NGT
Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) (/thread-2407.html)



RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Wojciech - 01-08-2007

Kid_Joe - nie zauważyłeś tylko, że rękojmia w sprzedaży konsumenckiej nie istnieje już od kilku lat a producenta pozwać nie może a wyłącznie sprzedawcę u którego zakupił.
-------------------------------------------
Wojciech




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - rumcajs - 01-08-2007

rękojmi nie ma, jest niezgodność towaru z umową - tu pozywa sprzedawcę
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - mihal - 04-08-2007

chciałbym po sezonie oddać buty na gwarancję (zawsze jest się do czego przyczepić) ale zlikwidowali ten sklep w którym je kupiłem. czy sklep tej samej sieci w innym mieście przyjmnie moją reklamację? chodzi o sieć Himountaina. jak nei to gdzie mogę reklamować buty?




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - kazzperr - 04-08-2007

z tego co ja wiem to musza...tylko dlaczego chcesz sie powolac na gwarancje?? daje lepsze warunki niz niezgodnosc towaru z umowa??
-------------------------------------------
http://www.toya.net.pl/~kazzperr/




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - kaikow - 04-08-2007

mihal coś Ci się stało z butami czy chcesz pochodzić za darmo ?




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - horyzont_katowice - 10-08-2007

do tommy - koniecznie oddaj czyste spodnie razem z paragonem do reklamacji w dowolnym sklepie Horyzont.
-------------------------------------------
katowice@fam.gda.pl




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - ronin20 - 15-08-2007

Witam
pisze w imieniu taty, który zakupił buty firmy Merrell model Sawatoth o numerze katalogowym 50741 - w lutym 2006 roku. W sierpniu tego samego roku zareklamował je z powodu rozklejania sie podeszwy i odklejania nosków. Reklamacje uznano i dokonano naprawy, nad mieniam że używa je bardzo rzadko. W tym roku po dwu krotnym użyciu Beskidach ( Beskid Sądecki ) ponownie rozkleiły się. Tym razem zażądał zwrotu gotówki lub wymiany na nowe, powołując się na niezgodność dobra konsumpcyjnego z umową. Buty zostały naprawione o czym został poinformowany przez dystrybutora marki firmę AmerSport. Po odebraniu butów z reklamacji, zaimpregnował je i ucieszony poszedł na grzyby. Jak te buty wyglądają po jednorazowym użyciu - możecie sobie zobaczyć.

http://picasaweb.google.pl/ronin.piotr/ButyMerrell

Rozkleiły się one w tych samych miejscach a na niektórych zdjęciach widać ślady niechlujnego klejenia z poprzedniej reklamacji co w opinii moje dziadka - byłego szewca klejone były butaprenem niczym stare kapcie. Całość korespondencji reklamacyjnej prowadzona jest przez sklep Corre Torre Sport w Katowicach na ulicy Piotra Skargi 6 do, którego jak na razie nie ma zastrzeżeń a wręcz przeciwnie miła obsługa, podczas zakupów jak i reklamacji składanej pocztą ponieważ mieszkamy w Nowym Sączu. Obecnie trwają konsultacje z rzecznikiem praw konsumenta i rzeczoznawcą.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - mihal - 15-08-2007

Kaikow naorawdę cioś mi sie dzieje. to jak mogę to w innym sklepie oddać tej samej sieci?




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - ronin20 - 15-08-2007

mihal możesz




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - tytus - 15-08-2007

mihal, spokojnie uderz do innego sklepu sieci HiM, ważne abyś miał paragon zakupu, znając HiM staną na wysokości zadania i rozpatrzą Twoją reklamację. Pzdr
-------------------------------------------
tytusofm.fotosik.pl




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - dorota1615 - 18-08-2007

wiecie co sama jestem na etapie załatwiania sprawy z tytułu niezgodności towaru z umową. To naprawdę żaden problem o ile ktoś jest cierpliwy.ale moim zdaniem trzeba tepić nieuczciwych sprzedawców bo tak naprawdę to za grosz nie znają przepisów, albo nie chcą ich znać. Wystarczy iść do rzecznika spraw konsumentów oni pomogą.A jeżeli chodzi o paragon przy niezgodności towaru z umową to jeżeli on wyblakł tak jak mi to wystarczy to udowodnić że towar był tam zakupiony . W moim przypadku znam dzień i godzinę więc sklep ma kopie paragonów dla skarbówki więc żaden problem udowodnić. Dla chcącego nic trudnego.Powodzenia.
-------------------------------------------
dorota




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - gumibear - 18-08-2007

Zapytanie znalezione w zgłoszeniu do adminów:


Piotr R pisze:
Kupiłem buty hi-tec magnum clasic w sklepie w gliwicach 4 miesiace temu ,dostałem gwarancje na nie na 1 rok , jeden z butów zaczoł się rosklejać i pruć na szwie .Pojechałem do tego sklepu i okazało sie że sklep został zlikwidowany. Wiec mam pytanie gdzie mogę zareklamować te buty nadmieniam ze posiadam dowód zakupu z tego sklepu który był podstawą do reklamacji.

Proszę o odpowiedż.
Z góry dziękuje.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - quarol - 18-08-2007

dorota, jako dowod zakupu mozna tez uzyc wyciagu z konta bankowego, jesli placilo sie karta. bedzie tam data, kwota i nazwa sklepu. dziala w UK.

