NGT
[Obuwie] Meindl - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Meindl (/thread-214.html)



RE:[Obuwie] Meindl - drv - 18-10-2010

Ja też chciałem kupić w sklepie stacjonarnym. nawet byłem skłonny zapłacić więcej z wiadomych przyczyn. Ale okazało się po raz kolejny, że Polska to 3 świat i my mamy max. 1/3 oferty Meindl'a. Znalazłem sobie buty w katalogu niemieckim i wysłałem zapytanie do Grube. Po dwóch tygodniach były u mnie w dobrej cenie. Oczywiście jak ktoś szuka znanych modeli to nie ma problemu, można kupić u nas.




RE:[Obuwie] Meindl - wojtek-w18 - 19-10-2010

Właśnie dziś mi odpisali ze sklepu Grube cena butów MEINDL COLORADO MEN GTX 8/5 w cenie 560zl czyli jakby nie patrząc jest to też interesująca oferta i pewność że towar jest nowy a nie jakiś pomagazynowy...
-------------------------------------------
Wojto




RE:[Obuwie] Meindl - Mikaell - 20-10-2010

Dzięki wszystkim kontrybutorom :-), których doświadczenia tu zaprezentowane pomogły mi w wyborze butków. Engadin MFS.
Chciałem polecić jako źródło zakupu sklep wędkarski :-)
http://www.kamimarket.com.pl/shop/product.php?prod_id=7362
(radzę zwrócić uwagę na zachętę do negocjacji cen !!!). W grube.pl 750.
-------------------------------------------
Michal




RE:[Obuwie] Meindl - mikul22 - 21-10-2010

Ja w końcu otrzymałem Vakuum GTX rozmiar 8(zakupiłem 7.5, ale miałem obawy, czy nie za ciasne i pozwolono mi wymienić), Szczerze mówiąc, trudno mi było dokonać dziś wyboru między tymi rozmiarami. 7.5 były super na nodze, jednak palcami nie mogłem wykonać ruchu w bucie. Rozmiar 8 znowu daje poczucie luźnego w palcach, ale mniej jakby męczącego.Cały czas się boję swego wyboru - toż to 800zł, droga pomyłka, jakby coś :). W e-horyzont zapłaciłem 808zł z rabatem.Teraz tylko na wycieczkę - okaże się, za co tyle pieniędzy dałem :). Buty są widać solidne, troszkę mi brakuje lepszego wyprofilowania na piętę, muszę mocno wiązać aby jej nie dźwigało z podeszwy, ale może to tylko takie złudzenie - w praktyce się okaże.
Przepraszam, jeśli nie mogłem użyć nazwy sklepu - jak coś proszę wykasować.
-------------------------------------------
pokój ludziom dobrej woli...




RE:[Obuwie] Meindl - Piotrunio - 21-10-2010

Hm, chyba jednak dobrze, że wymieniłeś. Jeżeli palcami nie mogłeś wykonać ruchu w bucie, to byt był za ciasny. Pytanie, czy ten rozmiar 8, niewiele większy przecież jest dobry...




RE:[Obuwie] Meindl - piteros - 21-10-2010

Ja mam 7,5 a buty mam 8 jest tak w zimę pod grubą skarpete idealne, w lecie tez gruba skarpeta idealnie heh.Zawsze dodatkową wkładką możesz np na lato (jeżeli będziesz używał cienkich skarpet), sobie wyregulować lub odpowiednim wiązaniem
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.




RE:[Obuwie] Meindl - mikul22 - 21-10-2010

Najbardziej obawiam się, że nie będę w stanie stanąć na krawędzi skalnej, gdyż wręcz nie czuję końcówki buta. W 7.5 miałem to wręcz idealne - ale fakt, gruba skarpeta na zimę musi być, a i dotyk palcem końca butów jest raczej nie do przyjęcia podczas trekingu. Wierzę, że buty dadzą mi jednak komfort wystarczający do sprawnego i miłego ''spacerowania'' :).
-------------------------------------------
pokój ludziom dobrej woli...




RE:[Obuwie] Meindl - mikul22 - 21-10-2010

A jeszcze jedna sprawa: czy ktoś może polecić jakieś wkładki do tych butów? mogą być takie zwykłe filcowe? czy jednak lepiej stosować jakieś lepsze, aby nie wpływały ujemnie na właściwości tych cudactw oddychających itp. w bucie?
-------------------------------------------
pokój ludziom dobrej woli...




