NGT
Okulary - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Okulary (/thread-210.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE:Okulary - presey - 26-06-2006

Mam prośbe o pomoc w podjęciu decyzju o wyborze okularow.interesuja mnie :Julbo Square,Blizzard L 310,Uvex Champ.co wybrac?moze ktos wie cos o firmie Adler?dosyc dużo tego jest na allegro,a cena interesujaca.jezeli ktos ma jakieś inne rozwiązanie chętnie wysłucham. nie mam zamiaru uzywać okularów w jakiś skrajnie trudnych warunkach,chodzi głównie o użytkowanie codzienne.z góry dziekuje,pozd.




RE:Okulary - keeper - 26-06-2006

A ja sie zastanawiam jakie okulary kupic. Plastikowe sa ladniejsze ale ponoc metalowe sa trwalsze. Ludzi doradzcie!!!!!!!!!
-------------------------------------------
niewtajemniczony




RE:Okulary - mar - 26-06-2006

>>>kapoost zaopiekuj sie gumkami na koncu ramionek swoich Arctic bo lubia sie zsuwac i gubic. Ja swoje zgubilem. Po roku dosyc intensywnego uzytkowania w moim gzemplarzu zaczyna wycierac sie jakas powloka - widac wyraznie plamy ktorych nie da sie usunac.




RE:Okulary - strus - 26-06-2006

szukam sklepu z okularami brenda może ktos wie gdzie w warszawie moge dostac

-------------------------------------------
struś




RE:Okulary - kapoost - 27-06-2006

mar - wielkie dzięki - właśnie zauważyłem że faktycznie gumki nie są przyklejone... rano pomogę im kropelką ;)
co do plam - myłeś je jakimś detergentem czy tak po prostu powstały?

jeszcze raz dzięki :)




RE:Okulary - loner - 27-06-2006

mam pytanie czy uzywacie moze okularow z najwyzszym stopniem przyciemnienia (4)? czy sa one faktycznie dobre tylko w super sloneczne dni (lodowiec), czy rowniez mozna ich uzywac tak na codzien?




RE:Okulary - depesz - 27-06-2006

kupilem niedawno okulary arctica s-45 i sa calkiem calkiem, ale denerwuje mnie w nich napis arctica na prawym szkle. Ktos wie jak mozna go usunac, bo nalepka to to nie jest niestety. Boje sie porysowac szklo probojac to usunac, a niestety w trakcie noszenia czasami ''ucieka'' mi oko na tym napisie ;)




RE:Okulary - Wydra - 27-06-2006

Cholera wie jak ten napis jest zrobiony, spróbować możesz acetonem: szkła na pewno tym nigdy nie uszkodzisz, a napis może i usuniesz.
-------------------------------------------





RE:Okulary - wojtek - 27-06-2006

Rafii chyba się mylisz filtr UV nie zwiększa się wraz ze stopniem przyciemnienia,on jest i już,tak myśle.Mnie ten napis na Arcticach też wk...,ale cóż aceton może zmatowić oprawki i zmyć z nich farbę jak taka jest.:-)
-------------------------------------------
Elvis




RE:Okulary - marcelix - 28-06-2006

Do loner: Ja używam 4 i bardzo sobie chwale. W taką pogode jak jest teraz są jak dla mnie idealne.




RE:Okulary - raffi - 28-06-2006

wojtek >>
masz rację - filtr uv może być mniej lub bardziej skuteczny (w dobrych okularach z reguły jest w 100% skuteczny - uva i uvb), ale go nie zobaczysz; stopień przyciemnienia - możesz porównać pomiędzy okularami i właśnie ten z 4 jest zakazany za kierownicą; sorry za wprowadzenie w błąd.
Przy okazji dla zainteresowanych fajna strona o uv :
http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogoda/uv.html
-------------------------------------------
smog wawelski




RE:Okulary - mar - 28-06-2006

>>> kapoost do czysciochow nie naleze ale nie wykluczam ze je jakims mydelkiem kiedys pociagnolem lub przytarlem chusteczka mocniej .....




