NGT
Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) (/thread-2407.html)



RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - kardi - 09-10-2006

reklamuj do bólu! a jak nie ,to idz do rzecznika praw konsumenta( praktycznie w kazdym wiekszym miescie sie znajduje)jesli kupilas legalnie to walcz! powiem z swojego doswiadczenia , ze sie oplaca.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - marcinssdd - 09-10-2006

kardi dobrze prawi - idz do federacji konsumentów (to gdzieś na rynku w Krakowie jest zdaje mi sie) albo do rzecznika (to chyba w urzędzie miasta).
Nic Cię to nie kosztuje a może coś uda Ci się załatwić.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Agnieszka - 10-10-2006

Byłam w PIH'u sprawa jest niby w toku, z odmowa reklamacji się nie zgodziałam i napisałam odwołanie i czekam. Martwię siei nie wiem co dalej zrobić jak owołanie tez odrzucą?? Kutrka kosztowała 660 zł a podczas deszczu zmokłam tak jakbym miała kurteczkę za 50 zł.
-------------------------------------------
Agnieszka




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - saturator - 19-10-2006

Agnieszka,pewnie miałas dozywotnią gwarancje czy sie myle?
-------------------------------------------
(^#%)




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - szczuro - 25-10-2006

pomocy!!
moje buty rozkleily sie pewnego dnia, oddalem o reklamacji i zostaly sklejone, po kilku tygodniach znowu sie rozkleily, znowu je oddalem, przy odbiorze w niewytlumaczalny sposob przy sprzedawcy sie lekko rozkleily, wiec znowu musialem czekac 2tyg na sklejenie butow:( natepnie znowu je odebralem i znowu sie rozkleiły jednak tym razem moja reklamacja zostala odrzucona powod:
''po obejrzeniu obuwia stwierdzam ze przyczyna odklejenia sie podeszwy było mocne przemoczenie obuwia i suszenie w ostrych warunkach. To oslabilo materiały i spoiny klejowe, stad skurcz cholewek i szczeliny na lini polaczena z podeszwami, oraz stwardnienie skoty, ponadtostwierdzam proby mechanicznego uszkodzenia (naderwania) podeszwy''
jak napisac odwolanie?? a jak to nie pomoze to co robic?? pih czy fed konumenta??
z góry dziekuje za odpowiedz




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - snickers - 26-10-2006

sklapy z natury bardziej sie boja pih-u :)
-------------------------------------------
BIKE SERVICE




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - SzyKa - 27-10-2006

Witam, czy miał ktoś z Was nieprzyjemność z firmą Summit i reklamował buty Asolo? Podzielcie sie prosze swoimi doświadczeniami.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - mutee - 28-10-2006

polecam lekturę testu kurtki Berghaus Trango XCR. została uaktualniona, wraz z opisem reklamacji tejże kurtki.
-------------------------------------------
krzysiek




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Agnieszka - 30-10-2006

Szczuro! Jesli jestes z Krakowa to nie polecam Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej bo nic nie wskurasz tylko stracisz czas. Najlepiej udaj się do Miejskiego Rzeczkika Konsumentów jest tam rzesza prawników którzy poważnie potraktują twoja skarge.
Powodzenia, warto warlczyć o swoje!




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - kardi - 30-10-2006

Agnieszka - napisz coś wiecej jak sie zakonczyla Twoja reklamacja.c




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - sasq - 30-10-2006

~SzyKa Uwaga w polsce są dwie firmy SUMMIT
jesdna to SUMMIT S.A. z chorzowa która z asolo nie ma nic wspólnego
(natomiast z innym sprzętem outdoor to a i owszem) druga to Summit z katowic sklep i przy okazji dystrybutor asolo. Puki co sobie ich chwalę
-------------------------------------------
jak by co to ja tu tylko sprzątam ;-)




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - mariusx - 01-11-2006

Witam, czytam forum od jakiegos czasu - teraz biorę aktywny udział. Powodem jest reklamacja butów firmy Garmont Passo GTX.

Po 5 miesiącach używania(zero chodzenia po górach) zaczął przemakać prawy but, po oględzinach okazało się że pękła podeszwa(vibram), woda podchodziła od spodu przez pęknęcie i w butach mokro. Aha wczesniej but zaczął skrzypieć, bardzo denerwujaca przypadłość.
Zauwazyłem również pęknięcie na lewym bucie(tez podeszwa).

Buty zostały kupione w firowym sklepie HM w Mikołowie(w markecie Auchan), obsługa przyjeła zgłoszenie, wypełniła kwity - czekam teraz 14 dni na odpowiedź (opinia rzeczoznawcy).

