NGT
[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów (/thread-2178.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - cpu - 28-08-2012

Poszukuje plecaka 45 L (minimum 40 L) ktory bedzie dostosowany do wysokiej osoby (185 cm). Wiem sa wersje EL Deutera ale kurcze ceny sa troche kosmiczne. Mam Agadir JW 75 L na dlugie wyjazdy i potrzebuje cos na krotsze co bedzie bardziej uniwersalne niz to co mialem poprzednio - LA Beartooth Air 35 - fajny byl owszem ale troche za krotki na mnie i poza latem troche maly.

Jesli ktos mial juz podobny problem to prosze o pomoc.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - mikel - 28-08-2012

cpu
Tak naprawdę jak odrzucasz deutera to pozostaje Black Diamond, Gregory, i Osprey. Wszystkie robią plecaki w różnych rozmiarach, warto pomierzyć. Na allegro jest obecnie sporo plecaków BD, zapewne w znacznej części pochodzą z TKMaxxów ;) Ale nadal to chyba najtańsze opcje. Gregory poszedł ostatnio w górę, a na Ospreya warto poczekać do promocji.
---
Edytowany: 2012-08-28 12:29:53




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - 7 at work - 28-08-2012

@cpu
185cm to nie tak dużo. Jak chcesz kupić przez internet (bez przymiarki), to musisz szukać plecaka z regulowanym systemem nośnym. Podaj cenę max. za plecak, to wtedy coś będzie można pomóc.
-------------------------------------------
7




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - piotr.r - 28-08-2012

@cpu popatrz wcześniejsze strony.
@ mikel, świat nie kończy się na tych firmach co wymieniłeś. Jest dużo innych i wcale nie gorszych.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - mikel - 28-08-2012

piotr.r
To podaj, chętnie poznam inne, które robią plecaki dostosowane do wyższych osób i są dostępne w PL.
I piszę to bez jakiegoś ironizowania, im większy wybór tym lepiej.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - cpu - 28-08-2012

Zaplanowałem maks 400 zł na ten cel.
@7 at work: no właśnie miałem wcześniej Lowe Alpine Beartooth Air 35 i on był dla mnie za krótki przy maks. rozchyleniu systemu zastosowanego tam (pure zone air).

Sprecyzuje jeszcze żeby nie było jakiś niedomówień:
Poprzednio używałem Lowe Alpine Beartooth Air 35 L - jedyny zarzut do tego plecaka to za krótki na moje plecy. Sprzedałem ten plecak użytkownikowi forum i szukam czegoś co będzie dłuższe przy pojemności 40-45 L z podobną konstrukcją - a więc:
- 2 komory
- wyjście na bukłak
- sensowne komory boczne
- dosyć dobre możliwości troczenia

Narazie bardzo mi odpowiada Deuter Futura Pro 38.
Niestety nie mam możliwości przymierzenia plecaka więc muszę kupować przez internet i ew jeśli nie trafię odsyłać.

No i Osprey Talon 44 w rozm M/L
---
Edytowany: 2012-08-28 14:31:25
---
Edytowany: 2012-08-28 14:48:42




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - piotr.r - 28-08-2012

mikel, ja mam 182 cm wzrostu i posiadam Odyssee 45 l Milleta. Nie ma żadnej regulacji, system nośny jest prosty a przez to plecak jest lekki. Kupiłem go poniżej 400 zł, widziałem jeszcze tańsze.
Spoko nie podejrzewam cię o ironię. Warto poszukać w zagranicznych sklepach. Ja swój kupiłem we Francji.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - mikel - 28-08-2012

piotr.r
Chodziło mi konkretnie o plecaki, że to tak ujmę rozmiarowane, bo z tych znam tylko te wymienione przeze mnie, chociaż czasami i north face chyba coś wypuści w 2 rozmiarach.
Ale to prawda, że z tych o litrażu powyżej 40L uda się coś wyrwać dla osoby wysokiej, chociaż też nie zawsze, bo właściwie wszystko zależy od długości pleców. Np u mnie mimo podobnego wzrostu (184), w przypadku ospreya jest to między M i L, ze wskazaniem na L, a przy mniejszych plecakach mam notorycznie problem z komfortem. Także wzrost wzrostem, a plecaki swoje :P




