NGT
[Obuwie] Meindl - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Meindl (/thread-214.html)



RE:[Obuwie] Meindl - stenio - 02-06-2011

~`przezierny

ad A) z moich podróży po warszawskich sklepach wynika, że największy wybór Meindla masz w Sherpie na Żelaznej. www.sherpa.pl
-------------------------------------------
stenio




RE:[Obuwie] Meindl - tomik - 02-06-2011

Witam. Czy buty Meindl Himalaya MFS nadają się do całorocznych wypraw po górach (Sudety). szczególnie mam na uwadze koniecznosc chodzenia w ekstremalnych temperaturach ok. 30 stopni po 12-14 godzin na dobę oraz po drogach asfaltowych. Czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
-------------------------------------------
tomik




RE:[Obuwie] Meindl - Filemoon - 02-06-2011

Nadac sie nadzaja ale czy twoja stopa to wytrzyma. Ja bym powiedzial ze +15 stopni to jest max tych butow.
-------------------------------------------
filemoon




RE:[Obuwie] Meindl - yamcha - 02-06-2011

Otok znacznie ogranicza oddychalność. To są raczej typowe buty na śnieg (zwłaszcza że jest zapiętek pod raki).




RE:[Obuwie] Meindl - Piotrunio - 03-06-2011

~tomik,
Po bezśnieżnych Sudetach możesz chodzić w każdym obuwiu, najlepiej w takim przystosowanym do turystyki. Dobrze jeżeli nie są to buty, które ważą każdy po kilogramie. Bo po co?
A na zimę, to świetny but.
---
Edytowany: 2011-06-03 08:38:22




RE:[Obuwie] Meindl - Artur69 - 01-07-2011

Witam wszystkich jestem tu nowy i potrzebuje porady
potrzebuje buty w bieszczady w jesienna pore moze i zimowa musze przetrwac kilka dni w tym klimacie 24 h myslałem na meindl island pro mfs lub meindl wales nie wiem które wybrac rozchodzi sie oczywiscie o cene czy warto dopłacic kilka stówek do island czy nie? a moze doradzicie jakies inne?
prosze o pomoc




RE:[Obuwie] Meindl - mykacz - 01-07-2011

Artur - Meindl robi bardzo dobre buty. W zasadzie jakikolwiek model nie wybierzesz, będziesz zadowolony. Jakość w tym przypadku przekłada się jednak na cenę. Jeśli potrzebujesz uniwersalnych butów w polskie góry, dających radę także w zimniejsze pory roku, to rozważ model Meindl Jersey Pro GTX. W dobrej cenie masz Meindle z Gore, bez przeszyć skóry, z ochroną czubka. Ciut tańsze są Jersey bez Gore. Podobny model to chyba Kansas. Kwestia preferencji. Nie wykosztujesz się za bardzo, a będzie dobrze i wygodnie. Czy warto dopłacić do modeli wyższych? To zależy czego oczekujesz i jak butki będą używane. Jeśli zwykły trekking, szlaki typu Bieszczady czy Beskidy, to moim zdaniem nie warto. Pzdr.




RE:[Obuwie] Meindl - Artur69 - 01-07-2011

Mykacz dziekuje za pomoc powiem tobie ze potrzebuje butów na selekcje do wojska i nie mam zielonego pojecia co wybrac poza tym nie znam sie na butach pasjonuje sie samochodami :) i dlatego siedze cały czas w necie aby sie czegos dowiedziec




RE:[Obuwie] Meindl - mykacz - 01-07-2011

Aha, selekcja do wojska powiadasz. No cóż, nie wiem jak ona wygląda, ale mogę założyć, że może odbywać się w trudniejszym terenie. Zatem może warto rozważyć mocniejszy model butów (otok gumowy, lepsza podeszwa). Na pewno Meindle można polecić.
---
Edytowany: 2011-07-01 15:59:16




RE:[Obuwie] Meindl - Artur69 - 01-07-2011

dlatego właśnie sie zastanawiałem nad wales czy island bo wales znalazłem za 599 a island za 745




RE:[Obuwie] Meindl - strzelec - 01-07-2011

To zależy też od rodzaju tej selekcji do Kupsa bym zabrał inne a do jakiejś specjalnej JW inne. Na selecje polecę ci raczej lżejsze buty niż Islandy - czasem trzeba tam pobiegać ;) klasa sztywności B w zupełności wystarczy.




RE:[Obuwie] Meindl - piteros - 01-07-2011

http://www.arrse.co.uk/content/546-review-meindl-kansas-gtx-walking-boots.html

http://www.sklep.grube.pl/pl/Katalog/Test3/Buty-MEINDL-Kansas-GTX.html
---
Edytowany: 2011-07-01 20:21:42




RE:[Obuwie] Meindl - Artur69 - 01-07-2011

no buty super i tansze




RE:[Obuwie] Meindl - Artur69 - 01-07-2011

a mam jeszcze jedno pytanie czym spodwodowana jest tak wielka różnica cenowa siegajaca nawet kilku stówek w róznych sklepach czy wynika ona z tego ze nie wszyskie buty sa orginalne




RE:[Obuwie] Meindl - piteros - 01-07-2011

Omijają Larixa dystybutora na Polskę Meindla,więc mają taniej towar prosto z niemieckich magazynów. Mówię o Grube pl,i wszystkie obuwie mają oryginalne mają takie których nie ma w polskich sklepach asortyment jest u nich większy.
---
Edytowany: 2011-08-01 20:44:32




RE:[Obuwie] Meindl - Artur69 - 01-07-2011

rozumniem czyli nie mam co sie martwic o jakosc produktu




RE:[Obuwie] Meindl - pawmen - 07-07-2011

Zamierzam kupić model Colorado, powiedzcie proszę czy to dobre buty dla kogoś kto najczęściej wędruje w Bieszczadach, a czsami w Tatrach? Będę wdzięczny za Wasze opnie.
-------------------------------------------
pawmen




RE:[Obuwie] Meindl - birkut - 08-07-2011

Artur69
3,5 roku temu kupiłem w grube.pl
Meindle Borneo i sa takie jak w sklepach stacjonarnych.
Jedyna różnica, ale duża różnica to cena ;))
ja zapłaciłem za nie niewiele ponad 550zł
eksploatuje je często (Beskidy, Tatry - 4 pory roku) i jak dotąd wszystko ok




RE:[Obuwie] Meindl - Arnoldo - 08-07-2011

Masz racje PIteros, raz zdazyl mi sie Meindl nieorginalny !

haha

Gnioty opowiadasz o produktach Meindl. Grube czy Larixa biorą to samo.
-------------------------------------------
Arnolda




RE:[Obuwie] Meindl - ml256 - 01-08-2011

Cześć

Może wiecie, czy jakiś warszawski sklep posiada buty Meindl Ortler?

Zastanawiam się między nimi a Borneo Pro - zastosowanie to głównie całoroczne wypady w góry typu Beskidy/Bieszczady + latem góry typu Tatry (choć nie wykluczam tam np. kursu zimowego).