NGT
[Obuwie] Meindl - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Meindl (/thread-214.html)



RE:[Obuwie] Meindl - Szaman - 19-12-2005

Witam,

Przejzalem caly watek i widzialem juz takie pytanie, ale nie znalazlem na nie odpowiedzi: Czy moze ktos powiedziec cos blizszego o Air Revolution Hunting?
Szukam butow typowo mysliwskich (zimowo-jesienno-wczesnowiosenne), czyli zadne skaly, za to duzo podmoklego terenu, deszcz i snieg.
Jak w takich warunkach bedzie sie sprawdzac material z jakiego sa wykonane (i czy wielka roznice robi brak oznaczenia ''drysole'' przy opisie podeszwy tego modelu?).
Sam chodze obesnie w Ecco Performance, ale kupowalem je raczej z mysla o zwyklym (codziennym uzytkowaniu).
Z gory dziekuje za pomoc ;-)




RE:[Obuwie] Meindl - Wilk - 20-12-2005

witam,

macie jakieś informacje o butach MEINDL ATTACK? Jest to ponoć jedna z lepszych militarnych serii obuwia na świecie- jednak czy to pogłoski czy nie- chcę usłyszeć Wasz głos- miał ktoś kiedyś styczność z takim modelem?

pozdrawiam,

Wilqu




RE:[Obuwie] Meindl - kamyczek - 23-12-2005

a moje meindle rozleciały się po dwóch miesiącach użytkowania. Szew poszedł. Poszłam z reklamacją a jakiś ''bardzo mądry'' pan rzeczoznawca stwierdził że to od ''tarcia o but drugiej półpary'', nie wiem jak to możliwe ale on nie dawał się przekonać i butkipojechały reperować się do Niemiec. Są mi potrzebne, nie mam w czym chodzić a nie wiem kiedy je odzyskam.




RE:[Obuwie] Meindl - Barty - 23-12-2005

kamyczek:
A jaki maodel? I czy chodziles w ncih w tez po miescie, czy tylko w gorach? I w ktorym miejscu szew poszedl? Napisz cos wiecej o tym przypadku, bo mnie ciekawi. A ci ''profesjonalni rzeczoznawcy'' to chyba na czyjes zlecenie pracja i niezla kase trzepia. Mi napisali, ze buty sie psuja, bo w nich chodze :) Ehhh, no coz, ciekawe czy ktos kiedys zrobi z tym porzadek, na zachodzie chyba lepiej klientow traktuja.




RE:[Obuwie] Meindl - marcinssdd - 23-12-2005

A od czego mają się buty psuć jak nie od chodzenia???

Butami nikt chyba ciasta nie wyrabia ;-)




RE:[Obuwie] Meindl - Corto - 23-12-2005

Kamyczek: to chyba dobrze że naprawią Ci buty? I do tego wysłali do samego producenta. Nie słyszałem jeszcze żeby inny dystrybutor tak się starał aby zadowolić klienta:-)

Barty: normalnym efektem zużywania się buta jest w końcu ich psucie. Chyba że tylko u mnie tak jest.
Co do zagranicy... tam chyba ludzie nie reklamują dziurawych skarpetek, rozwiązujących się czy piszczących butów.


-------------------------------------------
Corto




RE:[Obuwie] Meindl - Barty - 24-12-2005

Zgadzam się, ale wydaje mi sie, ze buty z wyższej półki cenowej renomowanej firmy nie powinny rozwalic się po roku użytkowania. A jak Karrimor, a w zasadzie Yeti nie chce nawet szwów zszyć, które sie rozpruły wewnątrz buta, bo uważa że to naturalne zużycie obuwia, to chyba niezbyt dobrze swiadczy o niej. I nie wiem po co jest w takim razie gwarancja.
Nie wiem jak jest za granicą, ale słyszałem, że w Stanach Zjednoczonych to naprawde absurdalne reklamacje składają Np. jeśli w paście do butów nie jest napisane, żeby jej nie jeść , to możesz i proces producentowi wytoczyć. Tam nawet do szczoteczki do zebów instrukcje obsługi muszą dodawać.




RE:[Obuwie] Meindl - robert - 08-01-2006

Ponownie wyciagam wątek,
Była tu tylko krótka wzmianka o modelu Borneo, uzytkuje ktoś takowe???!!!
Czy byłby to dobry pomysł na uzytkowanie jesień-wiosna, las, góry i ew. zima po mieście (nie chce mi się kupować specjalnych zimowych; a zimą w mieście i tak nie ma asfaltu -drogowcy i dozorcy są oczywiście zaskoczeni zimą... :) )?
Myślałem też o modelu Burma, różnia się od Borneo tylko tym, że mają gor-Tex. Tylko czy membrana jest mi potrzebna? Wszyscy piszą, że dobra impregnacja też daje dobre efekty, a z kolei membrany też przemakają, a często żyć latem nie dają... Miło byłoby gdyby ktoś coś mi poradził... :)




RE:[Obuwie] Meindl - kubek - 08-01-2006

Ludzie,
Czy ma ktoś z Was doświadcznia z używania Makalu GTX latem, także w upały, np. na ''dolomitowskich'' via-ferratach, czy inych długich ''wyrypach''? Interesuje mnie głownie temat sztywności podeszwy, oddychalności i zużycia podeszwy.
Czy dobrze widzę na zdjęciach, że ten model ma możliwość wymiany zużytego vibramu?
Pozdrawiam.
-------------------------------------------
kubek




RE:[Obuwie] Meindl - robert - 09-01-2006

Widzę,że niewielu uzywa Borneo? Może jednak ktoś się znajdzie... Może możecie polecić coś podobnej klasy, sprawdzone i w dobrej cenie?




