NGT
[Obuwie] Meindl - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Meindl (/thread-214.html)



RE:[Obuwie] Meindl - lexiu - 13-04-2010

dazz, najlepiej najpierw zadzwonić. Gdy szukałem to na Rogaczewskiego zrobiłem przymiarkę, a kupiłem u Pani Ani w grube.pl zaoszczędziwszy ponad 150 zł ;)




RE:[Obuwie] Meindl - Krystin - 13-04-2010

Witam, chciałem się poradzić czy buty Meindl air revolution 9.0 będą pasować do raków automatycznych Grivel Rambo 4. Chciałem tutaj zwrócić szczególną uwagę na wygięcie tych raków, bo z tego co wiem Meindle air revolution 9.0 nie mają aż tak bardo wyprofilowanej podeszwy. Najbardziej pasowałyby buty Scarpa Cumbre, ale mi zależy na tych Meindlach. Proszę o radę. Pozdrawiam :))




RE:[Obuwie] Meindl - Meindl Polska - 14-04-2010

Witam,
widzę że na podstawie wypowiedzi sprzedawców z sąsiedniego kraju, pojawiły się na forum wątpliwości co do gatunku butów Meindl na polskim rynku.
Mogę zapewnić, że obuwie Meindl które trafia do naszego kraju posiada najwyższą jakości. W sytuacji gdy w dostawie pojawi się produkt nieodpowiadający standardom, jest on odsyłany do producenta.
W przypadku reklamacji, buty są odsyłane do zakładu produkcyjnego w Niemczech, a następnie naprawiane na maszynacha na których zostały wyprodukowane.
Sądzę, że powyższe standardy wyraźnie pokazują dbałość marki Meindl o wysoką jakość produktów które do Was trafiają.

Pozdrawiam,

-------------------------------------------------------
Brand Manager Meindl w Polsce




RE:[Obuwie] Meindl - pablo - 14-04-2010

Ponad rok temu kupiłem w Polsce buty Meindl AR7.1 okazało się że buty miały małą wadę - jedna z podeszw była nieco krótsza o ok.3mm. (rant z tyłu do mocowania raków). Przy normalnym użytkowaniu to nie było wadą natomiast przy przypinaniu raków półautomatów mógłby być problem z pewnością mocowania. Napisałem emalia do Meindla w Niemczech i Polsce (LARIX). Odzew był niemal natychmiastowy - zadzwonili do mnie z LARIXA i przekazali wskazówki jak załatwić reklamacją. Wymieniono mi buty na nowe uwzględniając moją dodatkową prośbę o zamianę na rozmiar o 0,5 numera większe. Powiem krótko - poziom załatwienia reklamacji i kontakt z klientem mają na wysokim poziomie.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:[Obuwie] Meindl - Krystin - 16-04-2010

Witam, chciałem się poradzić czy buty Meindl air revolution 9.0 będą pasować do raków automatycznych Grivel Rambo 4. Chciałem tutaj zwrócić szczególną uwagę na wygięcie tych raków, bo z tego co wiem Meindle air revolution 9.0 nie mają aż tak bardo wyprofilowanej podeszwy. Najbardziej pasowałyby buty Scarpa Cumbre, ale mi zależy na tych Meindlach. Proszę o radę. Pozdrawiam :))




RE:[Obuwie] Meindl - thrackan - 16-04-2010

Krystin, wklejanie tego samego postu co dwie wypowiedzi wprowadzi tylko bałagan. Spokojnie, jak ktoś będzie wiedział, to odpowie.




RE:[Obuwie] Meindl - Ivan Drago - 27-04-2010

Czym się różni Meindl Borneo wersja Lady od ,,zwykłej''? Są węższe i coś jeszcze? Bo zwykłe Borneo są dla mnie za szerokie i zastanawiam się czy nie kupić wersji dla kobiet (np 42).




RE:[Obuwie] Meindl - queenman - 17-05-2010

Witam wszystkich
Czytam, czytam i mam mętlik w głowie, mam pytanie:
Wybieram się latem w Alpy (rejon Zermatt) aby pochodzic po szlakach na 3000-3500m ale również aby powchodzić sobie troche na szczyty pokryte lodem i śniegiem (Breithorn oraz Alphubel). I tutaj mam problem, jakie buty byłyby najlepsze na te oba rodzaje chodzenia. Oglądam się za kilkoma: AR 5.1, Alta Via, Sella GTX oraz AR 7.1. Pierwsze dwa to B/C, dwa następne to C. Zastanawiam się czy na do B/C będę mógł podpiąć raki paskowe i czy ww buty z tej grupy dadzą radę w śniegu i po ''nieskomplikowanym'' lodowcu. I kolejny problem: czy Sella GTX i AR 7.1 nie będą za ''grube'' na dość normalne szlaki, tyleże na znacznej wysokości. Pomożcie, doradźcie, dzieki.
-------------------------------------------
queenman




RE:[Obuwie] Meindl - braavosi - 18-05-2010

~queenman
B/C powinno wystarczyć.Jeśli obawiasz się przemoczenia w śniegu, weż z gore-texem.Ar 7.1 są twarde i na ''zwykłych szlakach'' i to latem są na wyrost.Moim skromnym zdaniem.




