NGT
[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Namioty] Namioty ekspedycyjne (/thread-2231.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Arni - 03-07-2008

eee, no coś ty. Zawsze można odpiąć sypialnię i złożyć wszystko osobno.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Juno - 03-07-2008

Dziekuje za pomoc koledzy.
Od dluzszego czasu mysle, albo o Baltoro albo Khumbu.
Ale kazdy ma jakies wady.
Khumbu krotka sypialnie. Na zime planuje miec Sportexa (Big Mamut albo Alaska) co daje 230 cm dlugosci. Ale chyba moge spokojnie zapomniec o takiej sypialni w rozsadnej cenie. Wiec pewnie wymysle jakis patent na spiwor w miejscach styku z sypialnia.
Za to Baltoro, ma wieksza sypialnie, dwa wejscia. A to go sytuuje faworytem.
Czeskie wynalazki (w dobrym tego slowa znaczeniu) sa niedokladnie opisane, a wiec nie biore pod uwage.
Niby jest Fjord Nansen czy jak sie topisze.
Ale widzialem w horyzoncie cos takiego (TRAIL DOME II Jack Wolfskin):
http://www.e-horyzont.pl/site/index.php?mod=offers&kat=3&prod=3189
I Brak fartuchow, ale moze kupie plandeki, ktore ktos przy okazji podlog w namiotach wkleil i potne je i uzyje jakos.
A to: http://www.e-horyzont.pl/site/index.php?mod=offers&kat=3&prod=3185 ?
Dziekuje i pozdrawiam, co nie zmienia faktu, ze wciaz czekam na rady.
:-)
---
Edytowany: 2008-07-03 22:57:36
---
Edytowany: 2008-07-03 23:17:58




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - kubaa - 10-07-2008

Witam,
Obiecałem, że napisze kilka słów o namiocie Husky Falcon jak tylko go dostanę, dzisiaj przyszedł pocztą więc piszę.
Namioty te są trudno dostępne w Polsce, Husky ma sklep internetowy ale nie wysyła poza granice Czech, na Eukasa.pl niby są i to w dobrej cenie, ale nie ma na stanie, a w innych sklepach ich cena dochodziła do 900zł.
Ja zamówiłem na www.scoutdoor.cz i bardzo polecam ten sklep. Wzorowy kontakt, o wszystko pytałem przez Skype po angielsku i nie było problemów.
Za namiot zapłaciłem 27 czerwca kartą 4591 Kč + 200 KC za przesyłke. Na początku pobrano mi z konta 670zł, ale w końcu zniknęło 690 ;] Nie wiem z czego to wynika.
Namiot został wysłany 4 lipca, przesyłka przyszła do mnie 10 lipca.

Od razu skoczyłem na zewnątrz i go rozstawiłem, przy pomocy instrukcji poszło całkiem sprawnie. Użyłem tylko 11 szpilek z 22 dostępnych w zestawie i jak na mój gust to namiot był dobrze napięty. Odciągów nia używałem, nie rozkładałem też dokładnie fartuchów. Przyjdzie na to czas w innych warunkach.
Przedsionki są dość przestronne, wejście jest całkiem wygodne. W środku miejsca dla dwóch osób jest bardzo dużo, wariant z trzema osobami będę musiał przetestować w boju, ale wydaje się znośny pod warunkiem, że wszystkie bagaże zostaną w przedsionkach (wydaje mi się, że 3 plecaki się zmieszczą.)
Podłoga jest wykonana z cienkiego materiału... mogę porównywać z moim tescowym namiotem (baaaaaaaaaaardzo cienkiego) lub z Bergsonem Oregon 2 kolegi (ciągle jest sporo cieńsza). WYgląda delikatnie, ale mam nadzieję, że troche wiele przetrzyma :/

Ktoś prosił o sprawdzenie czy sypialnia na pewno ma 220cm. Niestety zapomniałem zabrać metra ;p Sprawdzę wieczorem w pokoju. Ja mam 185cm wzrostu i wydaje mi się, że będzie w sam raz. Tzn. nie będę dotykał śpiworem ścian sypialni.

