NGT
[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów (/thread-2178.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - johnyB - 23-10-2011

Dzieki za odpowiedz ale ten plecak jest dla mnie za mały, tym bardziej z tego co tam jest napisane tylko odbiór osobisty.

Byłem pooglądać w pobliskiej galerii jakieś plecaki.
ALPINUS SAMUM 45 - Calkiem fajny. Materiał średni ale chociaż spód wzmocniony. Szkoda że nie ma możliwości przytroczenia czegoś na spod plecaka lub na górę.

McKinley Cougar 45 - Całkeim ciekawy plecak. Znalazłem go w seci intersport. Dużo przemyślanych kieszeni co jest dla mnie plusem. Dostęp do komory od spodu. Klamry sprawiały wrażenie pancernych. Jedyne co mnie martwi to ten dziwny system nośny, jakaś siateczka, sporo pasków. Jednak jest taki jakby stelaż z kompozytu (Bardzo twardy i wytrzymały a zarazem lekki materiał).

Karrimor Bobcat 55-65L - Najlepsza możliwość przytroczenia czegos od spodu. Brak pokrowca. Odpada jednak, jest za duży.

HiMountain Cholatse 35+10 - Najlżejszy, dół wzmacniany, reszta materiału strasznie cienka. Brak pokrowca, kieszonek. Nie na moje potrzeby.

Widziałem również plecaki salewy. Rewelacja. Jednak nie ta cena:/ Narazie zostaje opcja ALPINUS lub McKinley. Macie jakieś sugestie na który się zdecydować lub inne propozycje? Dodam że nie chce przekroczyć kwoty 300 zł i zmieścić się w granicach 45-55 l. Tak samo chciałbym plecak przed kupnem zobaczyć i przymierzyć, wiec jeśli jakieś propozycje to z możliwością zobaczenia we Wrocławiu lub Zielonej Górze.

Planuje jeszcze pojechać do Decathlonu i zobaczyć plecaki quechua.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - harmoniusz - 23-10-2011

~johnyB jak wrocław to wisport, a ten 35 litrowy osprey jest pewnie wielkości 45 litrowego alpinusa. sam używam 37 litrowego, w którego pakuję tyle co do 50 litrowych plecaków innych marek




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - madtukan - 23-10-2011

właśnie m.in. z powodu tej pojemności polecałem Ospreya. A wisport też robi zacne plecaki :)




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Inv - 04-11-2011

Zastanawiam się nad zbudowaniem swojego plecaka w Wisporcie.
Plecak uniwersalny, tj. dla mnie (wzrost 183cm) i dla Żony (wzrost 175cm). Pojemność plecaka ok 50l , planowany ciężar do przenoszenia ~12kg. W plecak pakują się dwie dorosłe osoby (+czasem dziecko), do plecaka przytroczone dwie pary kijków, karimata, może mokre ciuchy - wycieczki jednodniowe.
Mam dylemat w kwestii systemu nośnego, czy przy takim litrażu brać FAS czy SAS, druga sprawa jaki model wziąć jako bazę 10 ( to chyba Climber) czy 13 (chyba Ibris) ? Póki co skomponowałem sobie plecak na bazie 10 z FASem, coś to takiego -> http://i42.tinypic.com/290wo54.jpg.

Specyfikacja:

