NGT
Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) (/thread-2407.html)



RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Danek - 26-09-2005

witam ponownie !!!!

Jakies 1,5 tygodnia temu pisałem o moim problemie z reklamacja butow Garmount Force Nubuk GTX !!! Do tej pory nic nie udalo mi sie zalatwic..!!!

Otoz jak wspomnialem firma (!!!!!>Discovery Lab.<!!!!),która dostarczala buty marki garmount do tego sklepu zawineła sie (chyba jakos w 2004 roku) i sklep nie ma gdzie tych bucikow zareklamowac! A ja kupiłem butki u nich w lutym 2005r.( Czyzby sklep sprzedawał buty wiedzac ze w przypadku jakiejkolwiek reklamacji nie bedzie miał mozliwosci ich zareklamować...???!!!!!!!!!)

Zeby było smieszniej w ofercie tego sklepu nadal sa w sprzedazy buty firmy Garmount (m.in. rownierz ten model ktory ja reklamuje) !
I dowiedziałem sie ze jedynym przedstawicielem Garmounta na polske jest '' MOUNT Sp. Z O.O.'' !!!! Jak dzwoniłem do MOUNT'a miła Pani poinformowała mnie ze ten SKLEP nie jest zaopatrywany przez nich...!!!!
Wiec nasowa sie pytanie skad ten Sklep (a jest to specjalistyczny sklep z obuwiem turystycznym) ma Garmounta i dlaczego nie moze zareklamowac moich butow???

A i dzisiaj sie dowiedziałem ze maja juz na papierze orzeczenie NIEZALEZNEGO PROFESJONALNEGO rzeczoznawcy z pieczątką ktory ztwiedza ze powstała wada wynika z mojej winy !!!!!

Postaram sie ja opisać:
- jak wczesniej wspomniałem po powrocie z lasu pojawiło się pierwsze niewielkie pęknięcie skóry (musze dodać ze buty sa w bardzo dobrym stanie bo zawsze były pielęgnowane i impregnowane zgodnie z zaleceniami producenta! NIKWAX do nubuku) w okolicy czuba buta w miejscu połączenia gumy z nubukiem- dokładnie w miejscu zmarszczek tzn. zgieciu- gdzie but pracuje!!!

I wydaje mi sie ze jest to wada materiału gdyz skora w tym miejscu pracyje i nie powinna po przejsciu raptem 500 km pękać! (jak wspomniałem pęknięcie na razie jest niewielkie ok.0,5 mm ale to tylko
kwestia czasu)!!!!

A i rozmawialem z szefem sklepu, ktory nad wyraz uprzejmie poinformował mnie o opini rzeczoznawcy i mimo wszystko naprawi mi buta jakims KLEJEM...????!!!!
- jek to rozumiec zwykła uprzejmosc czy moze sie czegos boi ( moze sadu konsumenckiego??)

Bardzo miła pani w MOUNT'cie powiedziała mi ze oni tego typu peknięcia uwzgledniają. Ale jak widac PROFESJONALNY RZECZOZNAWCA wie lepiej!!!!!

CO ROBIC!!!! Potrzebuje TE BUTY na wczoraj!!!nie mam kasy zeby kupic nowe! Ale Jak bedzie mus to kto wie!!!

Mam pytanie. Umowiłem sie z szefem sklepu na rozmowe. Czy zgodzic sie na klejenie ( czy takie uzkodzenie da sie wogole zkleic????) czy zadac wymiany albo moze zwrotu gotówki?
Jak sie zachowc??

Prosze o porade!!!
Pilne

Pozdrawiam Danek



-------------------------------------------
Przepraszam za błedy jezeli jakies popełniłem!




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Citiboy - 26-09-2005

Danek bodajze na poprzedniej stronie masz opisany caly proces reklamacji
przeczytaj dokładnie posty Radka
bo on to najlepiej opisał
reklamujesz w sklepie w którym kupiłes i nic cie nie obchodzi skad oni ten towar maja
nie ma sensu powtarzac pozdro




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Danek - 26-09-2005

A i mam jeszcze jedno pytanie do mutee i nie tylko!!!

