NGT
Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) (/thread-2407.html)



RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - ptb - 07-05-2008

arkadoo
Zapomniałem napisać, że gwarant nie ma znaczenia bo skladając reklamację zaznaczyłem, że na podst. ustawy o szczególnych warukach sprzedaży...
W każdym bądź razie kombinuję rzeczoznawcę, nie chce mi się chodzić x razy do sklepu i jak będę miał opinię to do sądu.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - patos - 11-05-2008


Mam kurtkę na rocznej jeszcze gwarancji
ALPINUS XIAVIER model 2005 Kupiona w zeszłym roku kurtawa w promocji za 370zł meb. hydrotex xtp 20.000/20.000

Po nie całym roku spokojnego używania w bocznych kieszeniach, MOCNO SCHODZI OKLEINA (kurtka jest z kolekcji 05 i w sklepie pow. że już jej nie produkują więc co najwyżej pieniądze mi zwrócą)
CZY REKLAMOWAć kurteczkę ?
Czy to normalne aby po niespełna roku użytkowania ''klejenia z zamków'' tak szybko schodziły?????

Czy nie lepiej wziąć kasę jak uwzględnia gwarancję i dołożyć a potem kupić nową kurtkę?
proszę o radę




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - arkadoo - 11-05-2008

Nie jest pewne, że dostaniesz zwrot pieniędzy. Być może naprawią kurtkę. Idź do sklepu i zareklamuj.
-------------------------------------------
www.rower.fan.pl




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - patos - 11-05-2008

Dzięki też tak zrobię ale z tego co wiem to raczej tego nie naprawiają
tak mi kierowniczka powiedziała
ale tak czy tak ją reklamuje jutro. Wczoraj została wyprana i zaipregnowana z nikwaxie




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - patos - 12-05-2008

Przeglądając forum nie doszukałem się wątku dotyczącego reklamowania kurtki z powodu schodzącego laminatu z zamków.

Kurtka ALPINUS XAVIER mat. hydrotex xtp. 20.000/20.000
Kurtkę mam od roku ale jest na gwarancji dwuletniej (niby na dożywotniej ale to chyba taki chwyt marketingowy alpinusa:)
Ogólnie kurtka b. d się spisuje praktycznie używana w zawsze przy deszczowych warunkach głównie w miaście i Beskidach w tym pobyt na nartach.

KURTKE KUPIłEM ZA 370 ZETA promocja. Kierowniczka sklepu pow. że mogę ją reklamować ale kurtki mi nowej nie dadzą bo tego modelu nie robią. Wiec tylko wchodzi w grę zwrot pieniedzy.
CZY DOSTANE W GRANICACH 500/600zł dobrą kurtkę na mebranie 20.000/2000 czy lepszym wyjściem jest gore tex 2L za 699 w tym sklepie

Potrzebuje rady:
Reklamować klejone zamki?
jeśli schodzi klejenie?
Czy w kurtkach to normalne żeby ta okleina tak szybko schodziła?????
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Blatio - 12-05-2008

Reklamować. To NIE jest normalne.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - mikol - 12-05-2008

Oczywiście że reklamuj.Myślę że w tym przypadku bez problemu otrzymasz zwrot gotówki.Zdarzało się to w tych kurtkach niestety więc nie powinieneś mieć problemu z reklamacją.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - patos - 12-05-2008

mikol
TWOJA RADA NAJBARDZIEJ MI POMOGłA
Coś w tym musi być, że XIAVIERA juz nie produkują
a w sklepie jeszcze 2 takie kurtki tylko w innej rozmiarówce wiszą
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - wiki - 18-05-2008

coś przydatnego w zakresie posiadania paragonów

http://www.wyhacz.pl/Wyhacz/1,88542,5204830,Paragon_fiskalny_nie_jest_konieczny_do_reklamacji.html

Najważniejsze kawałki:

Sklep nie może odmówić przyjęcia reklamacji tylko dlatego, że klient nie ma paragonu. Pokazanie paragonu jest jednym ze sposobów - z pewnością najłatwiejszym - udowodnienia, że kupiło się rzecz w danym sklepie, za określoną cenę, konkretnego dnia.

Odpowiada Artur Zych, prawnik w Stowarzyszeniu Konsumentów Polskich:
- Paragon jest przydatny, ale nie jest nośnikiem uprawnień, jego brak sam w sobie nie powoduje utraty uprawnień kupującego.
- Paragon jest tylko jednym z dowodów zawarcia umowy, poza tym można korzystać i z innych środków dowodowych (świadkowie, potwierdzenie z banku, jeżeli wynika z niego, że doszło do transakcji pomiędzy danymi stronami).

Ale warto pamiętać, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od daty zakupu, to sklep powinien udowodnić, że kupujący wymyślił sobie problem, nie ma racji i składa reklamację bez powodu. Dopiero po pół roku to klient będzie musiał się wysilić i wykazać, że kupił rzecz niezgodną z umową.
-------------------------------------------
[wiki.smutek.pl]




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - fosa - 25-05-2008

reklamował ktoś może kurtelę milo daman?
po niecałym rocznym używaniu okazało się, że wewnątrz trzywarstwowa tkanina ma przetarcia i to jedno na drugim, najwięcej przy podklejeniach szwów,
zastanawiam się czy podlega to reklamacji, żeby nie było, że z winy użytkownika, mogłem jej nie katować to fakt, ale jej przeznaczenie to raczej nie wieszakowanie w szafie




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - michal - 01-06-2008

Takie pytanie: kupiłem sobie karrimory ksb 300 event a dziewczynie karrimory ksb peak event. niemiałem okacji jeszcze testowac w terenie. ale odrazu sprawdzilismy buty w wannie i moje po 70 min całkowicie suche, natomiast ksb peak event były bardzo wilgotne juz po 30 min. Co prawda trfilismy na łada porocje (199zł za pare). ale chyba tak sie dziac nie powinno. z czego to moze wynikac? czy uwzglednia taka reklamacje?




