NGT
[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów (/thread-2178.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - kivak - 10-11-2009

W marcu juz bedzie po zimie i juz go nie bede potrzebowal, az do przyszlego roku. Plecak chce sobie sprawic na swieta.
Na zime pakuje sie w troche wiekszy plecak i wychodzi na to, ze sie w swoj standartowy letni (Deuter Futura 32), nie mieszcze - to znaczy sie mieszcze ale na taki styk, ze musze go rozpakowac by wyciagnac zapalki ;)
Mam transportowca (JW Tanger II), ale on znowu jest za duzy na standartowy kilkudniowy wyjazd.
Jako, ze lubie chodzic po gorach przy pomocy rak, liny i kosci (scrambling klasy I-III), postanowilem sprawic sobie cos blizszego przy ciele. Jako, ze na zime, to z panelem na raki i z pianka, ktora mi sie nie zabuli lodem. Jako ze z uprzeza, to z wyjmowanym pasem, albo nie kolidujacym. Jako, ze z lina, to z trokiem na takowa, uchwyty do ciorania zawsze na skalach w modzie. Niska waga i wytrzymale materialy to trudno miec naraz, ale sa to pozadane cechy.
Na nartach nie bylem juz z piec lat, moze nawet wiecej i jakos nie widze na nie powrotu - za duzy koszt kompletowania sprzetu. Mozliwosci ich przypiecia sa mi wiec zbedne.

Jama musze pomacac. Jaki on ma stelaz? Ma wogole stelaz? ;)




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Jachol - 11-11-2009

jam nie ma stelaza
(moj plecak jak go odchudze tez nie ma :)
ale za to ma pianke- nie wiem co ci powiedziec ja czekam z niecierpliwoscia na nowa kolekcje LA mx 42 to dobry plecak i jak na nartach nie smigasz to ci nie przeszkodzi
patent nie dziala tylko kiedy plecak wypakowany jest na maxa a i wtedy np BC by weszly bez problemu z miejscem na czekan
tylko problem by byl z jakimis szerokimi nartami do freeridu bez sprawdzania widac ze lipa by z tym byla
na szczescie pasy kompresyjne sa w nich demontowane szkoda ze ta kieszen na ''lopate'' nie jest demontowana
nanon z tego co widzialem wyglada jak cos pomiedzy plecakiem i workiem
i ma wsio przy rozsadnej wadze nie jest jakas super ale rozsadna :)
-------------------------------------------
...nic to




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - ns - 11-11-2009

A moze Bach Big Cheese bedzie dobry? Wprawdzie plecy to pianka 3D, ale poza tym chyba ma wszystko co potrzeba.
http://www.bachpacks.com/products/default.asp?katid=31




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - kivak - 12-11-2009

I ma zamek na calej dlugosci z boku - a to sie przydaje. Fajny ten Bach, tylko nie wiem, jaka jest roznica w dlugosci plecow, bo w obu wersjach podaja 55cm.
Niestety nie maja przedstawicielstwa na UK.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - ns - 12-11-2009

Co do dostępności Bach'ow to nawet w Irlandii ciężko kupić - koncentrują się na krajach Beneluksu, Szwajcarii i Niemczech. Ja kopiłem swój w Kilkenny (IE) 2 lata temu w dawnej ich fabryce. To znaczy wtedy jakieś tam plecaki jeszcze robili, ale tylko nieliczne modele, reszta produkcji w Wietnamie z tego co na stronie. Gdy zapytałem dlaczego nie można ich kupić gdzie indziej w IE to powiedzieli, że z powodu ich wysokich cen (pośrednicy, itd). Ja kupiłem za Big Cheese (a może XL? nie pamiętam :), mam 182cm wzrostu) z tego co pamiętam za ok. 90E (ale musiałbym znaleźć fakturę i sprawdzić). A co do opisu na stronie to chyba tam jest błąd między tymi dwoma wersjami Big Cheese, możesz spróbować do nich napisać lub zadzwonić.

Dodam, ze mam jeszcze ich plecak rowerowy - Armadillo. Musze się kiedyś zmusić i skrobnąć jakąś recenzje. http://tinyurl.com/y9k2ckk
---
Edytowany: 2009-11-12 15:30:21




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Agent - 17-11-2009

czy taki deuter 45+ o masie 1910 ( ze stelazem i pasem ) to jakoś tragicznie dużo na turystyke i wspin w tatrach? da się żyć?
zamowilem, przyszedl i sie troche zlękłem bo faktycznie ciężkawy jest sam w sobie ( z drugiej strony wydaje się być b wytrzymały no i b pojemny jednak)




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - ludz - 17-11-2009

na turystykę dużo (ale mniej odczuwalne), na wspin tragicznie dużo.