RE:[Obuwie] Meindl - Piotrunio - 21-10-2010

Kupiłeś bez wkładek? To kup jakąś Mendla, będzie pasowała idealnie.




RE:[Obuwie] Meindl - mikul22 - 21-10-2010

A to sprzedają buty bez wkładek ? :)
Wkładki są, znaczy te oryginalne w bucie, których ''chyba'' nie da się wyciągnąć, albo to tylko ta nowość je tak trzyma. Chodzi mi o jakieś dodatkowe, aby zminimalizować to uczucie luzu w przedniej części buta.




RE:[Obuwie] Meindl - mikul22 - 21-10-2010

Czy ja czegoś nie wiem? czy do butów powinienem dostać jeszcze jakieś wkładki dodatkowe?




RE:[Obuwie] Meindl - Szaman - 22-10-2010

Standardowo są tylko te, które dostajesz w butach. Tylko jako bonus od sklepu, albo w promocji mogą coś dorzucić imo.
A propos rozmiaru - ja kupowałem Ohio GTX 8,5, trochę wieksze i nie mam poczucia ''za wielkości'', owszem, palce maja luz, ale śródstopie i kostkę trzymają jak należy. Na razie je ubijam na stopie co prawda (miesiąc ledwo maja), ale na pewno nie żałuję, że wziąłem 8,5 zamiast 8.




RE:[Obuwie] Meindl - DawidW - 22-10-2010

ja zakupiłem ostanio Air Revolution 7.1. rozmiar 43 czyli nr wiecej niz nosze normalnie. niestety mam niskie podbicie i zle sie bu układał.

pod orginalna wkładke wlożyłem wkładke filcowa, teraz jest super. Mam nadzieje tylko ze nie zakłóci to org systemu amortyzacji. jak sadzicie ?
-------------------------------------------
DawidW




RE:[Obuwie] Meindl - mikul22 - 29-10-2010

Witam ponownie.
Czy może mi ktoś polecić raki pod Meindle Vakum GTX?
W ogóle nie mam pojęcia na co zwracać uwagę. Biorę się za czytanie.
-------------------------------------------
...pokój ludziom dobrej woli...




RE:[Obuwie] Meindl - mikul22 - 29-10-2010

Służyć mi będą do chodzenia po Tatrach, no i w przyszłym roku, jak już wcześniej pisałem, planuję MontBlanc odwiedzić/zdobyć.
-------------------------------------------
...pokój ludziom dobrej woli...




RE:[Obuwie] Meindl - pompier - 29-10-2010

@Mikaell - fajna cena z tego Kamimarket. Niepotrzebnie się pospieszyłem i kupiłem w sklepie prawie 100zł drożej... :(




RE:[Obuwie] Meindl - gość - 30-10-2010

czy ktoś już słyszał coś o nowych Vakuum Lady 3000? zastanawiam się czy nie poczekać na nie do stycznia?
-------------------------------------------
lacus




RE:[Obuwie] Meindl - Szuwaks - 31-10-2010

Wracając do butów śmierdzących skisła wodą. Umycie w szarym mydle, porządne wysuszenie i ew sholl odour stop załatwiły sprawie. Noga nawet po całym dniu chodzenia nie powoduje powrotu śmierdoty. Jest dobrze




RE:[Obuwie] Meindl - cnn - 28-11-2010

Potrzebuję rekomendacji dobrego kleju...moje Meindl Colorado po 2 sezonach chodzenia zaczęły się nieco rozklejać w miejscu łączenia skóry z podeszwą (w miejscu zginania po bokach)
-------------------------------------------
cnn




RE:[Obuwie] Meindl - tommy - 02-12-2010

witam!
ja mam dobra rozkminkę, ponieważ moje 4 letnie nevady wymagaja wymiany na jakieś nowe buty...mysle teraz nad czymś z samej skóry, bez gore....biore pod uwage Borneo - w sam raz jesli chodzi o twardosc podeszwy i Endaginy - duzo sztywniejsza podeszwa, bardziej pancerne....czy Waszym zdaniem jesli dobrze chodziło mi się w La Sportivach, czy tak samo dobrze bedzie w Meindlach, a moze wybrac - Scarpy??? czy takie borneo nadaja sie na jakieś wyższe góry niz nasze Tatry, np. Alpy, tak przyszlościowo myślę, żeby buciki się nadawały...
-------------------------------------------
tommy