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - janosik_86 - 11-06-2008

Jak to jest z wieczystą gwarancją TNF? Przymierzam się do kupna plecaczka, ale nie w macierzystym sklepie tnf'a tylko w jednym z GoSport'ów. W GoSporcie powiedzieli mi, że dają 2 lata gwarancji, a po tym czasie to już od producenta zależy. Natomiast w sklepie TNF powiedzieli, że tylko oni mają ''wyłączność'' na dożywotnią gwarancję jako autoryzowany sklep (jeden w Warszawie, a jeden w Zakopanem), od innych pośredników nie honorują. Z kolei na stronie tnf jest napisane, że pierwszy właściciel ma prawo do tejże gwarancji...
Jak zwykle rozchodzi się o pieniądze, ponieważ w GoSporcie mają promocję na ten plecaczek:)
-------------------------------------------
pozdrawiam - Janosik




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - arkadoo - 11-06-2008

Istotne jest też to, co będzie napisane na dokumencie gwarancyjnym wydanym razem z plecakiem. Najlepiej napisz maila bezpośrednio do TNF i wyjaśnij sprawę. Co jest dokładnie napisane na stronie TNF?
-------------------------------------------
They sing the red flag, they wore the black one




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - janosik_86 - 12-06-2008

Chyba pozostaje mi tylko właśnie mail... Na stronie akurat nic nie piszą o kupnie w sklepach niezadeklarowanych jedynie ich marce (czyli większość turystycznych w Polsce) - mowa jest jedynie o kupnie w tzw. outlet'ach.
Dla zainteresowanych link:
http://www.thenorthface.com/eu/contact-us.html
-------------------------------------------
janosik




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - arkadoo - 13-06-2008

Jeżeli to jest dożywotnia gwarancja producenta to w przypadku reklamacji będziesz musiał wysyłać produkt do producenta. Dobre pytanie czy może być to za pośrednictwem głównego dystrybutora.
-------------------------------------------
They sing the red flag, they wore the black one




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - sasq pajak/grappa.pl - 13-06-2008

Chłopaki wy serio dalej wierzycie w wieczyste i dożywotnie gwarancje?
Bo każda firma w warunkach gwarancji wprowadza zapis taki jak np. Karrimor:
''Gwarancji nie podlega naturalne zużycie sie produktu''
W przypadku wspomnianej firmy znam osoby którym plecak naturalnie zużył sie w trzy miesiące :-(
---
Edytowany: 2008-06-13 10:03:05




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Krzys - 13-07-2008

Witam, aktualnie jestem na wyspach w Irlandii i mam zamiar zakupić sobie kurtkę do wspinaczki, kurtka która chce zakupić to Low Alpine model Climb Pro GTX Jacket. moje pytanie brzmi: jezeli ja kupie to otrzymuje gwarancje tylko na terenie Republiki Irlandii czy w Polsce tez. Nie chce 400 euro wyrzucić w błoto. proszę o odpowiedz.

http://www.lowealpine.com/Products/Detail.asp?ProductTypeID=3&ProductGroupID=1345&Position=1&SpecificActivityID=




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Ruda grappa.pl - 14-07-2008

Szanse, ze ktokolwiek w Polsce przyjmie reklamację kurtki kupionej za granica są zbliżone do zera. Jedyne co pozostaje w takim przypadku, to zwrócić się bezpośrednio do producenta - a i tu powodzenie zależy od warunków gwarancji, które powinieneś mieć na piśmie.
-------------------------------------------
GRAPPA.PL Wyjątkowy Sklep Górski w Krakowie




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - jaco - 14-07-2008

Sasq- ta dożywotnia gwarancja istnieje tylko ludzie źle pojmują . Ona nie jest do końca żywota klienta , tylko do końca żywota produktu, a jak produkt utraci swój cudowny żywot po 3 miesiącach , no cóż to już jego problem.
-------------------------------------------
gdzie jest zima




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Juno - 14-07-2008

A co powiecie na to.
Kupilem spodnie w sklepie podroznika w Wawie. Berghaus.
Po pierwszej wyprawce przetarla sie warstwa wodoochronna w wewnetrznych sniegolapach.
Zajrzalem na strone Berghausa i zobaczylem, ze tego sklepu nie ma na oficjalnej stock liscie. Napisalem do Bergausa, ze kupilem w Polsce, ale sklepu nie ma na ich liscie i co robic. Odpisali dac do sklepu gdzie kupilem, niech wysla.
Dzwonie do podroznika. Pani mowi (wszystko milo i grzecznie), ze moga oddac do rzeczoznawcy (swojego) i jesli stwierdzi, ze to nie moja wina to oddadza kase lub !!!!!! naprawi!!!!!!.
Niby OK, ale ja nie chce kasy tylko dobre spodnie. No i powiedzialem pani co mi Berghsaus odpisal. Pani powiedziala, ze w Polsce sie pojawil agent berghausa na stale i ze mi sprobuje dac odpowiedz w 2 tygi. Po jakims czasei zadzwonili i powiedzieli, ze nie ma jak tego wyslac do producenta.
Z prawnego punktu widzenia pewnie wszystko ok.
Sklep wykazal inicjatywe.
Spodni nikt mi nie wymieni.