NGT
[Obuwie] Meindl - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Meindl (/thread-214.html)



RE:[Obuwie] Meindl - dead - 18-02-2009

własnie dtałem się posiadaczem meindl borneo, mogłyby być ciut krótsze, ale musze przyznać, że są bardzo wygodne




RE:[Obuwie] Meindl - TomZPolesia - 28-02-2009

jakie polecacie dobre sklepy oprócz larixa gdzie można dostać przez neta buty z serii MAGIC




RE:[Obuwie] Meindl - Arni - 01-03-2009

Pytaj tu:
http://www.grube.pl/




RE:[Obuwie] Meindl - ssiadły - 07-04-2009

Mam pytanie dotyczące gwarancji firmy Meindl. Otóż zakupiłem w styczniu buciki Jersey Pro w Skalniku, i już po drugim 3-dniowym wyjeździe w Karkonosze zaczęły przepuszczać wodę (niewiele ale jednak) w okolicach pięt. I to nie wszystko.Prawy butek jest ok, ale płat skóry lewego buta zaczął się marszczyć jak by but był używany przez miesiąć, a w okolicach zgięcia przy palcu utwożyły się już mikro pęknięcia przez które skóra nasącza sie wodą. Był to marsz głównie w nieco rozmokłym śniegu. Nie miałem wcześniej doświadczenia z profesjonalnymi butami tego typu, ale wydaje mi się że można czegoś więcej oczekiwać od takiego producenta. Od zakupu minęło ponad 2 miesiące. Obówie oczywiście było impregnowane przed pierwszym użyciem woskiem sportwax. Czy uznają to? Czy mam jakieś szance z tą reklamacją?
Link do zdjęcia.

http://img232.imageshack.us/img232/5307/07042009347ok.jpg
http://img232.imageshack.us/img232/1989/07042009348ok.jpg
http://img139.imageshack.us/img139/6792/07042009351ok.jpg

Dzięki za pomoc




RE:[Obuwie] Meindl - Arni - 07-04-2009

U większości osób tak jest, że buty formują się niejednakowo. Trzeba niestety do tego przywyknąć. Spowodowane jest to wbrew pozorom różnicą w stopach, w ich zginaniu się, tęgości itd. Nic na to nie poradzisz. Tego nie widać ale tak jest.
Proponuje jedynie wymienić Sportwaxa na inny wosk czy tłuszczyk.




RE:[Obuwie] Meindl - tom - 10-04-2009

do ssiadły: ja mam takie same zmarszczenia na bucie jak na Twoich zdjeciach wiec nie ma sie czym przejmowac. tak jak Arni mowi wosk czy tluszczyk i dalej w droge:)




RE:[Obuwie] Meindl - sayeretmatkal - 10-04-2009

Witam wszystkich. Mam problem z moimi Meindlami BORNEO które zakupiłem prawie miesiąc temu. W bucie w okolicach pięty od wilgoci pojawia się pleśń!! Tak mi się wydaje że to pleśń. Pomimo tego że po zdjęciu obuwia wyciągam wkładki i odstawiam do wysuszenia. Czy spotkaliście się z ta przypadłościa>>?? To moim zdaniem wynik nieodprowadzania wilgoci przez gumowy otok. Ale czy mozecie coś na to poradzić, naprawdę prosze o pomoc bo buty tanie nie były.

Pozdrawiam
-------------------------------------------
sayeret




RE:[Obuwie] Meindl - Krogulec - 10-04-2009

Dziwne, ja mam Borneo 2 lata, były i w śniegu i w deszczu, wielokrotnie kompletnie przemoczone, woda wlewała się też od góry, ale żadnej pleśni nie ma.
Gdzie to masz, na skórze czy podeszwie? Na pewno pleśń?




RE:[Obuwie] Meindl - sayeretmatkal - 10-04-2009

No na wewnętrznej skórze takie białe się pojawia i zielonkawe odbarwienia jak typowa pleśń. Wiem dziwne to jest ale kur... tyle kasy za buty i nie wiem co zrobić. A jak przetrę szmatką to zchodzi ale na samiutkim dole nie schodzi bo to już tam głębiej jest mędzy białą warstwa tą pod wkładką a ,,ścianą'' skóry na pięcie.
-------------------------------------------
sayeret




RE:[Obuwie] Meindl - Juno - 10-04-2009

Moze masz bogata flore w miejscu gdzie schna buty?




