NGT
[Obuwie] Meindl - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Meindl (/thread-214.html)



RE:[Obuwie] Meindl - Królik - 22-11-2011

A które buty Meindla są robione CAŁKOWICIE w Niemczech?




RE:[Obuwie] Meindl - piotr.r - 22-11-2011

@facet tu masz te buty:
http://www.bhpnawigator.pl/polbuty-meindl-8222evolution-xcr8220-p-4412.html




RE:[Obuwie] Meindl - facet - 22-11-2011

dzięki. swoją drogą... dziwny sklep? ani ceny, ani informacji o wysyłce, niczego nie ma. jak u Kononowicza.
-------------------------------------------
facet




RE:[Obuwie] Meindl - melon1x - 23-11-2011

Obiło mi się o uszy , że wysokie Meindle są dalej robione w Niemczech , a niskie niestety już na Dalekim Wschodzie .
-------------------------------------------
melon




RE:[Obuwie] Meindl - facet - 24-11-2011

no, to jeszcze poproszę o więcej na temat meindl magic men 2.0 xcr. znalazłem jeden wpis, ale może ktoś wie więcej?
-------------------------------------------
facet




RE:[Obuwie] Meindl - piteros - 24-11-2011

Kiedyś w Skalniku jeden sprzedawca powiedział mi, że niektóre niskie modele Meindla produkuje na zlecenie w Azji firma Nike ,ale czy to jest prawda hm....
---
Edytowany: 2011-11-25 22:44:27




RE:[Obuwie] Meindl - Królik - 24-11-2011

Meindl ma kilka fabryk - Niemcy, Włochy i (chyba, bo nie pamiętam) Chorwacja. Fabryka w Azji nie należy do Meindla i produkuje buty dla dzieci oraz niskie, bardziej ''sportowe'' obuwie.
W Kirchanschöring odbywa się proces łączenia cholewki z podeszwą, a same cholewki szyte są w fabrykach w Europie.




RE:[Obuwie] Meindl - facet - 25-11-2011

ten sklep z bhp zero odzewu. nie polecam!!!!!
-------------------------------------------
facet




RE:[Obuwie] Meindl - Kate - 26-11-2011

Witam!

Zastanawiam się nad butami Meindl. Przeznaczone mają typowo na zimę w beskidy i tatry, zarówno zachodnie jak i później wysokie. Wiadomo więc, że zależy mi żeby sprawdzały się w głębokim śniegu, na śliskim terenie przy dłuższych wyjściach i były przystosowane do raków półautomatycznych.
Jestem jeszcze przed jakimikolwiek przymiarkami ale wstępnie zainteresowana jestem tymi modelami:
Alpine Trek Lady GTX
Alta Via Lady GTX
Himalaya Lady MFS
Engadin Lady MFS

Jeśli chodzi o turystykę zimową to jestem kompletnie początkująca i z góry dziękuję za pomoc. Jakąkolwiek :)




RE:[Obuwie] Meindl - Arni - 27-11-2011

Niby Himalaye są na półautomaty ale nie wiem czy się nadadzą z racji sztywności tylko B/C. Żadne z pozostałych nie są do tego dostosowane. Musisz wybrać nieco sztywniejsze buty by mieć z tyłu rant na półautomaty. On występuje dopiero w butach klasy C.
Z drugiej strony jeśli w jakiejś niedalekiej przyszłości zamierzasz wchodzić w WT to wejdź tym bardziej w klasę C. B/C to buty do cięższego trekingu, można w nich też śmigać w rakach ale na pewno lepiej sprawdzą się buty C.

Z grupy Alpine model Mont Bland GTX, Freney GTX
Z gr. AR - AR7.3
Z gr. Treking - Makalu PRO 3000 GTX

To są buty dostosowane właśnie do półautomatów i na naszą zimę są już idealne.

Co do śliskości w tych butach na lodzie to nie ma bata, bez raków będziesz się ślizgać. Te buty są na twardej podeszwie więc będzie ona śliska na lodzie. Od lodu są raki.

A generalnie to muszą być Meindle?