Model 10 - 95.00zł
Troki
Pas biodrowy
Pas biodrowy: Model 7 (FAS/SAS) 45.00zł
Kolor komory
Kolor podstawowy: oliwkowy
Kolor dodatkowy: oliwkowy
Kolor klapy
Kolor podstawowy: oliwkowy
Kolor dodatkowy: oliwkowy
Pojemność
Pojemność: 50L 21.00zł
Szelki
Szelki: Szelki FAS ergonomic 40.00zł
System nośny
System nośny: FAS Ergonomic 50.00zł
Klapa
Klapa: Klapa stała 8.00zł
Przegroda
Przegroda: Bez przegrody
Podzespoly inne
Podzespoly inne: Uchwyt z taśmy
Podzespoly inne: Pas piersiowy 12.00zł
Podzespoly inne: Pokrowiec w denku 48.00zł
Podzespoly komory głównej
Podzespoly komory głównej: Kieszeń wewnętrzna 6.00zł
Podzespoły klapy
Podzespoły klapy: Troki na klapie 12.00zł
Drabinki
Drabinki: Podwójna taśma falista z pętlą 12.00zł
Haft
Kieszenie boczne
Kieszenie boczne: Brak kieszeni
Akcesoria
Kominy
Kominy: Komin standardowy 8.00zł
Troki boczne
Troki boczne: Trok bok 2 12.00zł
Cena łączna 369.00zł

Czy warto bawić się customa, czy lepiej kupić gotowca jakiegoś?
---
Edytowany: 2011-11-06 19:50:15




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Inv - 06-11-2011

Czy Climber jako baza plecaka trekkingowego to dobry wybór? Nie mam możliwości by go ''pomacać'', wygląda prosto i solidnie a na tym mi zależy.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - semow - 07-11-2011

swego czasu łaziłem z climberem wszędzie, ma troki boczne, system nośny FAS jest dosyć wygodny, no i w miarę lekki jest.
Ale generalnie taki kształt głównej komory - wąski - nie jest wygodny pod względem pakowności.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Inv - 07-11-2011

Dzięki semow za pomoc, w takim razie pomyślę nad budową plecaka na bazie modelu 13.

Jaki byłby najlepszy sposób przytroczenia dwóch par kijków na przodzie plecaka? Zastanawiam się nad dwoma pasami taśmy falistej, a potem jakoś sznurkiem, albo dwoma trokami.
---
Edytowany: 2011-11-07 11:24:27




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - semow - 07-11-2011

daisy chain + ściągacz z gumy jak do czekana
można na jednym DC ale będą się tłukły
generalnie wygodniej obok namiotu lub karimaty z boku...




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Inv - 07-11-2011

Śpiwora i czekana nie będzie, bo w założeniu ma to być plecak rodzinny:) tzn ja głowa rodziny noszę jeden plecak w którym są wszyscy (trójka) spakowani.
Karimatę chciałbym przytroczyć na klapę, a bluzy/polary które raz się wkłada raz ściąga (lub jak są mokre suszy) chciałbym przytroczyć do boków plecaka. Wtedy kijki lądują na przód plecaka.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - semow - 07-11-2011

mówię o mocowaniu kijków przy pomocy tego ściagacza, a nie o noszeniu czekana... noszenie karimaty na klapie to średnio wygodny pomysł




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - PRS - 07-11-2011

Jak planujesz chodzić z dzieckiem to pomyśl o bocznych kieszeniach w których zmieścisz picie - tak by junior/juniorka mogł sie sam ,,obsłużyć'' gdy plecak na podłodze. W dodatkowych mini kieszonkach pod ,,właściwymi'' zmieścisz wiatrówki/przeciwdeszczówki - będa dosłownie pod ręką. Polarki 100 dobrze i wygodnie przenosi się w elastycznej kieszeni na froncie plecaka.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Inv - 07-11-2011

@ semow
Karimate nosiłem na klapie w Forclazie 40 i było mi wygodnie, ale wkurzające były te gumki i wkładanie tam karimaty, dlatego teraz myślę nad trokami.

