NGT
Okulary - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Okulary (/thread-210.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE:Okulary - depesz - 12-06-2006

gdzie w Poznaniu mozna poprzymierzac okulary Arctiki?




RE:Okulary - lku - 12-06-2006

Czesc,
jak jest roznica miedzy modelem Micropores GT SPx4 Julbo a Micropores PT Alti Arc x8? Ktore z nich nadaja sie lepiej do uzywania w sredniej wielkosci gorach i w miescie? Kolejna rzecz, w jakich sytuacjach lepiej jest uzywac okularow z niebieskimi szklami, a w jakich z szarymi(brązowymi)?

Dzieki za info,
lukasz




RE:Okulary - Alloc - 12-06-2006

Nie wiecie gdzie w krakowie mozna kupic/przymierzyc okulary arctica??




RE:Okulary - berni - 14-06-2006

Witam ostatnio zastanawiam sie nad zakupem okularków i właśnie często spotykam modele firm arctica i brenda w cenach ok 70-80 zł z polaryzacją ale w himountain widziałem tez tansze za 55 firmy adler również z polaryzacją, tyle czy wogóle powinienem sie nimi interesować?
Z tego co przeczytałem na forum to arctici sa dośc dobre w tej cenie. Nie mam naazie konkretnego modelu wybranego ale podejrzewam że w danej cenie różnia sie wyłącznie wzorem.




RE:Okulary - Ania1905 - 18-06-2006

cześć, mam pytanie:czy ktoś z Was wie, po czym poznać że okulary przeciwsłoneczne maja filtry? Czy są jakieś specyficzne oznaczenia, chodzi mi o okulary np. Dior, Bulgari, DG itp. Troche kosztują a nie chciałabym wtopić pieniędzy w okulary, ktore nie mialyby filtrów. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia




RE:Okulary - mmateusz - 18-06-2006

DTH - to sa pewnie i oryginalne uvexy, ale to sa modele bph.
ogolnie uvexy z allegro za 30zl (x-one, i-vo) to raczej modele bhp sprzedawane jako sportowe. czesc osob uzywa ich z powodzeniem na rowerze, ale ja bym kupil jednak cos co jest okularami slonecznymi/sportowymi, a nie do wiertarki ;)
-------------------------------------------
mk




RE:Okulary - raffi - 19-06-2006

Ania1905 >>>
najczęściej są na nich naklejki z cyframi i oznaczeniem UV. Może być też metka. Jeśli chcesz kupić takie markowe, to zrób to w pewnym miejscu ! Podróbki (jak oryginały) są robione też w ChRLD, ale jakość (i cena !) nie ta ! Nigdy nie kupiłbym takich okularów na stoisku, no chyba że dla szpanu ;-) i wtedy za 20 zł.
-------------------------------------------
smog wawelski




RE:Okulary - daro - 19-06-2006

nie kupujcie selica,wydalłem 100zl i po sezonie zaczely pekac na nastepny tak ze nier dalo sie w nich chodzic.soczewki byly za to super i bardzo zaluje ze sie zepsuly.
-------------------------------------------
dan




RE:Okulary - wojtek - 22-06-2006

Czy ktoś posiada okulary goggle co to za maeka ?czy są godne uwagi?chodzi o model E778
-------------------------------------------
wojtek




RE:Okulary - wojtek - 22-06-2006

Czy w polaryzacji szkieł wyrużnia się rózne jej stopnie?
-------------------------------------------
wojtek




RE:Okulary - raffi - 22-06-2006

Wiem tylko o stopniach ochrony UV. W niektórych sklepach mają za to tester polaryzacji i sam się możesz przekonać w prosty sposób czy ona działa, czy nie.
-------------------------------------------
smog wawelski




RE:Okulary - sasq - 22-06-2006

~wojtek nie niewyróznia się
jesli kupujesz okulary z niepewnej marki wez dwie pary i popatrz przez szkła obu na coś, patrząc całyczas jedna parę obóć o 90 stopni
Jeśli szkła maja filtr to po obrocie powinieneś nic niewiedzieć (niewiem czy to jasno napisałem)




