NGT
[Obuwie] Meindl - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Meindl (/thread-214.html)



RE:[Obuwie] Meindl - Maroslaw - 16-12-2008

Witam
Chcialbym zakupic buty na praktycznie wszystkie pory roku. Nie jestem zagorzalym wyprawowiczem ale czasami lubie sobie pochodzic po gorach lub w lesie. Chcialbym zeby buciki oddychaly w miare i nie przemakaly za szybko. W sklepie najbardziej moja uwage zwocily dwa buciki jeden od Meindla Vakuum GTX a drugi Hanwag Lima. Niestety ciezko mi sie zdecy dowac. Roznica cen wynosi 20 euro co nie jest duzo, Lima 179 euro a Vakuum 200 Euro. W obydwoch chodzilo mi sie bardzo dobrze.
Jakie sa wasze opinie na temat.. za wszelkie wskazowki i uwagi bede bardzo wdzieczny.
-------------------------------------------
Marek




RE:[Obuwie] Meindl - Notos - 22-12-2008

Witam! A ja mam z Meindlami kłopot. Mam buciki Superperfect i, niestety, cisną mnie trochę. Na długość są ok, ale na szerokość stopy nie bardzo... Byłem w 3 zakładach szewskich, ''każden jeden'' specjalista nie chce się podjąć rozciągania, bo mu się jakieś maszynki mogą popsuć??? Może ktoś z Państwa coś poradzi??? Wdzięczny będę!
-------------------------------------------
Notos




RE:[Obuwie] Meindl - -PITdoggy- - 23-12-2008

Jeżeli szewc nie pomoże i nie rozbije buta, to raczej tutaj nikt Ci tego na odległość nie zrobi;)
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.




RE:[Obuwie] Meindl - Jaco - 23-12-2008

Srodek Trango do zmiękczania skóry . Popsikać ostro i na kilka godzin ruszyć w traskę , środek rozmiękcza skórę na jakieś 3 godziny .
-------------------------------------------
zimo, zimo gdzie jesteś




RE:[Obuwie] Meindl - Siqo - 23-12-2008

aha - dzięki za odpowiedź - czyli po prostu na Allegro pojawiają się ''starsze'' Islandy bez tego systemu...




RE:[Obuwie] Meindl - foks64 - 07-01-2009

Miroslaw.
czytalem ze meindle z pianka msf lubia sie skurczyc.
dotyczylo to butow himalaja ale system jest ten sam
(niewiem dlaczego moje posty zniknely,moze dlatego ze wspomnialem o konkurencyjnych forach ?)
ile w tym prawdy nie wiem.jezeli ten post wejdzie to podam Ci link do tematu.




RE:[Obuwie] Meindl - Arni - 07-01-2009

Myślę, że to nie jest tak że but się kurczy sam z siebie. Wg. mnie buty te były źle konserwowane tzn. do impregnacji skóry nie zastosowano tłuszczu przezco skóra wyschła i sie skurczyła. Ja swoje Engadiny (też z MSF) w miare regularnie natłuszczam czy smaruje naturalnym woskiem i nic za cholere sie nie kurczy.




RE:[Obuwie] Meindl - @rek - 07-01-2009

potwierdzę tylko słowa Arniego ja swoje też smaruje i nic za cholere się nie kurczy :-) choc jak dla mnie troszkę by się mogły ściągnąć :-)

pozdr.
-------------------------------------------
Łobuz




RE:[Obuwie] Meindl - wiki - 07-01-2009

skurczyć ? :-o

mam za każdym razem wrażenie, że pianka MFS po włożeniu
daje efekt jakby but był ciut za mały,
ale to już sami Meindle radzą, żeby MFSowe buty po dłuższej chwili
- znaczy jak się pianka dopasuje - przesznurować...
---
Edytowany: 2009-01-07 23:50:55
-------------------------------------------
http://wiki.smutek.pl




RE:[Obuwie] Meindl - foks64 - 08-01-2009

http://www.forum.outdoor.org.pl/buty_wysokie/buty_wysokie_meindl_himalaya_gtx_mfs-t24.0.html;msg101
To jest adres do tego forum co pisalem wczoraj.Zobaczcie.
Tak jak pisalem ile w tym prawdy nie wiem




RE:[Obuwie] Meindl - Arni - 08-01-2009

Znam ten temat z odoru ale nadal twierdzę, że te buty nie widziały tłuszczu zbyt czesto. Dodatkowo bardzo wysoki otok w Himalaya utrudnia posmarowanie skóry w rej. palców i piety przez co skóra właśnie może się wstąpić.
PS. często starzy szewce polecają prawidła do butów w okresie niechodzenia w nich. Dla tych co im się niby buty pokurczyły polecam własnie takie prawidło, najlepiej drewniane oraz solidną impregnację tłuszczową. Nasze babci wypychały na siłę też buty gazetami i nie po to by wyschły ale po to by nie straciły fasonu.