RE:[Obuwie] Meindl - hular - 09-01-2006

kubek po czym wnosisz że jest mozliwość wymiany wibramu - coś takiego jest możliwe ?? jak tak to gdzie - może producent przysyła jeszcze podeszwy ??




RE:[Obuwie] Meindl - robert - 09-01-2006

wydaje mi się, że Engadiny to wyższy model, czy nikt nie użytkował Borneo (czy w zimie nie będą za bardzo wyziębiać?




RE:[Obuwie] Meindl - kubek - 09-01-2006

hular,
nie jestem specem, ale jeśli podeszwa składa się z kilku warstw, to tą ostatnią - np. vibram, można czasem wymienić. Nie ma takiej możliwości przy jednorodnie oblanym bucie. Usługę samej wymany oferują niektórzy producenci ale i dobry zakład szewcki sobie z tym poradzi.
-------------------------------------------
kubek




RE:[Obuwie] Meindl - robert - 10-01-2006

może ci co sprzedają Borneo są w stanie wypowiedzieć się czy te buty nadają się na zimę, pleaaaase!




RE:[Obuwie] Meindl - grzecho-tnik - 14-01-2006

ostatnio miałem możliwość porównania wykonania Meindl Himalaya z Hanwag Yukon.Na moje nieszczęście okazało się iż Hanwagi (według mnie ) są lepiej wykonane i oferują większy komfort.To lepsze wykonanie widoczne jest przy wykończeniu górnej przedniej części cholewki i języka.W Meindlach był b.pomarszczony.Z moich obserwacji nie jestem zadowolony gdyż prakycznie podjęta była już decyzja o zakupie modelu Himalaya.Czy ktoś z Was ma podobne doświadzczenia z obu markami?
-------------------------------------------
grzecho-tnik




RE:[Obuwie] Meindl - rumcajs - 14-01-2006

z obu markami mam bardzo dobre, choć Hanwagi bardziej lubię przez sentyment...
bierz które wygodniejsze, byle nie w Polsce bo drożyzna (chyba, że Meindle nie od Larixa, a Hanwagi to nie wiem nie od kogo)
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ....




RE:[Obuwie] Meindl - grzecho-tnik - 14-01-2006

masz rację.W Polsce Hanwagów nie ma od kogo.Na dodatek nie ma gdzie przymierzyć modelu Alaska Top Gtx?Mógłbym wtedy ''bez internet'':)
-------------------------------------------
grzecho-tnik




RE:[Obuwie] Meindl - Wilqu - 20-01-2006

witam,

mam do Was gorącą prośbę. Noszę się z zamiarem zakupienia Meindla... Problem tu, w który model 'trafić'. Moimi faworytami są 3 modele:

ISLAND PRO
AIR REVOLUTION 5.0 a może 3.1 :)

Zamiast wysnuwać różne wnioski, proszę posiadaczy takowych butów o treściwą recenzję, gdyż jak sami dobrze wiecie kupno butów za 800zł to nie łatwa sprawa :D:D
Dokłądniej- jak sie ma Air Revolution do Islandów- wygoda, nieprzemakalność, teren, podeszwa czy śliska czy nie, oddychalność etc...

bardzo proszę o taki mini test porównawczy.

z góry dzięki

Wilq




RE:[Obuwie] Meindl - wilqu - 21-01-2006

dzięki za odpowiedź. Najlepsze jest to że u mnie w sklepie w Kielach Islandy są droższe od Air Revolution 2.0 o 200zł :D:D:D

Apropo sklepu w kielcach- biorą sprzęt od Larixa... opłaca się taki interes? Bo jeśli będzie reklamacja to może być nieciekawie larixem? Może inaczej to robią, bez pośrenictwa larixa?




RE:[Obuwie] Meindl - chróściel - 21-01-2006

Islandy Pro MFS od AR 2.0 na pewno są droższe, bo to inna klasa użytkowania- AR 2.0 masz kategorię B, według podziału Meindl`a a Islandy to B/C.

Larix był swojego czasu najdroższy, ale mogło się to zmienić. przymierz w sklepie i zadzwoń do Szustera po ile u nich jest i w razie czego wybierz tego tańszego po prostu. wszystkie informacje co do dystrybutorów znajdziesz tutaj w temacie. poszukaj... jeśli chodzi o reklamację to nie ma to chyba znaczenia, kto ją od Ciebie odbiera bo i tak wszystko będzie szło do Niemiec, poniewać to oni załatwiają, jako producent, wszelkie naprawy, wymiany etc.