NGT
[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów (/thread-2178.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - MrRazoR - 26-01-2016

Cześć wszystkim,

Chciałbym zapytać czy znacie jakąś tańszą alternatywę dla plecaka Deuter Guide 45+. Planowałem kupić ten model na najbliższą wycieczkę, ale koszty wyjazdu troche przekroczyły wcześniejsze plany i pomyślałem żeby jednak kupić tańszą alternatywę niż Duter za 500 zł.

Będę wdzięczny za wszelkie polecenia, najlepiej dostępne w sklepie w Warszawie, bo jade w najbliższą sobotę i już nie mam czasu zamawiać.
-------------------------------------------
Pozdrawiam, Paweł




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - m - 26-01-2016

A jaką konkretnie funkcjonalność Deutera ma substytutować ta alternatywa?
A masz jakieś plecaki tak w ogóle czy to pierwszy plecak i pierwsza wycieczka?
-------------------------------------------
m




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Pim - 26-01-2016

A dlaczego Guide 45? Piszesz wycieczka. Na wycieczkę, do noszenia t-shirtów, skarpetek na zmianę, piwa na imprezę na prawdę można kupić plecak tańszy i też będzie dobry.
Guide jest modelem wspinaczkowym. Zaprojektowano go do noszenia wspinaczkowego szpeju, przypinania nart, sprzętu do wspinaczki w lodzie etc...Jest relatywnie wąski i wyciąganie, przepakowywanie wcale nie jest takie wygodne. Po prostu służy do czegoś innego...
No chyba, że przez słowo wycieczka rozumiesz turę skiturową po Tyrolu ze schroniska do schroniska? W takim przypadku jest to model wart przemyślenia...
-------------------------------------------
Pim




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - boguś b - 26-01-2016

Podpisuję się pod ty, co Pim napisał.Tylko ten plecak ma chyba rozpinany bok na całej długości więc chyba z tym przepakowaniem nie jest tak źle.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - PRS - 26-01-2016

Jest jeszcze jeden powód Pim o którym kolega MrRazoR nie napisał.
Te plecaki (Guide) ,,pasują'' dla osób, które się są zbyt rozbudowane w barach/klacie.
By były bardziej funkcjonalne turystycznie nalezy dokupić do nich kieszenie boczne a to dodatkowy wydatek ok 80 zł.

W Warszawie ,,od ręki'' albo są (zbyt) wysokie ceny... albo pozostaje Decathlon/ Go Sport lub jakieś worki marki 4F.
Można się zapytać ewentualnie o Wisporty czy są w sklepie stacjonarnym przy ul. Kinowej np. Irbis 55 http://www.domenasportowa.pl/product-pol-6973-Plecak-turystyczny-WISPORT-Irbis-55-l.html za 262 zł
lub inne http://tiny.pl/gtpgd
Lub Verden przekraczający budżet http://tiny.pl/gtpgj
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - malkontent - 24-02-2016

Po przebiciu się przez masę tematów oraz ofert w sklepach jakiś obraz mam i teraz mierzę go z oczekiwaniami. Problemem jest to, że większość plecaków 40-50l nie ma zbytnio możliwości sensownego przymocowania namiotu!!
Wg. potrzeb:
- pojemność +/-50litrów
- możliwość przytroczenia namiotu, karimaty
- pokrowiec (lub tańszy plecak i dokupić od razu ~ 100zł)
- fajnie jakby był dostęp od przodu/boku do plecaka
- możliwość sensownego ściśnięcia jeśli w połowie pusty
- boczne kieszenie wskazane
- wytrzymały :-)
Cena - może i do 700zł (idealnie jakby do 800zł udało się zmieścić z tym plecakiem + jakiś sensowny mały do 30litrów żeby zwinąć go i wsadzić do większego).

Patrzę w stronę Deuterów w dużej mierze przez sporo pozytywnych opinii i o systemie nośnym i wytrzymałości.
Niby Aircontact 45= lub 55+ byłby, ale może coś taniej, a spełniającego wymagania.
A do Futury Vario 50+ namiot podepnie, bo jakoś tego nie widzę.
Btw. Aircontact teraz za 710 a Futura za 750.

Jest jeszcze Deuter Rise Tour 45, ale tu cisza na jego temat.

