NGT
[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Namioty] Namioty ekspedycyjne (/thread-2231.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Jachol - 09-09-2008

khumbu to byl na 100% ale nie widzialem go tylko jak uslyszalem o tym ze znajomy sobie kupil to go zagadnalem o ta dziure
jak kupowalem namiot to marabut trabil o tym patencie i sie troche zdziwilem jak po rozlozeniu namiotu slawetnej dziury nie bylo
koles zapewnil mnie ze jego khumbu ma dziure dlatego myslalem ze moj jest jakis niekompletny bo kupilem go na samym poczatku produkcji
moze on sobie zamowil ta dziure albo sciemnial po prostu -tego sie nie dowiem bo nie mam z nim juz kontaktu
pozdro
---
Edytowany: 2008-09-09 19:32:51
-------------------------------------------
nic to...




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - gołre-tex - 20-09-2008

@Juno:
ile waĹźy Tobie Arco z fartuchami?




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Nabla_blabla - 12-05-2009

Koledzy...
trochę przeszperałem i mogę rzec ''osiołkowi w głowie dano''...
Poszukuję namiotu 3 osobowego, cztero-sezonowego.
Jego chrzestem bojowym ma być tegoroczny-letni wyjazd na Szpicbergen. Czyli koło 5 stopni, możliwy wiatr, wilgotne podłoże czasami popada :).
Jako, że przez 2 tygodnie trzeba go na plecach nosić waga ma znaczenie ale jak wiadomo pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da.
Reasumując:
- 3 osoby;
- stelaż zewnętrzny;
- jeśli jest taka opcja mile widziana opcja na śnieg (może kiedyś wrócę tam zimą);
- waga jak zawsze, jak najmniejsza;
- Cena: k. 800zł ale jeśli ktoś ma coś za 1000zł i kładzie za to głowę to chciałbym wiedzieć o takiej możliwości.
Pozdrawiam
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - yahupies - 13-05-2009

Niedawno przechodziłem podobne rozterki. Po wnikliwej analizie (... wieeele godzin czytania i oglądania) wybrałem Hannaha Apache '09 - będzie testowany w Pn Szwecji, podczas sierpniowej przechadzki przez Sarek. Za 800 nic lepszego nie ma, jedynie fartuchów nie posiada, ma natomiast gigantyczną sypialnię, dwa wejścia (chyba ciut lepiej zaplanowane niż w marabutach) i zew. stelaż alu. Ciężko dostać, jest chyba tylko w internetowym hannahu pl. Oczywiście kolor żółto-pomarańczowy. Na koniec jedna uwaga... najfajniejsze za tę kasę są wszelkie geodezyjne dwójki - lekkie i mocne, naprawdę świetne (zwłasza Fjorda I Husky) - lecz nie ma szans na trzy osoby w środku - gdyby nie konieczność upakowania 3 osób w namiocie, to wziąłbym taką dwójkę właśnie!




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Zbysiu - 26-05-2009

Witam chce kupic namiot 4 osobowy na pola namiotowe (morze, gory) dla 4 osob, do 700zl. I ma ktos moze Husky Bright(porady itp.) bo zastanawiam sie nad zakupem tego namiotu, chyba ze polecacie jakies inne :) Dzieki
-------------------------------------------
Zbysiu




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - jaco - 26-05-2009

Zbysiu. Czy to jakiś namiot na ekstremalne wypady w Himalaje ,Pireneje, Andy, lub choćby Tatry .
Niestety do 700 zł nie kupisz namiotu do zastosowań ekstremalnych.
-------------------------------------------
W życiu piękne są tylko chwile




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - mufik2 - 27-05-2009

Nabla_blabla -> Polecam pod rozwagę Fjord Nansen Runar. Zdaje się spełniać wszystkie Twoje wymagania, włącznie z ceną... :)

yahupies -> Może się spotkamy w Szwecji - będę się przemieszczał po szlaku, który nosi nazwę Nordkalotten i miejscami zawadza o Sarek :)
-------------------------------------------
Niestrudzony poszukiwacz różnych szlaków... :)