Odnosnie tego adresu:

Mount SP Z.O.O.
Contact: Mr. Maciej Rudzki
Address: Ul. Stalowa 17-41506-Chorzow
Phone: 48 322450552
Fax: 48 322455411
Email: maciek@mount.pl

czyli HiMountain

dzwoniłem tam ale niestety miła pani powiedziała ze nie moze mi pomuc w naprawie tych butkow ( nawet odplatnie)! Moze rozmawiałem z nieodpowiednia osoba?

Masz moze inny pomysł co mogłbym zrobic?
Serdecznie Pozdrawiam!!!!
Daniel

-------------------------------------------
Przepraszam za błedy jezeli jakies popełniłem!




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Danek - 26-09-2005

Citiboy

Wszystko sie zgadza!!!

Wiem ze nie powinno mnie to obchodzic ale obawiam ze klejenie nie pomoze!!! i tego najbardziej sie boje.

Czy w takiej sytuacji mam prawo zadać zwrotu pieniedzy?

Dziekuje i pozdrawiam!
-------------------------------------------
Przepraszam za błedy jezeli jakies popełniłem!




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Doczu - 26-09-2005

Danek >>> sądzę, że powinieneś spotkać się z tym szefem, i pogadac po ludzku co i jak. Bez krzyków, szantazu i straszenia PIHem.
Opieraj się na tym, że TY kupiłes buty u nich w sklepie i to od nich wymagasz usuniecia usterki. Dowiedz się dokładnie jak bedzie wyglądać to klejenie klejem, czy bedzie to wygladać estetycznie itp. Jesli nie bedzie to wygladać estetycznie, to możesz domagac się wymiany obuwia lub zwrotu gotówki. Jesli jednak sprzedawca bedzie robił opory, to szykuj się na nielekką przeprawę przez sady konsumenckie itp.
Całą procedure masz opisaną w tym watku.
-------------------------------------------
www.doczu.tk




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - bizoinik3 - 26-09-2005

czy ktoś mi może podac adres firmy szyj acej kurtki JMP bo chcę sobie kupić i nie moge znaleźć strony na necie
-------------------------------------------
Bizonik




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Danek - 26-09-2005

Dzieki Doczu!
chyba tak zrobie jak mowisz ale powiem szczerze ze nie wierze w to zeby poszedł mi na reke!

A i nie zalezy mi tak strasznie na estetyce tylko zeby to klejenie było trwałe!!! w najblizszy weekend wybieram sie do lasu i wszystko sie okaze!
Dam znac jak mi poszło z tym szefem!

Serdecznie pozdrawiam!

Danek!

-------------------------------------------
Przepraszam za błedy jezeli jakies popełniłem!




