NGT
[Obuwie] Meindl - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Meindl (/thread-214.html)



RE:[Obuwie] Meindl - Piotrunio - 04-09-2010

Dzisiaj idąc w moich AR2, na mokrych kamieniach w lesie, jeździłem jak na łysej kobyle. Jakoś nie umiem wydobyć z siebie zachwytu na temat Wibramu w tym bucie.




RE:[Obuwie] Meindl - olo1976 - 06-09-2010

do Filemoon.
Dzięki za radę.
pozdrawiam wszystkich.
-------------------------------------------
Andrzej




RE:[Obuwie] Meindl - if - 06-09-2010

Hm ja jednak piać będę z zachwytu. Jeszcze za wcześnie na reckę, ale na mały pean już tak.
Chodzi o Meindl AR5.1 Ostatni weekend w Tatrach Słowacji. Woda, śnieg, deszcz, mokra skała. Podeszwa Vibram Multigriff by Meindl. Zero poślizgu na mokrej skale, ubitym śniegu, niewielkie trudności na wyślizganym podłożu i mieszance woda/śnieg/błoto. Buty wytrzymały w suchości całodzienny marsz po powyższym. Od góry dodatkowo śnieg i zlewa deszczowa na przemian i mimo braku stuptutów (skleroza, taki wiek :]) milo roti choć wilgotne, nie wpuściły wody do butów, szybko obeschły, nawet nie poczułam zbytnio wilgoci. Za to wrażenia ze zdobycia Rysów - bezcenne :-). To była 3cia wyprawa górska w tych butach, nie są jeszcze impregnowane, otok dalej jak nówka, brak wizualnych zniszczeń mimo, że naprawdę trochę już przeszły, zwłaszcza warunków niekorzystnych.




RE:[Obuwie] Meindl - piteros - 06-09-2010

No właśnie wrażenia bezcenne, ale żeby tam dotrzeć trza mieć dobre obuwie ,moja kobiałka ;-) też sobie chwali tę podeszwę. Multigrip bardzo dobrze trzyma na mokrym.Teraz i ja się zastanawiam nad kupnem Meindli na zimę, co byście wybrali Meind vakuum gtx czy Hanwag alaska gtx, a może coś z ar,tylko zaufania nie mam coś do tych gęstych przeszyć wole z jednego kawałka cholewke jak gore się wytrze to się zawoskuje i jeszcze posłużą jakiś czas hm.Obydwie firmy robią porządne buty proszę o podpowiedzi ,fanatykom Meindli dziękuje, chciałbym poczytać obiektywnych opini
:-)
---
Edytowany: 2010-09-06 16:00:31




RE:[Obuwie] Meindl - Arni - 06-09-2010

piteros, mam obecnie Engadiny i wiesz co mi się w nich nie podoba? Otok na czubach jest za niski przez co podczas chodzenia zahacza się jego rantem o korzenie i kamienie co powoduje odklejanie się go i szybkie niszczenie. Hanwagi mają ten otok o ok. 1cm wyżej zachodzący przez co te zjawisko nie powinno występować.
Poza tymi butami proponuje spojrzeć na Lowa Tibet GTX, tez wysoko zachodzący otok i wykonanie 1 klasa, a cena niższa o ok. 100zł od M. i HW.
Dla mnie idealnym otokiem na czubach mogą pochwalić się Himalaye:
http://www.livefortheoutdoors.com/upload/527580/images/himalaya.jpg
http://www.4outdoor.pl/files/images3/lowa_tibet_gtx.jpg
no i otok Meindli:
http://image.sportler.com/image/product/meindl/engadin/_mid_meindl_engadin_118 6439_15005.jpg przyjrzyj się jak nisko on zachodzi w Meindlach, a jak wysoko w Lowa i HW.
---
Edytowany: 2010-09-06 16:33:21




RE:[Obuwie] Meindl - piteros - 06-09-2010

Arni wiem że ten otok w meindlach jest nisko ,ale akurat vakuumy maja go nieco wyżej( chyba że mi się wydaje). Ja czuby strasznie oram (wleczone było) ;-), także bez wysokiego otoku się nie obejdzie, bardziej mnie ciekawi wygoda i wytrzymałość a także podeszwa. A co do lowa( Lorenzo Wagner) to nie za bardzo mam zaufanie do tej firmy mimo że to brat Hansa Wagnera ,założyciela Hanwaga to jakościowo wydają sie gorsze niż meindl czy w/w hanwag.A może Lhotse MFS lub Lhasa MFS
---już sam nie wiem zzz
Edytowany: 2010-09-06 18:40:58
---
Edytowany: 2010-09-06 18:41:40
---
Edytowany: 2010-09-06 21:37:04
---
Edytowany: 2010-09-06 21:46:30
---
Edytowany: 2010-09-06 21:46:57




RE:[Obuwie] Meindl - mizaj - 08-09-2010

Zapewne było wielokrotnie o tym pisane, ale gdy patrzę na liczbę wypowiedzi choćby tylko w tym jednym wątku to dochodzę do wniosku, że nie zdążę pojechać w tym roku w góry jeśli mam przez to wszystko przebrnąć :)
Zakupiłem sobie Island Pro Mfs - natłuszczony nubuk i gore. To moje pierwsze profesjonalne buty i nie mam pojęcia jak dbać żeby nie przedobrzyć ale też żeby buty jak najdłużej mi służyły.
Wiem że idę na łatwiznę, ale czy ktoś bardziej zorientowany w tym forum może podać parę linków lub samemu poradzić :)