@ PRS
Póki co, zamierzam się rozejrzeć też za nosidłem dla juniorki. Kieszonka więc nie będzie potrzebna, ale to dopiero na lipiec/sierpień przyszłego roku, chyba, że jakaś promocja się gdzieś trafi fajna (mała ma dopiero 2 tyg. :). Jak mała będzie już większa, to z kubeczka będzie już pić.
Plecak kombinuje już teraz bo nie mam żadnego, a zależy mi, by posłużył parę ładnych lat.
---
Edytowany: 2011-11-07 14:08:44




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - PRS - 07-11-2011

Inv gratuluję!!! Juniorki.
Nosidełko sobie odpuść - są drogie. Można wypożyczyć.
Roczne dziecko można nosić w chuście. 4 letnie spokojnie ,,robi'' trasę Zakopie - Czarny Staw - Zakopiec.
Pomyśl o składanym wózku-,,parasolce''. Te najprostsze/naklżejsze są naprawdę niewielkie po zlożeniu. Tyle, że nie posiadaja pasów i folii przeciwdeszczowej. Dlatego rozważ dwa długie poziome troki na froncie plecaka (coś jak do przytroczenia deski) i/lub dwa dolne pod dnem. Wg mnie lepiej wózek się sprawdza od nosidełka. W Tatrach zrobisz Morskie, wszystkie doliny, regle. W Karkonoszach wjedziesz wyciągiem na grań i dalej jest droga. W górach typu beskidzkiego w zależnosci od trasy.
Dziecko najpierw pije z piersi, a później... z ,,centralki'' :) W naszej nacji to chyba genetyczne . Kubek jest na 3 miejscu (jeżeli wg będzie). Dzieci uwielbiają butelki z ,,gwizdkiem'' typu ,,jupik'', ,,Kubuś Ply'' etc. 4 letni maluch lutuje z ,,centralki'' 2L colę. wyciaganie co i rusz ze środka plecaka płynu jest upierdliwe. Ale takie obserwacje i doświadczenia dopiero przed Tobą




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Inv - 07-11-2011

Dzięki PRS za gratulacje i cenne rady, skorzystam z nich na pewno.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - adamator - 15-01-2012

Szukam plecaka na kilkutygodniowy wypad auto stopem, plecak ok 40L szacuje, najlepiej do 300zł, to moje propozycje
http://8a.pl/plecaki-turystyczne/milo-lahap-45
http://8a.pl/plecaki-turystyczne/berghaus-arete-45
http://8a.pl/plecaki-turystyczne/karrimor-kodiak-40-5
Opinia o milo nie jest zachwycająca co do plecaków, karrimor wielka niewiadoma, chociaż podoba mi się, zaś szanowany berghaus w wypadku tego modelu podobno nie zbiera najlepszych opinii. W promocji da się go kupić za 269zł.
Jeszcze alpinus sammum jest za 200zł, ale wątpię w jego wytrwałość i na końcu bardzo chwalony osprey wariant 37
http://sklep.alpinsport.pl/p/76/plecaki_wspinaczki_gorskie/plecak_osprey_variant_37.html
deuter niestety poza moim zasięgiem, gdyż kosztuje ponad 400zł... Co polecacie z w/w ewentualnie jakieś swoje propozycje?




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - devilll - 15-01-2012

http://www.wisport.com.pl/Skill-49,0,pr,shop.html, albo na jego bazie zrobić własny




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - adamator - 18-01-2012

W sumie im dłużej na niego patrze tym jestem bardziej przekonany. Na szczęście jest u mnie w łodzi trawers, gdzie mam nadzieje będzie możliwa przymiarka plecaka. Dzięki za podpowiedź !




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Grzeszczu - 20-02-2012

Witam! Planuję zamianę mojego Janysporta PW50 z serii Grot na coś innego i jedną z opcji jaką brałem pod uwagę był Berghaus Arete II 45 ale widzę że jest zbyt dobrze oceniany. Co konkretnie z nim jest nie tak? Inną opcją o której myślę jest TNF Terra 45 bądź TNF Forge 45. Czy ktoś kto miał doczynienia z tymi plecakami może coś o nich napisać?




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Grzeszczu - 20-02-2012

Naturalnie powinno być ''nie jest zbyt dobrze oceniany'' :)




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - piotr.r - 20-02-2012

Grzeszczu, po prawej stronie swojego postu masz trzy obrazki. Pierwszy od lewej służy do edytowania postu, który napisałeś. Nie spamuj. 8)