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - yahupies - 28-05-2009

Taaa Runar to znakomita propozycja Fjorda, lepszy o Hannacha o fartuchy i silikon na tropiku. I nadal fajny kształt, skrzyżowanie tunel/kopuła jak we wcześniejszych. Namiot naprawdę bardzo.

mufik 2 -> Idziemy z Pn na Pd, wchodzimy w Suorvie, wychodzimy w Kvikkjokk i nie śpieszymy się zbytnio. W okolicy 2 pierwszych tyg. sierpnia.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - mufik2 - 28-05-2009

Co do namiotu, to ja mam nieco lżejszą odmianę Runara - Geilo i bardzo go sobie chwalę, bo m.in. jak ''3'' jest dość lekki.

yahupies -> My będziemy szli z Kvikkjokk, przez Pieskehaure do Ritsem - a więc w zasadzie obejdziemy Sarek od południa i od zachodu, a potem przez okolice Kebnekaise, do Nikkaluokty. Dwie pierwsze dekady sierpnia. Kto wie, może się gdzie miniemy... ;)
-------------------------------------------
Niestrudzony poszukiwacz różnych szlaków... :)




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - jędruś - 28-05-2009

W temacie namiotów ''trzyosobowych'' Fiorda - dla mnie 155 cm na szerokość na trzy osoby - to trochę mało. Choć jak widzę ich dwójki mają
125 cm czyli po 62,5 cm na osobę. Da radę.Może być problem natomiast aby taką chudą osóbkę znaleźć na trzeciego żeby jej wystarczyły te dodatkowe 30 cm - może spać na boku w końcu;)
Moja półekspedycyjna dwójka ma 150 cm na szerokość(waży 2,9 kg) i nie życzyłbym nikomu spać w niej w trzy osoby.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - mufik2 - 28-05-2009

Jędruś -> Jakby Ci to powiedzieć, po prawie sześciu latach ugniatania się w dwie osoby w namiotowej sypialni o wymiarach dł.xszer.xwys.-200x120x110, zamieniliśmy Andy II na Geilo, który jakkolwiek cięższy o pół kilo ma sypialnię o wymiarach 220x160x115. Jak dla dwóch osób, jest to wręcz apartament... ;)) Jedyna przewaga Andów II nad Geilo to wielkość przedsionka.

yahupies -> Jeśli już masz na celowniku produkty Hannaha, to zamiast Apache'a z pstrokatym tropikiem, jeśli wolno zasugerować, proponowałbym raczej Coverta. Ma rewelacyjne ''przełożenie'' rozmiarów sypialni (210x185x115) na ogólną wagę namiotu (3,1 kg).

A swoją drogą, to designerzy kolorystyki produktów Hannaha chyba pogłupieli w ostatnich latach - jeszcze w 2005 r. namioty serii extreme, lite i adventure miały taki fajny kolor tropików... :0
---
Edytowany: 2009-05-28 19:00:51
-------------------------------------------
Niestrudzony poszukiwacz różnych szlaków... :)




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - yahupies - 28-05-2009

Covert, całkiem fajnym namiotem jest, rzeczywiście lekki, ale nie ma zewnętrznego stelaża, wolę zaczynać od rozstawiania tropiku. Geilo ma zewnętrzny. Kolory Hannaha są odjechane, choć w rzeczywistości nie jest to taka żarówa jak na zdjęciach, pobrudzi się jeszcze... Na razie pooglądałem sobie Apacha, rozstawiając go dwukrotnie na chwilę. Jest olbrzymi, bardzo przyzwoicie wykonany, ciekawe jak da radę zimą. Za tydzień jakiś mały test w akcji, kimniemy się raz podczas przejścia Kampinosu wzdłuż. Mam nadzieję, że będzie lało.

mufik2 -> Jak przeprawiecie się przez Akkajaure? Chcecie to obejść?




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - mufik2 - 28-05-2009

yahupies -> Wedle moich ''obliczeń'' na naszej trasie będzie tylko jedna przeprawa - łodzią do Ritsem, a tak to cały czas na piechotę, od Kvikkjokk do Nikkaluokty.

Może przy kupnie Apache'a jest też do wyboru inny kolor tropiku? Na stronie Hannaha są typy: ta pstrokacizna i taki ''jasny'' grafit.