RE:[Obuwie] Meindl - Arni - 08-09-2010

chyba 100 razy było o impregnacji nubuku, ja polecam metodę tłuszczową olejową ale szczegóły są w temacie o impregnacji butów skórzanych i nubukowych




RE:[Obuwie] Meindl - mizaj - 08-09-2010

No właśnie w tym rzecz że było aż 100 razy. Będę musiał jednak poświęcić trochę czasu i się wczytać. Za dużo porad :) Za dużo możliwości :) Przez to i tak istnieje ryzyko że wybierze się nieprawidłową metodę. Pozdr




RE:[Obuwie] Meindl - olo1976 - 10-09-2010

wiecie co. Czytam i jestem pełen podziwu dla uwagi jaką poświęcacie butom, te wszystkie szczegóły itp...
A ja wam powiem, że i tak nie ma rzeczy idealnych, to co pasuje jednemu dla drugiego będzie paskudne.
Czytać oczywiście można i rozważać za i przeciw. Moja rada jest taka kup sobie buty które ci się po prostu podobają. Nawet jak trochę puszczą wilgoci to im wybaczysz...Zmienisz skarpetę i dalej.
Nie dyskutuję z profesjonalistami ale jak ktoś idzie na jednodniową wycieczkę to bez przesady. :-)
życzę ładnej pogody i miłego towarzystwa.

pozdrawiam.
-------------------------------------------
Andrzej




RE:[Obuwie] Meindl - piteros - 10-09-2010

Olo mój znajomy miał taką sytuacje że z Kasprowego schodził w starych alpinusach i co mu się stało ,buty zaczęły się rozsypywać po drodze do Zakopanego .Przyszedł można powiedzieć na samych wkładkach . Także jak by to było w Alpach lub innych górkach albo w innej częsci Tatr to nie miał by tak wesoło. Bez butów nie pochodzisz w górach, to jest najważniejsza część ekwipunku która może uratować życie, takie jest moje zdanie, dlatego ja np. poświęcam dużo czasu na ten temat i oczywiście przez to staram się nie kupić badziewia.
---
Edytowany: 2010-09-10 10:00:04




RE:[Obuwie] Meindl - olo1976 - 10-09-2010

potwierdzam. dlatego nie dyskutuję z zawodowcami.
Sam kupuję najlepsze rzeczy bo one nas nie zawodzą i naprawdę sprawdzają się.
Mówię tylko że jak człowiek za bardzo się nakręca to nawet na temat sznurówek napisze elaborat.
A propos jakie skarpety polecacie?...
pozdrawiam
-------------------------------------------
Andrzej




RE:[Obuwie] Meindl - Piotrunio - 10-09-2010

Olo, ''profesjonaliści'' używają specjalistycznego sprzętu. Takie przygotowanie butów raczej dotyczy turystów, którzy wędrują (nie tylko w górach) po kilka, kilkanaście dni z rzędu i przemoczenie buta może stanowić dla wędrówki sporą komplikację.
Ale i ''jednodniowym'' miło nie jest, kiedy w bucie zrobi się błoto, więc ja też swoje impregnuję - oczywiście bez zbędnej przesady.




RE:[Obuwie] Meindl - piteros - 10-09-2010

Dobra to jeszcze pytanko ma ktoś może buty Lhotse MFS gtx i może coś o nich napisać z Hanwagów zrezygnowałem trochę problem we Wrocku z przymierzeniem mojego numeru sprzedawcy łaskę robią także sobie odpuszczam i chyba zdecyduję się na w/w Meindle
---
Edytowany: 2010-09-10 18:48:29




RE:[Obuwie] Meindl - Mickeyla - 12-09-2010

Witam, czy mógłby mi koś pomóc w wyborze butów ???
Na oku mam trzy modele Meindl-a:
-Wales Lady MFS GTX
-Colorado Lady GTX
-Jersey Lady Pro GTX
Szukam butów lekkich i wygodnych, na zimę. Koniecznie nubukowych, bez żadnych wstawek z innych materiałów. Jeżeli nie Meindl, to ewentualnie co innego ???
Jakies sugestie ???
---
Edytowany: 2010-09-12 20:34:23




RE:[Obuwie] Meindl - piteros - 12-09-2010

Jersey lady Pro gtx w Polsce nie kupisz.




RE:[Obuwie] Meindl - Blatio - 12-09-2010

A to?
http://tiny.pl/hrgrv
---
Edytowany: 2010-09-12 20:41:28




RE:[Obuwie] Meindl - piteros - 12-09-2010

Ja tam na allegro butów bym nie kupował .Chyba że sprawdzony sprzedawca w razie reklamacji żeby kłopotów nie było i do tego tylko roczna gwarancja.
---
Edytowany: 2010-09-12 20:44:26
---
Edytowany: 2010-09-12 21:07:49




RE:[Obuwie] Meindl - Mickeyla - 12-09-2010

No właśnie ten gościu na Allegro ma bardzo duży wybór w bardzo dobrej cenie. Nie wiem, czy jest sprawdzonym sprzedawcą, ale ilość wyłącznie pozytywnych komentarzy skłaniałaby mnie do zakupu u niego.
Tymbardziej, że gdzie dostanę w jednym sklepie te trzy modele żeby sobie poprzebierać...
Dalej czekam na jakieś sugestie dotyczących wyboru... :)




RE:[Obuwie] Meindl - Gacek - 12-09-2010

Może ktoś się podzielić opinią na temat butów Meindl Air Revolution 9.0?
-------------------------------------------
Gacek