NGT
[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! (/thread-2135.html)



RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - Wydra - 07-12-2006

Nie chciałeś kaptura? Pani Ania robi bardzo fajne, takie trochę a'la kominiarka. Fajna kurtałka swoją drogą:)
-------------------------------------------





RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - lukasz - 07-12-2006

nie w sumie stwierdzilem ze nie potrzebuje kaptura, nie jest mi potrzebny:)

musze przyznac ze jest zaskoczony jakoscia wykoanania i generalnie moge szczerze powiedziec ze kurtka spelnia moje wymagania w 100%




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - Wydra - 07-12-2006

Ja zacząłem doceniać kaptur (i czapki z daszkiem swoją drogą też) od momentu jak zacząłem nosić okulary. Nie ma chyba nic gorszego niż deszcz na szkłach okularów... Dlatego teraz pierwsza rzecz na jaką zwracam uwagę w kurtce to kaptur.
-------------------------------------------





RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - lukasz - 07-12-2006

tez nosze okulary, ale w swojej kurtce mam taki smiesznie wygladajacy daszek, ktory jest super funkcjonalny i nie mam problemu z padajacym deszcze, nawet na nartach:)




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - kol - 07-12-2006

lukasz>
z czego są te wstawki wzmacniające na barkach i przedramieniu?

Wydra
Czy prałeś już swoją kurtkę szytą przez Panią Anie?
Jeżeli tak to jak ? W/g zaleceń z ngt : ) Masz jakieś uwagi jak wygląda to po praniu?




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - lukasz - 07-12-2006

te wstawki z tego co pisala mi Pani Ania sa z materialu nazywanego everest...nie wiem co to jest, ale powiem ze w dotyku podobna jest do Cordury ktora mam takze jako wzmocnienia w Moim Norylsku z ThermalPro od wolfganga, no moze ten w moim WS jest troszke jakby to powiedziec w dotyku mniej szorstki...




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - lukasz - 07-12-2006

spoko, w sumie 280 zł,...jak dla mnie bardzo malo...przystepnie i bezproblemowo, nikt nie uszyje kurtki na zamowienie za ta cene:)




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - Arni - 07-12-2006

a wewnątrz jest polarek czy taka z laminowana siateczka?
nie widzę na zdjęciach kołnierza. Czy jest wysoki (jak bardzo?) i czy dobrze opina szyję? Jak mógł byś zrobić zdjęcie od przodu byłoby OK.




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - lukasz - 07-12-2006

zgodnie z zyczeniem

http://img122.imageshack.us/my.php?image=img0730tn6.jpg

opina bardzo dobrze, napisalem ile ma miec dokladie obwodu stojka, w moim przypadku 50 cm, wysokosc 9 cm, do tego w razie czego jest sciagacz na kolniezu wiec nie ma stresu...




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - Arni - 07-12-2006

to aż tak można marudzić przy zamówieniu? To naprawdę ciekawa propozycja.
Powiedz mi jeszcze jak z tym polarkiem wewnatrz?




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - lukasz - 07-12-2006

aha, sorki, jest tylko siateczka, stwierdzilem ze nie ma sensu wkladac polarka do srodka? bo po co? jak w moim wypadku miala to byc kurtka caloroczna wiec po co sie w lecie przykladowo piec z polarem w srodku,...

a co do marudznia, wiesz, napiszesz ile co ma miec i looz, mozesz miec stojke nawet 20 cm, jak Ci nie przeszkadza, mozesz miec dluzsza z przodu, krotsza z tylu...ktos juz tak robil na forum, ja np chcialem ta kieszen, dluzsze rekawy, rzepy, itd, nie ma stresu...

Pani Ania to naprawde wyrozumiala krawcowa:)




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - semow - 07-12-2006

Dziku, WB-400 nie ma membrany, już to pisałem...
Skąd taki pomysł?
Żeby nie było wątpliwości cytuję ze strony shoeller-textiles AG:

''(...) An acrylate layer (instead of an additional membrane) as a middle layer which repels water without interfering with perspiration transport. (...)''
-------------------------------------------
http://mistymountain.galeria.interia.pl/ NOWE FOTY




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - AdAm - 08-12-2006

Łukasz, czy dobrze rozumiem, że ten Windstopper Softshell Pani Ani ;) [brzmi jak pani babci sąsiadki, tej od placków pankracków] to wariant bez wewnętrznej warstwy polarowej, czyli niejako odpowiednik cieńszej wersji Windstoppera pokrytego od wewnatrz siatką? Znaczy laminat: zewn. nylonowa powierzchnia wodowstrętna + membrana + siatka? Czyli w sumie soft bez termiki w stylu wzmocniona wiatrówka?

Tak się upierdliwie dopytuję, bo od niedawna nosiłem się z zamiarem zamówienia kurtki u Pani Ani, ale myślałem, że to czym ona dysponuje to wersja z polarkiem wyłożone wewnątrz.
-------------------------------------------
AdAm




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - lukasz - 08-12-2006

kwestia wyjasnienia, nie jest to WS SS, jest to klasyczny Windstopper, najprostszy,

tak wiec po co tu jakies wstawki z Polartecu czy czegos innego???




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - AdAm - 08-12-2006

Dzięki za szybkie wyjaśnienie. Teraz syćko jasne. WS w wersji z polarkiem-flisem po jednej stronie, a siatką po drugiej.
Pozdro
-------------------------------------------
AdAm




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - Leonidas - 08-12-2006

---> AdAm
Włączę sie do tej rozmowy.
Nie wiem czy to zależy od koloru, ale wersja stalowo-szara jest cienka, lecz ma wewnątrz nie siatkę tylko wyściółke a'la polar.
Na zewnątrz tkanina śliska, nie żaden fleece.
A membrana pomiędzy siedzi.




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - burnthesun - 08-12-2006

Moja kurtka ma właśnie od wewnątrz cienką warstwę polarową. Mam kolor czarny. WS SS.




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - Arni - 08-12-2006

no bo pewnie ma różne rodzaje materiałów WS zwykły z polarem i bez, WS SS z polarem i bez jak i kilka wersji kolorystycznych każdego z nich. Oj, konkurencja dla takiego HiM rośnie na potęgę.




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - semow - 08-12-2006

Myśle że Him to mimo wszystko towar z niższej półki ;)
Raczej dla Montano.
-------------------------------------------
http://mistymountain.galeria.interia.pl/ NOWE FOTY




RE:[Odzież] SoftShell - Idea ss bez pytań o markę! - Alabama - 08-12-2006

wolfgang ma promocje , dać się namówić na soft shella bryza, czy to chłam?
nie wiem czy nei za dobra okazja , w sensie ,ze coś przkombinowane, bo cena jest podejrzana.

-------------------------------------------
Alabama