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Agent - 18-11-2009

niedobrze, wymienial chyba jednak z tego powodu nie bede bo jednak u mnie 90% to turystyka ja na razie , a do wpsinu mozna cos lekkiego dokupic za jakis czas
no a tak poza tym to ten guide jest piekny




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Bart - 18-11-2009

tragedii nie ma ale te 500g to cała kurtka gtx albo co innego.
jako turystyczny tak jak mowi ludz mniej bedziesz odczuwal te roznice, zreszta ten deuter ma stelaz i pas biodrowy ktory fajnie rozklada ciezar i sie tego tak nie czuje przy chodzeniu
do wpsinu kup sobie black diamond speed (1kg)




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - m - 18-11-2009

Albo zdemontuj pas biodrowy i stelaż to ci zostanie 1500g deutera
-------------------------------------------
m




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - jachol - 18-11-2009

agent
zdemontuj co sie da zdemontowac pas. stelaz. karimate.klape a potem zwaz bo sie moze okazac ze waga calkiem przyzwoita sie zrobi ale cos mi mowi ze ponizej 1.4 to nie spadniesz wiec dalej lekko nie bedzie
-------------------------------------------
...nic to




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Juno - 18-11-2009

Nie dajmy sie zwariowac panowie.
Troszke nalezy spojrzec pod katem ludzi, ktorzy nie waza 50 kilo i sie nie wspinaja. :)

@Agent
Musisz troszke uwazac na tym forum.
Sa tu ludzie, ktorzy zeby zjedli na sprzecie i uzywali go zgodnie z przeznaczeniem, co jest niezwykle istotne.
Niemniej jednak ich priorytety sa calkowicie inne od Twoich.
Czy ten Deuter jest kiepski bo tyle wazy? Zalezy dla kogo.
Mnie jest to obojetne. Ale sa tacy, dla ktorych plecak nie moze wazyc wiecej niz 1 kg bo uprawiaja fast and light albo z innych wzgledow.
Po jakims czasie sam zobaczysz, ze oprocz szafy z ciuchami przybedzie ci szafa z plecakami. Albo juz ja masz.
Masz swietny plecak i sam sie zdziwisz do ilu rzeczy Ci sie przyda.
Ale z czasem poznasz jego ograniczenia i bedziesz lub nie potrzebowal jakiego komplementarnego.
I jak Bart pisal, ma pas biodrowy, wiec na piesze wedrowki jak znalazl.
Oczywiscie jak sie wspinasz to dodatkowe 2 kilo na plecach moze ciazyc.

Pozdrawiam. :)




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Bart - 18-11-2009

''Sa tu ludzie, ktorzy zeby zjedli na sprzecie i uzywali go zgodnie z przeznaczeniem, co jest niezwykle istotne.''

co masz na mysli? bo nie rozumiem tego zdania :P

znaczy sie nie dodatkowe 2 kilo tylko powiedzmy jakies 0,7 w roznicy od to tak jakbys to jakiegos lekkiego dolozyl 0,7 wyborowej i z nia lazil wszedzie. ale to tez nie ma co tak porownywac bo sie to troche inaczej rozklada na calych plerach
w tym deuterze jako w plecaku trekingowym jest taki plus ze te 45 +10 to sporo i mozna duzo zmiesci. inne 45 sa mniejsze i mozesz nie upchac tego czego chcesz skoro wziales taki spory jak guide.

a przy wspinie zasadniczo zbijanie wagi z takich rzeczy jak plecak, ceraty, sprzet to istotna sprawa ( w miare rozsadku - za lekkie byc tez nie moga)
plecak 1 - 1,3 kg to max




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - jachol - 18-11-2009

wg mnie guide 45 swietnie nadaje sie do chodzenia (choc sa plecaki do tego lepsze)
natomiast do wspinania go po prostu nie widze chyba ze mowa tu o dlugich klasycznych turach w alpach wtedy ten stosunek wielkosci do wagi zaluzmy 1.5 po zestripowaniu juz tak nie razi ale
paradoks guida polega na tym ze jest to plecak reklamowany jako wspinaczkowy a tymczasem sprawdza sie przede wszystkim jako plecak do chodzenia
wiec swietnie dobrany plecak jezeli wiecej chodzisz i tylko czasem sie wspinasz posluzy do zaniesienia wszystkiego pod sciane potem sie go porzuci i po niego wroci po wszystkim
pzdr
-------------------------------------------
...nic to