Piotr, sprawdz, kto jest dystrybutorem tych butow w PL (jesli nie jest to firma polska) i wal prosto do niego. jesli natomiast to twor polski, to zglos sie do producenta. przedzwon sobie i zobacz, co moga zrobic.
-------------------------------------------
karol




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - dorota1615 - 19-08-2007

karol wiem o tym ale ja płaciłam gotówką . więc moim jedynym dowodem jest paragon. Ja już udowodniłam że towar został zakupiony w tym sklepie. Teraz to sprzedawca odmówił mi przyjęcia mojej reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową.I moja pani rzecznik składa w moim imieniu skargę do odpowiedniego urzędu na sprzedawcę. Więc obawiam się że sprawa zakończy się w sądzie konsumenckim.Mówiłam że do tego trzeba mieć dużo cierpliwości.
-------------------------------------------
dorota




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - artur - 19-08-2007

cyt:
''dorota, jako dowod zakupu mozna tez uzyc wyciagu z konta bankowego, jesli placilo sie karta. bedzie tam data, kwota i nazwa sklepu. dziala w UK.''
cyt.'
''W moim przypadku znam dzień i godzinę więc sklep ma kopie paragonów dla skarbówki więc żaden problem udowodnić. ''
Witamy w Polsce... urząd skarbowy ma głęboko w d...e, czy klient kupił coś w danym miejscu i czasie - do każdego dokumentu zwrotu towaru (a taki sporządza sklep gdy reklamacja kończy się odstąpieniem od umowy lub - w przypadku butow - wymianą na nowy egzemplarz) ma być dołączony CZYTELNY ORYGINAŁ PARAGONU FISKALNEGO. koniec i kropka. Dlatego w przypadku zakupu konkretnej rzeczy za znaczącą kasę sugeruję branie faktury. Raczej nie wyblaknie i łatwiej się dogadać ze sprzedawcą w przypadku jej zgubienia.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - kazzperr - 19-08-2007

coz z tego co ja wiem wystarczy ''dowod zakupu'' a co to ma byc nie jest sprecyzowane. poza tym sprzedawca posiada paragony (ladnych pare lat) i jesli sie pojdzie na ostro (sad?) to sie musza znalezc. tak wiec mozliwe jest uznanie na podstawie potwierdzenia tranasakcji, ale lepiej miec paragon np. ksero dodatkowo...
-------------------------------------------
http://www.toya.net.pl/~kazzperr/




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - dorota1615 - 20-08-2007

Artur powiem ci tak. Ja jestem żywym dowodem na to że można udowodnić swoje racje , jażeli ma się cierpliwość. I tak jak pisał kazzperr wiadomo że lepiej mieć ksero paragonu . tylko mój był na tyle nieczytelny gdy dostałam go przy zakupie że nie dało się zrobić juz ksera. Ale mam nauczkę że jeżeli dostanę nieczytelny paragon to mam wziąśc fakturę. Ale na dzień dzisiejszy wygrałam ze sprzedawcą udowodniłam że zakupiony towar był u niego. Narazie to mam inny problem sprzedawca uparł się że towar mogę oddać tylko na zasadach gwarancji.Sprzedawca stwierdził że ktoś naopowiadał mi głupot że towar można oddać na niezgodność towaru z umowa. ale jest w dużym błędzie no i niedługo z tego błedu go wyprowadzę. Nawet niewie na jaką cierpliwą osobę trafił.
-------------------------------------------
dorota




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - kazzperr - 20-08-2007

hmm, towar to mozna reklamowac nawet gdy jest niezgodny z tym co jest w reklamie...takiej telewizyjnej nawet...
-------------------------------------------
http://www.toya.net.pl/~kazzperr




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - dorota1615 - 20-08-2007

Reklamować można wszystko to chyba wie każdy. Ale ja za swój reklamowany towar u sprzedawcy za niezgodność towaru z umowa dostałam zwrot pieniędzy.Także to jest takie moje małe zwycięstwo.Także ci co myślą że ze sprzedawcą nie wygrają to są w błędzie.
-------------------------------------------
dorota




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - alsp - 21-09-2007

a ja o czymś miłym dla odmiany:

Bergson Superpack 800

Śpiwór najpierw zgubił szew przy kołnierzu, naprawione bez problemu. Po powrocie z wyprawy zauważyłem z kolei przetarcia materiału niedaleko zamka - z powodu rzepa zabezpieczającego się przed rozsuwaniem, który czasem wczepiał się w materiał i dziergał go. Moja wina, powinienem dokładniej zapinać rzep.

Pomimo tego, oraz pomimo faktu, że dwuletnia gwarancja kończyła się na MIESIĄC :) oddałem go do naprawy gwarancyjnej i co:

Pani w Bergsonie powiedziała, że uszkodzenie jest co prawda mechaniczne, ale że (UWAGA!) śpiwór był pachnący i wyprany, a niektóry to przysyłąją takie brudne spocone, że aż nie wiadomo jak to do ręki wziąść, to mi to grzecznościowo naprawi :)

I faktycznie, po trochę ponad 2 tygodniach oczekiwania na materiał naszyto mi eleganckie łatki aż do łączenia z zamkiem. Pierwsza klasa :)

Wniosek - myjcie siebie i swój sprzęt :)