NGT
Jaki aparat? - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Jaki aparat? (/thread-2072.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42


RE:Jaki aparat? - Bren - 13-06-2005

Was chyba pogieło, toż normalniej jest już na forum o fotografi. A ile posiadanie gore i spiwora puchowego może komus uratować życie w trudnych warunkach, o tyle posiadanie super lustrzanki analogowej znikogo nie zrobi fotografa artysty.




RE:Jaki aparat? - yap_kl - 13-06-2005

no właśnie... elektronika tam też taka droga??:-)
wiem ze tam wszystko jest pieruńsko drogie... ale ..
czyli w polsce kupie.. swoją drogą .. Canon a95 znam obsługę a 80 to i z tym sobie poradze... :-)

Dzieki

-------------------------------------------
Krzysiek Ł.




RE:Jaki aparat? - yap_kl - 13-06-2005

Bren ja nie chce byc super fotografem, artystą, lustrzankę chciałbym mieć... ale miał na razie nie będę... :-(
Po prostu chce cyfrówkę...


-------------------------------------------
Krzysiek Ł.




RE:Jaki aparat? - Wolu - 13-06-2005

Lustrzanka też może uratować życie. Możesz puszczać zajączki lustrem, aby wezwać pomoc. Obiektyw możesz wykorzystać do rozpalenia ognia. Zaś metalowy korpus do obrony przed dzikimi zwięrzętami, ew. do wbijania haków w ścianę ;)




RE:Jaki aparat? - yap_kl - 13-06-2005

jakoś szkoda by mi było... używać młotka za 4 tysiące:-)
-------------------------------------------
Krzysiek Ł.




RE:Jaki aparat? - Mikka9 - 14-06-2005

Cyt. ''Jeden z największych producentów materiałów światłoczułych, Agfa-Gevaert, sprzedaje przynoszący straty dział produkujący błony, aparaty jednorazowe i chemię laboratoryjną.'' Więcej na http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=2&lewa=1&a mp;arch=1&nrarch=2215 Żeby nie było niejasności :-) - zdjęcia robię na slajdach analogową lustrzanką, której raczej szybko nie zamienię na cyfrową, choć mógłbym (jakośc slajdu i atmosfera slajdowiska jednak mi imponują), a cyfrowy kompakt oddaję zawsze w ręce żony. Pozdrawiam.

-------------------------------------------
Mikka




RE:Jaki aparat? - Mikka9 - 14-06-2005

http://allegro.pl/show_item.php?item=54190710
W cenie byś się zmieścił, ale ... :-)
-------------------------------------------
Mikka9




RE:Jaki aparat? - Rafi - 14-06-2005

Heh, ten aparat mi przypomniał pewną historie, jest o kupowaniu, wiec chyba na temat ;)
Przed paru laty byłem świadkiem brutalnego spotkania pewnego frajera z rzeczywistością. Cieszył się jak niewiem, bo zrobił interes, tzn. kupił aparat fotograficzny na ulicy za śmieszne pieniądze (pewnie myślał, że super, tylko kradziony). Okazało się, że podczas zakupu aparat był owinięty w piętnaście warstw folii. Kiedy był rozpakowywany, sprzedawca był już pewnie w innym końcu miasta, no ale co się tam okazało. Aparat do złudzenia przypominał ten proponowany z allegro. Również miał ''wyświetlacz'' na środku, z tym, że to nie był wyświetlacz, a okienko, bo to nie była lustrzanka, a aparat przeziernikowy (owo ''oczko'' nad obiektywem też nasuwa mi podejrzenia). Ponadto najkrótszy czas ekspozycji wynosił 1/400 sek [sic!], czyli Zenith TTL wypada lepiej(pewnie inne też, ale nie znam). Tak to sie przygoda z tanim sprzętem fotograficznym skończyła.
Wracając do powyższego, 82 złote to już jakiś pieniądz jest, a ten aparat, to w mojej opinii nie :-) a wręcz :-)))




RE:Jaki aparat? - Rafi - 14-06-2005

No jeszcze mi się przypomniało, że skoro aparat przeziernikowy ma obiektyw zmiennoogniskowy, to musi być zsynchronizowany z zoomem drugiego wizjera, czyli obiektyw niewymienialny.