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Agent - 18-11-2009

jachol a jaki plecak polecalbys jakby w zamian ( z takich dostepnych w pl)
wielkosciowo mocne 40 - 45 , niekoniecznie tak pancerny jak guide bez totalnie zbednej podzialki na dwie komory
dostep boczny do łachów / czegokolwiek mile widziany ;)
w granicach 1,5 kg




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - Jachol - 19-11-2009

agent
niestety nie ma mnie w polsce wiec pojecia nie mam co w sklepach wisi

polecic Ci moge jedynie plecak, ktory uzywalem i ktory sprawdzil sie a te raczej w polsce dostepne nigdy nie byly
ja osobiscie jestem fanem Lowe Alpine jesli chodzi o plecaki
niestety wybor (nie wiem dlaczego) jest niezwykle ubogi wiec nie ograniczalbym sie jedynie do plecakow z polski bo przez neta mozna kupic taniej i lepiej

wiem zaraz ktos powie ze plecak trzeba mierzyc itd i zgadzam sie, ale po prawdzie pare razy kupilem plecak przez neta bez mierzenia i nigdy tragedii nie mialem wiec albo szczescie mialem albo moje plecy jakies neutralne sa :)

jezeli w polsce dostepny jest Black Diamond to poszukaj tam bo stosunek cena/jakosc/dostepnosc/waga zly nie jest
mountain attack pro od Lowe Alpine 45+10 nie ma karimaty i wazy 1,7 ale jak pozbedziesz sie paru niepotrzebnych gadzetow to spada do 1.2

Mountain Hardwear direttisma czy dihedral jest ciekawy

moim ulubionym plecakiem jest stary Lowe ALpine snow attack 35+ 10 (jest tez wersja 50) plecak mam juz okolo 2 lat i z czystym sumieniem moge go polecic z neta powinienes wyrwac troche taniej i znowu na wstepie jest nie lekki ale pozostawia duze pole do zbijania wagi
jak na teraz jest troche przeprojektowany ma za duzo bajerow i gadzetow ale sluzy dobrze

gdybym mial teraz kupowac plecak to bylby to crux Ak 47 albo jakis Pod Sack ale nie kupuje bo czekam na nanona albo zeptona od LA

generalnie kieruj sie w strone prostoty prosty plecak jest lzejszy, tanszy, i mocniejszy
ale jak juz napisalem wg mnie do tego co potrzebujesz guide nie jest zly wiec bez paniki ''z tego sie nie strzela''
-------------------------------------------
...nic to




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - mmateusz - 19-11-2009

witam,
co powiecie o Berghaus Arete 45 ?
przeznaczenie to Tatry od schroniska do schroniska.
myslę że juz dojrzałem do tego, zeby się spakowac na tydzien w 45L plecak :)


mk.
-------------------------------------------
mk




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - northaunt - 19-11-2009

a ktoś macał tego Grivela:

http://www.bzyk-extreme.netidea.pl/index.php?a=opis&k=0&id=587

?

wygląda ciekawie ale jakos lekki nie jest zaledwie 200 g lzejszy od tego guide .

co to tego guide - czy ktoś chodził z dziabami z nim? ewentualnie moglby wstawic zdjecie dziab przyczepionych do tego modelu z 2009 ( z tunelami)

chodzi mi o takie mniej wiecej zdjecie tylko ze z tym nowszym modelem
http://www.promountainsports.com/graphics/deuter-guide35.jpg

bo zdaje mi sie z giętą dziaba ze bylby problem zeby przyczepic naraz do rzepa i wsadzic ostrze w tunel i zapiac w klamerki
czy wiec wchodzi tam tylko turystyczna halabarda z prostym styliskiem?

pozdr




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - sasq pajak/grappa.pl - 19-11-2009

Grivela macał
ta nowość nie taka młoda jest
do ciorania w skale miodzio z naciskiem na cioranie (katowanie niszczenie targanie) tkaninaka pwinna znieść wszystko :-)




RE:[Plecaki] litraż od 40 do 50 litrów - northaunt - 19-11-2009

doskonale to mnie bardzo robi oprócz jego ceny