Pytanie: plecak tańszy od Deuterów, a charakteryzujący się podobną funkcjonalnością (namiot, karimata, drugie wejście, ew.pokrowiec) i wygodą?
-------------------------------------------
malko




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - T25 - 25-02-2016

@malkontent

Polecam Ospreya, np. K48 u pana Karola ze Skawiny:
http://olx.pl/oferta/osprey-kestrel-38-48-plecak-turystyczny-CID767-ID9Djkp.html#b4e7b28fae

Albo w oficjalnej dystrybucji za ~700:
http://www.hiker.pl/osprey-kestrel-48-uniwersalny-plecak-w-gory-1-50-kg-p-11.html
-------------------------------------------
Pzdr.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Monter - 04-03-2016

Po 3 miesiącach poszukiwań także wybrałem Ospreya Kestrel 48.
W finale pobił ACT Lite od Deutera... zrezygnowałem bo K48 ma więcej mozliwośc do troczenia i jak bede brał coś większego to na 99% bedzie to AC więc po co dublować podobne konstrukcje.
Lowe Alpine Cholatse II 55-65- ponoć firma dziwnie mierzy pojemność i worki są mniejsze niz deklarowana.

Teraz tylko wypatruje okazji go sprawdzić




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - The Coon - 12-03-2016

zapytanie do profesjonalistów;].
Szukam plecaka, który sprawdziłby się w następującej sytuacji:
*musi przetrwać ze mną podróż samolotem. Skompresować się tak, żeby zmieścić się do kosza sprawdzającego bagaż podręczny w Wizzair. Następnie się dekompresować (żebym mogła włożyć tam część rzeczy z bagażu rejestrowanego, który dzielimy na kilka osób,ubrania, prowiant itp). Chodzi mi tu np o odpinany komin, kieszenie boczne, wyciągany stelaż itp.
*następnie musi wytrzymać 2 tyg w norweskich deszczach, w całkowitym outdoorze, czyli spanie w namiotach i treking non stop.
Dodam może jeszcze, że spodziewam się jakiś 12 kg obciążenia. Może troszkę więcej.
Zależy mi na materiale, żeby nie przemókł przy byle mżawce, chociaż oczywiście pokrowce i worki uwzględniam.
Mam 174 cm wzrostu i jestem szczupła (ale nie że jakaś licha, co trzeba to udźwignę).
Przyznam, że rozglądam się raczej po rynku wtórnym.
I czy moglibyście rzucić okiem na ten przedziwny wynalazek:
http://olx.pl/oferta/plecak-turystyczny-codura-stelaz-wewnetrzny-40-l-CID767-IDaY8qb.html

Celuję raczej w jakiś oldschoolowe klasyki, a nie no name, ale zwrócił moją uwagę bo teoretycznie spełnia moje wymagania. Tylko system nośny mnie martwi.
Będę wdzięczna za każdą rade. I z góry przepraszam za ignorancję, jeśli zaistniała.
-------------------------------------------
The Coon




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - -PITdoggy- - 12-03-2016

Ten plecak powinno się przymierzyć. Ale oceniając same zdjęcia mam wrażenie, że wentylacja pleców raczej znikoma. Brak regulacji systemu nośnego- patrząc na to i na pas biodrowy- trudno powiedzieć, czy wygodnie ''posadzisz'' go na biodrach.
---
Edytowany: 2016-03-12 22:04:00
-------------------------------------------
I speak fluent sarcasm.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - The Coon - 12-03-2016

Dzięki za odp. No mam go niby mierzyć. Moje doświadczenie w wybieraniu plecaków są marne, dlatego obawiam się, czy będę umiała chociażby ocenić, czy ''siedzi: czy nie ''siedzi''jak ma siedzieć.
Zanim go przymierzę pochodzę po jakichś sklepach i popytam i pomierzę żeby nabrać wprawy w ocenianiu. A jak ktoś kojarzy sklep w Warszawie albo w w Rzeszowie z miłym człowiekiem, który coś doradzi i skóry nie zedrze to też będę wdzięczna za inf.
-------------------------------------------
The Coon