Namiot zważyłem. Niestety (a może stety bo ammy dokładniejsze wyniki) moja waga ma limit 2kg więc wszystko ważyłem osobno:

22 szpilki + pokrowiec na nie = 322g
stelaz z aluminium z pokrowcem = 625g
worek z zestawem naprawczym = 174g
sypialnia = 1058g
tropik = 1642g

cuzamen do kupy = 3821g vs waga producenta 3700g

Gdyby tak nie zabierać worka z zestawem naprawczym i połowy szpilek to wyjdzie troche ponizej 3500g
Na stronie podają min wage 3200... to oni liczą, że nie zabiorę ani jednej szpilki ? Czy zapomne o stelażu ? :P

Namiot wydaje się praktyczny, dość łatwo tak go rozstawić aby był dobrze napięty i w miarę stabilny. Posiada kieszonki i takie tam rozne pierdółki.

Nie podoba mi się worek. Wygląda jak z supermarketu i ma suwak. Wolałbym troche większy gabarytowo wór zwijany z jednej strony z dwoma trokami kompresującymi. Taki jak jest w Oregonie 2.

Oczywiście zrobiłem trochę fotek które udostępniam. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu namiot przejdzie chrzest bojowy i napiszę coś więcej.

http://picasaweb.google.pl/suchyy/Namiot

PS. Juno chyba pisał, że namiot nie jest juz dostepny, ale podał linka do angielskiej strony producenta. Na czeskiej ciągle jest. www.huskycz.cz

Pozdrawiam ;)
Kuba




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - ptb - 11-07-2008

Falcon jest dostępny na stronie pixmania.pl za około 500zeta

>kubaa problem worka kompresyjnego rozwiązałem kupując worek (akurat był to mckinley za 20zł np. w znienawidzonym intersporcie). W stosunku do oryginalnego worka mogę skompresować do połowy wielkości tego na co pozwala patent producenta. Więc warto wydać te 20zeta

>Juno jak chcesz to możesz obejrzeć fridtjofa u mnie
---
Edytowany: 2008-07-11 10:09:12




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - kubaa - 11-07-2008

@ptb: kupowałeś coś kiedyś w pixmanii ? Z tego co pamiętam to wysyłka kosztuje ok 100zł (z Francji) i podobno strasznie kręcą z reklamacjami. Sądem ich nie postraszysz bo polskie prawo ich chyba nie obowiązuje. Nie mówiąc już o kosztach wysyłania czegoś na reklamacje...

Zastanawiałem się nad kupowaniem tam, ale zrezygnowałem.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - ptb - 11-07-2008

Nie kupwałem ale dobrze wiedzieć, dzięki.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - kubaa - 11-07-2008

w sumie nie chcę tu nikomu robić czarnego PR, jak widać np tutaj:
http://www.ceneo.pl/;0020-20-1-973-9;003182-0a.htm

Wiele osób jest zadowolonych, ale nie trudno także o takie wątki:
http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=21139

Jak dla mnie zbyt duże ryzyko.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Juno - 13-07-2008

@ptb
Dziekuje za propozycje, ale zdecydowalem sie na Marabut Arco z doszytymi fartuchami. Na 2 osoby jak znalazl. :-)
Co do Pixmanii czytalem tylko opinie inncych w necie i tylko co do cen transportu, ktore wedlug niektorych siegaly 300 zeta.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - maciek.k - 13-08-2008

Witam, od dłuszego czasu przeglądam wątki na forum ale mimo wszystko poprosze was o pomoc.
Wybieram sie w podróż marzeń do Am. poł. w planach między innymi trekng w Andach. Interesuje mnie namiot, który będzie sprawdzał się zimą, ale i w upalny dzień podoła. Będę go nosił na plechach więc waga odgrywa dużą role. Czy zewnętrzne pałąki umożliwiaja rozbicie samej sypialni???Dodam, że chodzi o 2 os. a ja mam 193cm wzrostu. Będe miał również możliwość zakupu w Angli. Czekam na prpozycję.