Po przeczytaniu perypetii innych uzytkowników forumz reklamacjiami przygotowany jestem na negatywna opinie fachmana od butów, ale nie mam zamiaru odpuścić, w butach za ponad 400pln z gor i vibram nie powinna pękać podeszwa(tym bardziej że znaczniki zużycia nie są nawet wytarte)

pozdr.
-------------------------------------------
mariusx




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - SzyKa - 01-11-2006

sasgu wiem że są dwie firmy, mnie chodzi o tą z Katowic - dystrybutora butów Asolo, już dwie reklamacje mi cofnęli




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Molu - 06-11-2006

Witam
29 kwietnia 2006 roku kupilem w Krakowie w SPRINT SPORCIE na Florianskiej buty Salomona. Zaplacilem za nie 228zl mialy to byc takie buty na lato na miasto i casem w gory.
W opisie bucika pisalo ze sa do walking'u :D pytam czy na miasto sie nadaja sprzedawca mowi ze oczywiscie tak. I teraz z butow jestem naprawde zadowolony, sa bardzo wygodne, noga sie mi w nich ei poci (jak w malo ktorych) podeszwa sie swietnie trzyma. Otrzymalem paragon i gwarancje na rok.
Teraz jaki problem:
na piecie prawego buta od wewnetrznej strony w materiale przetarla sie dziura. Stalo sie to jakies 2 tygodnie temu. dzis ogladam buty co tam sie w srodku dzieje, patrze a w lewym to samo.
Powiedzcie mi czy nadaje sie to do reklamacji ? Czego moge zadac i czego moge oczekiwac? Co w razie odmowy, klucic sie w sklepie czy jak ?:)
Jestem z Tarnowa wiec do Krakowa za czesto nei jezdze, ale ze jade niebawem kupic kurtke na zime to zalatwil bym to przy okazji.
A i jeszcze ile moze trwac ewentualna naprawa ? bo co oni to zaszyja zalataja czy jak ?
dzieki za pomoc




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Leśny Dziadek - 06-11-2006

Molu --> gdyby czasem reklamacja nic nie dała to z całego serca polecam szewca na ulicy Grodzkiej (po prawej, zaraz przed UJ idąc od Rynku). W zeszłym tygodniu oddałem tam (bez większych nadziei) swoje ukochane, 7 letnie Salomony po okropnych przejściach (zamek zepsuty, rozerwany tył, urwane plastikowe oczka do sznurówek i DZIURY W PIĘTACH aż do kodury - czyli ''Twoja'' przypadłość.).

Wszystko zrobione na cacy. Zamek wszyty, rozdarcia naprawione, dziury w środku wypełnione i obszyte nowym materiałem na pięcie. Koszt naprawy ... 35 zł.
-------------------------------------------
Leśny Dziadek




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - kardi - 06-11-2006

Molu-Prawdopodobnie szkoda Twego zdrowia , powiedzą że uszkodzenie spowodowane winą uzytkownika , zle dobraną wielkoscia buta- ble, ble... lepiej odrazu idz do dobrego szewca jak radzi Ci Leśny Dziadek
P.S. Nie wiem czy wydarcie sie ,,zapietek '' wogóle podlega reklamacji? najlepiej aby wypowiedzial sie jakis sprzedawca - ktorych tu dostatek :D




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Molu - 07-11-2006

zapytac nie zaszkodzi wiec jkak bede w Krakowie to wezme te buty i pojde dowiedziec sie co i jak, jak nic nei zdzialam to poleca do szewca :)
Dzieki za opinie panowie :)




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Leśny Dziadek - 07-11-2006

Dodaję kolejny komentarz w sprawie naprawy. Jeżeli rzecz jest bardziej skomplikowana i dotyczy ''płatów skóry'' (np. charakterystyczne klapki z zamkami w starszych Salomonach) to udać się należy do ... cholewkarza!

Profesja taka istnieje i jest kultywowana w Krakowie na ul. Wawrzyńca (koło starej zajezdni tramwajowej).

Swoją drogą ironia losu i rechot historii. Buty z vibranem, kosmicznymi texami, cudami na kiju - ale jak się klapka urwie to trza do cholewkarza :)
-------------------------------------------
Leśny Dziadek




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - rumcajs - 07-11-2006

i tyle warte są te kosmiczne cuda...
dla tego nie ma jak skórzany klasyk - koncepcyjnie niezbyt odległy od trzewików z epoki cholewkarza :)
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Leśny Dziadek - 07-11-2006

Rumcajs, nie doceniasz Japończyków. Pewnie nasze wnuki będą do każdej pary butów dostawać takiego małego robota, jak R2D2, co to nie przerywając spaceru buta połata i sklei korzystając z zalegającej na około materii :P

A testy na NGT A.D. 2050 będą się kończyć stwierdzeniem: ''niestety, but jest potwornie ciężki. 123 gramy to waga monstrualna, jak na obuwie trekkingowe'' :))
-------------------------------------------
Leśny Dziadek