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - piotr.r - 28-08-2012

No, to fakt. Polecam jednak poszukać poza Polską. Jest wątek o skelapach internetowych z zagranicy. Powodzenia.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - mikel - 28-08-2012

No ale w końcu znasz takie firmy czy nie, bo o to mi się rozchodzi :P
Bo firm robiących dobre plecaki troszkę jest, ale takich co robią w różnych rozmiarach to jednak niezbyt wiele.

cpu
Gdzieś widziałem gregory z40 w cenie 449, także jakbyś przebolał 50zł więcej to poszperaj na necie, może mają tam jeszcze rozmiar L.
---
Edytowany: 2012-08-28 18:32:52
---
Edytowany: 2012-08-28 18:37:26




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - siedem - 28-08-2012

@cpu
tutaj masz future w cenie, ale nie ma on regulowanego systemu nośnego:
http://sherpa.pl/futura-pro-41#

Fox z regulowanym systemem:
http://sherpa.pl/plecak-fox-40

Poszukaj jeszcze w Skalniku, 8a, polarsporcie gdzie mają dużo plecaków. Patrzysz na cenę, potem szukasz w necie zdjęć systemu nośnego i wiesz co masz :)
---
Edytowany: 2012-08-28 19:17:49
-------------------------------------------
7




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - piotr.r - 28-08-2012

@ mikel. No, tu ci nie pomogę za bardzo. Nie mam takiego problemu jak ty i nie szukałem plecaka pod kontem długości pleców. Jedyny plecak jaki posiadam z możliwością dostosowania do wysokości to Nanda 60+10 Milleta, tylko że to inne gabaryty i przeznaczenie.
Jeżeli ci się nie spieszy to może coś ci napisze w piątek, jak dam radę. Planuję odwiedzić pewien sklep i rozejrze się jaki mają wybór. Ok?




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - mikel - 28-08-2012

piotr.r
Tzn w Polsce to się orientuję co i jak, mam na oku ospreya, także problem raczej przeszłościowy i na przyszłość. Ale jakbyś gdzieś przypadkiem trafił na firmę, która robi różne rozmiary plecaków to skrobnij coś, przy kolejnym kupnie będzie większy wybór, bo posucha jest straszna. Największy problem właśnie z czymś małym (no i z cenami), na tym polu Gregory w Polsce właściwie nie istnieje.
A co do tych z opcją dostosowania długości pleców, to chyba płaci się za to wagą plecaka.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - beskidbike - 28-08-2012

Vaude, Wisport też mają w ofercie plecaki z regulacją długości systemu nośnego i nie są kosmicznie drogie. To tak na szybko, co mi przyszło do głowy. Pewnie by się znalazło coś jeszcze...




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - cpu - 28-08-2012

Z tego co narazie mam na oku:
Osprey Talon 44 - to kierunek ultra light, taki szturmowiec, na wyjazdy krotsze bylby brany sam, na dluzsze bylby brany jako szturmowy wraz z JW Agadir 75 (pojechalby sobie w srodku JW), duzo duzo lepsza waga niz LA ktore mialem - 1.18 kg vs 1.8 kg

Osprey Kestrel 38 - tutaj juz normalna waga, wieksze mozliwosci troczenia z boku i lepsze kolory dolu (bo w Talonie spod bardzo jasny), duzo dobrych recenzji, waga sporo lepsza od Lowe Alpine Beartooth Air 35 ktorego mialem - 1.44 kg vs 1.8 kg, na pewno lepiej z pojemnoscia bo LA bylo strasznie waskie chociaz pancerne

