witam,

Dziękuję za odpowiedzi i na pewno się będę odwoływał.
Do federacji konsumentóe zadzoniłem nawet przed napisaniem posta:) ale na razie chcę napisać odwołanie, a dopiero potem bawić się w płatne niestety ekspertyzy, ale na pewno nie odpuszczę, bo obuwie uległo uszkodzeniu zbyt szybko, a z summitem już raz sobie odpuściłem.

Co do wypowiedzi Arniego może to i racja, ale patrząc na ofertę summit używałem butów w 100% prawidłowo stosując najlepszych środków.
Ponadto wydawało mi się, że impregnację tłuszczową stosuje się głównie do skóry licowej, nie weluru czy nubuku?




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - zen - 17-05-2011

Z cyklu - zagadka, zycie, rebus..
Mialem sobie kurtke Alpinusa na ProShellu, jej oddzchalnosc bzla powalajaca, pnieway 10 letni Buran Alviki byl lepszy. Przy okazji prostuje wpis w temacie Losara - mam Burana nie Thora, ale wracajac do tematu.
Na bardzo silnym mrozie urtka potrafila sie pokryc lodem od srodka, na malym mrozie czyli -6 do -10 byla totalnie mokra. Totalnie to tak jakbym wlozyl do wanny z woda, wyciagnal, przetrzepal i zrobil zdjecie...
Pierwsza reklamacja byla odrzucona - kurtka spelnia warunki produktu, cos tam ble ble. Druga byla juz udokumentowana zdjeciami. Dzis mnie poinformowano, ze czeka nowka w sklepie. Pojade w czwartek, zobacze, potestuje najwyzej znow napisze...Niesmak pozostaje..
Za to windstopper sprawuje sie genialnie.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Zbynek Ltd. - 17-05-2011

Ech, może przestań medytować zen, zen, i przed wysłaniem sprawdź jak napisałeś. Początek to bełkot.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Adriatyk - 24-05-2011

Witajcie,

reklamacja z Intersportu załatwiona pozytywnie. Dostałem zwrot kasy. Napisałem co i jak...bez przepychania oddali kasę.

pozdrawiam
R
-------------------------------------------
Adriatyk




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - szuwar333 - 06-07-2011

Witam. Mam pytanie jak zareklamować buty, gdy sklep w którym kupiłem sprzęt nie odpowiada na pytania odnośnie reklamacji (może nie istnieje, nie wiem co jest).
Dokładniej mam buty Zambrelan Scout, które kupiłem w grudniu 2010 w EXPEDITION.COM.PL , zaczął się od butów odklejać czubek i powoli jakby klejenia puszczały, dodatkowo przemakają (mimo impregnacji), zwłaszcza rozklejony but.

Wysyłam od prawie 2 tygodni do sklepu pytania i nie mam żadnych odpowiedzi od nich, więc nie wiem co mam robić.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - mikel - 14-07-2011

Witam,
w moich zamberlanach pelmo zauważyłem odklejenie otoka z przodu lewego buta, po czym niezwłocznie wysłałem buty do sklepu E-Pamir z Krakowa.
Buty przyszły jak wyszły, odmowę jak i jej uzasadnienie dostałem na kartce a4 bez pieczątki, podpisu, ale za to z adresem i nazwą dystrybutora. Napisali że to uszkodzenie mechaniczne. które może powstać na skutek tarcia o skałę lub zahaczanie o wystające elementy, i napisali że odklejenie ma długość 2mm (w rzeczywistości ok 20mm, dokładniej się nie da zmierzyć bez ryzyka dalszego oderwania).
Chyba nie muszę mówić że z odmową jak i jej uzasadnieniem się kategorycznie nie zgadzam,na skórze buta nie ma żadnych śladów które by mogły sugerować że w miejscu odklejenia się otoku było jakieś uderzenie, zahaczenie czy tarcie. Na dodatek przekroczyli ustawowy termin 14 dni, który mieli na ustosunkowanie się do mojego zgłoszenia. Buty dzisiaj poszły z odwołaniem, zobaczymy jak to teraz będzie.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - radziq - 14-07-2011

@szuwar333
niestety expedition.com.pl strzelił bankruta, już jakiś czas temu
spróbuj może u polskiego przedstawiciela producenta

@mikel
poczytaj wątek i przygotuj się na przejścia ;-)
nawet jeśli buty zostaną naprawione to najgorsze jest to, że w czasie reklamacji nie możesz z nich korzystać... ;-(
-------------------------------------------
powodzenia!