RE:[Obuwie] Meindl - Krogulec - 10-04-2009

Spróbuj tak... oczyść na ile się da tę pleśń, czy cokolwiek to jest, a później przesmaruj wnętrze buta (skórę) jakimś tłuszczem do skór (coccine np.).
Ja smarowałem nawet niveą kiedyś, nic im się nie stało.




RE:[Obuwie] Meindl - Arni - 10-04-2009

ja bym poszedł do sklepu z art. szewskimi, skórzanymi czy nawet do jakiegoś chemicznego i popytał o spec. środki do usuwania pleśni ze skóry. Myślę, że coś takiego by się znalazło. Dopiero jak zejdzie za pomocą tych specyfików zastosował bym olej do skór by ją odżywić.




RE:[Obuwie] Meindl - tom - 10-04-2009

a moze lepiej niech odddac do sklepu? w koncy gwarance chyba masz?




RE:[Obuwie] Meindl - sayeretmatkal - 11-04-2009

Nie no susze je na wolnym powietrzu. A do sklepu oddawać na gwarancje nie chcę bo zamawiałem je w Zakopcu, a mieszkam w Toruniu. Wysyłka i 2 tygodnie czekania a i tak raczej tego nie uznają bo to nietypowa sprawa. Co polecacie do WEWNĘTRZNEJ skóry?? Bo na zewnatrz używam tłuszczu coccine. Arni ty masz Meindl-e Engadin a one mają jeszcze wyższy gumowy otok i nie masz z nimi problemu tego typu? Jestem wdzięczny za wszelkie rady.
-------------------------------------------
sayeret




RE:[Obuwie] Meindl - sayeretmatkal - 11-04-2009

Pozatym problem jest widoczny nie po suszeniu ale już po zdjęciu buta po całym dniu chodzenia. Rozczarowałem się jakoscią obuwia Meindl, no ale co zrobić.
-------------------------------------------
sayeret




RE:[Obuwie] Meindl - Arni - 11-04-2009

nie mam żadnych pleśni czy czegoś takiego. Jedyne co robię wewnątrz butów to jak wyczuje palcami, ze skóra stała się sztywna i sucha to przesmarowuje je olejem do skór. Nic więcej.




RE:[Obuwie] Meindl - sharp - 11-04-2009

na innym forum ktoś polecał formalinę w takim przypadku..strasznie smierdzi, ale powinno pomóc.. ktoś może poprzeć/obalić tą radę..?




RE:[Obuwie] Meindl - sayeretmatkal - 11-04-2009

OK. Dziekuje bardzo za wszelkie rady.

No i wesołych świąt wszystkim życzę:)
-------------------------------------------
sayeret




RE:[Obuwie] Meindl - Drywus - 11-04-2009

Witam. Poszukuje lekkich butow trekingowych. Teren nizinny, bieszczady moze czasami cos ciut wyzszego wiec to chyba klasa B wchodzi w rachube moze przez C lamane. Okres uzytkowania od poznej wiosny przez lato do wczesnej jesieni. Od jakiegos czasu meind mi po glowie chodzi gdyz dosc duzo dobrego o nim wiadomosci do mnie dociera a i bliskosc Poznania bez wplywu na decyzje tez nie pozostaje... Niestety mam dylemat. Air ... cos tam - idea oddychalnosci mocno do mnie przemawia (stopy potrafia mi sie zagotowac jak kurczak na parze)ale nie jestem w stanie do ich krzykliwego wygladu sie przekonac. Modele z pianka ... kolejna fajna sprawa ze wzgledu na moje uksztaltowanie stopy i wczesniejsze problemy z doborem obuwia. Forumowicze pomozecie cos wybrac? Jaki kakretny model jestescie wedlug zalozonych kryteriow mi w stanie z czystym sumieniem polecic? Ktore modele zostaly przez was przetestowane i na co w nich szczegolnie zwracac uwage bo gubie sie juz w szczepkach informacji jakie wychwytuje i metlik w glowie mi sie powieksza miast klarowac. Dodam jeszcze ze mam bardzo szczupla stope (potrafie objac dlonia noge nad kostka) i to niekedy jest duzy problem przy doborze obuwia... Pozdrawiam
-------------------------------------------
Drywus




RE:[Obuwie] Meindl - jędruś - 11-04-2009

Drywus - Borneo powinno spełnić Twoje oczekiwania.