Geilo zniósł nocleg na śniegu, nawiasem mówiąc - w Kampinosie..., całkiem nieźle. Apache też nie powinien sprawiać problemów :)

yahupies, czyżbyś był ''stołeczny'', skoro wspominasz o Kampinosie? :)
-------------------------------------------
Niestrudzony poszukiwacz różnych szlaków... :)




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - yahupies - 29-05-2009

mufik2 -> Zgadłeś, z Tarchomina dokładnie.

Nabla_blabla -> Co zamierzasz, upatrzyłeś coś?




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Nabla_blabla - 02-06-2009

Witam,
- Fjord Nansen Runar odpada dla 3 powiedzmy ''większych osób'' :) [chyba, że 3cia będzie spała na boku :))
coraz bardziej przekonuję się do:
- Apache choć jeszcze nie widziałem na żywo ale rozmiar sypialni mnie przekonuje (do tego cena i zewnętrzny stelaż). Minusem jest brak fartuchów ale na Szpicbergenie latem się nie przydadzą a myślę, że i na śniegu da radę bez nich...
czeka mnie wizyta jeszcze kilku sklepach (Podróżnik, Sherpa) i wtedy zobaczymy
-------------------------------------------
Nabla_blabla




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - mufik2 - 02-06-2009

Nabla_blabla -> Z Twoich słów wynikałoby, że te trzy osoby, które mają spać w tym namiocie, będą naprawdę duże, skoro prawie 160 cm szerokości sypialni jest niewystarczające... ;) Nie mniej jednak Apache ma lepsze przełożenie wagi do wielkości sypialni (jest to chyba właściwość prawie wszystkich większych hannahów, m.in. Coverta, Targeta itd.), niż Runar i to chyba przesądza sprawę... Tylko ta nieszczęsna kolorystyka tropiku..., chyba że nie ma ona dla Ciebie specjalnego znaczenia.
Inna rzecz, że - moim zdaniem - namioty, które są nominalnymi ''trójkami'', sprawdzają się raczej jako ''dwójki''. Jeśli iść tym torem rozumowania, to dla trzech osób odpowiednim namiotem będzie... ''czwórka'' ;)), ale to z kolei jest nie do pomyślenia w przypadku wędrówek, kiedy wszystko trzeba nosić na własnym grzbiecie
-------------------------------------------
Niestrudzony poszukiwacz różnych szlaków... :)




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - yahupies - 02-06-2009

Choć mam Apache'a, to dzisiaj brałbym Runara, jest promocja na Fjorda do 7.06 -15%. Cena jak za Apache, ale są fartuchy i silikonowany tropik (lecz sypialnia węższa o 30 cm). Looknij na tego Runara, w Horyzoncie na MDM'ie spokojnie go rozstawią żeby obejrzeć.
Waga na worku Apache'a to ściema 3,7 (rowniez w materiałach promocyjnych Hannaha), za to juz na instrukcji jest 4,2 kg. Raunar 4,1 na stronie e-horyzonu.
Joł!
---
Edytowany: 2009-06-02 23:07:04
---
Edytowany: 2009-06-02 23:08:29
---
Edytowany: 2009-06-02 23:09:58




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Ged - 04-06-2009

Nabla_blabla - w Hillebergu Tarra (szerokość 140 cm) spaliśmy zimą na Rycerzowej w 3 osoby. Nie było żadnego problemu. Zwróć uwagę, że oprócz szerokości podłogi istotne jest też nachylenie ścian namiotu. Tarra ma konstrukcję geodezyjną o niemal pionowych ścianach. W innych konstrukcjach nachylenie ścian ma z reguły mniejszy kąt, co ogranicza ci przestrzeń podłogi do wykorzystania.

yahupies - pozdrowienia z Tarchomina ;)




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Zbynek Ltd. - 04-06-2009

Już mi się ta Tarra spodobała, ale jak zobaczyłem cenę, to już nie lubię jej :-)
Jedynie 875... zielonych.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Ged - 04-06-2009

Zbynek, cena sugerowana na EU - 965 eur. Ja kupiłem Stanach na wyprzedaży (egzemplarz wystawowy; stan idealny) z duużą obniżką przy baardzo niskim kursie dolara. :))))