RE:Jaki aparat? - Pim - 14-06-2005

Mogę się mylić, bo Cannona mam opanowanego oględnie - Nikon jest mi bliższy.
W każdym razie nie przypominam sobi takiego tworu sygnowanego przez tą firmę, chyba, że mieści się w chałupie na ryżowisku, gdzieś w środkowych Filipinach. Jka masz zbedne 85 zł to prześlij je mnie. Chętnie podam nr. konta.
Za te pieniądze lepiej kupić stare Zorki z obiektywem 50/2.8. Obawiam się ,że zdjęcia będą lepsze.
Pozdrawiam
-------------------------------------------
Pim




RE:Jaki aparat? - Pim - 14-06-2005

Są też w sklepach z zabawkami takie telefony komórkowe. Też dzwonią.
Na poważnie - poszukaj w necie. Nie pamiętam, żadnego produktu tej dobrej firmy, który by miał sanki do lampy błyskowej z boku a nie na obudowie pryzmatu. Takie manewry miały miejsce w latach 70-tych np. u Nikona i dotyczyły korpusów profesjonalnych a nie plastikowych na oko.
Po za tym sprzężenie korpusu z lampą(na oko) z własną komórką pomiarową (na obudowie lampy widoczna tabela z zasięgiem dla ustawienia manualnego ogniskowej) nijak się ma do technologii lamp błyskowych na przestrzeni ostatnich 10 lat.
Na prawdę podaruj sobie. Poszukaj lepiej u żywanego Mju z obiektywem 35/2.8, lub na e-bayu Olympusa XA. Z nich będziesz miał na pewno zdjęcia z tego obawiam się, że nie.
Jeszcze raz pozdrawiam
-------------------------------------------
Pim




RE:Jaki aparat? - Rafi - 14-06-2005

Tak tak, wiedziałem, że coś mi się nie zgadza :) to był Sony, poszukałem i jest taki sam. Kosztuje nie 82, a całe 10 złotych.

http://allegro.pl/show_item.php?item=54398038

Do tego obok jest wersja z pustym miejscem i można sobie nakleić logo Zorki, Nikkona, czy teleskopu Hubble'a.


-------------------------------------------
http://allegro.pl/show_item.php?item=54404303




RE:Jaki aparat? - Pim - 14-06-2005

Przy tym high-techowym sprzęcie mój pierwszy aparat (Certo) to był mercedes klasy S.
Obiektyw jest focus free - czyli stała przysłona i nie ostry no i ta cała reszta.
Niby pryzmat, ta lampa, ciekawe jak jest realizowane ''red eye''?
-------------------------------------------
Pim




RE:Jaki aparat? - kaikow - 14-06-2005

Mnie taki szajs chciał wcisnąć pewien typek w fajnej alfie jako gratis do bardzo podejrzanej transakcji . To taka duża mydelniczka z dziurką do której doczepiony njest niby obiektyw.




RE:Jaki aparat? - kobi - 26-04-2006

witam!!

mam pytanie czy cyferki na biektywie nikkora 1:4-5,6 D to jest jasność obiektywu? Jeżeli tak to znaczy, że to dobre ''szkiełko''?
I jeszcze jedno pytańko
co to jest?
pozioma ósemka-0,35m/1.2ft

Sorki za takie być może głupie i banalne pytania, ale dla takiego laika jak ja to wszystko w fotografii jest czaną magią.




RE:Jaki aparat? - sasq - 26-04-2006

tu masz jeszcze jeden wątek https://ngt.pl/thread-355.html zaledwie 13 stron o cyfrówkach




RE:Jaki aparat? - lenny - 26-04-2006

kobi,

1:4-5,6 -
oznacza faktycznie jasnosc obiektywu (z oznaczenia przypuszczam, ze jest to obiektym ze zmienna ogniskowa - zoom). 4 jest minimalna wartoscia przyslony dla obiektywu ustawionego w pozycji szerokokatnej, a 5,6 dla najwiekszego mozliwego przyblizenia.
Jesli jest to zoom 28-70 (28-100) to powiedzialbym, ze sa to standardowe parametry (szalu nie robia).

pozioma osemka (nieskonczonosc) - 0,35m -
to zakres regulacji ostrosci obiektywu. Najblizsza odleglosc to 35cm (zdjecia makro).
-------------------------------------------
nie jestem z Warszawy ;)




RE:Jaki aparat? - opel - 26-04-2006

kobi -> teleobiektyw 1:4-5,6 jest bardzo ciemny i dlatego jest stosunkowo tani. Teleobiektywy 2,8 nie schodzą poniżej 500zł, w zależności od systemu i firmy.




RE:Jaki aparat? - Edtheduck - 26-04-2006

kobi >>
Faktycznie jasność tego obiektywu jest tak sobie. Im niższe te cyfrki, tym więcej światła wpada przez ten obiektyw przy w pełni otwartej przysłonie (czyli, same soczewki mniej tego światła tłumią po drodze)

Dodam może, że im więcej światła wpada, tym zdjęcie może być zrobione przy krótszym czasie otwarcia migawki. Ważne jest to w przypadku kiedy fotografujemy obiekt w ruchu i chcemy uzyskać efekt zamrożenia.




RE:Jaki aparat? - trzy grosze - 27-04-2006

f 4-5,6 to typowa jasność dla amatorskich zoom'ów (rozumiem, że tele) i do większości zastosowań wystarczająca. Wazniejsza jest tu jakość optyczna obiektywu która może być w tej klasie b.różna i nie koniecznie proporcjonalna do ceny!
-------------------------------------------
abys@wp.pl