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Marcin000 - 15-07-2011

Witam,

Mam pytanie ponieważ pierwszy raz będę reklamował spodnie milo i nie wiem jakie mam szanse na udaną reklamacje, urywają mi sie rzepy od kieszeni i szwy w kroku puszczają, oraz trochę zmechacił się tyłek (chyba od plecaka), ostatnio czytałem że komuś odrzucili reklamacje tego typu? i mam jeszcze pytanie do uzytkowników tych spodni czy tez po ok 6 miesiącach straciły kolor czarny i porostu wyblakły(zaznaczam że piorę jak na metce kazali i tylko jak juz koniecznie tego potrzeba wiec było to z 4 razy)
-------------------------------------------
marcin




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - oldtrek - 15-07-2011

Spodnie Milo zastąpiły stare, wysłużone dżinsy, w których po prostu chodziłem nie patrząc na nic. Siadałem w kałużach, na piargach, rozdzierałem i łatałem. Spodnie Milo Nito już na pierwszej wycieczce doprowadzały mnie do szału. Na tyłku wory, na udach opinające. Po pierwszym praniu puściły kolor. Łapały strasznie kurz. Wywaliłem to badziewie do kontenera.
Tzw sprzęt outdoor, jego jakość w stosunku do ceny to prawdziwy dramat. Coś co kupujemy za spore pieniądze, coś co z założenia ma być trwałe i bezpieczne okazuje się szmelcem. W butach za 500-1000zł z przeznaczeniem na wyprawy po górach, gdzie raczej nie spotkamy szewca nie ma prawa nic się wydarzyć. Właśnie dlatego płacimy tyle pieniędzy by takie buty były trwałe.
Wobec powyższego Marcinie nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości. Ale oczywiście walcz o swoje.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - goolden - 21-07-2011

Witam, posiadam kurtkę firmy Bergson model Fame (membrana superia 12000). Od jakiegoś czasu, podczas deszczu kurtka wygląda jakby była bardzo pomięta. Niby nie przepuszcza wody, ale bardzo brzydko to wygląda. Czy to jest normalne dla kurtek z taką membraną? Jeśli nie, to czy mam jakąś szansę żeby ją zareklamować? Kurtka jest cały czas na gwarancji. Prosiłbym o fachową opinie.
-------------------------------------------
Damian




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - siedem - 21-07-2011

kiedyś w intersporcie reklamowałem buty TNF i w ciągu tygodnia dostałem zwrot $, w polarsporcie reklamowałem plecak milo i za 2 tygodnie dostałem naprawiony, w planetoutdoor reklamowałem czapke alpinusa i naprawili :) Nie mam może szczęścia do towaru, ale na reklamacje nie mogę narzekać, oczywiście wszystkie reklamacje zgłaszałem na gwarancji.
-------------------------------------------
7




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - mefir - 21-07-2011

goolden:
Zapomnij o jakiej kolwiek gwarancji u bergsona. Miałem pół roku temu nieprzyjemność reklamować kurtkę. Objawy jak u Ciebie (materiał supra-tex) plus przemakanie. Membrana zaczeła się kruszyć w kapturze i na plecach. Czas użytkowania ok 2 lat(gwarancja 5 lat). Odpisali mi, że brak impregnacji i pranie w zbyt wysokiej temp. zniszczyło membranę. Natomiast ogólny stan kurtki wskazuje na intensywne uzytkowanie.
Reklamować zawsze możesz :)




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Metias - 21-07-2011

goolden : miałem 2 kurtki bergsona, oby dwie na membranie Supra-tex xp 5000. Obydwie miały podobne objawy jak twoja kurtka. Po jakimś czasie (ok 2 lata) membrana odchodziła od materiału i się łuszczyła. Za obydwie kurtki po reklamacji dostałem zwrot pieniędzy. Po pierwszej reklamacji kupiłem znów bergsona, po drugiej stwierdziłem że czas na Gore-tex ;)
Oddaj kurtkę na gwarancje może ci wymienią / oddadzą pieniążki. Moje przygody z kurtkami bergsona zakończyłem jakieś 6 lat temu, może od tego czasu są bardziej restrykcyjni co do reklamacji - na co wskazywał by post Mefira.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - goolden - 21-07-2011

Moja kurtka ma niecały rok, była 1 raz impregnowana i prana w odpowiedniej temp. Wiadomo, że po takim okresie ślady użytkowania będą, ale spróbuje oddać do reklamacji, może mi się uda. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wybrać się do sklepu w deszczowy dzień, żeby zobaczyli co się dzieje z kurtką. Trochę się zawiodłem na Bergsonie, następną jaką kupię, to będzie na pewno Gore :)

pozdrawiam
-------------------------------------------
Damian