RE:[Obuwie] Meindl - Arni - 18-05-2010

Ja bym postawił jeszcze jedno pytanie, co z tymi butami po powrocie, gdzie następnym razem je zabierzesz? Jeśli ponownie w Alpy i na lodowca to wybrał bym C, jeśli natomiast będziesz chciał z nimi jechać w Beskidy i nasze Tatry w lato to jednak B/C. Butów nie kupuje sie na jeden wyjazd.




RE:[Obuwie] Meindl - bartolini - 18-05-2010

braavosi oraz Arni dobrze prawią. szczególnie spodobało mi się zdanie ''Butów nie kupuje sie na jeden wyjazd'', a często mam wrażenie, że tak właśnie ludzie postępują. ale nie o tym ten wątek.




RE:[Obuwie] Meindl - if - 18-05-2010

się podepnę... mam AR 5.1. w wersji dla babeczek i są naprawdę dość sztywne, zwłaszcza zapiętek.. Beskidy latem jawią mi się lekkim koszmarem, chyba tylko uczucie dumy z powodu lansu przeniesie mnie po szlaku :P




RE:[Obuwie] Meindl - queenman - 18-05-2010

Dzięki za odpowiedz
Beskidy odpadają, Tatry - czesto i to pewnie nie raz, Alpy - zapewne też ale to praktycznie tylko w czasie urlopu, raz na rok.
Ja osobiscie skupiałem się na AR 5.1, najlepiech mi podchodziły, AR 7.1 też uważałem że za twarde, utwierdziełem się tylko w przekonaniu.
-------------------------------------------
queenman




RE:[Obuwie] Meindl - sharp - 21-05-2010

no i po 3 latach butki Arizona dokonały żywota, szkoda trochę bo podeszwa jeszcze drugie tyle by przeszła natomiast strzeliła skóra tuż pod szwem, na wysokości zginania dużego palca...

buty używane niezgodnie z przeznaczeniem (myślę że łażenie w nich po Perciach i innych Rysach czy ostatnio zimą po Biesach spowodowało/przyspieszyło zgon) z powodu dużej ilości szwów wielokrotne próby impregnacji nie dawały 100% efektów, częstotliwość tych zabiegów również miała wpływ na koniec ich górskiej kariery...




RE:[Obuwie] Meindl - opio - 25-05-2010

Kupiłem sobie alta vie spryskałem wet proofem i co dalej ? to wystarczy na początek ? może przesmarować otok wazeliną, tylko jaką, proszę o jakieś sugestie
cholewka z zamszu, w okolicach zaczepów i oczek wstawki z hm nie wiem czego, srebrny gładki materiał (skóra?)

i jeszcze jedno, czym się różni wet proof od top proof, może producent się orientuje ?
---
Edytowany: 2010-05-25 14:09:12




RE:[Obuwie] Meindl - animal - 27-05-2010

Szanowni forumowicze! Chcę zakupić Meindle na Jurę, Karkonosze, Beskidy, Tatry latem i zimą, może Alpy... Chcę but możliwie wszechstronny. Mam do wyboru Engadin, Lhasa, oraz, mocno promowane przez sprzedawcę - Vakuum. Słyszałem, że gore-tex nie najlepiej się sprawdza latem. Proszę o radę, które z nich powinienem wybrać.
-------------------------------------------
animal




RE:[Obuwie] Meindl - foks64 - 27-05-2010

Z tych które wymieniłeś - żadne. Na polskie góry co najwyżej Jerseje.Mam na myśli Beskidy ,Karkonosze,Jurę i Tatry latem. Polska zima i Alpy- Engadiny.Nie ma buta wszechstronnego. Nawet Meindl w katalogu o tym pisze.(Kategorie od A do D)




RE:[Obuwie] Meindl - bruno00 - 28-05-2010

moja prośba - gdzie w Kielcach mogę przymierzyć Meindla ? Znalazłem sklep (na Moniuszki), który handluje tymi butami ale sprowadzają je tylko na zamówienie, z katalogu - w sklepie nie ma ani jednej pary !
-------------------------------------------
bruno00




RE:[Obuwie] Meindl - animal - 28-05-2010

foks64 - dzięki za odpowiedź, proszę o więcej opinii, szczególnie od użytkowników wymienionych modeli. Czy ktoś ma model Lhasa? Jak z uciążliwością gore-teksu latem? Czy Vakuumy nie za lekkie? Piszcie!
-------------------------------------------
jeśli nie góry to co?




RE:[Obuwie] Meindl - graba - 28-05-2010

vakuum nie za lekkie na co?Kupiłam je w styczniu jakoś i moim zdaniem to już kawał buta.Dotychczas byłam w nich w austrackim tyrolu, ale bez szaleństw- lekki trekking po trasach ***ie leśnych; dla mnie buty w sam raz.
Wiosną i latem w polskich górach nie były, więc się nie wypowiem- dopiero po wakacjach.Na teraz myślę, że może w nich być trochę ciepło,ale dla mnie priorytetem była stabilizacja nogi- Jersey są niższe przez co wydaje mi się, że nie trzymają tak jak vakuum.

popatrz też na wagę tych wszystkich modeli- Jersey są prawie połowę lżejsze niż np. Vakuum; przez to wydają się lepszym modelem na lato w polskie góry;

wybierz się może do sklepu i popatrz ich 'masywność'