Generalnie mala dygresja odnosnie Lowe Alpine Beartooth Air 35 mi sie nasunela ktorego mialem 3 lata, swietny material, mocny, dwie komory, ciekawy system nosny chociac dla mnie za krotki, dobre boczne skrzelowe kieszenie, mozliwosci troczenia z boku (ale wtedy kieszenie boczne raczej nie do uzywania) i od spodu, bardzo waski i bardzo wysoki - w maksymalnym polozeniu tego systemu nosnego - L szczyt plecaka znajdowal sie na wysokosci potylicy, czasem gdy gorna klapa byla mocno wypchana ciezko bylo odchylic glowe do tylu. Ale na nizsze osoby plecak bardzo fajny. Zreszta moze MacTofik nowy wlasciciel cos doda w odpowiednim watku.

Gregory Z40 - rowniez system nosny z regulacja, mozna kupic za 449 ale tylko wersje M a jednak wolalbym juz nie miec problemow z dlugoscia, sa dwie komory, mozna troczyc, jest miejsce na buklak, rowniez ciekawa pozycja

Deuter Futura Pro 38 - w pierwszej chwili to byl faworyt ale teraz juz nie bardzo, chyba ciekawiej wyglada osprey, powinien byc na pewno bardziej pakowny i lepiej dostosowany system nosny do dlugosci plecow

Deuter Fox 40 - to wersja Deutera Aircontact dla dzieci wiec odpada ;-)

Z Vaude aktualnie nie znalazlem nic w sensownej cenie do moich potrzeb, jedyna ciekawa pozycja Vaude Rock 35 Ultralight Comfort jest troche mala chociaz ma fajna wage, no i slabe mozliwosci troczenia, brak dwoch komor

Narazie z tego wyszlo ze nie jest latwo znalezc zastepce dla LA - chcialem sobie podniesc komfort a przyprawilem problemow sprzedajac LA :/
---
Edytowany: 2012-08-28 22:28:13




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - PRS - 30-08-2012

@cpu jadąc prosto z mostu znalazłem będy w Twoim toku rozumowania.
Plecak dobierasz nie do ,,poziomu potylicy'' a do pasa biodrowego.
Pas ma być na biodrach (lub ciut powyżej) a to ile wystaje na dole plecaka na półdupek czy na górze jest sprawą zastosowanej konstrukcji, dizajnu etc. Regulację zamocowania szelek ustawiasz po zapięciu pasa biodrowego.
Talon 44 to nie jest plecak Ul L. Nie jest to też typowy plecak szturmowy jeżeli mówimy o warunkach letnich. W taką pojemność spokojnie pakujesz się na 3 dni jak i na tydzień jak i na dłużej. Zabierasz to samo, różnica zawiera się w litrze - bo tyle zajmują dodatkowe pary skarpetek i majtek. Na plecak ,,szturmowy'' odpowiedniejsza jest poj. w zakresie 25-35 L (mnie wystarcza 28 L).
Obecnie jest w promocji Talon 33 za 350 zł http://sklep.alpinsport.pl/p/73/plecaki_turystyka_wyczynowa/plecak_osprey_talon_33.html
Nie wiem jak jest z nowymi wersjami, ale w starych K38 i K48 to pojemnościowo i wymiarami zbliżone plecaki (praktycznie identyczne). Wiem co piszę bo posiadam oba. Jeżeli już masz kupować to dopłać te 30 zł i bierz K48 - zyskasz kieszenie boczne (np. na przepocone ciuchy).
Na podstawie przeczytanych opini odnośnie Talona i z własnych doświadczeń odnośnie Kestreli - nie są to plecaki do noszenia fury żarcia. 10 kg ładunku to komfort, 13 kg to max, później jest słabo i co najważniejsze luzują się paski od szelek i pasa biodrowego.
Kestrel to nie jest plecak dla szczupłych ludzi. Jeżeli masz mniej niż 90cm w pasie to zmierz czy dociągniesz pas biodrowy.
Plecak Ul L to np. Scrambler MHW - waży 400g (Talon 33 800g).
Ja jako ,,szturmówki'' uzywam czasem JG z HiMu za 40 zł. Daje radę do ok 5 kg ale raczej tyle nie wnoszę (lustro, 1L wody, polar, batony)