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - karijjo - 26-09-2005

Takie małe ostrzeżenie nie kupujcie w sklepie Digitronik w Pile zbyt wartościowych rzeczy, nawet firmowych. Kiedyś byli ok, ale teraz im się w głowie poprzewracało. Kilka m-cy tem kupiłem tam kapelusz Salewy, odniosłem po miesiącu bo się okazło, że nawet koła nie mogli wyciąć, tylko z lewej kwadrat, a z prawej bardziej jajo przypominało, na to sprzedawca, że to materiał i nie idzie wyciąć koła z materiału. Odpuściłem bo bardzo nie rzucało się w oczy, ale ostatnio kupiłem tam garnki Campusa-wiem, że to nie firma ale byłem w potrzebie. Nie mogli mi wystawić paraganu, bo akurat im się kasa popsula, pomyślałem to tylko garnki... No i w domu okazało się, że wyglądają jakby ktoś im śróbokrętem przyłożył w dno.Zaniosłem następnego dnia, sprzedawczyni odparła, że ona nie może tego przyjąć na reklamację, bo wszystkie są takie, gdy pokazła mi inne okazło się, że mają źle wylaną formę, wszystkie prócz mojego. Zaczęła robić ze mnie głupka, więc jej te garnki zostawiłem i poczedłem. Głupka robił też ze mnie inny sprzedawca, powiedziałem im, że skoro tak postępują ze stałym klientem (zostawiem u nich przez trzy lata ponad 5 paczek) to proszę zwrot pieniędzy, na to oni, że nie mam paragonu i to moja wina, że kupiłem bez paragonu!!!! Większej głupoty nie widziałem. Gdy kilka razy powiedziałem im, że mnie to nie intersuje i zwrot kasy lub wymiana na coś innego po m-cu dostałem termos Pruimusa i okulary do pływania. Jak się okazało producent uznał reklamacje, jednak ich leniwe dupska wysłały garnki dopiero po dwóch tygodniach.
-------------------------------------------
Były i bardzo niezadowolony klient DIGITRONIK PIŁA




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - karijjo - 26-09-2005

czy naprawdę nie ma dziś już porządnych sklepów?
-------------------------------------------
Były i bardzo niezadowolony klient DIGITRONIK PIŁA




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Vafloo - 26-09-2005

OK. W skrócie zakończenie historii z butami Hi-Tec Sierra Light Low. O tym czemu reklamowałem pisałem wcześniej. Sprawa dziś się wyjaśniła. Reklamacja została odrzucona. Krótko mówiąc pani rzeczoznawca stwierdziła, że wszelkie uszkodzenia buta (przetarte siateczki, zjechana prawie na wylot podeszwa, wytarte zapiętki itp.) to wina mojego zbyt intensywnego (sic!!!) używania lub złej eksploatacji i konserwacji (cokolwiek to znaczy). Mimo nieuznania reklamacji, dbając o klienta zszyli mi te pęknięte siateczki.

Wniosek jest prosty: nie polecam tych butków hi-teca. Owszem są bardzo wygodne i lekkie, ale po roku używania nie mają prawie podeszwy, a jak dla mnie buty za 240 zł na jeden sezon to przesada.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - radar - 27-09-2005

Rozmawiałem z babką z Federacji Konsumenta i sprawa nadmiernego zużycia to nic innego jak wielka ściema. Spotkała sie z opiną ''rzeczoznawcy'' że buty były nadmiernie użytkowane i dlatego pękły. Szkoda że klient miał je jeden dzień na nogach:)))
Prawda o rzeczoznawcach jest taka że ten kto płaci ten ma opinie na swoją strone i tyle.
do Vafloo. co oznacza ''zła eksploatacja''?? może nosiłeś lewego buta na prawej nodze a prawego na lewej?? bo jak można buty źle eksploatować??
-------------------------------------------
radar




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - tytus - 28-09-2005

Dzisiaj mój szwagier chciał zareklamować w sklepie HiM, plecak Campo, kupiony jeszcze z logo Alpin's. I jakież zdziwienie spotkało go, kiedy ''szanowna pani ekspedientka'' mu na to, że nie może przyjąć zgłoszenia reklamacyjnego, bo to jest stary model z logo Alpin's, a nie z nowych HiM, a one miały tylko 1 rok gwarancji. Co ciekawe to ona już wydała opinię, bo tak jest i koniec, nie chciała pofatygować się nawet spisać dokumentu do centrali HiM. Poza tym powiedziała, że tak kazał jej robić szef- tradycyjna wymówka. Dopiero po pewnych argumentach moich, zdecydowała się przyjąć zgłoszenie reklamacyjne. Wszystko to działo się przez telefon z moim szwagrem, bo ona nawet nie chciała ze mną rozmawiać. Dla sieci
Hi Mountain, sklep w Lublinie na Świętoduskiej Skaut, który jak wiem nie jest to własność HiMountain, jest to duży minus na tak duze miasto. Mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni.