Pozdrawiam
-------------------------------------------
Maciek




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - elbrus - 20-08-2008

szukam 1-osobowego namiotu który ma posiadać fartuchy przeciwśnieżne, aluminiowy stelaż, podwieszaną sypialnię co byście polecili
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Spineless - 20-08-2008

http://www.hannah.cz/rs/upload/dload/file/tunel.wmv - ciekawy test Hannah Attack i Vertigo w tunelu aerodynamicznym (wygrywa ten pierwszy). Dziwi natomiast sposób rozstawienia Vertigo względem wiatru - mniej opływowym bokiem o większej elastyczności masztów do wiatru, ja go zawsze rozstawiałem w taki sposób by był jak najbardziej opływowy i sztywny...ale może ja się nie znam :)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Spineless - 08-09-2008

wyrasta nowy konkurent Marabutowi Komodo Plus
http://tiny.pl/8c8f
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - ludz - 08-09-2008

ceną to tak... ale ta podłoga, heh.... ostatnio przemokła w takim jednym namiocie podłoga 7k, wiec heh... na śniegu może się sprawdzi jednak - w końcu takie jego przeznaczenie.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - kardi - 08-09-2008

Ludz - jaki masz namiot Him-a i jaki marabuta ? jak dlugo użytkujesz i z jaką czestotliwoscia? czy może tylko patrzysz na cyferki na stronie i wydajesz opinie?
-------------------------------------------
Him super lite,expedition 3 , Marabut khumbu




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - ludz - 08-09-2008

kardi: tak, patrzę tylko na cyferki. daleki jestem od opinii ''to przemoknie, a to nie.'' niemniej, miałem przyjemność spania ostatnio w hannahu z podłogą 7k i przemokła. tyle.
jednak moj powyższy post nie byl do konca jasny.

nie chcę rozpoczynać dalszej dyskusji, bo fakt - nie mam nic do powiedzenia nt. tych 2 konkretnych namiotów.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - lexiu - 09-09-2008

Ja zdecydowałem się na Khumbu, właśnie nabyłem drogą kupna na wyprzy w Intersporcie w zacnej cenie 679 zł.
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Simba - 09-09-2008

lexiu, są żółte czy zielone na tej wyprzedaży? Dużo jeszcze zostało? W którym mieście (i intersporcie) jest wyprzedaż? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź, bo jak mogę zaoszczędzić 200zł to nawet mi się opłaca jechać do Warszawy :D.
---
Edytowany: 2008-09-09 09:00:32




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - lexiu - 09-09-2008

Simba, są żółtre i oliwkowe, jak nie będzie w danym sklepie to ściagają w promo cenie z innego, dajesz 10 % zadatku i za 2 dni masz namiot. U mła nie było wcale dlatego mi ściagali. Zadzwoń do najbliższego i spytaj się czy akuratnie są. Z tego co widziałem, zza pleców pracownika, w systemie to khumbu powinny byc po jednym w kazdym sklepie.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - lexiu - 09-09-2008

sorki, że dubel, ale na tym kompie nie mogę się logowac, promo 200 zł jest na wszystkie marabuty, w kazdym miescie.
Wiedząc, iz intersport to sieć, a więc powinny być wyprze jak przyuwazyłem, że maja marabuta postanowiłem przyczaic się. Znając niechęć prodecenta do wszelki wyprzy i promo myślę, że jest to okazja.




RE:[Namioty] Namioty ekspedycyjne - Simba - 09-09-2008

Ok, dzięki za info. Jeszcze tylko muszę wymyślić kto mi pożyczy 700zł i do dzieła ;-). A jeszcze z ciekawości: który to rok produkcji? Boję się żeby się nie okazało, że pozbywają się sławetnej serii z podłogą 3000...