NGT
Karrimor HOT ICE 30 - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Karrimor HOT ICE 30 (/thread-2078.html)



Karrimor HOT ICE 30 - Mulder - 12-03-2005

Witam serdecznie. Przekopałem forum w poszukiwaniu info o Karrimorze Hot Ice 30. Dowiedzialem sie mase rzeczy o dystrybutorze, marce, reklamacjach. Ale mnie interesuje najnowsza wersja (z tego co przeszukalem net juz chyba III) modelu Hot Ice 30. Czy ktoś już ją może ma? Plecak prezentuję się wspaniale i jest dokładnie taki jak potrzebuję. Jednak duże zamieszanie wokół Karrimora na tym forum przyczynia się do rozterki (Wiele osób pisało o dramatycznym spadku jakości, braku reklamacji, plajty całej marki , zrzeknięcia się praw Pakera do dystrybucji itd).

Napiszcie czy byście się szarpnęli na ten plecak czy jednak nie (i dlaczego) a gdyby znalazł się ktoś kto go kupił to byłbym z góry wdzięczny za podzielenie sie refleksjami.

Pozdro
-------------------------------------------
NIEBO ZAMIAST DACHU, WIATR ZAMIAST ŚCIAN...




RE:Karrimor HOT ICE 30 - czekan - 13-03-2005

Brat go ma kupił w promocji za chyba 360 zł w polarsporcie. Jest koślawo uszyty (użytkowo nie przeszkadza ale jest małe ale) i po 2 miesiacach chodzenia po miescie zaczą sie gdzieniegdzie pruć. Ale za to sam plecak ładnie wyglada. Dobra w nim recz to jest to że da sie wyjąć piankę z pleców i zwinąc cały plecak.
Nie wiem do czego potrzebuesz ten plecak jak do wspinaczki to obejrzyj konkurencję masz deutera, mammuta, black diamonda, grivela, lowe alpine, acteryxa, tnf, gregory. Od ceny katalogowej hot ice'a (paker 485zł=160) to tylko acteryx jest droższy.




RE:Karrimor HOT ICE 30 - kopyto - 13-03-2005

Znajomy ma ten plecak już parę ładnych lat. Nie wiem gdzie go kupił, czy w Polsce czy na Wescie, plecak wygląda bardzo dobrze i nic się w nim nie pruje, używa go w Tatrach i Alpach no i w skałkach oczywiście. Ja mam większy alpinistyczny plecak TNF MG 55 i jest ekstra - wykonanie perfekt, no i stelarz z włókna węglowego z pełną regulacją!! Mammuta nie polecam bo cena z kosmosu (nie jest z lepszych materiałów niż konkurencja). Moge polecić TNF, Black diamonda, Bergsona, Deutera, Karrimora, Lowe alpine.




RE:Karrimor HOT ICE 30 - kopyto - 13-03-2005

A co do jakości Karrimora to nie mam ich plecaka, ale mam kurtkę gore-tex xcr i jest bardzo dokładnie wykonana i po mimo wspinania w tatrach (granit) wygląda bardzo dobrze - przetestowana naprawdę w trudnych warunkach. Jestem z niej zadowolony.




RE:Karrimor HOT ICE 30 - czekan - 13-03-2005

No ja dzieki chróścielowi (jeszcze raz dzieki) kupiłem mammuta rollera 25 w globetrotter.de za 230żl z przesylką dla mnie to raczej tanio. Ale to typowo zimowy plecak wiec nie wiem czy Mulderowi bedzie pasować.
(tam mialo być 485zł = 160 usd tylko znaczek dolara zeżarło)
> kopyto z czystej ciekawoćci gdzie był szyty ten tnf bo ten mammut w wietnamie ale designed and developed in switzerland :)




RE:Karrimor HOT ICE 30 - Mulder - 13-03-2005

Witam

Dzięki za wskazówki! Właśnie potrzebuje plecak na tatrzańskie cioranie w żlebach i kominach of course zimą. Ten Hot Ice wygląda rewelacyjnie- to chyba na oko III edycja tego modelu.

czekan>>> w polarsporcie (K-ów) chca wciaz 485PLN (- znizka 7% dla łojantów). To prucie o którym piszesz- szok! (miasto i prucie???)

kopyto>>> jeśli ma pare łądnych lat to wersja I lub II ktora duzo sie rozni od obecnej. Czyli co bylo w tamtym nie koniecznie mzoe miec zastosowanie w tym. Ale wielkie dzieki za opinie.

czekan>>> roller mamuut wyglada mi za zbyt rachityczny model. Mam na oku Extreme ale kurcze to jest juz 700PLN :/

Dziękuje za opinie- KURCZE JEDNAK TROSZKE NIEPOKOJĄCE I NIE USPOKOIŁY MNIE NIESTETY a mam chrapke na ten wór.. :-(
-------------------------------------------
NIEBO ZAMIAST DACHU, WIATR ZAMIAST ŚCIAN...