RE:Okulary - Sorc - 07-07-2006

Witam, jestem na kupnie okularkółw i-vo ale slyszalem ze są one bardzo duze ? czy moglby ktos zapodac ich zdjecie ale na twarzy ? okularki raczej beda do normalnej, nie agresywnej ;) turystyki no i czasami po miescie :) dzieki :)




RE:Okulary - ja - 09-07-2006

Witam,chcialabym uslyszec opinie na temat okularów przeciwslonecznych zeppelin.
-------------------------------------------
j




RE:Okulary - Baqqq - 10-07-2006

Witam, chciałem podzielić się moimi spostrzeżeniami na temat okularów Goggle model E302-1P. Jest jeszcze zbyt wcześnie (okulary posiadam trochę ponad miesiąc) na napisanie pełnego testu ale może moje dotychczasowe przemyślenia pomogą komuś w podjęciu decyzji o zakupie tych okularów, zwłaszcza że sezon jest w pełni. Są to okulary z wkładką korekcyjną (do wstawienia plastikowych soczewek korekcyjnych), posiadają przyciemnianą ''szybkę'' polaryzacyjną (poliwęglan, przyciemnienie kat 3) oraz szybki przeźroczystą i pomarańczową.
W komplecie jest także usztywniane etui (bardzo porządne). Tutaj mała uwaga co do wstawiania korekcji: nie wszystkie zakłady optyczne wstawiają szkła to tych okularów z uwagi na to że soczewki korekcyjne nie są do siebie równoległe. Szczegóły techniczne można przeczytać na stronie producenta, więc nie będę się tu na ich temat rozpisywał a skupię się na moich wysoce subiektywnych odczuciach.
A moje dotychczasowe odczucia są jak najbardziej pozytywne. Po raz pierwszy mogę szaleć na rowerku z przyciemnianymi szkłami i jednocześnie ostro widzieć. Nie zaobserwowałem zniekształceń przy patrzeniu na boki, o jakich pisali niektórzy użytkownicy innych tego typu okularów (posiadam oba szkła korekcyjne o mocy minus 2,5).
Po kilku niegroźnych upadkach okulary nie złamały się, szybki także nie są zarysowane.
Minusy jakie do tej pory zauważyłem to trochę węższe pole widzenia niż w normalnych okularach, trzymanie głowy mogło by być trochę mocniejsze.
Okulary firmy Zeppelin z wkładkami korekcyjnymi, które także przymierzałem przed zakupem, są niestety większe i cięższe od Goggli i w zasadzie to zaważyło na mojej decyzji.
Koszt zakupu okularów to 149 zł, dodatkowo wprawienie szkieł korekcyjnych 80 zł. Moim zdaniem jest to, w tej kategorii cenowej, pozycja którą warto brać pod uwagę przy wyborze okularów.




RE:Okulary - rufi - 10-07-2006

kurcze blaszka ludzie, przecież musicie majatek płacić za takie okulary z korekcją wady wzroku! ja bym wam polecał soczewki kontaktowe do korekcji wady wzroku, a do szaleństw itp normalne... nie wiem, ale wydaje mi się że to chyba taniej wychodzi.. a właśnie jak się coś z takimi okularami stanie to przynajmniej się ma soczewki i normalnie można do domu wrócić nie na czuje hiehie
-------------------------------------------
zaskoczony




RE:Okulary - Baqqq - 11-07-2006

~rufi - czy łącznie 230 zł za komplet z szkłami korekcyjnymi to dużo ?? Inna sprawa, że nie każdy może / lubi nośić szkła kontaktowe.

-------------------------------------------
to tylko moje zdanie ...




RE:Okulary - m. - 11-07-2006

rufi - szoczewki kontaktowe wcale nie są takie dobre, po pierwsze zakładanie i zdejmowanie doprowadza do szału (mnie), zwłaszcza jesli cos wypijesz (rano jest niefajnie z takimi soczewkami), po drugie, jak masz alergie na jaies trawy itd to dupa bo niie mozesz nosic soczewek w okresie pylenia, po trzecie, zakażenia które czasem łapiesz od szkieł, po czwarte, jak masz silna akomodację oka to sobie możesz soczewkami pogorszyć wadę, itd.
wiesz, na zachód od nas soczewki stają się mniej popularne (więcej się pisze o wadach tego rozwiązania), gdzieś tę produkcje muszą koncerny upchnąć, stąd masz tyle promocji i wciskania ci za darmo zestawów jednodniowych oraz tekstów w stylu ''wszyscy nowoczesni młodzi sliczni wkształceni oraz opaleni jak Andrzej noszą soczewki kontaktowe, hej''




RE:Okulary - sasq - 11-07-2006

230 to cena jak najbardziej do przezycia

soczekom mówimy nie :-D
pozdrowienia dla okularników




RE:Okulary - grzes - 12-07-2006

jak sprawdzic czy okulary maja tzw. polaryace.
kupilem brendy ponoc z tym wynalazkiem i chcialbym sprawdzic czy faktycznie to maja