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - thematr - 30-08-2012

Witam,
jak Wasze doświadczenia z plecakami Fjord Nansen? Szukam czegoś w okolicach 50l za max 400zl i w oko wpadł mi model Froya 50+10. Przymierzalem i nawet toto się jakoś pleców trzyma. Mój niepokój wzbudzily jednak materialy i troche cienkie paski/sciagacze/troki.

Porównuje sobie do np. Wisporta Reindeer 55, który jest swietnie wykonany ale do jego systemu nosnego do konca przekonany nie jestem. Jakoś tak powierzchnie styku z plecami ma małą i duzo przestrzeni przy nerkach - tak ma byc?

Pozdr




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - kiwis - 30-08-2012

Ja używam Reindeera 55. 170 km szlakiem Orlich Gniazd, od 12-16kg na plecach łącznie 6 dni chodzenia. System Nośny moim zdaniem jest super, regulowałem dla Siebie. około 66 kg i 180cm. Dla mojej dziewczyny 165 i 50 kg i oboje mieliśmy wygodnie przy długiej podróży. Ja nawet wciskałem sobie w tę powierzchnie czasem polar, po to by móc go szybciej wyciągać.
-------------------------------------------
Student Matematyki




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - cpu - 30-08-2012

@PRS: No wlasnie chodzi o to ze ten plecak jest (byl) tak skonstruowany ze byl dla mnie za krotki, jakbym do tego nie podszedl mialem zawsze pas biodrowy na brzuchu, tak dziwnie mi sie zawsze opieral po prostu nad biodrem przez co nie przenosil dobrze ciezaru. Owszem moglem popelniac caly czas ten sam blad przy regulacji ale na prawde probowalem na rozne sposoby i nie dalem rady. Plecak byl wysoki ale to sie objawialo w dlugosci powyzej szelek - a wiec komin, klapa. Dziwnie to brzmi ale mam jeszcze JW Agadir i tam pas mam na biodrach, nie czuc ciezaru, na prawde super sie go nosi, LA nie udalo mi sie tak spasowac.

Ze szturmowym masz racje chcialbym wszystko w jednym - najblizej mi do Kestrela wlasnie teraz, troche zmienila sie koncepcja. Ale wazne ze napisales o szerokosci w pasie no bo mam 88-90. W miedzyczasie powinienem sobie zobaczyc LA Peak Attack 45:55, doscy fajny, mozna go sporo odchudzic, sensowne troczenie ale nie wiem jak z czyms grubszym. Przetestuje go jutro chyba to napisze, jak bedzie ok zostawie bo cena bdb imho - lekko ponad 200 zl.

Dziekuje PRS za uwagi. Bede pisal jak cos bede mial juz w lapkach.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - thematr - 30-08-2012

@~kiwis
No podoba mi się w nim ta regulacja właśnie. Mialem jednak dziwne uczucie ze przez taka mala powierzchnie styku plecak sie troche bardziej telepie. Przymiezalem tez model Ibris tego producenta i przy systemie SAS czulem jak wyprofilowana gabka biegnie fajnie po obu stronach kregoslupa i styka sie z plecami +/- na calej powierzchni. To rozwiazanie jakies takie uczucie wiekszej pewnosci dawalo. Ja mam 181cm i 72kg.

Szczerze mowiac nie wiem co bedzie wygodniejsze na dluzsza mete bo to moj pierwszy porzadny plecak takich rozmiarow.

Pozdr
---
Edytowany: 2012-08-30 21:11:28
---
Edytowany: 2012-08-30 21:12:37