-------------------------------------------
tytus




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - uOkO - 28-09-2005

Witam!
Ja również mam problem dotyczący butów (Hi-Tec). Niedawno zauważyłem że odchodzi podeszwa w przedniej części buta, urwał się jeden szew i przetarł materiał na boku. Złożyłem reklamacje i... Otrzymałem identyczną odpowiedź jak Vafloo (moja wina za stan butów - złe użytkowanie, brak konserwacji - ale ''z uwagi na dbanie o klienta'' naprawimy i wymienimy). Do tego dochodzi fakt że około miesiąca po naprawie podeszwa znów zaczęła odchodzić a do tego pojawiły się normalne dziury z boków buta. Zapytam co i jak w Federacji Konsumenta i zobaczymy jak się co potoczy..
-------------------------------------------
lol - lots of lolipops




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - hxm - 29-09-2005

Witam wlasnie wczoraj kupiłem Thora i pani opowiadala jaka kurtka jest niesamowita i (...) zapewniala mnie ze kurtka jest z win protect plus.Uwierzylem jej na slowo zadowolony kupilem kurtke jednka dzisiaj przegladajac forum co zauwazam ze sa jednak z win protectem takze starsze modele na zew. kurteczki pisze win protect na wew wszywce rowniez win protect,na naklejce na ''ulotce'' win protect plus a parametry wypisane na ''karteczce'' w dalszym szeregu to 15000mm i 18000g czy zostałem oszukany za kurte dałem niecale 600zł kkutke kupilem w sosnowcu u producenta pozdrawiam czy powinienem to reklamowac
pozdrawiam
-------------------------------------------
hxm@tlen.pl




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - kaikow - 29-09-2005

Moja lepsza połowa miała kurtkę Mount&Wave Granite XTC. Po roku (kurtka nie była duzo używana) zaczęła się marszczyć .Nie była prana .Reklamowaliśmy ,po 2tygodniach dostała nową kurtkę . Amen




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Alosza - 30-09-2005

>>>> hxm >>>> masz prawo do zwrotu. Sprzedawcy powinni informowac o tym. Tegoroczne modele Thorów są juz z Winprotec'u Plus, ale starsze jeszcze ze zwykłego. A sporo jeszcze po sklepach wisi tych zeszłorocznych :). Ale tak na prawde różnica między tymi kurtkami jest niewielka i wątpię żebys kiedykolwiek zauważył różnice. Te starsze THORY też są super. NO ALE MIAŁEŚ PRZEŚWIADCZENIE ŻE KUPUJESZ TEN LEPSZY, więc masz prawo do wymiany szczególnie ze sprzedawca wprowadził Cię w błąd. Pozdrawiam
-------------------------------------------
No to chlup




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Oj - 30-09-2005

Alosza > chyba że nie woprowadził w błąd. Przecież to nie haft stanowqi o membranie. Jak pani powiedziała że jest winprotec plus to pewnie taki jest. Producent chyba wie najlepiej.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - chróściel - 30-09-2005

>Oj
panie w sklepie to nie producent. a poza tym nie ujmując pewnym paniom i panom w sklepie czasem mało wiedzę na temat sprzedawanego towaru.choć spotyka się często naprawdę fachową obsługę i otrzymuje się rzetelną informację.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - Oj - 30-09-2005

Chróściel> zainteresowany swoją koślawą wykrzyczaną polszczyzną (bez żadnej kropki, przecinka itp) napisał: ''kupilem w sosnowcu u producenta''. Więc jednak nie w sklepie a u producenta, który wie najlepiej.




RE:Reklamacje sprzętu outdoor (obuwie:osobny wątek) - chróściel - 30-09-2005

to tak samo jakbyś twierdził, że panie z Błękitnej Linii wiedzą o co biega w ''Telekomunie'':)))