RE:[Obuwie] Meindl - Rzez - 08-01-2009

Też po roku nie zauważyłem, żeby buty się skurczyły. Co więcej, pianka MFS powoduje, że trzeba dowiązać but, czyli robi się z tyłu jeszcze trochę więcej przestrzeni, a nie na odwrót.




RE:[Obuwie] Meindl - foks64 - 10-01-2009

Arni
gdybym sie zdecydowal na himalaje,to myslisz ze beda ok.?bylem zdecydowany,ale tamto forum troche mi namieszalo.(postraszylo)




RE:[Obuwie] Meindl - Arni - 10-01-2009

A do czego ci potrzebne, na jakie warunki i tereny?
Jak bedziesz odpowiednio dbał to nie widzę powodu by miały sie same z siebie kurczyć. Kup prawidło, czasami pociagnij tłuszczykiem to posłużą długo.
---
Edytowany: 2009-01-10 19:37:38




RE:[Obuwie] Meindl - notes - 10-01-2009

może mi ktoś powiedzieć o modelu AIR REVOLUTION 7.1
Meindl ? cenowo są... hmmm... ale zdaje sobie sprawę że buty tego typu ( do których zakłada się raki) tyle kosztują. Jeżeli ktoś je miał, ma to proszę o kilka słów.




RE:[Obuwie] Meindl - elektron - 10-01-2009

Dużo informacji znajdziesz o tych butach w necie.
Ogólnie rzecz biorąc, pasują na szeroką nogę z wysokim podbiciem. Bardzo wygodne, praktycznie nie potrzebują rozchodzenia.
Dobre buty na Tatry zimą, Alpy latem. Nie nadają się pod automaty, od biedy pod półautomaty, ojciec używa z koszykowymi grivelami i bardzo sobie chwali.
A teraz minusy: po ok roku średniego użytkowania popruły się. Niestety rachunek oczywiście wyblakł a kopii nie zrobiliśmy. Na szczęście dostaliśmy numer do szewca w Tychach który ma umowę z Meindlem (i nie tylko) i naprawia ich buty, zawieźliśmy osobiście. Do odebrania w tym tygodniu.
Druga wada to dość szybko ścierająca się podeszwa ale to w każdej chwili można podkleić




RE:[Obuwie] Meindl - foks64 - 11-01-2009

buty potrzebuje na tatrt zima ale tylko przy ladnej pogodzie.
bylem dzisiaj no mowie wam....
mam obecnie asolo shanki gv uzywam do tego rakow koszykowych i jest
wystarczajaco.niestety buta juz sie koncza wiec szukam czegos nowego.
jak mam pociagnac tluszczykiem pod otokiem?
nie chce wracac do metod z mojej mlodosci(loj od zeznika ,buty do piekarnika itp.)bo to chyba nie bedzie dobre dla w/w:)




RE:[Obuwie] Meindl - arni - 11-01-2009

Żadnych piekarników, szmatka i palec przy dobrych środkach w zupełności wystarczą.




RE:[Obuwie] Meindl - qbas - 11-01-2009

ad Air Revolution 7.1 (używam kilka sezonów, wiele razy Tatry, parę razy Gorce, Beskidy, Bieszczady)
- nic się nie popruło
- membranka trzyma (nadal nieprzemakalne w większości warunków)
- półautomaty (Grivel Air Tech) współpracują z nimi świetnie, nie stwierdziłem żadnych problemów ani przy typowym chodzeniu po lodzie, ani przy technice frontalnej na stromym
- mam niskie podbicie stopy i przy dwóch skarpetach (właściwie konieczne przy niskiej temp) stopa czuje się świetnie.
-------------------------------------------
Pzdr, Kuba




RE:[Obuwie] Meindl - foks64 - 12-01-2009

dzieki za rady.Przywrociliscie mi wiare w niemiecka mysl techniczna.
A tak powaznie to zeczywiscie dzieki.