RE:[Obuwie] Meindl - DuzyMi - 27-11-2011

AR 7.3 to juz niby na automaty :)
7.1 sa dostosowane do polautomatow.




RE:[Obuwie] Meindl - Kate - 27-11-2011

Dzięki za odpowiedź. Wiem, że Meindl to porządna firma i bardzo dużo użytkowników jest z nich zadowolonych. Zastanawiałam się jeszcze nad Asolo a konkretnie modelami Alpinist GV albo Expert GV. Jeśli ktoś będzie miał jakieś propozycje dotyczące innych marek to chętnie poczytam.

Ważne jest też tutaj żeby pasowały na małą i wąską damską stopę :) więc dobre były by modele dla kobiet. Wiadome, że jeszcze będę chodzić po sklepach i przymierzać, ale chce być wstępnie zorientowana w razie czego żeby wiedzieć o co sie wypytać i i na co zwrócić uwagę.




RE:[Obuwie] Meindl - Arni - 27-11-2011

Wąskie buty to szyje Hanwag




RE:[Obuwie] Meindl - magic - 27-11-2011

Może Lowa. Wąskie są.




RE:[Obuwie] Meindl - Luqe - 29-11-2011

hej,
ciekawy artykuł znalazłem na polskim profilu facebooka Meindlowego...
Czyżby Vakuumy były aż tak dobre, że zostały uznane za najlepsze buty trekkingowe w EU?!

http://www.facebook.com/meindl.polska
-------------------------------------------
Luqe




RE:[Obuwie] Meindl - Borewicz - 29-11-2011

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy but w EU.




RE:[Obuwie] Meindl - salleh - 01-12-2011

Zwykla propaganda! Co to znaczy ''najlepsze buty trekkingowe'' ?




RE:[Obuwie] Meindl - Piotrunio - 01-12-2011

Tuturutu.
Oczywiście, że są. Trzeba szukać. ;)
A, że potrzeba szukania istnieje, to widać choćby tu.
Gdyby jej nie było, to 80% postów z portali tego typu by nie powstało.


A to, że nie da się ustalić, które to... To już zupełnie inna sprawa. ;)




RE:[Obuwie] Meindl - Ikati - 07-12-2011


Witam,

Mam następujący problem:
Noszę od wiosny tego roku buty roku Island Pro Meindla i mam kłopoty z paznokciami u stop 
Buty kupiłam wiosna tego roku, wcześniej przymierzałam, kupiłam pól rozmiaru większe niż noszę (39,5) na wszelki wypadek ( nawet radziłam się na forum co do rozmiaru).
Pierwszy wypad w tatry na niepełny tydzień spowodował ze paznokieć na każdej stopie lekko zmieniły kolor, poza tym żadnych otarć i dolegliwości, nic nie bolało, zmiany na paznokciach na dużym palcu u każdej ze stóp zauważyłam po powrocie.
Latem wyjazd w Alpy na kilka dni dość intensywny ( Mont Blanc) spowodował, że straciłam paznokieć na dużym palcu prawej stopy (paznokieć zmienił kolor, stal się martwy i odpadł). Na lewej stronie paznokieć miał nieco zmieniony kolor.
Jesienią tydzień w Tatrach i tym razem problem z paznokciem obok dużego palca, częściowo odpadł, zmiana koloru, na lewej dalsza zmiana koloru.
Buty za małe na pewno nie są, mam teorie ze buty sa nieco za duze i przy schodzeniu paznokieć uderza o but. Czy to może być przyczyna?
Dodam ze paznokcie raczej nosze krótkie. Czy zakup wkładki pomoże? Myślałam by napchać waty z przodu jak schodzę dłużej.
Ogólnie to jestem zadowolona z tych butów ale nie mam ochoty za każdym razem martwic się o paznokcie u stop jak gdzies jade …

PS . Moje meindle przemokły niestety już wiosna przy pierwszym deszczu w tatrach, no ale może wynikało to ze słabej impregnacji..w śniegu trzymają się dość dobrze.




RE:[Obuwie] Meindl - Ikati - 07-12-2011

dodam jeszcze ze wczesniej mialam buty trekingowe z niższej połki zawsze rozmiar 39 i nigdy nie miałam takich problemow.