RE:Karrimor HOT ICE 30 - Mulder - 13-03-2005

Aha- czekan , co miałeś na myśłi pisząc o cenie : ''(paker 485zł=160'') - daj znać

mulder
-------------------------------------------
NIEBO ZAMIAST DACHU, WIATR ZAMIAST ŚCIAN...




RE:Karrimor HOT ICE 30 - Mulder - 13-03-2005

kurcze- poranna ślepota czy co? - teraz do jechałem do ''wytłuamczrenia'' - sorki za zamieszanie (trzeba sie obudzic!!!;P)
-------------------------------------------
NIEBO ZAMIAST DACHU, WIATR ZAMIAST ŚCIAN...




RE:Karrimor HOT ICE 30 - czekan - 13-03-2005

w tym hot ice-e odpruła się częsciowo lamówka przy klapie niby pierdoła ale nie za te pieniadze. Pozatym ramiączka nie były identycne w znaczeniu symetryczne jak im sie zeszylo tak wyszlo.
Mammuta rollera nie testowałem w terenie ale porównując do hot ice:
- poj. 25l mammuta to wiecej niż 30l karrimora
- w mammucie wewnątrz jest daisy chain do wpięcia sprzętu tak by był bliżej pleców i łatwo było wybrać co potrzeba.
- w pasie barkowym mammuta taśma jaest tak przyszyta ze można wygodnie wsadzić dwie dziaby by zwolnić łapy, pozatym łatwo możan wsadzić karabinki szpejowe tak by sie w miare nie ruszały zamkiem w dół.
- w mamucie łatwo można wsadzić pod tą klapke raki w karrimorze jest to problem.
- karrimora bez pianki jest łatwiej zwinąć i wsadzić do innego plecaka




RE:Karrimor HOT ICE 30 - kopyto - 13-03-2005

Z tymi ''wadami'' karrimorów może tak być że trafiła jakaś wadliwa seria, podobnie było np z five tenem velcro które się rozwalały na pięcie lub mad rockami zacieńka guma ale w późniejszych modelach wady te zostały usunięte i nikt już nie pśoczy na tych producentów.
Czekan >> ''kopyto z czystej ciekawoćci gdzie był szyty ten tnf bo ten mammut w wietnamie ale designed and developed in switzerland :)'' Swojego MG 55 kupiłem w polsce w sklepie firmowym TNF na metce jest made in Vietnam designed and developed in USA, na moim goreteksie karrimora designe&engineered in Great Britain + assembled in China , zaś na coolmaxie Karrimora made in G.Britain ;) na polarze TNF made in China DLA ŚCISŁOŚCI MIEJSCE PRODUKCJI NIE ŚWIADCZY O JAKOŚCI ;-)
PS
W katalogu Mad Rocka jest na zdjęciach fabryka i ludzie szyjący te buty więc można zobaczyć jak to wygląda (katalog w formacie pdf na stronach mad rocka)




RE:Karrimor HOT ICE 30 - kopyto - 13-03-2005

Pisząc o mammucie że cena z kosmosu miałem na myśli model extreme bo za tą cenę można mieć o wiele lepszy plecak z lepszych materiałów




RE:Karrimor HOT ICE 30 - Mulder - 14-03-2005

kopyto - czyli??? :-)
-------------------------------------------
NIEBO ZAMIAST DACHU, WIATR ZAMIAST ŚCIAN...




RE:Karrimor HOT ICE 30 - kopyto - 14-03-2005

Mulder >> czyli, czyli, red hot chilli ice ;-) to bardzo dobry plecak, choć z oferty karrimora ja wybrałbym coś większego. Niezabardzo chce mi się wierzyć że moze sie popruć tylko po chodzeniu w nim po mieście :-) Aby się ustrzec ew. rozczarowania sprawdź dokładnie plecak, przed zakupem, porównaj z innymi plecakami, a jeśli wzbudzi Twoje wątpliwości to nie kupuj.




RE:Karrimor HOT ICE 30 - Mulder - 14-03-2005

No wlasnie ja chce stosunkowo mały wor!

kopyto, czekan- WIELKIE DZIEKI!

P.S> I moze: DO ZOBACZENIA W SCIANIE! :-)
-------------------------------------------
NIEBO ZAMIAST DACHU, WIATR ZAMIAST ŚCIAN...