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - zjerzony - 13-03-2016

<<musi wytrzymać 2 tyg w norweskich deszczach, w całkowitym outdoorze
<<spodziewam się jakiś 12 kg obciążenia.
Słabo to widzę. Moim zdaniem po butach plecak jest najważniejszym elementem wyposażenia na taką turę. Ja wziąłbym jakiś normalny plecak, a jeśli by miał się nie miescić wymiarowo, to wolałbym nadać go na bagaż z resztą sprzętu a na pokład wejść z worem foliowym.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - The Coon - 13-03-2016

ale chodzi o to, że 40l 45 l to za mało?Czy o to, że porządne plecaki nie dają się kompresować? Zastanawiam się nad Karrimorem? takim 40 l. Ma chyba normalnie ok.62 cm wysokości, a jakbym miała duży bagaż podręczny to 55 cm. więc o pici kłak przekraczam. Może można go troszkę pougniatać. Z całym poszanowaniem dla Karrimorów.
Wyjmowany stelaż dużo by mi uprościł. tylko kurcze ciężko mi się doczytać takiej inf w opisach.
-------------------------------------------
The Coon




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - The Coon - 13-03-2016

A jeśli mam okazję kupić Wisporta Wentusa 65 L albo Karrimora 40 L. Który z nich lepszy na taką wyprawę?
---
Edytowany: 2016-03-13 12:18:27
---
Edytowany: 2016-03-13 12:45:19
-------------------------------------------
The Coon




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Anuz - 14-03-2016

Ja mam replikę plecaka niemieckiego wojska. Miałam też oryginalny plecak, ale niezbyt ładnie pachniał, bo leżał długo w magazynie. Szczerze mówiąc nie widzialam lepszego plecaka w tej cenie.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - PRS - 14-03-2016

Jak masz kupować specjalnie tylko na ten wyjazd jakiś kiepski worek za 200 zł to ja ci wypożyczę.
Nowoczesne plecaki pooglądasz w sklepie na Łuckiej koło punktu kasowego PGNiG a długowłosy, przesympatyczny sprzedawca podpowie na co zwracać uwagę ;)
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - FanatykSKI - 18-03-2016

ja tam moze nie jestem ekspertem, ale moim zdaniem lepiej kupic porzadny plecak - nawet gdy sie idzie na jednorazowa wycieczke. Lepiej miec przy sobie jakosciowe produkty. Zawsze sie kiedys moga jeszcze przydac. No a jak ktos czesto chodzi w trasy, to juz koniecznie powinien miec dobry i porzadny sprzet, zeby zawsze mogl na niego liczyc
-------------------------------------------
FanatykSKI




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Krakus - 18-03-2016

@The Coon

Bagaż podręczny Wizza to 42x32x25 cm. Dlatego na Waszym miejscu zamówiłbym wór transportowy, np. w Wisporcie i to większy niż te 100 l (np. średnica 60 cm lub 70 cm),ale nie przekraczający wymiarów Szerokość: 1,499 m, Wysokość: 1,194 m, Długość: 1,715 m i do niego wsadziłbym wszystkie plecaki.

Dodatkowo kupiłbym lekkie torby z materiału, nie przekraczające wymiarów małego podręcznego.

Oczywiście wszystkie ciężkie rzeczy do kieszeni kurtki, moja kurtka gdy leciałem do Gruzji ważyła około 4kg.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Monter - 02-04-2016

Jaki polecacie 'worek na wodę'' do kieszeni hydro Kestrela 48?
2 czy 3 litry. Myślałem nad bukłakiem Platypus- łatwość w czyszczeniu
Pytam bo chcę kupić w necie i wolę uniknąć wymian, niedopasowania etc.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Yatzek - 02-04-2016

Monter - przecież Osprey robi bukłaki i są one dopasowane ergonomicznie. Można do nich kupić wycior, co zresztą nie jest konieczne, bo cała góra się otwiera, więc jest świetny dostęp do czyszczenia i aplikowania np. kostek lodu bądź tabletek izotonika. Nie wybrzuszają się jak standardowy bukłak nieprofilowany. Ponadto ładnie wsuwają się do Kestrela, który ma przedział na bukłak pomiędzy komorą główną a wkładką tylną.
Co do pojemności, to jeśli kupujesz frytki duże - weź większy, jeśli małe - mniejszy ;-)
-------------------------------------------
Yatzek - nadworny tester NGT.pl :)