RE:Okulary - raffi - 22-06-2006

OT
Raczej jasno, choć na końcu nic nie widać ;-) (nie mówiąc że nic nie wiadomo ;-) )
Korekta : nie z niepewnej marki, tylko najczęściej podróby markowych.
-------------------------------------------
smog wawelski




RE:Okulary - sasq - 22-06-2006

Tak czy inaczej jest to najprostsza i 100% skuteczna metoda przetestowania filtra polaryzacyjnego (z filtrami do aparatów etc... włącznie)




RE:Okulary - wojtek - 22-06-2006

Tak działaj ta metoda bo okularki już zakupiłem i sprawdziłem czarno po obrocie.Dzięki za odpowiedż:)
-------------------------------------------
wojtek




RE:Okulary - wojtek - 22-06-2006

Mam jeszcze jedno pytanie :Kupiłem okulary artica model S-49B i nikt ze sprzedawców nie potrafił powiedzieć jaki mają stopień przyciemnienia,na ich stronce, nie piszą,może ktoś wie ?Drugi nabytek to okulary firmy goggle model E778-1p tam opis jest.Dzięki z góry-)
-------------------------------------------
Elvis 50s'




RE:Okulary - raffi - 23-06-2006

Jak nikt nie zapoda, to proponuję metodę porównawczą. Tzn. idź do dużego sklepu (okulary) i przymierzaj na zmianę z różnymi cyferkami. Zakładam że wraz ze stopniem ochrony uv idzie przyciemnienie. Coś chyba jest z tym na rzeczy, bo przecież te z 4 uv nie nadają się do auta ... zaraz, zaraz... przecież to już było - na stronie 5, pisał DJ200.
wojtek jesteś skończonym leniem ! ;-)
-------------------------------------------
smog wawelski




RE:Okulary - loner - 24-06-2006

Przeczytalem caly watek jednak nie moge znalezc odpowiedzi na kilka pytan, na co generalnie zwracac uwage kupujac okulary? do czego jest polaryzacja? potrzebowalbym okulary na zagle, rower, w gory da sie to jakos polaczyc?




RE:Okulary - Piecia - 24-06-2006

Sprawdź jak się trzymają na głowie w różnych pozycjach. Ja ostatnio kupiłem sobie okulary arctica s-50a (wcześniej chciałem jakieś polaryzacyjne, ale te nie mają wymiennych szkieł). W sklepie jak przymierzałem dobrze leżały. Ale już na rowerku (szosowym) ciągle spadały z nosa. Co do polaryzacji to mają likwidować odblaski, ale jak jest w praktyce to nie wiem. Jak kupowałem to na zewnątrz nie świeciło, więc nie miałem jak przetestować polaryzacyjnych.




RE:Okulary - kapoost - 25-06-2006

polaryzacja sprawia, że do oczu docierają tylko promienie pod określonym kątem padające na szkło. Poleca się to wędkarzom i kierowcom bo redukuje ilość odbitego od wody/szyb innych aut 'szumu' Okulary polaryzacyjne, podobnie jak tego typu filtry w fotografii, zwiększają nasycenie barw (nie narzucając zbyt silnej dominanty) przez co odbieranie świata w nich jest dużo przyjemniejsze :)
poszukaj okularów z polaryzacją, które będą osłaniały dokładnie też okolice skroni (najlepiej aby bokami były jak najbardziej szczelne) i miały mocno trzymające się na głowie ramiona (np gumki lub długie druciki za uszami). dzięki takim rozwiązaniom, na wodzie będzie dużo przyjemniej, wiatr nie będzie gwizdał w czasie szybkiej jazdy i nawiewał kurzu i nie będą spadały przy oglądaniu się do tyłu w czasie jazdy...
ostatnio stałem się posiadaczem arctica s-42 - pomimo spawalniczo-lodowcowego designu są świetne i spełniają wszystkie w/w wymagania.